X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 698 453

    Wysłany: 10 września, 01:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Ale przy jakim złamaniu?
    Mój ma z przemieszczeniem 2 kości i dlatego tak. Ma długi gips, za łokieć. Liczyłam, że chociaż mu uwolnią łokieć 🥲

    @Emzet, urocze masz córeczki :) ślicznie się uśmiechają 😍 mój dwulatek miał urodziny w czerwcu :) córeczki mają jeszcze pieluchy czy udało Wam się odpieluchowac już?

    @Suprive, moja właśnie miała takie chlustania. U nas skończylo sie wtedy szpitalem, ale tam było wówczas więcej objawów na raz. W USG wyszlo, że ma patologiczny, a nie fizjologiczny refluks (bardziej rozwarty kąt Hisa i światło przełyku poszerzone nieco). Dostała 2 preparaty i jest poprawa.
    Ogólnie dzieci mogą bardziej ulewac z czasem, jest to związane z ich większą aktywnością i ruchliwością oraz z tym, że pobierają więcej pokarmow. Jednak obserwuj. Teraz też panują jelitowki, więc różnie to bywa.

    Miał identyczne. Między nadgarstkiem, a lokciem. Bliżej nadgarstka. Przesunięte obie kości. Gips długi, za łokieć.

    @suprive u nas im większy, tym częściej ulewa. A jak nie odbije , to rzygulec gwarantowany.

    Olek ewidentnie nie lubi mieć ciepło. Zaraz się odkopię. Marudzi. Budzi się.
    Wczoraj byliśmy na spacerku w chuscie. 🥹😍
    Po naszej pipidówie , że 3 godziny. Pod rzeką , mamy za domem.

    age.png
  • Suprive Ekspertka
    Postów: 128 337

    Wysłany: 10 września, 03:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba dla spokoju wybiorę się do pediatry, no nie zdarza się to zbyt często bo te 5 razy na przełomie 3 tygodni, no ale jednak były

  • Suprive Ekspertka
    Postów: 128 337

    Wysłany: 10 września, 03:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama mia, widziałam że niepokoi Cie też brak uśmiechu u Malutkiej, u nas też jeszcze takiego świadomego, powtarzającego się uśmiechu mimo 11 tygodni nie widziałam, ale inne umiejętności są widoczne, Wodzi pięknie wzrokiem za osobami i dźwiękami, więc jeszcze czekam, nasze dzieciaczki urodziły się wcześniej, wiec ja daje mojej jeszcze ma to czas.

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 653 951

    Wysłany: 10 września, 03:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Cerva, u nas to nie ma reguły, czasem budzi się na zmianę pieluchy, jedzenie i śpi dalej, a czasem potrafi siedzieć i siedzieć 🤷

    @Bettti03, Monia, Mamma-mia, słodziaki 😍

    @Bettti03, nie wiem czy u takich maluchów da się wprowadzić stały rytm dnia 🥲 jak tak to też chętnie się dowiem 😁 co do kąpieli co 2gi dzień, docelowo będę chciała codziennie, przy starszym tak robiliśmy i później to była taka rutyna i lepiej zasypiał

    @Mamma-mia, ja jeszcze nie byłam ani razu na plaży 🙈 ale w ciąży nie miałam ani siły ani chęci, a teraz z bobo 2 nie da się nigdzie wyjść tak się drze 🥲

    @Lolcia37, nie używałam więc nie pomogę

    @Suprive, starszy syn strasznie ulewał, a im był bardziej ruchliwy tym było gorzej, zwłaszcza jak zaczął się obracać 🙈 nic mu nie było, w 5/6 msc poszłam do osteopaty i przestał. Ja wychodzę z założenia, że jak coś niepokoi lepiej sprawdzić niż się zamartwiać. Daj znać co Ci powie pediatra! ☺️

    Bettti03, Lolcia37 lubią tę wiadomość

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 771 566

    Wysłany: 10 września, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia• wrote:
    Hej, ale jestem wyrąbana 😩 nie mam czasu nawet do toalety pójść . Jak dziecko zasypia to sprzątam, mąż spawa barierki na schody żeby było bezpiecznie jak mała podrośnie i naprawia 2 samochody bo jak na złość obydwa się zepsuły.. siedzę sama z dzieckiem całe dnie i normalnie padam, plecy mi siadają, mała ma bóle brzuszka i płacze a ja robię wszystko żeby jej pomóc ale nie działa. W nocy też za bardzo nie chce spać, chodzę jak zombie, boli mnie głowa ze zmęczenia cały czas. Normalnie padam na ryj 🤦🏼‍♀️ w dodatku rana po nacięciu i pęknięciu tak mnie boli ze siadać na tyłku nie mogę
    Moja mała :
    https://ibb.co/6RkHwNp
    Słodka dziewczynka, piękne włoski🥰

    Monia• lubi tę wiadomość

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 771 566

    Wysłany: 10 września, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bettti03 wrote:
    Jej dziewczyny, trzy dni mnie nie było, a myślałam że już nie nadrobię:) u nas był bardzo ciężki weekend, nie wiem czy to nie drugi skok rozwojowy. Dzisiaj za to inne dziecko, jedzonko, okna aktywności, spanko, kupa i tak do teraz. Pierwszy dzień praktycznie bez płaczu, marudzenia i bólu brzuszka ❤️

    Tak się dziewczyny zastanawiam jak wprowadzić rutynę dobową ? U nas karmienia bardzo różnie wypadają, bo raz Stasiu je co 3 h, a innym razem co 4h i codziennie inaczej wypada godzina do spania. Do tego nie wiem jak go wyciszać w nocy, a ostatnio jak budzi się 3/4 nad ranem to załącza mu się tryb aktywności i za cholerę nie chce spać. Jak to u Was wygląda? Aaa no i pytanko jak często kąpiecie ?

    P.s. Wasze Maluchy do schrupania 😍😍😍

    Stasio pozdrawia Ciocie 🥰
    https://ibb.co/nRvnj8Q
    U nas kąpiel codziennie, bo wycisza do spania. Rytm dnia , narazie ciężko bo chyba jeszcze moja jest za mała.
    Stasio cudny 🥰

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 10 września, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie u nas w ciągu dnia też nie ma reguły totalnie. Czasem śpi zdecydowanie więcej z szczególnie jak gdzieś jeździmy, bo w foteliku od razu zasypia. A wczoraj na przykład jak obudził się po 13 to miał jakieś krótkie drzemeczki, ale strasznie krótkie (odkładałam go na plecy i w sumie wtedy się mega szybko wybudza 😐) i zasnął już wtedy dopiero na noc o 21. Ale za to spał do 2.30 i potem po jedzonku j przebraniu zasnął od razu i do 7. 😛

    Bettti03, Małgosiagosia lubią tę wiadomość

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1371 1592

    Wysłany: 10 września, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy Wasze dzieci tez łapią się za włosy ciągną i krzyczą z tego powodu? 🙈🤦‍♀️
    U nas uśmiechy już rozdaje, robi minki nie z tej ziemi. Najlepszy jest jak wypije mleko, chce mi dać jeszcze to się krzywi i patrzy z wyrzutem.
    Czy któraś z Was może przerabiała oddawanie mleka do banku mleka? Wie jakie są procedury? Pamietam ze kiedyś o tym czytałam i trZeba przejść jeszcze raz wszystkie badania na choroby zakaźne (?) mimo aktualnych z końcówki ciąży. Ściągam mleka Ok 1,3 -1,4 l/dobę. Mały zjada obecnie 900 ml. Mam już jedna szufladę a do zlewu wylewać nie mam serca. Nie mam tez żadnej znajomej z niemowlakiem żeby oddawać…

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1535 2858

    Wysłany: 10 września, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tą linie mam już bardzo bladą ale taka blada miałam też w ciąży za to faktycznie blizny w okolicy brzucha które miałam pociemniały i pępek też wygląda jakby był brudny 🤦‍♀️

    U nas wczoraj po pierwsze była taka kupa że nie widziałam że noworodek potrafi zrobić taką ogromną kupe ! Była większa od mojej 🤦‍♀️
    I wczoraj taki dość mocno aktywny dzień bo po jedzonku nie było od razu spanka.. wydaje mi się że to trochę za wcześnie ale może była tego jakaś przyczyna typu bolibrzuszki pogoda itp… Henio uwielbia leżeć na brzuszku 🥰 i skubany całkiem długo potrafi utrzymać główkę 😦

    My dziś jedziemy do pediatry z racji tej żółtaczki już w pierwszej dobie trzymajcie kciuki 🤞🤞


    A to nasza kruszynka w porównaniu do Waszych bobasów.
    IMG-6372.jpg

    Bettti03, Asiasia1, Betkaa, Małgosiagosia, enpe, Emzet92, Monia•, Lolcia37, justinas lubią tę wiadomość

    👩👨‍🦱 28 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2822 2116

    Wysłany: 10 września, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    No właśnie u nas w ciągu dnia też nie ma reguły totalnie. Czasem śpi zdecydowanie więcej z szczególnie jak gdzieś jeździmy, bo w foteliku od razu zasypia. A wczoraj na przykład jak obudził się po 13 to miał jakieś krótkie drzemeczki, ale strasznie krótkie (odkładałam go na plecy i w sumie wtedy się mega szybko wybudza 😐) i zasnął już wtedy dopiero na noc o 21. Ale za to spał do 2.30 i potem po jedzonku j przebraniu zasnął od razu i do 7. 😛
    To podobne pory jak u nas tyle, że mój wstaje koło 6, nie 7. Dzisiaj po tym porannym wstaniu wzięłam go ze sobą pod kocyk i spaliśmy razem jeszcze ponad 3 godziny. 🥰 Zasnął od razu, a przeważnie już marudzi o tej godzinie. Dał mamie odespać.

    Cerva lubi tę wiadomość

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 698 453

    Wysłany: 10 września, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wam.
    Ślicznościowie bobasy.
    U nas dziś od 21 do 3. Potem do 5.30
    Nie narzekam. Mogłoby być znacznie gorzej. Jeszcze żeby nie było dzikiego wrzasku jak matka przekroczy maksymalny czas oczekiwania na cycka o sekundy 2 , to byłoby cudnie.

    age.png
  • Betkaa Ekspertka
    Postów: 231 280

    Wysłany: 10 września, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolcia37 wrote:
    Dziewczyny macie do polecenia śpiworek do gondoli ?
    Kupilam wczoraj taki na Vinted, zobaczymy jak się sprawdzi 🙂 https://www.empik.com/spiworek-mini-0-12-miesiecy-welna-premium-bezowy-zaffiro,p1321611087,dziecko-p?utm_source=app&utm_medium=share&utm_content=produkt

    Lolcia37 lubi tę wiadomość

    👶 4.02.2020 synek 💙
    👼 25.12.2022 poronienie zatrzymane 13 tc 💔
    ⏸️ 26.11.2023 💝
    👶 1.08.2024 córeczka 🩷

    📋 niedoczynność tarczycy, V Leiden
    💊 Euthyrox, Clexane40, Acard150, Duphaston, Nospa, Mg, wit
    age.png
  • Suprive Ekspertka
    Postów: 128 337

    Wysłany: 10 września, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi proszę dziewczyny, czy wychodzicie w deszczowa pogodę z dziećmi na spacer? :)

    Emzet92, MumAgain lubią tę wiadomość

  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3102 2183

    Wysłany: 10 września, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suprive wrote:
    Mama mia, widziałam że niepokoi Cie też brak uśmiechu u Malutkiej, u nas też jeszcze takiego świadomego, powtarzającego się uśmiechu mimo 11 tygodni nie widziałam, ale inne umiejętności są widoczne, Wodzi pięknie wzrokiem za osobami i dźwiękami, więc jeszcze czekam, nasze dzieciaczki urodziły się wcześniej, wiec ja daje mojej jeszcze ma to czas.
    Dziękuję 😊 wiesz co, chyba nie tyle niepokoi, bo ja mam duży luz, jeśli chodzi o tempo umiejętności dziecka (może dlatego, że miałam dzieci, które startowały z różnego tempa, a koniec końców każde np. mega szybko zaczynało chodzić i prawdę mówiąc wolałabym, żeby ta umiejętność przyszla później 🤣), co po prostu mnie to zastanawia. Dziwne z tymi łzami. Ona do tej pory zapłakała z łzami tylko 2 razy i to w szpitalu, jak ją pielęgniarki mega wymęczyły... Ale myślę sobie, że może jest jak jest, dlatego, że ja w sumie nie daje jej płakać, tzn. zaraz ją biorę na ręce/ do cyca, a jak w aucie mi płacze, to szukam miejsca do postoju. Także chyba bardziej ona mi marudzi, niż płacze jako tako.
    Co do umiejętności, to moja właśnie w ostatnich dniach zaczęła bardziej wodzić wzrokiem. Wczoraj jak mąż do nas podszedł i do niej mówił, a później odszedł to bardzo wyraźnie było widać, jak głowa przesuwa za nim, jak on idzie :)

    @Paprota, Henio dużo młodszy od większości, to mniejszy, zaraz nadrobi 😁 moja już ma 2 kg do przodu od najniższej wagi, to robi różnicę 😅

    Bettti03, Paprota9418 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 10 września, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Dziękuję 😊 wiesz co, chyba nie tyle niepokoi, bo ja mam duży luz, jeśli chodzi o tempo umiejętności dziecka (może dlatego, że miałam dzieci, które startowały z różnego tempa, a koniec końców każde np. mega szybko zaczynało chodzić i prawdę mówiąc wolałabym, żeby ta umiejętność przyszla później 🤣), co po prostu mnie to zastanawia. Dziwne z tymi łzami. Ona do tej pory zapłakała z łzami tylko 2 razy i to w szpitalu, jak ją pielęgniarki mega wymęczyły... Ale myślę sobie, że może jest jak jest, dlatego, że ja w sumie nie daje jej płakać, tzn. zaraz ją biorę na ręce/ do cyca, a jak w aucie mi płacze, to szukam miejsca do postoju. Także chyba bardziej ona mi marudzi, niż płacze jako tako.
    Co do umiejętności, to moja właśnie w ostatnich dniach zaczęła bardziej wodzić wzrokiem. Wczoraj jak mąż do nas podszedł i do niej mówił, a później odszedł to bardzo wyraźnie było widać, jak głowa przesuwa za nim, jak on idzie :)

    @Paprota, Henio dużo młodszy od większości, to mniejszy, zaraz nadrobi 😁 moja już ma 2 kg do przodu od najniższej wagi, to robi różnicę 😅
    No i zaraz świętujecie 2 miesiące 😍 jak to szybko zleciało ❤️

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Betkaa Ekspertka
    Postów: 231 280

    Wysłany: 10 września, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bettti03 wrote:
    Jej dziewczyny, trzy dni mnie nie było, a myślałam że już nie nadrobię:) u nas był bardzo ciężki weekend, nie wiem czy to nie drugi skok rozwojowy. Dzisiaj za to inne dziecko, jedzonko, okna aktywności, spanko, kupa i tak do teraz. Pierwszy dzień praktycznie bez płaczu, marudzenia i bólu brzuszka ❤️

    Tak się dziewczyny zastanawiam jak wprowadzić rutynę dobową ? U nas karmienia bardzo różnie wypadają, bo raz Stasiu je co 3 h, a innym razem co 4h i codziennie inaczej wypada godzina do spania. Do tego nie wiem jak go wyciszać w nocy, a ostatnio jak budzi się 3/4 nad ranem to załącza mu się tryb aktywności i za cholerę nie chce spać. Jak to u Was wygląda? Aaa no i pytanko jak często kąpiecie ?

    P.s. Wasze Maluchy do schrupania 😍😍😍

    Stasio pozdrawia Ciocie 🥰
    https://ibb.co/nRvnj8Q
    Wczoraj był jakiś dobry dzień, bo u nas też się obeszło bez bolibrzuszków, płaczów i kolki, pierwszy raz od dawna 😊 i nawet przespała w gondoli 2h wieczorem a nie tylko w chuście! Szaleństwo, tyle "wolnego" czasu 🫣🤣 Zwiększyłam jej dawkę espumisanu z 5 na 7 kropelek i teraz nie wiem czy pomogło to, czy odstawienie witamin ciążowych z żelazem w składzie 🤔 Moją wycisza chusta właśnie albo gdy mąż ją nosi (ja nie, bo wtedy cyca szuka 🤣) Kupię co 2-3 dni, przy tych kolkach nie mam siły częściej i tylko ją przemywam wacikiem codziennie w zagięciach :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września, 10:13

    Emzet92 lubi tę wiadomość

    👶 4.02.2020 synek 💙
    👼 25.12.2022 poronienie zatrzymane 13 tc 💔
    ⏸️ 26.11.2023 💝
    👶 1.08.2024 córeczka 🩷

    📋 niedoczynność tarczycy, V Leiden
    💊 Euthyrox, Clexane40, Acard150, Duphaston, Nospa, Mg, wit
    age.png
  • Betkaa Ekspertka
    Postów: 231 280

    Wysłany: 10 września, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paprota9418 wrote:
    Ja tą linie mam już bardzo bladą ale taka blada miałam też w ciąży za to faktycznie blizny w okolicy brzucha które miałam pociemniały i pępek też wygląda jakby był brudny 🤦‍♀️

    U nas wczoraj po pierwsze była taka kupa że nie widziałam że noworodek potrafi zrobić taką ogromną kupe ! Była większa od mojej 🤦‍♀️
    I wczoraj taki dość mocno aktywny dzień bo po jedzonku nie było od razu spanka.. wydaje mi się że to trochę za wcześnie ale może była tego jakaś przyczyna typu bolibrzuszki pogoda itp… Henio uwielbia leżeć na brzuszku 🥰 i skubany całkiem długo potrafi utrzymać główkę 😦

    My dziś jedziemy do pediatry z racji tej żółtaczki już w pierwszej dobie trzymajcie kciuki 🤞🤞


    A to nasza kruszynka w porównaniu do Waszych bobasów.
    IMG-6372.jpg
    Ale słodziak! 🫠🥰

    Paprota9418 lubi tę wiadomość

    👶 4.02.2020 synek 💙
    👼 25.12.2022 poronienie zatrzymane 13 tc 💔
    ⏸️ 26.11.2023 💝
    👶 1.08.2024 córeczka 🩷

    📋 niedoczynność tarczycy, V Leiden
    💊 Euthyrox, Clexane40, Acard150, Duphaston, Nospa, Mg, wit
    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2822 2116

    Wysłany: 10 września, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Dziękuję 😊 wiesz co, chyba nie tyle niepokoi, bo ja mam duży luz, jeśli chodzi o tempo umiejętności dziecka (może dlatego, że miałam dzieci, które startowały z różnego tempa, a koniec końców każde np. mega szybko zaczynało chodzić i prawdę mówiąc wolałabym, żeby ta umiejętność przyszla później 🤣), co po prostu mnie to zastanawia. Dziwne z tymi łzami. Ona do tej pory zapłakała z łzami tylko 2 razy i to w szpitalu, jak ją pielęgniarki mega wymęczyły... Ale myślę sobie, że może jest jak jest, dlatego, że ja w sumie nie daje jej płakać, tzn. zaraz ją biorę na ręce/ do cyca, a jak w aucie mi płacze, to szukam miejsca do postoju. Także chyba bardziej ona mi marudzi, niż płacze jako tako.
    Co do umiejętności, to moja właśnie w ostatnich dniach zaczęła bardziej wodzić wzrokiem. Wczoraj jak mąż do nas podszedł i do niej mówił, a później odszedł to bardzo wyraźnie było widać, jak głowa przesuwa za nim, jak on idzie :)

    @Paprota, Henio dużo młodszy od większości, to mniejszy, zaraz nadrobi 😁 moja już ma 2 kg do przodu od najniższej wagi, to robi różnicę 😅
    U mojego te łzy to widzę tylko w jednym oku na razie. 😅 I to nie to, że on nimi regularnie płacze. Czasem się pojawiają po prostu, ale większość czasu nadal płacze bez. Do niedawna w ogóle nie miał łez. Uśmiech to też częściej go nie ma niż jest. Zdecydowanie częściej rzuca minami niezadowolenia. 😆 Na przykład podczas podawania d3 ma minę jakby coś przeterminowanego co najmniej o rok dostawał.
    Co do spacerów to ja wczoraj nie byłam nigdzie. W czasie deszczu nie będę go raczej brać. Dzisiaj jest chłodno, ale nie pada to pójdziemy.

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3102 2183

    Wysłany: 10 września, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Miał identyczne. Między nadgarstkiem, a lokciem. Bliżej nadgarstka. Przesunięte obie kości. Gips długi, za łokieć.

    @suprive u nas im większy, tym częściej ulewa. A jak nie odbije , to rzygulec gwarantowany.

    Olek ewidentnie nie lubi mieć ciepło. Zaraz się odkopię. Marudzi. Budzi się.
    Wczoraj byliśmy na spacerku w chuscie. 🥹😍
    Po naszej pipidówie , że 3 godziny. Pod rzeką , mamy za domem.
    Kurcze to ciekawe czy mojemu też później łuskę założą:( u nas wyjdzie minimum 7 tygodni w gipsie, oby to był koniec... Ortopeda wypisał mu zwolnienie z wf-u do połowy listopada.. dramat. A on tak kocha wf, jaki dziecko z ADHD jest mu teraz trudno. 😬

    @Suprive, w deszczu nie wychodzę, jak nie muszę.


    Odnośnie spacerow. U nas tutaj są do dupy drogi i ona niestety nie może usnąć w wózku. Telepie ją za bardzo, mimo motylka (który bardzo pomógł na "zwykłych" drogach w miescie - tak zasypia). Tu jest mnóstwo małych i średniej wielkości kamyczków (tak utwierdzali drogę, a chodników nie ma) na osiedlu i to dlatego. Dlatego niestety mimo mojej woli nie chodzimy lokalnie na spacery w wózku, nie chce jej krzywdy zrobić, a widzę, że ona się w tym wózku źle czuje. Biorę ją w chustę i tak wychodzę, ale to już po ogrodzie albo na piechotę po średniaka do przedszkola. Jak wieszam pewnie czy coś robię innego na zewnątrz, a jest spokojna chwilę, to wkładam ją do bujaczka i stawiam gonna trawie.
    Jak jesteśmy w mieście, to wtedy jedzie wózkiem.

    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2822 2116

    Wysłany: 10 września, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    A to mój dwulatek :) wczoraj na plaży byliśmy w końcu. Dopiero drugi raz w tym sezonie, nie było kiedy...

    1725818801960.jpg

    IMG-20240908-WA0007.jpg
    Ale masz ładnego synka, naprawdę cudny. 🥰

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
‹‹ 588 589 590 591 592 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta w ciąży - po trymestrach

Odpowiednia dieta w ciąży wpływa nie tylko na przebieg samej ciąży, ale również na zdrowie Twojego dziecka w przyszłości (np. słaby układ odpornościowy dziecka lub problemy z otyłością). Przeczytaj dlaczego dieta w ciąży jest tak istotna, czy kompleks witamin jest w stanie ją zastąpić oraz na co powinnaś zwrócić uwagę w każdym trymestrze ciąży.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ