X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvka - czyli choc jedna babcia bedzie uradowana:)
    U nas straszne ciśnienie na dziewczynke i w rodzinie i wsrod znajomych, az mnie to wkurza, bo ja marze o zdrowym dziecku! Wiadomo ze po dwoch chłopcach tez mysle ze dziewczynka bylaby cudowna, ale decydując sie na trzecie przeciez wiedzialam ze moze byc chłopiec. Wiec skoro sie zdecydowaliśmy to chyba jasne ze z chlopca tez sie ucieszymy.
    Jak bedzie ten 3 chłopak to nie wiem jak ja to tym wszystkim ludziom powiem - chyba zapytam czy myślą ze lepsze okno życia czy raczej lepiej sprzedac na czarnym rynku:) w Chinach chyba chlopcy sa w cenie, nie?;)

    Sylvka, Anhydra, plinka89 lubią tę wiadomość

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagusia wrote:
    Jak bedzie ten 3 chłopak to nie wiem jak ja to tym wszystkim ludziom powiem - chyba zapytam czy myślą ze lepsze okno życia czy raczej lepiej sprzedac na czarnym rynku:) w Chinach chyba chlopcy sa w cenie, nie?;)

    Haha rozbawiłaś mnie tym tekstem. Leżę i kwiczę :D

    Domi o której jutro zwarte i gotowe zaciskamy poślady i kciuki za małego (zakładając, że do jutra nic nie wyrośnie)?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 00:15

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 05:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvka wrote:
    Haha rozbawiłaś mnie tym tekstem. Leżę i kwiczę :D

    Domi o której jutro zwarte i gotowe zaciskamy poślady i kciuki za małego (zakładając, że do jutra nic nie wyrośnie)?


    Domi z tego co mówiła ma wizytę na 11, ja poproszę kciuki o 18 :).
    Stresik trochę jest ale chyba wbrew pozorom większy u eMka.

    Misi@, Sylvka lubią tę wiadomość

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Kalija Autorytet
    Postów: 1140 1234

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrzę sobie ns Wasze wykresy i mam tu chyba najmłodszą ciążę, strasznie mi się dłuży ten 1 trymestr, chciałabym już być w 2 :)

    Co do płci to moja mama mówi że ma być dziewczynka i koniec. Strasznie mnie wkurza takim gadaniem. Ja do chin nie sprzedam, za dlugo jednak się staraliśmy, szkoda by było;)
    Marzę o zdrowym maluchu, z mężem mamy przeczucia na chłopaka, ale jest to dla nas absolutnie bez znaczenia.

    dqprgu1royghdo7j.png
  • AnaKwiat Autorytet
    Postów: 527 668

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    Domi z tego co mówiła ma wizytę na 11, ja poproszę kciuki o 18 :).
    Stresik trochę jest ale chyba wbrew pozorom większy u eMka.

    Domii Anhydra mocne kciuki!!!

    Anhydra lubi tę wiadomość

    Krzyś jest z nami od 15.08.2019
  • OlaWi Autorytet
    Postów: 695 551

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi gratuluję ❤️

    Pozdrawiam Was ze szpitala.. dostałam krwotoku wręcz, w niedzielę w nocy, była IP lekarka standardowo brać leki i leżećnw domu albo szpitalu. Wróciłam do domu, w południe znowu, lekarz kazał się przyjąć na oddział. 3 h na izbie, jak mnie zbadał na oddziale to zalałam podłogę krwią. Nie wiedzą skąd krwawienie. Dostałam kroplówki Magnez i jakiś lek na zatrzymanuie krwawienia. I tak sobie leżę. Wczoraj dzidziuś miał się dobrze dzisiaj muszę ubłagać o USG.. trzymajcie za nas kciuki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 08:00

    f2w3rjjgiz6fnyna.png
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaWi wrote:
    Domi gratuluję ❤️

    Pozdrawiam Was ze szpitala.. dostałam krwotoku wręcz, w niedzielę w nocy, była IP lekarka standardowo brać leki i leżećnw domu albo szpitalu. Wróciłam do domu, w południe znowu, lekarz kazał się przyjąć na oddział. 3 h na izbie, jak mnie zbadał na oddziale to zalałam podłogę krwią. Nie wiedzą skąd krwawienie. Dostałam kroplówki Magnez i jakiś lek na zatrzymanuie krwawienia. I tak sobie leżę. Wczoraj dzidziuś miał się dobrze dzisiaj muszę ubłagać o USG.. trzymajcie za nas kciuki

    Kurcze Ola rozumiem Cię doskonale i trzymam mocno za Was kciuki❤. Dobrze, że z Bobo jest wszysko ok! Ja miała krwotok w sumie x3 w odstępie tygodniowym i też nie zagroził ciąży. Niestety, rzadko się o tym mówi, ale krwawienia w tym pierwszym trymestrze dotyczą 20% kobiet! Teraz organizuje się kosmówka, tworzy się łożysko no i Bobo szybko rośnie, co przy powiększającej się macicy łatwo może spowodować pekniecie jakiegos naczynka. Leż i odpoczywaj!

    OlaWi lubi tę wiadomość

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagusia wrote:
    Sylvka - czyli choc jedna babcia bedzie uradowana:)
    U nas straszne ciśnienie na dziewczynke i w rodzinie i wsrod znajomych, az mnie to wkurza, bo ja marze o zdrowym dziecku! Wiadomo ze po dwoch chłopcach tez mysle ze dziewczynka bylaby cudowna, ale decydując sie na trzecie przeciez wiedzialam ze moze byc chłopiec. Wiec skoro sie zdecydowaliśmy to chyba jasne ze z chlopca tez sie ucieszymy.
    Jak bedzie ten 3 chłopak to nie wiem jak ja to tym wszystkim ludziom powiem - chyba zapytam czy myślą ze lepsze okno życia czy raczej lepiej sprzedac na czarnym rynku:) w Chinach chyba chlopcy sa w cenie, nie?;)

    Hahaha... mam podobnie... liczę po cichu na dziewczynkę, ale wiem, że to tylko 20% szans... Ja mam tekst już naszykowany, że od dawna mówię, że mój mąż nie umie robić dziewczynki ;-)

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Domi, gratulacje synka :)) A kiedy najwcześniej można próbować rozpoznać plec? Ja bym chciała dziewczynkę a mam przeczucie że będzie synek, no ale to się okaże. Czytałam że robiono badania i statystycznie przy dziewczynkach beta szybciej przyrasta i jest wyższa o 25%. U nas w rodzinie same chłopaki i dzuewuszka by się przydała dla równowagi ;)

    Też o tym słyszałam i to daje mi nadzieję... bo teraz miałam do 24dpo przyrosty zawsze powyżej 100% i porównując z Domi miaam ponad 20000 betę w 24dpo... więc szansa jest ;-)
    z chłopakami na tym etapie miałam po 6000 betę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 09:27

    Domi_tur lubi tę wiadomość

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam początkowo bardzo duże te przyrosty bety z tego co pamiętam (ponad 220% w przeciągu 24h!)...pamiętam, że część dziewczyn stawiała u mnie na bliźniaki (bo faktycznie miałam 2 pęcherzyki przy cyklu stymulowanym i później dwa ciałka żolte). Praca serduszka była dość wysoka (momentami 174-176bpm). No ciekawe czy się sprawdzi i będzie Dziewuszka.

    Domi_tur, Agagusia, wiki2 lubią tę wiadomość

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalija wrote:
    Patrzę sobie ns Wasze wykresy i mam tu chyba najmłodszą ciążę, strasznie mi się dłuży ten 1 trymestr, chciałabym już być w 2 :)

    Co do płci to moja mama mówi że ma być dziewczynka i koniec. Strasznie mnie wkurza takim gadaniem. Ja do chin nie sprzedam, za dlugo jednak się staraliśmy, szkoda by było;)
    Marzę o zdrowym maluchu, z mężem mamy przeczucia na chłopaka, ale jest to dla nas absolutnie bez znaczenia.

    Każdej z nas ten pierwszy trymestr się niestety ciągnie niemiłosiernie. Wydaje mi się, że od 8-9 tc jakoś szybciej zaczyna lecieć ten czas. Ani sie obejrzysz i bedzie 12 tydzień! :)

    Kalija lubi tę wiadomość

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OwaW - lez i odpoczywaj!Jesres pod dobra opieka.
    Domi, Anhydra - trzymam baaaedzo mocno, to bedziesz Wasz dzien!
    Co do płci to zobaczymy czy sie posprawdza. U mnie z beta roznie bywało: przyrosty: 270, 99, 130% kolejno. Serduszko szybsze niz w poprzednich ciążach, ostatnio 176, wiec zobaczymy co sie sprawdza. Dziwne ze w tych 2 pierwszych ciążach czułam sie identycznie, teraz jest kilka odmian: rzygam mniej, praktycznie nigdy po posiłku, za to wiecej mdłości, a zawsze bylo zero mdłości i rzyganie po posiłkach. Cycki mi urosły sporo, zawsze dopiero po porodzie byly duzo wieksze, mam ochote na nabiał od ktorego zawsze mnie w ciążach odrzucało. Mam nadzieje se cos sie okaże 24.01.

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było 176% 15-17dpo przy 1 komórce...

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się czuje jak poprzednio... lekkie mdłości 8-10tc i nic więcej... no z tą różnicą, że wcześniej mdłości były poranne, teraz miałam po południu/wieczorem... No nic. Trzeba czekać :-)

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olawi trzymam kciuki by szybko minely te krwawienia.
    Domi gratuluje synka.
    Mi jest zupełnie obojętne czy będzie chłopiec czy dziewczynka. Teściowa ciągle mówi mi, ze musi byc wnuczka i mnie to wkurza. Jak Antek okazał się chłopcem to jak się dowiedziała nawet zdjec usg nie chciała oglądać tylko powiedział, że musi iść na spacer ;(
    A właśnie jakoś w 12 tyg dowiedziałam się, że będzie chłopiec. Potem miałam aminopunkcje i to potwierdziło;) chłopaki są super ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 09:07

    Domi_tur lubi tę wiadomość

  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaWi- trzymaj się Kochana, najważniejsze że jesteś w dobrych rękach ❤️❤️❤️

    Anhydra, jak Ci mówię to Ci mówię, zacznij naukę zaplatania warkoczy francuskich, jakiś kurs internetowy czy coś :)

    Ja od początku czułam, że to będzie chłopak, poza tym mój małż stwierdził, że skoro zrobiliśmy "złoty strzał", pierwszy miesiąc starań, jeden seks w okolicach owulacji to pierworodny będzie jak nic :p

    A wychowałam się w babskim domu, siostra, 4 ciotki, 8 kuzynek i jeden kuzyn rodzynek. Nie mam pojęcia o siusiakach więc zawsze mówiłam, że musi być dziewuszka. A teraz jak się to potwierdzi to w sumie nawet fajniej, nowe wyzwanie no i dziadkowie złote rączki będą mieli kogo uczyć :) więc po dzisiejszej wizycie zrobię kartki na Dzień Babci i Dziadka z listem od Maluszka :)

    Anhydra, a u Was nadal prawie nikt nie wie?
    Jak u Was dziewczyny, tylko ja się wszystkim wypaplałam po zobaczeniu serduszka?

    Misi@ lubi tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • AnaKwiat Autorytet
    Postów: 527 668

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze to mojej kruszynce bije jak szalone bo w poniedziałek było 189/min! Pani doktor powiedziała, że na tym etapie może bić tak szybko. A może to znaczy, że jednak dziewczynka? Przyrostów bety już nie pamiętam ale chyba były zupełnie średnie

    Krzyś jest z nami od 15.08.2019
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi na którą masz wizytę? Chyba pierwsza idziesz na prenatalne? :-)

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🧭.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2020, 15:28

  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiki2 wrote:
    Domi na którą masz wizytę? Chyba pierwsza idziesz na prenatalne? :-)

    11:00 :)

    wiki2, Misi@, Smerfelinka lubią tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
‹‹ 179 180 181 182 183 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ