X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2022
Odpowiedz

Styczeń 2022

Oceń ten wątek:
  • Lajna Ekspertka
    Postów: 212 98

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam mdłości tak normalnie tylko wiele produktów smakuje mi okropnie i wtedy robi mi się niedobrze... np od tygodnia jeczalam mamie żeby mi zrobiła taka młoda kapustę jak będziemy dzisiaj u nich na obiedzie a dzisiaj nie byłam w stanie jej przełknąć tak mi smierdziala 🤢 tak samo wczoraj z pierogami o których myślałam od rana... nie wiem czy coś z tymi produktami nie tak czy to taki ciążowy objaw. Bo jak nie mam nic w buzi to jest ok gorzej jak coś zjem...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2021, 20:45

    rfxg3e3ke5dy9hpj.png
  • Lajna Ekspertka
    Postów: 212 98

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaMaria a dr jerzak mówiła do kiedy masz brać metformine? Jak twoje wyniki insuliny? Trzymasz diete o niskim ig?

    rfxg3e3ke5dy9hpj.png
  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna to mi jak uda się wypić 1L wody to już jest sukces 😂 Ale ciężko idzie, z tym że ja od zawsze w takich ilościach piłam 🤷🏻‍♀️

    Mag_len podobno z każdą kolejną ciąża brzuszek coraz szybciej się pojawia, ile w tym prawdy zobaczymy 😅 Mi napewno w drugiej ciąży pojawił się szybciej, a teraz dopiero się okaże 😅

    Lajna to ja mam tak, że nawet pomyśleć nie mogę o jakimś jedzeniu, bo zaraz mi się na wymioty zbiera 🙈 A jak przejdzie przez myśl i mnie nie zemdli to lecę szybko to zjeść i jest ok. Dziś była to nektarynka i zjadłam aż 2 😂😂 Przed wczoraj winogron, a dziś jak o nim pomyśle to już mi się niedobrze robi 🤷🏻‍♀️

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 873 417

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip88 wrote:
    Martyna to mi jak uda się wypić 1L wody to już jest sukces 😂 Ale ciężko idzie, z tym że ja od zawsze w takich ilościach piłam 🤷🏻‍♀️

    Mag_len podobno z każdą kolejną ciąża brzuszek coraz szybciej się pojawia, ile w tym prawdy zobaczymy 😅 Mi napewno w drugiej ciąży pojawił się szybciej, a teraz dopiero się okaże 😅

    Lajna to ja mam tak, że nawet pomyśleć nie mogę o jakimś jedzeniu, bo zaraz mi się na wymioty zbiera 🙈 A jak przejdzie przez myśl i mnie nie zemdli to lecę szybko to zjeść i jest ok. Dziś była to nektarynka i zjadłam aż 2 😂😂 Przed wczoraj winogron, a dziś jak o nim pomyśle to już mi się niedobrze robi 🤷🏻‍♀️
    Też tam słyszałam o tym brzuszku ale zaskoczylo mnie, że aż tak szybko. 😅Liczyłam, że tak jak w ostatnich ciążach uda się trochę dłużej pochodzić w swoich normalnych ubraniach🙂

    Dip88 lubi tę wiadomość

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Anna Maria Przyjaciółka
    Postów: 114 58

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajna wrote:
    AnnaMaria a dr jerzak mówiła do kiedy masz brać metformine? Jak twoje wyniki insuliny? Trzymasz diete o niskim ig?

    Lajna, nie mówiła mi jeszcze do kiedy Metformina, ale sądzę, że długo, przynajmniej wnioskując z zaleceń innych dziewczyn pod jej opieką. Ja już bardzo długo jestem na diecie o niskim IG, w zasadzie to już mi weszło w krew i nie ciągnie mnie do słodkiego, a w ciąży nawet lekko odrzuca. Wyniki glukozy na czczo ostatnie to 79, co bardzo mnie zdziwiło pozytywnie, bo zaraz po pozytywnym teście miałam 87. Teraz jem bardziej regularnie i częściej, może to jakoś wpływa. Nadal trzymam dietę.

    PCOS, ANA2, PAI-1 4G homozygotyczny, MTHFR_1298A-C heterozygotyczny, FV R2_4070A-G heterozygotyczny
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2021, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len wrote:
    Też tam słyszałam o tym brzuszku ale zaskoczylo mnie, że aż tak szybko. 😅Liczyłam, że tak jak w ostatnich ciążach uda się trochę dłużej pochodzić w swoich normalnych ubraniach🙂

    A wczesniej kiedy dziewczyny mialyscie brzuszki w kolejnych ciazach?
    Ja mam swoj brzuch duzy, bo przytylam ogolnie przed ciążą, ale na razie u mnie to efekt wzdec i niskie spodnie suwaki mi sie rozchodza.

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 873 417

    Wysłany: 6 czerwca 2021, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj się Wam pochwaliłam, że od dwóch dni nie mam mdłości, cofam to😅

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 873 417

    Wysłany: 6 czerwca 2021, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka wrote:
    A wczesniej kiedy dziewczyny mialyscie brzuszki w kolejnych ciazach?
    Ja mam swoj brzuch duzy, bo przytylam ogolnie przed ciążą, ale na razie u mnie to efekt wzdec i niskie spodnie suwaki mi sie rozchodza.
    Dokładnie nie pamiatam ale myślę, że tak że było widać to koło 15 tyg.

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2021, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka wrote:
    A wczesniej kiedy dziewczyny mialyscie brzuszki w kolejnych ciazach?
    Ja mam swoj brzuch duzy, bo przytylam ogolnie przed ciążą, ale na razie u mnie to efekt wzdec i niskie spodnie suwaki mi sie rozchodza.

    Ja też mam już duży brzuch 🙈 Chyba 5 nadprogramowych kg robi swoje :O
    W poprzedniej ciąży brzuch pojawił się chyba ok 5 miesiąca.
    Bardzo mi się podobał i świetnie się czułam ❤️
    Teraz czuje się gruba.. i rozstępy pewnie się rozleją jeszcze bardziej yh(a wyszły mi dopiero w samej końcówce).

  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 6 czerwca 2021, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, trochę mnie nie było bo byłam nad morzem.

    Mdłości raz mam raz nie , albo po prostu już zapomniałam jak to jest ich nie mieć 😂 też muszę często jeść bo inaczej nie potrafię funkcjonować.

    Co do brzucha to w pierwszej ciąży dopiero w 5miesiacu było widać , w drugiej koło 14tyg a teraz 10 tyg a ja już mam brzuch. Rano jak leżę a mi sie brzuch postawi to mam taką kulę jak pomarańcze

  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 6 czerwca 2021, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a pobolewają was brzuchy? Bo ja oprócz mdłości i tkliwych piersi nic nie czuje w brzuchu.

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Lajna Ekspertka
    Postów: 212 98

    Wysłany: 6 czerwca 2021, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie brzuch bardzo bolał do wizyty u ginekologa czyli do 5+6 a teraz już nie boli. Zastanawiam się czy to okej? Może macica już nie rośnie...

    rfxg3e3ke5dy9hpj.png
  • Lajna Ekspertka
    Postów: 212 98

    Wysłany: 6 czerwca 2021, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Maria wrote:
    Lajna, nie mówiła mi jeszcze do kiedy Metformina, ale sądzę, że długo, przynajmniej wnioskując z zaleceń innych dziewczyn pod jej opieką. Ja już bardzo długo jestem na diecie o niskim IG, w zasadzie to już mi weszło w krew i nie ciągnie mnie do słodkiego, a w ciąży nawet lekko odrzuca. Wyniki glukozy na czczo ostatnie to 79, co bardzo mnie zdziwiło pozytywnie, bo zaraz po pozytywnym teście miałam 87. Teraz jem bardziej regularnie i częściej, może to jakoś wpływa. Nadal trzymam dietę.

    Ja tez staram się trzymać dietę Ale powiem Ci, że odkąd jestem w ciąży jest mi dużo ciężej. Jak pisałam wcześniej od dużej ilości potraw mnie odrzuca a np od tych o wysokim ig nie... mi kij ginekolog kazał odstawić metformine może głupio wiedziałam na własną rękę A w międzyczasie szukam diabetyka/endokrynologa, który nie będzie widział problemu

    Anna Maria lubi tę wiadomość

    rfxg3e3ke5dy9hpj.png
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 6 czerwca 2021, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie mnie wgl nie bolał brzuch co troche mnie dziwi bo w ciąży z córką często pobolewal jak na okres, mam nadzieje ze wszystko ok.

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Anna Maria Przyjaciółka
    Postów: 114 58

    Wysłany: 6 czerwca 2021, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 wrote:
    Dziewczyny a pobolewają was brzuchy? Bo ja oprócz mdłości i tkliwych piersi nic nie czuje w brzuchu.

    Mnie, tak jak Lajnę, brzuch "jak na miesiączkę" bolał 5-6 tydzień. Potem było z 2 tygodnie przerwy, pobolał kilka dni i znów tydzień przerwy i dzisiaj znów czuję.

    PCOS, ANA2, PAI-1 4G homozygotyczny, MTHFR_1298A-C heterozygotyczny, FV R2_4070A-G heterozygotyczny
  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 6 czerwca 2021, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 wrote:
    Dziewczyny a pobolewają was brzuchy? Bo ja oprócz mdłości i tkliwych piersi nic nie czuje w brzuchu.
    Mnie może od początku nie tyle co boli, a bardziej gdzieś ciągnie lub kłuje, teraz już rzadziej, ale zdarza się.

    Co do wielkości brzucha to u mnie w pierwszej ciąży było widać dopiero koło 6 miesiąca, w drugiej koło 15 tc już miałam widoczny brzuszek ciążowy, nie jakiś duży, ale było widać że to ciąża 😅 A teraz jeszcze nie wiem, narazie bez zmian, mam trochę wzdęty brzuch, ale wszystkie spodnie leżą jak wcześniej, tylko wy jesteście już nawet kilka tc przede mną 😉

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • Anna Maria Przyjaciółka
    Postów: 114 58

    Wysłany: 6 czerwca 2021, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajna wrote:
    Ja tez staram się trzymać dietę Ale powiem Ci, że odkąd jestem w ciąży jest mi dużo ciężej. Jak pisałam wcześniej od dużej ilości potraw mnie odrzuca a np od tych o wysokim ig nie... mi kij ginekolog kazał odstawić metformine może głupio wiedziałam na własną rękę A w międzyczasie szukam diabetyka/endokrynologa, który nie będzie widział problemu

    Sama nie wiem jak to jest... na samym początku ciąży czułam że się nie najadam tymi moimi pełnowartościowymi posiłkami i jedyne na co sobie pozwalałam to 1/4 mrożonego banana z dodatkiem masła orzechowego bio, gorzkiej czekolady 90% i orzechów. Ale od kilku tygodni już jestem w stanie się najeść i do słodkiego mnie nie ciągnie. Wiem, że inne dziewczyny z podobnymi problemami w ciąży jeszcze bardziej trzymają się diety nawet do 20 tygodnia. Ciężki temat jak człowieka dopada wilczy głód... A jak Twoje wyniki glukozy?

    Wiem, że niektórzy lekarze są przeciwni metforminie w ciąży, ale co lekarz to opinia. U mnie i profesor i doktor prowadząca niezależnie od siebie cały czas przepisują.

    PCOS, ANA2, PAI-1 4G homozygotyczny, MTHFR_1298A-C heterozygotyczny, FV R2_4070A-G heterozygotyczny
  • Lajna Ekspertka
    Postów: 212 98

    Wysłany: 6 czerwca 2021, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie glukoza jest super problem mam z wysoka insulina... podejrzewam, że to było u mnie powodem ciąż biochemicznych. Mój lekarz też tak uważa Ale na zasadzie, że insulina powodowała problemy z zagniezdzaniem I progesteronem... sama nie wiem co myśleć

    rfxg3e3ke5dy9hpj.png
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 6 czerwca 2021, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie brzuch pobolewał na poczatku bardziej teraz już nie (10+2), tylko że mi znowu twardnieje czasem ten brzuch i muszę na to uwazać bo to na tym etapie chyba nie koniecznie dobre.
    Za tydzień w czwartek mam prenatalne i trochę zaczynam się bać. Najgorsze jest to że stestatystyki po 30 wzrastają, boję się że nastraszą niepotrzebnie..a teraz jest strasznie dużo takich przypadków, że mówią że coś jest nie tak ,kobieta robi dodatkowe testy a tu dziecko zdrowe a strach i przeżycia straszne . A Wy dziewczyny umowione już ?

  • Lajna Ekspertka
    Postów: 212 98

    Wysłany: 6 czerwca 2021, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 wrote:
    Wlasnie mnie wgl nie bolał brzuch co troche mnie dziwi bo w ciąży z córką często pobolewal jak na okres, mam nadzieje ze wszystko ok.
    To jak od początku nie boli to chyba jest ok słyszałam, że lepiej jak nie boli niż jak boli :D A kiedy byłaś na usg?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2021, 21:06

    rfxg3e3ke5dy9hpj.png
‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ