X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2022
Odpowiedz

Styczeń 2022

Oceń ten wątek:
  • Anna Maria Przyjaciółka
    Postów: 114 58

    Wysłany: 3 czerwca 2021, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaggaa02 wrote:
    Dziewczyny, czy też jesteście tak bardzo głodne? Ja to prawie cały czas myślę o jedzeniu. Mam bardzo silna wolę jeśli chodzi o jedzenie i planowanie posiłków ale teraz jest to niemożliwe, musz ejesc częściej i więcej.

    Ja też, już nawet zanim zrobiłam test, zauważyłam że częściej jestem głodna, teraz muszę zjeśc co 2-3h, a nie przybieram, wręcz schudłam 1kg więc po prostu organizm wie czego mu trzeba :)

    PCOS, ANA2, PAI-1 4G homozygotyczny, MTHFR_1298A-C heterozygotyczny, FV R2_4070A-G heterozygotyczny
  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dopadło mnie zapalenie pęcherza. Co robić?

    mkwia
  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh.. A ja od 4 dni mam kaszel i katar, ratuje się domowymi sposobami, do lekarza terminy że aż śmieszne... 🤧😔 trochę się boję, żeby to przeziębienie nie zaszkodziło

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaggaa02 wrote:
    Dziewczyny, czy też jesteście tak bardzo głodne? Ja to prawie cały czas myślę o jedzeniu. Mam bardzo silna wolę jeśli chodzi o jedzenie i planowanie posiłków ale teraz jest to niemożliwe, musz ejesc częściej i więcej.
    Ja raczej normalnie albo mniej, ale jak jest czas mojego posilku to mjsze zjesc natychmiast

  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mogłabym ciągle jeść. Ale nie chcę skończyć jak w poprzedniej ciąży, w której przytyłam okropnie. Teraz sobie rozpisuję wg kalorii, gdyby nie to, to znów przytyłabym 25kg 😅 😂

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 874 417

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ika83 wrote:
    Dziewczyny dopadło mnie zapalenie pęcherza. Co robić?
    Wydaje mi się że urosept można w ciązy, do tego dużo pić i zajadać żurawinę.

    Ika83 lubi tę wiadomość

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Martyna33 Autorytet
    Postów: 5176 5892

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:) mogę dołączyć? Również będę styczniową mamą :)
    Czy kogoś tutaj jeszcze tak bardzo jak mnie męczą mdłości i wymioty ? Piszecie o apetycie, jedzeniu- u mnie nie ma go wcale :(

    Mag_len lubi tę wiadomość

    25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-⏸🥰 ➡️14dpo bhcg 467➡️ 18dpo bhcg 2523
    19.01.2022- synek na Świecie 💙 55 cm i 3600g szczęścia
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna33 witaj, ja tez ciagle wymiotuje i mam jadłowstręt. Mecze się niesamowicie ale taki mój urok, poprzednie ciąże znosiłam podobnie.

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Młodamama2 Koleżanka
    Postów: 42 8

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to mam w tej ciąży masakrę 🙈
    Rano do 12 męczą mnie mdłości i wymioty, muszę coś zjeść co 2h bo inaczej mi niedobrze nieważne czy rano, południe czy wieczór. A wieczorem tez wracaja mdłości, ale niż nie takie jak rano.
    Do tego spać mi się chce i jeśli nie zrobię sobie drzemki to jestem jak zombie.
    A wiec czekam aż ten pierwszy trymestr się skończy i modlę się żeby dalej było już tylko lepiej

  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna ja już dobrych kilka dni jadę na samych bułkach z serem 🙈 Od wszystkiego mnie mdli i z apetytem też słabo, czasem uda mi się jedynie jakiś owoc w siebie wcisnąć, chodzę jak struta 😕 W poprzednich ciążach tak nie miałam i to jest dla mnie nowość, pozatym ciągle bym spała 🙉

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • Martyna33 Autorytet
    Postów: 5176 5892

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to głupie ale trochę się czuje pocieszona, ze nie jestem sama 😂 Mnie mdli on rana do nocy, w nocy jak się obudzę to nie mogę zasnąć bo chce wymiotować..
    Dip, u mnie bagietka z almette tylko zostaje na dłużej, reszta prawie od razu out... do tego pije tez mało płynów bo ok 0,5l dziennie wody, a przez te wymioty to nie wiem ile się zatrzymuje we mnie na dłużej wody :/
    No nic, trzeba to jakoś przeżyć. W poprzednich ciążach do którego tc was męczyło ?

    25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-⏸🥰 ➡️14dpo bhcg 467➡️ 18dpo bhcg 2523
    19.01.2022- synek na Świecie 💙 55 cm i 3600g szczęścia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w poprzedniej ciąży wtedy kiedy najbardziej było mi niedobrze i wymiotowałam- jadłam winogrona 🤭🙂 i jakoś dawały radę 😎 Pod koniec 1 trymestru powinno być lepiej ale to nie reguła.
    Póki co u mnie w miarę chociaż boję sie pisać żeby się nie odmieniło😬 Jestem głodna ciągle a jak zjem coś to mi się potem odbija do końca dnia i dodatkowo stoi w gardle😡 paskudne uczucie ! Człowiek taki zakorkowany, ciężko mu i niedobrze.
    W dzień jestem senna, a w nocy problemy z zaśnięciem po karmieniu córki 😑
    Ale nie narzekam, bywało gorzej.

  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w ciąży z córka przeszło koło 14 tygodnia.

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna to u mnie identycznie 🤦🏼‍♀️ W nocy też mnie mdłości wybudzają. Pije też mało, bo nawet to nie wchodzi. Kupiłam sobie Colę, bo często pomaga przy mdłościach (tak, wiem że niezdrowa🙈) i pomogła trochę przez pierwsze 2 dni, a później przestała już pomagać i do tego też już mi nie smakuje 🤦🏼‍♀️ Póki co pije wodę gazowaną, bo jedynie ona jako tako mi przechodzi przez gardło. A mdłości w poprzednich ciążach przechodziły mi mniej więcej w 10 tc, choć wtedy nie były takie jak teraz. Pozatym niby prawie nie jem itp a przybyło mi już 2 kg 😂 ... może woda się zbiera 🤷🏻‍♀️

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie trochę mniej mdli, ale też jem strasznie dużo 🙈 rano mnie najbardziej mdli potem spokój i znowu. Mam straszne wzdęcia i ogólnie czuję, że się już spasłam, ale ja w każdej ciąży tyje od pierwszego trymestru, puchnę. Nie ma co się dziwić jak tyle białego pieczywa w siebie pcham 🤦‍♀️ ale muszę się ogarnąć a ile jest to możliwe, bo mi okropnie jelita dokuczają, od 2 dni mam takie bóle jelit :( z córką mdłości przeszły około 14 tygodnia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju ja Wam współczuję, na razie u mnie pojawily sie mdlosci, jem,zgaga,mdlosci,glod straszny. I tak caly dzień......

    W pierwszej ciazy jak zaczelam wymiotowac w 6 tygodniu to skonczylam 7 miesiącu.....a do 5 wymiotowalam po wszystkim nawet po wodzie, a pozniej rqz dziennie...
    Modle sie, zeby ta ciaza byla inna

  • Qumish Autorytet
    Postów: 317 220

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mdłości masakryczne.. w dodatku w połączeniu z okrutnym głodem....
    To jest dopiero połączenie: czuje ssący śmiertelny głód w żołądku i jednocześnie odrzuca mnie od jedzenia i mam zawroty głowy 😅
    Mam póki co jeden sprawdzony patent: nie dopuścić do uczucia głodu, wiec jem cokolwiek co 1,5-2h...
    Obowiązkowo banan albo kanapka zanim wstanę z łóżka.
    W dodatku mój organizm odrzuca warzywa i owoce (poza bananami i ziemniakami) 🤷🏻‍♀️ Po zjedzeniu jabłka czy sałatki laduje w kibelku, po sokach koktajlach czy smoothisach mam zgagę :/
    Plasterek pomidora czy rzodkiewki do kanapki to max jaki jestem w stanie przemycić...
    Najbezpieczniejsze są bułki i ziemniaki... 😕
    W pierwszej ciąży tez w sumie miałam podobnie... ze 3 mce byłam w stanie jeść głównie chałkę z masłem i biały ryż 🤣
    ...nie mam przekonania czy mój organizm wie co robi ;)

    h84fwn15k5y02vr6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Wam powiem, że w pierwszej ciąży w pewnym momencie jadlam tylko to czym sie "lepiej" wymiotuje😂🙈

    Ika83 lubi tę wiadomość

  • Martyna33 Autorytet
    Postów: 5176 5892

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip, No jakbym o sobie czytała! Cola pomagała przez dwa dni, aż w końcu jak ją zwymiotowałam to teraz już nie pije 😂 teraz pije właśnie wodę gazowaną (przed ciąża nie znosiłam) i narazie jest nieźle, staram się chociaż te 0,5l wypić.
    Jesteś moją siostrą objawową😂😂

    Dip88 lubi tę wiadomość

    25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-⏸🥰 ➡️14dpo bhcg 467➡️ 18dpo bhcg 2523
    19.01.2022- synek na Świecie 💙 55 cm i 3600g szczęścia
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 874 417

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie od dwóch dni spokój z mdłości ami, jem wszystko i wszystko mi smakuje, choć z drugiej strony mydle czy wszystko ok...
    Powiem Wam że bardzo szybko nie mieszczę się w swoje spodnie, nie ma szans żeby się dopiąć..dobrze że zrobiło się ciepło to sukienki wystarcza 🙂 Wczoraj nawet teściowa skomentowała że mi brzuszek urósl.. Jakoś tak nie pamiętam żeby tak szybko w poprzednich ciążach było widać, wręcz czekałam na to kiedy będzie widać a teraz bez czekania się obyło.😅😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2021, 19:19

    Dip88 lubi tę wiadomość

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ