X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2022
Odpowiedz

Styczeń 2022

Oceń ten wątek:
  • eszanka Autorytet
    Postów: 1018 939

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla mamusiek! Nie ważne czy sn czy cc, wszystkie jestesmy bardzo dzielne 😘

    U nas różnie, Pola miała problemy ze ssaniem piersi - nie mogła złapać brodawki. Byliśmy u neurologopedy, sprawdziła wędzidełko i podniebienie wg niej jest prawidłowe. Zasugerowała konsultacje z fizjo aby sprawdzić czy miał nie ma kręczu, główkę trzyma przeważnie na lewą stronę.
    Dzisiaj znajoma polozna zwróciła uwagę na usta, nie są czerwone jak u dzieci tylko białe. Jakby miała na nich osad po jedzeniu. Pisała ze to oznacza problem w buzi i dziecko podczas ssania nadrabia wargami.
    Także trochę stresujące mam te początki macierzyństwa a ja jestem tez osoba która wszystkim się przejmuje i niepotrzebnie szuka informacji w internecie 🙁

    qdkkvcqgllcwggq8.png

    starania od 08.2019
    👼 11.2019
    08.2020 Angelius Provita, dr MP

    04.2021 Puregon, Ovitrelle, Encorton, Neoparin, Accard, Luteina, Euthoryx 25
    04.05 beta 812,6 mlU/ml
    11.05 mamy zarodek 🍀
    25.05 ❤️

    "You never know how strong you are until being strong is the only choice you have"
  • alisss87 Autorytet
    Postów: 721 401

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robin27 wrote:
    Kamyczek zazdroszczę tego spania po 3 godziny. U nas przez gazy to jest dramat że spaniem 😣 z mężem chodzimy jak zombie

    Aga ja też przeżywałam że nie urodziłam SN a bardzo chciałam, ale wiem też że gdyby nie cesarka to nie tulilabym dziś młodego..
    Kochana dokładnie wiem przez co przechodzisz. U nas tak samo. I wiem, że to błahe powiedzenie ale na prawdę to wszystko minie :) aczkolwiek fajnie gdyby był jakoś złoty środek żeby pomóc tym maluszkom. Łączę się w bólu i trzymam kciuki. Najgorsze noce, kiedy robi się cicho i ciemno a Ty masz świadomość że nie możesz pomóc temu ciągle płaczącemu dzieciątku.

    18.12.2015 Adam ❤️
    04.02.2021 Michalinka (aniołek) ❤️
    01.01.2022 Wojciech ❤️
  • olinaina Koleżanka
    Postów: 58 31

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na te płaskie brodawki to ja z całego serca polecam nakładki lovi (cienki silikon) i canpol baby (grubszy silikon). Używam zamiennie. Nam ratują KP. Podobno z czasem brodawki się wyciągają :)

    👶🏼Jan 10.01.2022 r. 👶🏼
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aagaa ja miałam podobne mysli o porodzie naturalnym w pierwszej ciazy. Teraz troche mniej...chcialabym byc moze kiedys trzecie dziecie, ale tak sie ciesze ze mam dwoje, a co dalej los przyniesie zobaczymy.
    Ps wymienilysmy sie, bo ja wlasnie weszlam na sale, jutro cięcie wiec trzymajcie kciuki🙏🙏🤞
    Wygonilam szybko męża z izby, bo byl z synem ale jak maz mnie przytulil to sie rozkleilam, i nie chcialam plakac przy mlodym. On na razie dzielny, zobqczymy jak noc i kolejne dni...

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 862 405

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, najważniejsze, że macie zdrowe maluszki i że jest możliwość cc. Ile dzieciaczków jest ratowanych dzięki szybkiej reakcji lekarzy ❤️ i tak samo nie ważne czy ktoś karmi piersią czy mm, ważna jest miłość i bliskość która daje się swojemu dziecku. Niestety nie zawsze wszystko jest tak jak sobie zaplanujemy. Ale pamiętam jak przy pierwszym dziecku wszystko bardzo przeżywałam, teraz przy trzecim już mam trochę inne podejście i więcej luzu. I wiem, że łatwo mówić, ale wszystko mija.
    W ogóle to 3 tygodnid temu o tej godzinie byłam godzinę po porodzie. 3 tygodnie a mam wrażenie jakby to było wczoraj. Tylko patrzeć jak to będą 3 miesiące a zaraz 3 lata...
    Też macie tam, że chciałybyście z jednej strony żeby te wasze maluszki byly już bardziej kumate, żeby można było się z nimi wygłupiać, bawić itp a zaraz potem myślicie zs mogłyby być takimi maluszkami wiecznie, żeby czas nie płynął? Ja często tak sobie myślę, szczególnie jak patrzę na dziewczyny które dopiero co też były tskue małe jak Mieszko teraz...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2022, 20:49

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 862 405

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka, powodzenia jutro! Oby wszystko przebiegło sprawnie i szczęśliwie ❤️ i czekamy na naszego (chyba?) ostatniego maluszka 😍

    Nynka lubi tę wiadomość

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Babcia Ekspertka
    Postów: 160 80

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka wrote:
    wlasnie weszlam na sale, jutro cięcie wiec trzymajcie kciuki🙏🙏🤞

    Kciuki trzymane mooocno!

    Nynka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to teraz na koniec ciazy, jak sobie mysle, ze ten moj kawaler prawie 4 lata temu, byl takim szkrabem, czekalam na niego, to mysle kiedy kiedy kiedy to zlecialo, przeciez on za chwile mi powie "matka to moj pokoj"!
    Lada moment mlodsze go dogoni i tez bedzie trzylatkiem.
    Dziewczyny czas pedzi tak, ze nie bedziecie zaraz pamoetqc, tych kolek, boli, nocy nie przespanych....

    alisss87 lubi tę wiadomość

  • eszanka Autorytet
    Postów: 1018 939

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka, powodzenia jutro!

    Nynka lubi tę wiadomość

    qdkkvcqgllcwggq8.png

    starania od 08.2019
    👼 11.2019
    08.2020 Angelius Provita, dr MP

    04.2021 Puregon, Ovitrelle, Encorton, Neoparin, Accard, Luteina, Euthoryx 25
    04.05 beta 812,6 mlU/ml
    11.05 mamy zarodek 🍀
    25.05 ❤️

    "You never know how strong you are until being strong is the only choice you have"
  • kamyczek90 Ekspertka
    Postów: 284 99

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robin27 będzie lepiej!

    Mag_len ja tak czuję, właśnie bardzo bym chciała żeby dzieciaczek był kumaty i moc go zrozumieć, bo teraz czuję się jak we mgle.

    Odpadł Wam już kikut? U mnie jutro 3 tyg i dalej jest , to kolejna rzecz która mnie niepokoi.

    Letrox 125/100
    Pregna Start
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka powodzenia jutro!

    Też tak patrzę na moją starsza córkę, która dopiero była takim noworodkiem. Odkąd wyszłam że szpitala mam wrażenie, że nagle wyrosła jeszcze bardziej 🙈 dopiero była taką moją małą drobinką, a przy noworodku jest taka duża. Strasznie czas zapieprza i chciałoby się go zatrzymać. Nie chcę żeby te moje dzieci tak szybko rosły 😅

    A odnośnie większej ilości dzieci, to my sobie chyba to 3 na pewno odpuścimy. Starsza zakochana w siostrze, ale daje nam trochę popalić. Ciężko jest 2,5 latce przegadać żeby pewnych rzeczy nie robiła młodszej. Ona by ją najchętniej wzięła na ręce i nosiła, wyprzytulala, wycalowala, tylko niekoniecznie delikatnie 🙈 staramy się rozmawiać, ale czasem odbiera to jakbysmy na nią krzyczeli i płacze. Wiem, że dla niej to wszystko nowe, jesteśmy wyrozumiali i cierpliwi, dajemy jej dużo siebie i pozwalamy uczestniczyć w opiece, ale czasami już nie wiem jak dotrzeć do tego małego łebka 🙈 cieszę się, że jest ten żłobek, bo od jutra złapiemy trochę oddechu. Z drugiej strony szkoda mi, że ona w żłobku, a my w domu będziemy 🙄 jak wasze starsze dzieciaki z zachowaniem, jak nad nimi panujecie? 🙈

    Nynka lubi tę wiadomość

  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 17:19

  • kamyczek90 Ekspertka
    Postów: 284 99

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż też jeszcze tydzień ze mną, a później zostaje na 8 godzin sama z małą na różne zmiany. I on będzie musiał się wyspać więc ciężko będzie się nam wymieniać. Boje się też tego.

    Marzę o tym żeby mała przesypiała noce, no chociaż jedno karmienie mniej... Kiedy to nastąpi 😭

    Letrox 125/100
    Pregna Start
  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janie siebie mogę doradzić, żeby pamiętać o odbijaniu dziecku po jedzeniu. Czasem potrzeba więcej niż jeden raz. Inaczej powietrze wędruje do brzuszka i dzieci się męczą. Wiem, że czasem nie jest to łatwe, tym bardziej w nocy.

    U nas pępowina też się twardo trzyma, a już się nie mogę doczekać aż go wykąpiez bo głowę ma tak wygłaskaną, że włosy tłuste 😄

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, Kamyczek obawiam sie, ze z nocamibto nie tak szybko🙈 ale przywykniesz,😁

    Moniqaa z kikutem sie normalnie dziecko myje, nie ma zalecen zeby nie kąpać..

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 862 405

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królik, moje dziewczyny już starsze ale też niektóre rzeczy muszę im tłumaczyć po kilka razy. A już najtrudniej zachowywac im się ciszej gdy mały śpi.

    Kikut odpadł u nas szybko, jakoś po tygodniu chyba.
    U mnie mąż jakoś po ok 10 lutego pracuje na pół etatu a potem już wraca do normalnego trybu czyli półtora atatu.
    Najbardziej boję się gdy będzie miał nocki jak ogarnę trójkę ale dziś udało mi się uśpić trójkę jednocześnie bo mąż wyszedł wieczorem tylko wcześniej wykąpał dziewczyny 🙂

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 862 405

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniqaa my normalnie kapalismy z kikutem. Potem tylko trzeba pamiętać żeby go dobrze osuszyć.
    Ci ile kąpiecie maluszki? My tak co 3 dni a codziennie rano i wieczorem myje buźkę, szyjkę, paszki, rączki wacikami i ciepła wodą.

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 01:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 17:20

  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 01:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kapie mala co 2 dni. Z kikutem też myłam odpadł po 2 tyg
    U mnie mąż chodzi już do pracy normalnie codziennie na 10 h i to na noce więc dochodzi odespanie w dzien. Była trochę mama moja ale już pojechała
    W piątek jak się obudziła starsza i młodsza w tym samym momencie to przez 3 h nie mogłam starszej uspac. Jak już przysypiała to się młodsza przebudzala i tak w kółko. Masakra.

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • ŻonaMarynarza Ekspertka
    Postów: 150 72

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka powodzenia



    22.01.2022🤴
    31.08.2019👸
    10.09.2016💒
    17.03.2008💞
‹‹ 271 272 273 274 275 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ