X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2023
Odpowiedz

Styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1493 421

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam na przedniej ścianie i coś tam niby już nie raz poczułam ale były to takie delikatne w środku cały czas czekam żeby wkoncu pod ręką je poczuć

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • I.Ana.I Autorytet
    Postów: 526 131

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie sie zastanawiam nad tym accu chek albo one touch.
    Ja nie miałam nigdy żadnej bakterii w pierwszej ciąży mialam tylko co chwilę bakterie w moczu. Ale dostawałam monural.
    Co do ruchów to czuje od jakiegoś czasu. Ale też rzadko i przeważnie wieczorem po kolacji. A czasami przez 2 -3 dni nic nie czuje. Czasami próbuje pobudzić dziecia bo straszy chce poczuć ale nic to nie daje jeszcze.
    Musimy czekać jeszcze troszkę.

    3e18ed7294.png
    08e43fafa5.png
  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie można zrobić taki wymaz? U lekarza prowadzącego? Czy mozna gdzies z ulicy wejsc? Tez sobie bym chetnie sprawdzila dla pewnosci.

  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Kurczę dziewczyny. Zrobiłam wymaz z pochwy na bakterie i grzyby, tak po prostu tak na prawdę bo jestem nadgorliwa. I wyszła mi bakteria E.Coli w pochwie. Zestresowałam się. Oczywiście poczytałam internety i są skrajne opinie o tej bakterii. Wysłałam wyniki do mojego ginekologa i czekam na odpowiedz. Zapewne teraz jest w szpitalu wiec sobie poczekam.
    Jutro zrobi tez posiew moczu. Bo ta bakteria nie daje żadnych objawów. Ehh. W ciąży z córka nie miałam żadnych problemów z bakteriami czy infekcjami.
    Żelka ja pisałam sporo o tym że mam nawracające infekcje e.coli i e. feacalis. Robię posiewy co 3 tygodnie, żeby nie mieć przez przypadek infekcji bezobjawowej. U mnie jeśli już jest objaw, to wydzielina o brzydkim zapachu. Rozmawiałam o takich infekcjach z moim ginekologiem i w szpitalu jak byłam. Ogólnie e.coli bytuje w pochwie i dopóki nie jest go za dużo to jest ok. Jaki masz wzrost? Ja bym dla uspokojenia ducha mimo wszystko poprosiła ginekologa o przeleczenie. Miesiąc temu dostałam fluomizin na to i jest bezpieczny w ciąży. Warto spróbować przed ubijaniem antybiotykami. Tylko ostrzegam, że ta tabletka może się kiepsko rozpuszczać jak u mnie i zalegała mi w pochwie. Musiałam iść na wizytę po skończeniu leczenia, żeby wyciągnęli że mnie pozostałości 😃

    age.png
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum wrote:
    A gdzie można zrobić taki wymaz? U lekarza prowadzącego? Czy mozna gdzies z ulicy wejsc? Tez sobie bym chetnie sprawdzila dla pewnosci.
    Ja proszę mojego ginekologa o pobranie wymazu na wizycie i potem zawożę do laboratorium Diagnostyka. Czasem w klinice jest możliwość wykupienia badania z pobraniem, ale to jest rzadkością w Trójmieście. W Krakowie jest super miejsce do pobierania wymazów i od razu robią badanie. Jak jestem w odwiedzinach w domu to zawsze idę i robię sobie wymaz. Miejsce to Centrum Badań Mikrobiologicznych i jest przy rynku, św. Jana 22

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2022, 12:26

    bumbum lubi tę wiadomość

    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bumbum wrote:
    A gdzie można zrobić taki wymaz? U lekarza prowadzącego? Czy mozna gdzies z ulicy wejsc? Tez sobie bym chetnie sprawdzila dla pewnosci.
    Ja akurat poprosiłam lekarza z NFZ i dał mi. Ale tak po prostu płaca prywatnie tez zrobisz u każdego ginekologa


    Ja właśnie dostałam antybiotyk na 10 dni 2 razy dziennie w końskiej dawcę. Muszę iść wykupić i od razu wieczorem wezmę i dziewczyny polećcie dobry probiotyk dopochwowy, wzięłam doustny już provag bo mam. Ale chce dopochwowy tez No ja biorąc antybiotyk nawet morulal jak wypiłam jedna saszetkę w kwietniu to od razu dostałam infekcji grzybiczej pochwy

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nyashka wrote:
    Ja proszę mojego ginekologa o pobranie wymazu na wizycie i potem zawożę do laboratorium Diagnostyka. Czasem w klinice jest możliwość wykupienia badania z pobraniem, ale to jest rzadkością w Trójmieście. W Krakowie jest super miejsce do pobierania wymazów i od razu robią badanie. Jak jestem w odwiedzinach w domu to zawsze idę i robię sobie wymaz. Miejsce to Centrum Badań Mikrobiologicznych i jest przy rynku, św. Jana 22
    Tak! Robiłam tam właśnie wymazy w pierwszej ciąży.

    Ja mam napisane liczne, dostałam antybiotyk wg tego biogramu co na wyniku badania wyszło. Zdziwiłam się bo to Duomox ale zaczęłam czytać ze on tez to leczy

    A właśnie u mnie tak bezobjawowo to wyszło. Jedynie co to mnie czasem kłuje w pochwie i stad tez ten wymaz chciałam bo ja nadgorliwa jestem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2022, 13:36

    age.png
    age.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invag jest niezłym probiotykiem.

    Żelka, no taka moja uroda, czy ręcznie czy elektrykiem - idzie słabo :) Ale też nie mam potrzeby ściągania zapasów, więc luz.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też polecam Invag dopochwowy. Teraz w ciąży stosuje non stop co drugi dzień, żeby nic nie złapać. Jeszcze jeden jest dobry o statusie leku, to LacidIntima. Do wyboru do koloru.
    Żelka, jak wyszły Ci liczne bakterie, no to dobrze, że antybiotyk dostałaś. Daj znać czy zadziałał. U mnie doustne nie działają jak mam ostra imprezę w środku i ten sam składnik ale dopochwowo mam w robionych globulkach. Ale ja mam na prawdę mocna historię infekcji bakteryjnych w pochwie. Nawet e.coli zakazilo mi gruczoł Bartholna i miałam wyłuskiwania ropnia dwa razy w szpitalu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2022, 14:49

    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja w lutym miałam ostatnio robiona pełna wymazowke przez drożnością jajowodów i żadnych bakterii nie miałam nic. Na początku ciąży miałam jedynie robiona cytologię i czystość pochwy tez było ok

    age.png
    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słonecznik90 wrote:
    Rozumiem,a jeżeli chodzi o siłę ruchów,to też mogą być słabiej odczuwalne i też się nie przejmować?

    Słonecznik, ja kończę zaraz 20 tydzień. Ruchy czuję w pozycji leżącej bądź siedzącej na płasko. Takie delikatne muśnięcia. Nie są one regularne tylko od czasu do czasu. Ja to sobie tłumacze tak, że moje dzieciątko jest wielkości średniej piersi z kurczaka i ma około 30dag 😊 Pomyśl jakie to malutkie i właśnie kwestia jak się ułoży i w którą stronę kopnie.
    Moje koleżanki które są teraz w ciąży to pierwsze ruchy poczuły dopiero w 22-24 tygodniu, nie czytały żadnych for i nie miały się z kim porównywać 😀

    Edit. Łożysko mam na tylnej ścianie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2022, 15:44

    Słonecznik90 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Olciax Autorytet
    Postów: 267 125

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej girls!
    Dawno mnie tu nie było z przyczyn osobistych - smierć bliskiej osoby i covid, który dał mi tak w kość, że myślałam, że się przekręcę.
    Na chwilę obecną nie zdążyłam przeczytać wszystkich wiadomości.. ale spróbuje nadrobić, bo widziałam ciekawe tematy typu karmienie piersią, co osobiście mnie przeraża:) gratuluje wszysykim dobrych wizyt <3

    Do brzegu. Byłam wczoraj na połówkowym - z córą wszystko dobrze. Natomiast mnie ginekolog wysłał na cito do kardiologa z uwagi na stwierdzoną w trakcie usg połówkowego… arytmię. Wyłapał to w trakcie badania przepływów przez tętnicę maciczną.
    Pierwsze ekg i wizyta u kardiologa potwierdziły nieprawidłowości, czekam na założenie holtera w poniedziałek.

    Spotkałyście się z arytmią w ciąży? Nigdy nie miałam problemów z sercem…. Na chwile obecna lekarze przebąkują tylko o koniecznosci ewentualnego CC (zależy mi bardzo na SN :P) i szpitalu położniczym z oddziałem kardiologicznym. Natomiast z tego co czytam w necie nie jest to jakaś tragedia i wskazanie do cc

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1493 421

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poczułam maluszka leżałam z ręką na brzuchu i takie delikatne puknięcie (dość nisko) ale to napewno to 🥰 wkoncu 🥰🥰🥰

    Słonecznik90, Nyashka, Marcysia1990 lubią tę wiadomość

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Słonecznik90 Autorytet
    Postów: 374 190

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Dziewczyny poczułam maluszka leżałam z ręką na brzuchu i takie delikatne puknięcie (dość nisko) ale to napewno to 🥰 wkoncu 🥰🥰🥰
    To jest niesamowity moment 😍

    2.05-⏸️
    4.05-Beta hcg 60,prog.21
    06.05-Beta hcg 187,2 (przyrost o 211,7 %),prog.25,92
    24.05-Zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
    7.06-wizyta
    PTP-14.01.2023 ☺️
  • Słonecznik90 Autorytet
    Postów: 374 190

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Słonecznik, ja kończę zaraz 20 tydzień. Ruchy czuję w pozycji leżącej bądź siedzącej na płasko. Takie delikatne muśnięcia. Nie są one regularne tylko od czasu do czasu. Ja to sobie tłumacze tak, że moje dzieciątko jest wielkości średniej piersi z kurczaka i ma około 30dag 😊 Pomyśl jakie to malutkie i właśnie kwestia jak się ułoży i w którą stronę kopnie.
    Moje koleżanki które są teraz w ciąży to pierwsze ruchy poczuły dopiero w 22-24 tygodniu, nie czytały żadnych for i nie miały się z kim porównywać 😀

    Edit. Łożysko mam na tylnej ścianie.
    Tak,tylko jak już wcześniej pisałam dwa dni temu czułam ruchy częściej i mocniej,niż teraz. No ale trochę mnie uspokoiłyście ☺️

    2.05-⏸️
    4.05-Beta hcg 60,prog.21
    06.05-Beta hcg 187,2 (przyrost o 211,7 %),prog.25,92
    24.05-Zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
    7.06-wizyta
    PTP-14.01.2023 ☺️
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciax byłaś szczepiona na covid? Miałaś już wcześniej? Jakie objawy ? Ciekawa jestem bardzo, jakbyś mogła odpisać 😃

    Moja sąsiadka ma termin drugiego porodu na grudzień tego roku, ona ma arytmię rodziła i zamierza rodzic naturalnie. Jedynie chodzi dodatkowo do poradni patologii ciąży i rodzi w szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie bo właśnie jest w nim kardiologia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2022, 18:24

    age.png
    age.png
  • hakorośl Ekspertka
    Postów: 215 185

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciax wrote:
    Hej girls!
    Dawno mnie tu nie było z przyczyn osobistych - smierć bliskiej osoby i covid, który dał mi tak w kość, że myślałam, że się przekręcę.
    Na chwilę obecną nie zdążyłam przeczytać wszystkich wiadomości.. ale spróbuje nadrobić, bo widziałam ciekawe tematy typu karmienie piersią, co osobiście mnie przeraża:) gratuluje wszysykim dobrych wizyt <3

    Do brzegu. Byłam wczoraj na połówkowym - z córą wszystko dobrze. Natomiast mnie ginekolog wysłał na cito do kardiologa z uwagi na stwierdzoną w trakcie usg połówkowego… arytmię. Wyłapał to w trakcie badania przepływów przez tętnicę maciczną.
    Pierwsze ekg i wizyta u kardiologa potwierdziły nieprawidłowości, czekam na założenie holtera w poniedziałek.

    Spotkałyście się z arytmią w ciąży? Nigdy nie miałam problemów z sercem…. Na chwile obecna lekarze przebąkują tylko o koniecznosci ewentualnego CC (zależy mi bardzo na SN :P) i szpitalu położniczym z oddziałem kardiologicznym. Natomiast z tego co czytam w necie nie jest to jakaś tragedia i wskazanie do cc
    A ta arytmia nie jest wynikiem covidu? Być może to stan przejściowy po koronie a nie przypadłość ciążowa

    7u229jcgpnux1zyx.png
    relg2n0acgmztof4.png

  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hakorośl podsunęła dobra myśl. Mój znajomy ma zdiagnozowana arytmie po covidzie. Ojciec mojej przyjaciółki też ma problemy z sercem po covidzie. To może być to

    age.png
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Ja dziś miałam połówkowe. Z małym wszystko ok, parametry w normie, ale moja szyjka niestety za krótka i właśnie leżę na patologii😟. Dziś pobierane wymazy, by zobaczyć, czy to nie infekcja, w poniedziałek będzie decyzja, czy zakładamy szef lub pessar.

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1493 421

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żurawinka wrote:
    Hej.
    Ja dziś miałam połówkowe. Z małym wszystko ok, parametry w normie, ale moja szyjka niestety za krótka i właśnie leżę na patologii😟. Dziś pobierane wymazy, by zobaczyć, czy to nie infekcja, w poniedziałek będzie decyzja, czy zakładamy szef lub pessar.
    Ojej przykro mi ale najważniejsze że maluch ma się dobrze i że w porę lekarze coś na to zaradzą trzymam kciuki napewno wszystko będzie dobrze

    Żurawinka lubi tę wiadomość

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
‹‹ 211 212 213 214 215 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ