X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2023
Odpowiedz

Styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • hakorośl Ekspertka
    Postów: 215 185

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żurawinka wrote:
    Hej.
    Ja dziś miałam połówkowe. Z małym wszystko ok, parametry w normie, ale moja szyjka niestety za krótka i właśnie leżę na patologii😟. Dziś pobierane wymazy, by zobaczyć, czy to nie infekcja, w poniedziałek będzie decyzja, czy zakładamy szef lub pessar.
    Cieszę się, że z bobasem wszystko dobrze, mam nadzieję, że szybko wrócisz do domu już spokojniejsza, ze ciąża jest bezpieczna

    7u229jcgpnux1zyx.png
    relg2n0acgmztof4.png

  • Lukrecjaa Ekspertka
    Postów: 190 93

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo... holter. Ja miałam w tamtym tygodniu holtera ekg bo coś czasami czuje jakby przeskok dodatkowy serca, ale to już miałam kilka lat temu tylko nigdy czasu aby się tym zająć. W ogóle nie wiem to wyjdzie w tym badaniu bo to jest stosunkowo rzadko.

    A jeśli chodzi o KP. To starszego 2,5 roku a młodszego tylko 10 miesięcy bo miał różne swoje trudności z wędzidełkiem, nadmiernym napięciem w obręczy barkowej więc tak czasami bywa, że sukces KP nie tylko od naszych cycków czy motywacji zależy, ale też od dziecka więc nie ma się co za bardzo napinać

    Czynnik męski
    Invimed 04.2014 ivf 💕synek

    06.2020 powrót po rodzeństwo ❤ 3.2.2
    6 dpt 17,8 beta
    8 dpt 68,8 beta
    11 dpt 361 beta
    15 dpt 2369 beta
    20 dpt pęcherzyk ciążowy z żółtkowym
    25 dpt jest ❤

    Mamy jeszcze ⛄⛄⛄⛄

    8599s65g6j6u67c3.png
  • I.Ana.I Autorytet
    Postów: 526 131

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak sobie leżę już po kolacji po prysznicu. I czuję ciągnięcie przy pępku. Podkoszulke podnosze i mam ruchomą dziurę. Jakby coś mi skórę i cały pępek ciągło w dół. Dziura dość spora na jakieś 2 -2,5cm i tak faluje. Znika i znów sie pojawia. Boje się że coś nie tak. W pierwszej ciąży nie miałam takich rzeczy. Kurcze nie wiem czy dobrze wam wytłumaczyłam

    3e18ed7294.png
    08e43fafa5.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żurawinka wrote:
    Hej.
    Ja dziś miałam połówkowe. Z małym wszystko ok, parametry w normie, ale moja szyjka niestety za krótka i właśnie leżę na patologii😟. Dziś pobierane wymazy, by zobaczyć, czy to nie infekcja, w poniedziałek będzie decyzja, czy zakładamy szef lub pessar.
    Eh. Współczuje. Ja w środę miałam mierzona szyjke i było ponad 4,5 cm a przed chwilka aplikowalam sobie probiotyk i szyjki brak. Jakby jej w ogóle w pochwie nie było 🙈 i już stres czy się ona skróciła. We wtorek mam połówkowe.
    A ile twoja szyjka wynosi? Miałaś mierzona w ogóle długość w tej ciąży wcześniej?

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I.Ana.I wrote:
    Dziewczyny tak sobie leżę już po kolacji po prysznicu. I czuję ciągnięcie przy pępku. Podkoszulke podnosze i mam ruchomą dziurę. Jakby coś mi skórę i cały pępek ciągło w dół. Dziura dość spora na jakieś 2 -2,5cm i tak faluje. Znika i znów sie pojawia. Boje się że coś nie tak. W pierwszej ciąży nie miałam takich rzeczy. Kurcze nie wiem czy dobrze wam wytłumaczyłam
    Troszkę to dziwne, próbuje sobie to wyobrazić z twojego opisu. To raczej nie dzidziuś ?? Może jedz na IP położnicza dla pewności

    age.png
    age.png
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I.Ana.I wrote:
    Dziewczyny tak sobie leżę już po kolacji po prysznicu. I czuję ciągnięcie przy pępku. Podkoszulke podnosze i mam ruchomą dziurę. Jakby coś mi skórę i cały pępek ciągło w dół. Dziura dość spora na jakieś 2 -2,5cm i tak faluje. Znika i znów sie pojawia. Boje się że coś nie tak. W pierwszej ciąży nie miałam takich rzeczy. Kurcze nie wiem czy dobrze wam wytłumaczyłam
    Hmm bardzo dziwny objaw. Jak mam stawianie macicy to raczej twarde i wypukłe. Po moich przeżycia zawsze dobrze skonsultować wszystko, co nas niepokoi. Na IP ginekologicznej tylko półtorej godziny czekałam na konsultacje, więc polecam jechać jak sie martwimy

    age.png
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żurawinka wrote:
    Hej.
    Ja dziś miałam połówkowe. Z małym wszystko ok, parametry w normie, ale moja szyjka niestety za krótka i właśnie leżę na patologii😟. Dziś pobierane wymazy, by zobaczyć, czy to nie infekcja, w poniedziałek będzie decyzja, czy zakładamy szef lub pessar.
    Najważniejsze, że z dzieckiem ok i szybka reakcja i jesteś pod dobrą opieką. Daj znać jak będziesz wiedziała czy to bakterie i co zakładają

    age.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam dziś połówkowe, dziewczyna 380 g i okaz zdrowia :)
    Jedyne co mnie zmartwiło (ale chyba tylko mnie, lekarza nie ;P ), to położenie łożyska, jest tylko 11 mm :/ Nie jest to przodujące, a niskoschodzące, ale w poprzednich ciążach miałam poza ryzykiem przodowania... Pewnie nie powinnam się wkręcać, skoro sam lekarz machnął ręką i powiedział "a to nie szkodzi, jeszcze się podniesie". Ma ogromne doświadczenie w usg ciężarnych, chyba wie co mówi ;) No i przodujące faktycznie wyrównują się w 90% przypadków.
    Mam za ponad tydzień wizytę standardową u mojego gina, to zapytam i poproszę żeby jeszcze raz rzucił okiem i zmierzył na usg.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • hakorośl Ekspertka
    Postów: 215 185

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Miałam dziś połówkowe, dziewczyna 380 g i okaz zdrowia :)
    Jedyne co mnie zmartwiło (ale chyba tylko mnie, lekarza nie ;P ), to położenie łożyska, jest tylko 11 mm :/ Nie jest to przodujące, a niskoschodzące, ale w poprzednich ciążach miałam poza ryzykiem przodowania... Pewnie nie powinnam się wkręcać, skoro sam lekarz machnął ręką i powiedział "a to nie szkodzi, jeszcze się podniesie". Ma ogromne doświadczenie w usg ciężarnych, chyba wie co mówi ;) No i przodujące faktycznie wyrównują się w 90% przypadków.
    Mam za ponad tydzień wizytę standardową u mojego gina, to zapytam i poproszę żeby jeszcze raz rzucił okiem i zmierzył na usg.
    U mnie było nisko i się podniosło. Ta dziewczynka to już „duża panna”😜

    wichrowe_wzgórza lubi tę wiadomość

    7u229jcgpnux1zyx.png
    relg2n0acgmztof4.png

  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyjkę miałam mierzoną wcześniej i z tego co pamiętam, miała 3,5cm. Teraz była 2,1 na połówkowych, w szpitalu 2,3, ale wiadomo, te 2 mam to słaba różnica. Norma podobna to 2,6. Póki co wykryli bakterie w moczu. Rano posiew będzie robiony. Na wynik wymazu czekam.

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żurawinka wrote:
    Szyjkę miałam mierzoną wcześniej i z tego co pamiętam, miała 3,5cm. Teraz była 2,1 na połówkowych, w szpitalu 2,3, ale wiadomo, te 2 mam to słaba różnica. Norma podobna to 2,6. Póki co wykryli bakterie w moczu. Rano posiew będzie robiony. Na wynik wymazu czekam.
    Ciekawe jak szybko ci przyjdzie wynik wymazu, ja robiłam we wtorek i dzisiaj przyszedł także nawet nie tydzień tak jak mówili.

    age.png
    age.png
  • malinowa_chmurka Autorytet
    Postów: 802 291

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żurawinka trzynan kciuki, najważniejsze że jesteś pod opieką lekarzy ✊

    Olciax bardzo mi przykro :( obyś szybko wróciła do pełni sił,też znam dużo przypadków gezie po covidzie tego typu powikłania wystąpiły. Tak samo ta wydolność nie jest tak sama jak wcześniej i długo się dochodzi do siebie.

    17.05 ⏸️
    18.05 beta 533
    20.05 beta 1291
    6.06 pierwsza wizyta, jest ❤️
    20.06 kolejna wizyta
    23.01 💚
  • malinowa_chmurka Autorytet
    Postów: 802 291

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rano po wstaniu dostałam jakichś bóli, oddychając bolało mnie tam w środku gdzie dzidziuś 😢 tak jakby jakieś rwanie, pierwszy raz miałam coś takiego 😢
    I jak na drugą ciążę nie czuję jeszcze ruchów 😔 wydawało mi się, że dwa dni temu wieczorem coś czuję,ale w końcu nie wiem,bo teraz cisza, zaczynam się martwić 😔

    17.05 ⏸️
    18.05 beta 533
    20.05 beta 1291
    6.06 pierwsza wizyta, jest ❤️
    20.06 kolejna wizyta
    23.01 💚
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fakt, też znam ludzi z posrowidowymi problemami tego typu, ja szczęście przeszłam bez niczego.

    Żurawinka, będzie ok, niejedna ciąża się ze szwem albo pessarem pięknie donosiła, najważniejsze to złapać w porę :)

    Dzięki Hakorośl, to chciałam usyłszeć :D :D


    hakorośl lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Słonecznik90 Autorytet
    Postów: 374 190

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słonecznik90 wrote:
    Dziewczyny,dzięki,że napisałyście mi,że na tym etapie już nie mierzy się dziecka,uspokoiło mnie to.
    Byłam dziś u endokrynologa,mam zaświadczenie,że w moim przypadku ze względu na powiększoną tarczycę wskazana jest cesarka.
    Poza tym zastanawia mnie jedna rzecz po wczorajszej wizycie u ginekologa,dał mi skierowanie między innymi na to,żebym zrobiła CRP ze względu na ostatnie choròbsko i antybiotyk, ogólnie na pobranie krwi położna zapisała mnie na 6 września i tak się zastanawiam, czy nie zrobić wcześniej tego CRP?
    Dziewczyny,czy pobranie krwi na CEP 6.09 to nie będzie za późno?

    2.05-⏸️
    4.05-Beta hcg 60,prog.21
    06.05-Beta hcg 187,2 (przyrost o 211,7 %),prog.25,92
    24.05-Zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
    7.06-wizyta
    PTP-14.01.2023 ☺️
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słonecznik90 wrote:
    Dziewczyny,czy pobranie krwi na CEP 6.09 to nie będzie za późno?
    Mieszkasz w Polsce? Crp to koszt 19 zł zrob sobie prywatnie w laboratorium.

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj nad ranem młody tak się rozszalał, że mnie wybudził😃 Hit bo mąż wczoraj się położył w salonie spać, żebym ja się wyspala na łóżku w sypialni rozwalona jak ki wygodnie i córcię wziął ze sobą bo ona tak około 6 przychodzi do nas wiec, zeby spała z nim i nas nie obudzila. Finalnie oni jeszcze sobie smacznie śpią 😃 Mnie synek w brzuchu wybudził nad ranem i teraz tez już pływa po całym brzuchu 😃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2022, 08:20

    Słonecznik90 lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1493 421

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malinowa_chmurka wrote:
    Rano po wstaniu dostałam jakichś bóli, oddychając bolało mnie tam w środku gdzie dzidziuś 😢 tak jakby jakieś rwanie, pierwszy raz miałam coś takiego 😢
    I jak na drugą ciążę nie czuję jeszcze ruchów 😔 wydawało mi się, że dwa dni temu wieczorem coś czuję,ale w końcu nie wiem,bo teraz cisza, zaczynam się martwić 😔
    Wydaje mi się że to mięśnie też nie raz mam coś podobnego i boli mnie wieczorami pachwina wszystko się rozciąga maluchy rosną a już jest dobrze?

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Słonecznik90 Autorytet
    Postów: 374 190

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Mieszkasz w Polsce? Crp to koszt 19 zł zrob sobie prywatnie w laboratorium.
    Koszt to nie problem,tylko zastanawiało mnie to, czy z tym można czekać aż tak długo ;)

    2.05-⏸️
    4.05-Beta hcg 60,prog.21
    06.05-Beta hcg 187,2 (przyrost o 211,7 %),prog.25,92
    24.05-Zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
    7.06-wizyta
    PTP-14.01.2023 ☺️
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1493 421

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do ruchów wczoraj pierwszy raz poczułam tak normalnie ale później cisza pewnie się obróciło i kopie sobie w drugą stronę wczoraj też mnie kóło w macicy coś ale przy spaniem sprawdziłam tętno było ok i się uspokoiłam

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
‹‹ 212 213 214 215 216 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ