X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2023
Odpowiedz

Styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • Słonecznik90 Autorytet
    Postów: 374 190

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Dzisiaj nad ranem młody tak się rozszalał, że mnie wybudził😃 Hit bo mąż wczoraj się położył w salonie spać, żebym ja się wyspala na łóżku w sypialni rozwalona jak ki wygodnie i córcię wziął ze sobą bo ona tak około 6 przychodzi do nas wiec, zeby spała z nim i nas nie obudzila. Finalnie oni jeszcze sobie smacznie śpią 😃 Mnie synek w brzuchu wybudził nad ranem i teraz tez już pływa po całym brzuchu 😃
    Ja czekam na to,kiedy mój Malutki będzie takim Szogunem 😍

    2.05-⏸️
    4.05-Beta hcg 60,prog.21
    06.05-Beta hcg 187,2 (przyrost o 211,7 %),prog.25,92
    24.05-Zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
    7.06-wizyta
    PTP-14.01.2023 ☺️
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słonecznik90 wrote:
    Koszt to nie problem,tylko zastanawiało mnie to, czy z tym można czekać aż tak długo ;)
    To zależy od tego pod jakim kątem masz kontrolować CRP. Polozna pewnie wpisała cię na możliwie szybko wolny termin. W sumie to nawet nie wiem jak to tam u Ciebie działa. Ja jak dostaje skierowanie na badania od lekarza to robie kiedy mi pasuje.

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słonecznik90 wrote:
    Ja czekam na to,kiedy mój Malutki będzie takim Szogunem 😍
    Tak mocne i wyraźne ruchy jak te co mnie wybudziły miałam pierwszy raz. Chociaż jak młody nie śpi a położę się na boku i właśnie troszkę jakby bój brzucha mam odciśnięty do łóżka czuje go wtedy mocniej.

    age.png
    age.png
  • Słonecznik90 Autorytet
    Postów: 374 190

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    To zależy od tego pod jakim kątem masz kontrolować CRP. Polozna pewnie wpisała cię na możliwie szybko wolny termin. W sumie to nawet nie wiem jak to tam u Ciebie działa. Ja jak dostaje skierowanie na badania od lekarza to robie kiedy mi pasuje.
    Dostałam skierowanie ze względu na to,że byłam chora i byłam na antybiotyku

    2.05-⏸️
    4.05-Beta hcg 60,prog.21
    06.05-Beta hcg 187,2 (przyrost o 211,7 %),prog.25,92
    24.05-Zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
    7.06-wizyta
    PTP-14.01.2023 ☺️
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słonecznik90 wrote:
    Dostałam skierowanie ze względu na to,że byłam chora i byłam na antybiotyku

    Wynik crp mówi o tym czy jest jakaś aktywna infekcja w organizmie. Jeśli masz możliwość to zrób teraz ponieważ dotyczy to ostatniej infekcji. Chodzi o to żeby sprawdzić czy antybiotyk pomógł i ona ustąpiła. A 6.09 zrobisz sobie dodatkowo. CRP zawsze robi się na czczo jak coś.

    age.png
  • Słonecznik90 Autorytet
    Postów: 374 190

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Wynik crp mówi o tym czy jest jakaś aktywna infekcja w organizmie. Jeśli masz możliwość to zrób teraz ponieważ dotyczy to ostatniej infekcji. Chodzi o to żeby sprawdzić czy antybiotyk pomógł i ona ustąpiła. A 6.09 zrobisz sobie dodatkowo. CRP zawsze robi się na czczo jak coś.
    Ok,to pójdę w poniedziałek. Dzięki dziewczyny ☺️

    2.05-⏸️
    4.05-Beta hcg 60,prog.21
    06.05-Beta hcg 187,2 (przyrost o 211,7 %),prog.25,92
    24.05-Zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
    7.06-wizyta
    PTP-14.01.2023 ☺️
  • I.Ana.I Autorytet
    Postów: 526 131

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Byłam wczoraj na IP. Czekałam moze z 15 min. Pojechałam z mamą do tutejszego szpitala. Akurat była mojej mamy znajoma i szybko poszło.
    Miałam usg. Wszystko ok . dzieć mi poprostu ciągnie pępowinę. Sprawdzal ginekolog czy nie jest zbyt krótka . Ale mówił ze jest ok.
    Powiedział też że ma slaby sprzet i jal będę za tydz na wizycie u swojego ginekologa to mam o tym porozmawiać i żeby jeszcze raz posprawdzal wszytsko.
    Ponieważ to może być niebezpiecze. I może sie łożysko oderwać przy takich ciagnieciach.

    Nie wiem na ile to prawda nie znam tego lekarza. Porozmawiam ze swoim. Ale na zadnym usg nie mówił ze coś nie tak z łożyskiem i pępowiną. Nawet w karcie mam wpisane że jest w normach.
    Więc w sumie i tak nic nie wiem.

    Nyashka lubi tę wiadomość

    3e18ed7294.png
    08e43fafa5.png
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana, super, że z dzieckiem wszystko ok i tak szybko Cię przyjęli. Nawet nie wiedziałam, że dziecko może bawić się i tak ciągnąć pępowinę 😮

    age.png
  • malinowa_chmurka Autorytet
    Postów: 802 291

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Wydaje mi się że to mięśnie też nie raz mam coś podobnego i boli mnie wieczorami pachwina wszystko się rozciąga maluchy rosną a już jest dobrze?
    Przeszło po 2 godzinach 😏

    Ja już czekam na te regularne ruchy, człowiek będzie spokojniejszy 🙈

    Dzień dobry 👋
    Zrobiłam serniczek😋 dogadzam sobie 😅

    17.05 ⏸️
    18.05 beta 533
    20.05 beta 1291
    6.06 pierwsza wizyta, jest ❤️
    20.06 kolejna wizyta
    23.01 💚
  • malinowa_chmurka Autorytet
    Postów: 802 291

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I.Ana.I wrote:
    Hej. Byłam wczoraj na IP. Czekałam moze z 15 min. Pojechałam z mamą do tutejszego szpitala. Akurat była mojej mamy znajoma i szybko poszło.
    Miałam usg. Wszystko ok . dzieć mi poprostu ciągnie pępowinę. Sprawdzal ginekolog czy nie jest zbyt krótka . Ale mówił ze jest ok.
    Powiedział też że ma slaby sprzet i jal będę za tydz na wizycie u swojego ginekologa to mam o tym porozmawiać i żeby jeszcze raz posprawdzal wszytsko.
    Ponieważ to może być niebezpiecze. I może sie łożysko oderwać przy takich ciagnieciach.

    Nie wiem na ile to prawda nie znam tego lekarza. Porozmawiam ze swoim. Ale na zadnym usg nie mówił ze coś nie tak z łożyskiem i pępowiną. Nawet w karcie mam wpisane że jest w normach.
    Więc w sumie i tak nic nie wiem.


    Pierwsze słyszę, że może się oderwać 😳🤔

    Dobrze, że wszystko w porządku,dla spokoju porozmawiaj z lekarzem

    17.05 ⏸️
    18.05 beta 533
    20.05 beta 1291
    6.06 pierwsza wizyta, jest ❤️
    20.06 kolejna wizyta
    23.01 💚
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana dobrze, ze pojechałaś. W szoku jestem, ze dziecko już ma aż taka sile. Hmm przecież ciągnąć pępowinę musi ciągnąć faktycznie z łożyskiem ale nawet ze ściana macicy, żeby aż taka dziurka jaka opisałaś się robiła… a w którym miejscu masz łożysko ? Z przodu wysoko?! No na moj rozum 😉 tam powinno być skoro to okolice pępka

    age.png
    age.png
  • I.Ana.I Autorytet
    Postów: 526 131

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam napisane że łożysko przodujące.
    Z tym oderwaniem to nie wiem czy faktyczmie może sie tak stać. Co lekarz to teoria. Ufam swojemu i dla świętego spokoju na kolejnej wizycie zapytam o wszystko.
    O dokladne umiejscowienie tego łożyskach i czy faktycznie to było ciągnięcie za pępowinę.. ale gdy ten lekarz z IP mi to powiedział to wydalo mi się to racjonalnym wytlumaczeniem. Może uda mi sie nagrać jak ponownie sie to zdarzy i jak będzie można to wstawię gdzie wideo.

    3e18ed7294.png
    08e43fafa5.png
  • I.Ana.I Autorytet
    Postów: 526 131

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie tygodnie łapią się na połówkowe? Mam już umówiona wizyte. Ale chyba źle obliczyliśmy

    3e18ed7294.png
    08e43fafa5.png
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I.Ana.I wrote:
    Dziewczyny jakie tygodnie łapią się na połówkowe? Mam już umówiona wizyte. Ale chyba źle obliczyliśmy
    W teorii najlepiej 20+0 a 22+6, ale można robić od 18+0. Z tego co wiem jakbyś nawet kilka dni po górnym terminie robiła to nic się nie stanie. To nie jest jak genetyczne USG gdzie trzeba zmieścić się dokładnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2022, 16:09

    age.png
  • I.Ana.I Autorytet
    Postów: 526 131

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie 20+3 dnim więc ok ;)

    3e18ed7294.png
    08e43fafa5.png
  • EWELA Znajoma
    Postów: 22 7

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak myślicie czy tętno płodu między 115-140 jest ok?
    Kilka dni temu miałam wyższe i tak się zastanawiam co się dzieje.
    Dopadło mnie przeziębienie, mam katar i kaszel ale u lekarza jak byłam to w płucach czysto.
    Pozdrawiam

  • Olciax Autorytet
    Postów: 267 125

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Żurawinka trzymaj się dzielnie! Dobrze, że jesteś pod opieką, nie jedna ciąża była w ten sposób donoszona - uszy do góry, będzie dobrze, musi być. informuj nas kochana, trzymamy kciuki za Ciebie.

    @hakorośl @Nyashka @malinowa chmurka
    Dzięki dziewczyny, macie racje, nawet nie pomyślałam, że to może być od covid i oczywiście pominęłam To na konsultacji z kardiologiem :/

    @ żelka
    Dzięki za info odnośnie koleżanki . Tak właśnie myślałam, że nie jest to jakiś dealbreaker. Może jeszcze przed otrzymaniem wszysykich wyników zapobiegawczo dmuchają na zimne.

    Co do samego covid to tak, byłam szczepiona 3x. Objawy nie były jakieś niespotykane - brak węchu i smaku, okropny kaszel. To co mnie najbardziej ścięło to:
    - wysoka gorączka 39,5 która utrzymywała się prawie tydzień,
    - ogromny ból mięśni całego ciała,
    - migrenowe bole głowy (które niestety nie przeszły, wariuje już od nich, uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, są połączone ze światłowstrętem, często prowadzą do wymiotów. Do chwili obecnej praktycznie jestem wyłączona z życia)
    - totalny brak siły (przejście z łóżka do lazienki to wyzwanie)

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciax o matko to faktycznie mocno cię poskladalo. Ja miałam 3 dawki i miałam covida w styczniu tego omikrona ale tylko 2 dni drapało mnie w gardle i tyle.
    Pierwszy raz przechodziłas to czy już miałaś wcześniej ?

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana łożysko przodujące to kurczę nie za fajnie. Ale może się jeszcze podniesie co ?

    age.png
    age.png
  • malinowa_chmurka Autorytet
    Postów: 802 291

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciax współczuję 😢 w tym stanie to w ogóle hardcore chorować 😢


    Tak się zaczęłam stresować,że synio jeszcze nie daje o sobie znać,a dzisiaj tak rozszalał😍 jestem pewna,że to on😍

    17.05 ⏸️
    18.05 beta 533
    20.05 beta 1291
    6.06 pierwsza wizyta, jest ❤️
    20.06 kolejna wizyta
    23.01 💚
‹‹ 213 214 215 216 217 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ