Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2023
Odpowiedz

Styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 2039 764

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa zapomniałam mały wazy 3059g szyjka 3.3cm

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2022, 11:19

    Marcysia1990, Patka123, Olciax, Nyashka lubią tę wiadomość

    preg.png

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    10.04.2026 ⏸️
    29.05.26 mamy ❤️❤️
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia gołąbki to tez ryż rozgotowany. Mi po Burito tez cukier skoczył właśnie ze względu na ten ryż 🙄

    Angela to teraz odpoczynek. Twój młody jeśli cię dobrze szacują będzie duży bardzo. Jeszcze miesiąc czasu a teraz te dzieci serio duzo przybierają 😃

    Marcysia1990 lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 2039 764

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No lekarz też mówił że duży chłopak że jest 90 centylu czy ponad nawet. Aby był zdrowy może być sobie gruby 😁

    preg.png

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    10.04.2026 ⏸️
    29.05.26 mamy ❤️❤️
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 2996 2168

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka mam pytanko, jak przechodziłas z wychowawczego na zwolnienie lekarskie to się dzieje z automatu jak jest się w ciąży? Czy trzeba lekarza poprosić o wystawienie zwolnienia? Właśnie koleżanka jest w ciąży i zastanawia się jak to rozegrac.

    01.2023 🧒🏼🧸1cs
    age.png

    09.2025 👶🏼🧸2cs
    age.png

    10.2024 💔 cb 6tc (2cs)
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 2996 2168

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Aaa zapomniałam mały wazy 3059g szyjka 3.3cm

    Ale ładna waga 😊 i jaka długa szyjka.
    Ciekawe jak tam moja, mam nadzieję że już zaczyna mięknąć i się szykuje do porodu. Bo czytałam że indukcja przy twardej i zamkniętej szyjce to ciężka sprawa jest.

    Angela1108 lubi tę wiadomość

    01.2023 🧒🏼🧸1cs
    age.png

    09.2025 👶🏼🧸2cs
    age.png

    10.2024 💔 cb 6tc (2cs)
  • Nick89 Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Apropo drętwienia to czy spotkałyście się z drętwieniem dłoni i stóp? Od kilku dni po nocy szczególnie mam zdrętwiałe całe dłonie, ciężko utrzymać kubek w dłoni tak boli. DZiś doszły jeszcze stopy. Ciśnienie mierze regularnie, jest ok.

  • espoir Autorytet
    Postów: 5484 7803

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj w końcu wychodzimy! psychicznie te 6 dni dało mi niezłe popalić...

    Malamii26, Marcysia1990, Żurawinka, Olciax, Nyashka lubią tę wiadomość

    💛 12/2015 🧒
    🧡 09/2017 🧒
    ❤️ 05/2019 🧒
    💙 06/2021 🧒
    🩵 12/2022 🧒
    🩷 10/2024 👧
    💜 10/2026 🤰

    preg.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nick89 kto to jest? Nie kojarzę w ogóle 🙈

    Marcysiu pytasz pracodawcę czy wyraża zgodę na twój powrót np jutro do pracy czy od poniedziałku - jeśli pracodawca się zgadza i mówi ok to wracaj bo w poniedziałek to ty zamiast do pracy idziesz do lekarza i ten ci wystawia zwolnienie L4 + zaświadczenie o ciąży i to dostarczasz do kadr czy pracodawcy.
    Jeśli tak jak w moim przypadku pracodawca nie wyraża zgody na takie przerwanie wychowawczego ( jak mój okropny pracodawca brak słów) No to składasz na piśmie rezygnacje z wychowawczego na 30 dni przed jego końcem. I znowu np wg pisma masz stawić się w pracy 1 lutego nie wstawiasz się tylko dostarczasz L4 ciążowe + zaświadczenie o ciąży.

    Malamii26 lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    My dzisiaj w końcu wychodzimy! psychicznie te 6 dni dało mi niezłe popalić...
    Espoir świetne wiadomości! Czyli święta już w domu w komplecie !

    age.png
    age.png
  • Patka123 Autorytet
    Postów: 1216 628

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Aaa zapomniałam mały wazy 3059g szyjka 3.3cm

    Duży i silny synek :D To już za miesiąc go poznasz 😍

    Espoir super że już bedziesz w domku. A jak się czujecie?

    Angela1108 lubi tę wiadomość

    age.png

    preg.png
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 2039 764

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Espoir super 🥰 jak się czujesz jak mały?

    preg.png

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    10.04.2026 ⏸️
    29.05.26 mamy ❤️❤️
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    No lekarz też mówił że duży chłopak że jest 90 centylu czy ponad nawet. Aby był zdrowy może być sobie gruby 😁
    Angela a co mówi lekarz odnośnie blizny 2 mm + tak dużego dziecka? Mnie bardzo uczulali na to, ze w ciąży przy bliźnie 2 mm nie mogę duzo przytyć bo to większe ryzyko niestety dla macicy + im większe dziecko tym gorzej dla blizny.
    Ja to w ogóle staram się polegiwać jak najwiecej by nie musieć dźwigać tego brzucha tylko by sobie swobodnie lezal

    age.png
    age.png
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 2039 764

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka123 wrote:
    Duży i silny synek :D To już za miesiąc go poznasz 😍

    Espoir super że już bedziesz w domku. A jak się czujecie?
    Tak jeszcze zostaję mi przetrwać jakoś ten miesiąc a jest ciężko 😁 myślałam że trochę szybciej mi zrobią to cc No ale może być i tak. Przed wizytą 04.01 muszę jeszcze morfologie zrobić ale jestem w szoku że to naprawdę się dzieje i już zaraz na świecie pojawi się najważniejszy mężczyzna mojego życia 🥰

    Patka123, Marcysia1990 lubią tę wiadomość

    preg.png

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    10.04.2026 ⏸️
    29.05.26 mamy ❤️❤️
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 2039 764

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Angela a co mówi lekarz odnośnie blizny 2 mm + tak dużego dziecka? Mnie bardzo uczulali na to, ze w ciąży przy bliźnie 2 mm nie mogę duzo przytyć bo to większe ryzyko niestety dla macicy + im większe dziecko tym gorzej dla blizny.
    Ja to w ogóle staram się polegiwać jak najwiecej by nie musieć dźwigać tego brzucha tylko by sobie swobodnie lezal
    Wiesz co on właśnie nic na ten temat nie wspomina sprawdza tam wszystko bo widzę ale jedyne co wydobywa z siebie to jest: noo wszystko dobrze 🤷‍♀️

    preg.png

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    10.04.2026 ⏸️
    29.05.26 mamy ❤️❤️
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 2039 764

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj po usg jak rozmawialiśmy właśnie o cc to mówił że dziecko że względu na wagę będzie uznane jako dziecko z i tu nie pamiętam tego medycznego stwierdzenia ale to ma być głównym powodem cc

    preg.png

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    10.04.2026 ⏸️
    29.05.26 mamy ❤️❤️
  • Malamii26 Autorytet
    Postów: 1364 608

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Żelka mam pytanko, jak przechodziłas z wychowawczego na zwolnienie lekarskie to się dzieje z automatu jak jest się w ciąży? Czy trzeba lekarza poprosić o wystawienie zwolnienia? Właśnie koleżanka jest w ciąży i zastanawia się jak to rozegrac.
    Trzeba w pracy złożyć zawiadomienie o tym że się wraca do pracy i kwestią jak pracodawca się zgodzi czy od jakiej daty a jeśli nie to musi minąć 30 dni :) I lekarz musi wystawić zwolnienie lekarskie:)

    Marcysia1990 lubi tę wiadomość

    Ida 20.11.2020 :*
    Aniołek 2018 r. (*)
    Aniołek 2017 r. (*)
    mutacje C667T hetero, A1298C hetero i PPJ(ANA1) dodatni. Nk 27% Kir AA,
    Nieobecne 2DL2,2DL5[gr.1],2DL5[gr.2],2DS1,2DS2,2DS3,2DS4norm,2DS5,3DS1, 3DP1var
    Allo Mlr 22
    PCOS i Insulinooporność
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Dzisiaj po usg jak rozmawialiśmy właśnie o cc to mówił że dziecko że względu na wagę będzie uznane jako dziecko z i tu nie pamiętam tego medycznego stwierdzenia ale to ma być głównym powodem cc
    Makrosomia?

    age.png
    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 2996 2168

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Nick89 kto to jest? Nie kojarzę w ogóle 🙈

    Marcysiu pytasz pracodawcę czy wyraża zgodę na twój powrót np jutro do pracy czy od poniedziałku - jeśli pracodawca się zgadza i mówi ok to wracaj bo w poniedziałek to ty zamiast do pracy idziesz do lekarza i ten ci wystawia zwolnienie L4 + zaświadczenie o ciąży i to dostarczasz do kadr czy pracodawcy.
    Jeśli tak jak w moim przypadku pracodawca nie wyraża zgody na takie przerwanie wychowawczego ( jak mój okropny pracodawca brak słów) No to składasz na piśmie rezygnacje z wychowawczego na 30 dni przed jego końcem. I znowu np wg pisma masz stawić się w pracy 1 lutego nie wstawiasz się tylko dostarczasz L4 ciążowe + zaświadczenie o ciąży.

    Dziękuję. Koleżanka właśnie ma taką sytuację a przypomniało mi się, że Ty też taka mialas. A czy lekarz może kręcić nosem, że L4 jest za szybko? I np nie będzie chciał go jeszcze wystawić? 🤔 Ona jest teraz w 5 tyg, jakoś w 7 idzie potwierdzic ciążę i chciałaby tak max do 10 tc ogarnąć zwolnienie lekarskie żeby jej się liczyło zamiast wychowawczego.

    A ten nick to chyba jakaś dziewczyna z lutowych ciąż, tak obczailam na szybko 🤔

    W każdym razie NICK takie drętwienie jest normalne, bo dziecko zaczyna uciskać i narządy się przemieszczają. Jeśli się to utrzymuje cały czas to najlepiej skonsultowac to z lekarzem ortopeda lub fizjoterapeuta

    01.2023 🧒🏼🧸1cs
    age.png

    09.2025 👶🏼🧸2cs
    age.png

    10.2024 💔 cb 6tc (2cs)
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 2996 2168

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    My dzisiaj w końcu wychodzimy! psychicznie te 6 dni dało mi niezłe popalić...

    Super informacje ❤️ jak się czujecie? 😊

    01.2023 🧒🏼🧸1cs
    age.png

    09.2025 👶🏼🧸2cs
    age.png

    10.2024 💔 cb 6tc (2cs)
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 2996 2168

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malamii26 wrote:
    Trzeba w pracy złożyć zawiadomienie o tym że się wraca do pracy i kwestią jak pracodawca się zgodzi czy od jakiej daty a jeśli nie to musi minąć 30 dni :) I lekarz musi wystawić zwolnienie lekarskie:)

    Oki, ale musi czy może się nie zgodzić? Moja koleżanka się zastanawia jak to powiedzieć lekarzowi, czy po prostu wprost że jest na urlopie wychowawczym i z automatu się dostaje wtedy l4? Czy lekarz może nie chcieć wystawić zwolnienia tak szybko ?

    01.2023 🧒🏼🧸1cs
    age.png

    09.2025 👶🏼🧸2cs
    age.png

    10.2024 💔 cb 6tc (2cs)
‹‹ 566 567 568 569 570 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ