Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZEŃ 2026 ❄️
Odpowiedz

STYCZEŃ 2026 ❄️

Oceń ten wątek:
  • gajowa Ekspertka
    Postów: 243 1684

    Wysłany: 16 lipca 2025, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ekipa jutro 🥹🥹
    Trzymam mocno za Was jutro kciuki 🤞🤞
    eRKow. (prenatalne) 🧬
    dzastakar
    kasialinkaa (prenatalne) 🧬
    klaudia00
    NinaB
    Puszkina

    za prenatalne koleżanki z podwójną mocą!
    Zasypcie nas tutaj jutro pięknymi ujęciami USG i dobrymi wiadomościami 🍀 ale Wam zazdroszczę, że jutro pomachacie do swoich maluszków.

    @ellevv pięknie Ci wyszła ta księga imion, tak subtelnie 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2025, 23:52

    Fasolowa_zupa, Martolina, klaudia00.., NinaB, eRKow., ellevv lubią tę wiadomość

    💃32 & 35🕺
    2018 💙
    2026 ⏳🩷
    ______________________________
    25.04 ⏸️
    28.04 beta 426
    30.04 beta 1033
    10.05-12.05 SOR/szpital plamienie ➡️ krwiak beta 24382 USG pęcherzyk 16,7mm/ beta 32751 USG 🐢2,9mm z bijącym ❤️ (6w4d)
    27.05 USG 🐢 1,79cm (8w5d)
    17.06 USG 🐢 4,66cm (11w5d)
    23.06 prenatalne 1 trymestr 🐢6,02cm niskie ryzyka (12w4d)
    22.07 czekamy na 🩷 159g (16w5d)
    19.08 336g (20w5d)
    25.08 II połówkowe 365g (21w3d)
    16.09 672g (24w5d)
    30.09 zdiagnozowana na krzywej 🍬 zalecenie dieta + aktywność fizyczna
    14.10 1147g (28w5d)
    27.10 III USG prenatalne 1300g (30w3d)
    12.11 1845g (32w6d)
    02.12 2376g (35w5d)
    17.12 2777g (37w6d)
    29.12 3100g (39w4d) obserwacja w szpitalu do rozwiązania
    Jest! ✨🕒01.01.2026 ⚖️ 3110g 📏 51cm

    age.png
  • Fasolowa_zupa Autorytet
    Postów: 357 632

    Wysłany: 16 lipca 2025, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogubiona wrote:
    Kurcze, u mnie podobnie, bo PAI-1 i MTHFR i refundacje wypisuje mi Hemetolog (Internistka nie chciała ostatnio na ryczałt bez zaświadczenia od Hematologa :/).

    NinaB i ellevv, dzięki za podrzucanie pomysłów :) Na liście jest właśnie Helena (Hela <3). Ida i Wanda też ładne :) Z tych kwiatowych to Kalia mi wpada w ucho.

    Wczoraj też myśleliśmy o Neli (PS> Jak ktoś chce to proszę się "częstować" imieniem, bo raczej nikłe podobieństwo, że nasze córeczki wyładują razem w grupie :D . A nawet jak to z Wami to jak z takimi e-siostrami w boju <3 ).

    Na razie u nas w ogóle bez ciśnienia i czekamy aż któreś do nas przemówi :)

    Rozważam właśnie konsultacje u hematologa może się zlituje i wyda jakieś zaświadczenie. Dziś maglowalam chata GPT o to i wynika z tego że zgodnie z wytycznymi te dwie mutacje kwalifikują do refundacji:
    czynnika V Leiden (G1691A),
    protrombiny (G20210A),
    Ja ich nie mam więc mój przypadek to kwestia co hematolog na to, jak podciągnie biochemy, leczenie nieplodnosci i uwzględni pozostałe 3 mutacje, które mam to może wyda, może nie.
    Myślę, że umowie się na konsultacje zapłacę raz za wizytę,
    a jakaś szansa jest na refundację.

    👱🏻‍♀️86👴🏻86+ 🐈
    starania od III 24'
    IV, VIII, XII biochem
    I 25' zaczynamy starania z pomocą medyczną
    3 cykl z Ovitrelle i mamy fasolkę!
    V 25' jest bijące❤️
    IX 25' 💔 PPROM w 21T
    przeleczony stan zapalny endometrium
    wsparcie od imunologa
    styczeń 26' nowy początek starań


    Jeszcze kiedyś zaświeci dla nas słońce.
  • A.nia Autorytet
    Postów: 363 825

    Wysłany: 17 lipca 2025, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolowa_zupa wrote:
    Rozważam właśnie konsultacje u hematologa może się zlituje i wyda jakieś zaświadczenie. Dziś maglowalam chata GPT o to i wynika z tego że zgodnie z wytycznymi te dwie mutacje kwalifikują do refundacji:
    czynnika V Leiden (G1691A),
    protrombiny (G20210A),
    Ja ich nie mam więc mój przypadek to kwestia co hematolog na to, jak podciągnie biochemy, leczenie nieplodnosci i uwzględni pozostałe 3 mutacje, które mam to może wyda, może nie.
    Myślę, że umowie się na konsultacje zapłacę raz za wizytę,
    a jakaś szansa jest na refundację.
    U mnie dla dziewczyny też miała być Hela, po babci, no ale jest Jasiek🩵 Co do clexane mam wypisywane od początku z refundacją, nic nie płacę. U mnie wskazanie wiek, BMI, 10 lat od ostatniej ciąży. Dodatkowo teraz w prenatalnych ryzyko preeklampsji i porodu przedwczesnego wysokie.

    Fasolowa_zupa lubi tę wiadomość

    Anna 40
    💙S. 2015 + 🐶🐶
    01.05 2️⃣ kreski
    02.05 beta-HCG 285
    04.05 beta-HCG 713
    06. 05 beta-HCG 1540
    09. 05 beta-HCG 4416
    progesteron 25,72 ng/ml
    19.05 CRL 0,65
    15.06 CRL 3,55 ♥️171/min
    16.06 CRL 3,83
    4.07 prenatalne
    16.07 J. 💙
    19.08 połówkowe
    kolejna wizyta 23.12
    termin cc 30.12
  • Martolina Autorytet
    Postów: 2003 3121

    Wysłany: 17 lipca 2025, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A.nia wrote:
    U mnie dla dziewczyny też miała być Hela, po babci, no ale jest Jasiek🩵 Co do clexane mam wypisywane od początku z refundacją, nic nie płacę. U mnie wskazanie wiek, BMI, 10 lat od ostatniej ciąży. Dodatkowo teraz w prenatalnych ryzyko preeklampsji i porodu przedwczesnego wysokie.

    Jakie masz ryzyko porodu przedwczesnego ?
    U mnie wyszło 1/66 nie wiem czy to już rozpatrywać jako wysokie 🤔

    A.nia lubi tę wiadomość

    👩 32 🧔🏻‍♂️39

    03.2025 IVF krótki protokół - 8🥚-> 6MII -> tylko 1 ❄️
    25.04.2025 FET 4BB 🤞🍀
    05.05.2025 10 dpt beta 216 🍀🥹
    20.05.2025 25dpt - serduszko pracuje ❤️

    Zdrowa córeczka 🩷
    18.12.2025; 37+0; 3650 g


    age.png
  • NinaB Autorytet
    Postów: 1616 5029

    Wysłany: 17 lipca 2025, 05:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ściskam kciuki za dzisiejsze wizyty, szczególnie za prenatalne 🥰🥰🥰

    Ja będę pewnie ostatnia, bo wizytę mam 17:30

    kasialinkaa, klaudia00.. lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze od 09/2023

    02/05 ⏸️ 10 dpo; bhcg 13,1; prog 21 ng/ml 😍
    05/05 13dpo; bhcg 94,7; prog 28 ng/ml
    07/05 15dpo; bhcg 206; prog 30 ng/ml
    15/05 bhcg 4174 😍 prog 17,7 ng/ml
    22/05 CRL 3,4mm z bijącym ❤️
    05/06 CRL 1,7cm fasolki 🥰
    22/06 CRL 5,1cm bułki 😍
    NIPT Felia Test - ZDROWY CHŁOPAK 🩵
    04/07 I prenatalne: CRL 6,5 cm bobaska🫶
    27/08 połówkowe: 396g skarba 👑
    16/09 echo - zdrowe serduszko ❤️
    24/09 neurosonografia - 727g 🩵
    23/10 1193g pysia
    6/11 III prenatalne, wszystko ok 🥰, mamy 1763g
    4/12 2600g łobuza
    22/12 3400g misia 🐻 🤯
    19/01 jesteś z nami ♥️♥️♥️
    czekam na Ciebie słoneczko ☀️
    ✨#rodzew2026✨

    age.png
  • ILCIA Autorytet
    Postów: 701 1357

    Wysłany: 17 lipca 2025, 05:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam mocno kciuki za dzisiejsze wizyty i mocniej za prenatalne.

    Ale mialam dziś koszmarna noc, pobudka co chwilę na siku.

    kasialinkaa, klaudia00.. lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png


    29.04.2014 CC ❤️ Córeczka Wiktoria ❤️


    2.01. 2026 CC ❤️ Córeczka Pola ❤️
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1329 2084

    Wysłany: 17 lipca 2025, 06:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolowa_zupa wrote:
    Kurcze mi ginekolog ani w klinice ani teraz, ktory mnie prowadzi nie chciał wypisać z refundacja. Byłam nawet u genetyka i też powiedział, że dla mojej mutacji nie przysluguje, że jest to bardziej prewencja niz wskazanie do brania.
    Ty masz z refundacją?
    Tak, mam refundację. Mój stały ginekolog tak przepisuje i z NFZ jak dostałam po potwierdzeniu żywej ciąży to też z refundacja. Na wizycie gdzie był tylko pęcherzyk bez serduszka na NFZ powiedziała że nie może dać z refundacja bo dopiero jak stwierdził żywą ciążę.
    Mam mutacje pai-1 homo, mthfr hetero, i po dwóch poronieniach już byłam jak wprowadzono mi zastrzyki.
    Ale jak byłam u hematologa to ten z kolei uznał że refundacja się nie należy... Ale mój ginekolog i tak pisze refundację. Być może te poronienia na to wpłynęły też.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2025, 06:17

    Fasolowa_zupa lubi tę wiadomość

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo
    Problem z utrzymaniem ciąży - immunologia.

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    💔12.02.2025 r. Aniołek (5tc/9tc) [*] Marianna
    ❤️16.01.2026 r. Sara, 3428g, 53cm, 10pkt
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1329 2084

    Wysłany: 17 lipca 2025, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ellevv wrote:
    Erkow a mój Felicja? 😏😏 Feliks i Felicja
    Nie.... To nie to 😅 gdzieś tam przeglądałam i patrzyłam na Stefania, Marcjanna, Klara, Dorota.
    Ale przyśniło mi się dziś imię dla dziewczynki i nawet mi się podoba. Muszę męża o akceptację zapytać😂

    Choć ja jakoś przeczuwam chłopaka. Chyba że to takie psychoczne nastawienie się żeby było mniejsze "rozczarowanie" bo oboje bardzo chcieliśmy parkę.
    I ja chyba już psychicznie nastawiłam się na drugiego chlopaka 😅

    ellevv lubi tę wiadomość

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo
    Problem z utrzymaniem ciąży - immunologia.

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    💔12.02.2025 r. Aniołek (5tc/9tc) [*] Marianna
    ❤️16.01.2026 r. Sara, 3428g, 53cm, 10pkt
  • Makino. Autorytet
    Postów: 439 744

    Wysłany: 17 lipca 2025, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam pai-1 hetero, mthfr hetero i też mam za darmo. Teraz mam od hematologa zalecenie, ale lekarka nawet go nie chciała i powiedziała, że u mnie sam wiek, poprzednia ciąża są wskazaniem. Dziewczyny a macie neoparin czy clexcane? Ja ten pierwszy i brzuch w siniakach. Zastanawiam się czy po Clexcane też tak jest, bo kojarzę że on ma lepsze igły i nie wiem czy nie poprosić lekarkę o zmianę...

    Trzymam kciuki za wszystkie wizyty dzisiejsze! Też bym już chciała znać płeć, choć mam przeczucie na 2 dziewczynkę, choć może to jest tylko moje myślenie spowodowane, że tak bym chciała :D

    eRKow., Fasolowa_zupa, klaudia00.. lubią tę wiadomość

    2017 - 7 tc (puste jajo)
    2018 👧
    2025 👧
    Rodzina w komplecie 🥰
    age.png
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1329 2084

    Wysłany: 17 lipca 2025, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makino. wrote:
    Ja mam pai-1 hetero, mthfr hetero i też mam za darmo. Teraz mam od hematologa zalecenie, ale lekarka nawet go nie chciała i powiedziała, że u mnie sam wiek, poprzednia ciąża są wskazaniem. Dziewczyny a macie neoparin czy clexcane? Ja ten pierwszy i brzuch w siniakach. Zastanawiam się czy po Clexcane też tak jest, bo kojarzę że on ma lepsze igły i nie wiem czy nie poprosić lekarkę o zmianę...

    Trzymam kciuki za wszystkie wizyty dzisiejsze! Też bym już chciała znać płeć, choć mam przeczucie na 2 dziewczynkę, choć może to jest tylko moje myślenie spowodowane, że tak bym chciała :D
    Ja mam clexane. Też siniaki się robią. Nie mam porównania choć słyszałam że w neoparin są niby tępe igły....
    To jest ta sama substancja czynna, ten sam roztwor, więc w aptece na podstawie recepty neoparin mogą Ci zamienic na clexane. Możesz sobie np. spróbować na własną rękę jedno opakowanie, jak podpasuje to poprosisz lekarza o zmianę na stałe na recepcie.

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo
    Problem z utrzymaniem ciąży - immunologia.

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    💔12.02.2025 r. Aniołek (5tc/9tc) [*] Marianna
    ❤️16.01.2026 r. Sara, 3428g, 53cm, 10pkt
  • Fasolowa_zupa Autorytet
    Postów: 357 632

    Wysłany: 17 lipca 2025, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makino. wrote:
    Ja mam pai-1 hetero, mthfr hetero i też mam za darmo. Teraz mam od hematologa zalecenie, ale lekarka nawet go nie chciała i powiedziała, że u mnie sam wiek, poprzednia ciąża są wskazaniem. Dziewczyny a macie neoparin czy clexcane? Ja ten pierwszy i brzuch w siniakach. Zastanawiam się czy po Clexcane też tak jest, bo kojarzę że on ma lepsze igły i nie wiem czy nie poprosić lekarkę o zmianę...

    Trzymam kciuki za wszystkie wizyty dzisiejsze! Też bym już chciała znać płeć, choć mam przeczucie na 2 dziewczynkę, choć może to jest tylko moje myślenie spowodowane, że tak bym chciała :D

    Ja już z pół roku biorę Neoparin, bo zaczęłam podczas starań, robią mi się siniaki ale bardzo rzadko. Nauczyłam się gdzie u mnie gładko wchodzą igły i nie robią się siniaki i tam podaje raz z lewej raz z prawej strony zdecydowanym ruchem i jakoś coraz rzadziej mam siniaka.
    Igly czasem tez mialam wrazenie, że jakoś nie współpracują, ale nie wiem czy są nieostre czy to kwestia miejsca.

    👱🏻‍♀️86👴🏻86+ 🐈
    starania od III 24'
    IV, VIII, XII biochem
    I 25' zaczynamy starania z pomocą medyczną
    3 cykl z Ovitrelle i mamy fasolkę!
    V 25' jest bijące❤️
    IX 25' 💔 PPROM w 21T
    przeleczony stan zapalny endometrium
    wsparcie od imunologa
    styczeń 26' nowy początek starań


    Jeszcze kiedyś zaświeci dla nas słońce.
  • A.nia Autorytet
    Postów: 363 825

    Wysłany: 17 lipca 2025, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martolina wrote:
    Jakie masz ryzyko porodu przedwczesnego ?
    U mnie wyszło 1/66 nie wiem czy to już rozpatrywać jako wysokie 🤔
    Preeklampsja przed 37 tc 1 do 84, u mnie- opisane jako wysokie. Poród przedwczesny jednak mam opisany jako niskie ryzyko, nie widzę wskaźnika. Zahamowanie wzrastania przed 37 1 do 425.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2025, 07:32

    Anna 40
    💙S. 2015 + 🐶🐶
    01.05 2️⃣ kreski
    02.05 beta-HCG 285
    04.05 beta-HCG 713
    06. 05 beta-HCG 1540
    09. 05 beta-HCG 4416
    progesteron 25,72 ng/ml
    19.05 CRL 0,65
    15.06 CRL 3,55 ♥️171/min
    16.06 CRL 3,83
    4.07 prenatalne
    16.07 J. 💙
    19.08 połówkowe
    kolejna wizyta 23.12
    termin cc 30.12
  • dzastakar Autorytet
    Postów: 254 349

    Wysłany: 17 lipca 2025, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaglądam z kciukami za dzisiejsze wizyty ❤️

    eRKow a gdzie robisz prenatalne ?

    klaudia00.. lubi tę wiadomość

    👩42🧑36 +5🥰

    age.png
  • Kroliczek2411 Autorytet
    Postów: 887 1556

    Wysłany: 17 lipca 2025, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martolina wrote:
    Jakie masz ryzyko porodu przedwczesnego ?
    U mnie wyszło 1/66 nie wiem czy to już rozpatrywać jako wysokie 🤔
    Sorki , że się wtrącę ale mnie też to nurtuje strasznie. Mi wyszło ryzyko porodu przedwczesnego 1:58 także wydaje mi się że to już można rozpatrywać jako wysokie :(. Martwię się tym i mam Zamiar dosyć solidnie porozmawiać o tym z Panią doktor żeby może wdrożyła jakieś częstsze badania szyjki czy usg.
    A Wy co myślicie ?

    A.nia lubi tę wiadomość

    👩🏼94 🧔🏻‍♂️84
    05/2017💖
    05/2018🩵
    07/2020💖
    10/2024Cb 💔
    12/2024 👼💔
    05/2025 ⏸️
    01/2026💖
    age.png
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1329 2084

    Wysłany: 17 lipca 2025, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzastakar wrote:
    Zaglądam z kciukami za dzisiejsze wizyty ❤️

    eRKow a gdzie robisz prenatalne ?
    W Warszawie w Babka Medica. Robią tam na NFZ. Ale przyjmuje tam lekarz którego mam z polecenia swojej ginekolog. On też pracuje w szpitalu na Karowej.

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo
    Problem z utrzymaniem ciąży - immunologia.

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    💔12.02.2025 r. Aniołek (5tc/9tc) [*] Marianna
    ❤️16.01.2026 r. Sara, 3428g, 53cm, 10pkt
  • Kate95 Autorytet
    Postów: 525 820

    Wysłany: 17 lipca 2025, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj jadę usuwać zęba😭Jest mi go strasznie szkoda,ale męczę się z nim 2 miesiące i żaden dentysta nie podejmie się w moim stanie leczenia,ponieważ był już leczony kanałowo i trzeba zrobić zdjęcie,więc podjełam trudną decyzję o usunięciu.Ile nerwów przeszłam przez te moje niby wyleczone zęby...

    A.nia lubi tę wiadomość

    age.png.
  • A.nia Autorytet
    Postów: 363 825

    Wysłany: 17 lipca 2025, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kroliczek2411 wrote:
    Sorki , że się wtrącę ale mnie też to nurtuje strasznie. Mi wyszło ryzyko porodu przedwczesnego 1:58 także wydaje mi się że to już można rozpatrywać jako wysokie :(. Martwię się tym i mam Zamiar dosyć solidnie porozmawiać o tym z Panią doktor żeby może wdrożyła jakieś częstsze badania szyjki czy usg.
    A Wy co myślicie ?
    A jak do tej pory u Was dziewczyny z badaniem szyjki? W poprzedniej ciąży miałam na każdej wizycie sprawdzaną, teraz już 3 wizyty bez sprawdzania szyjki, tylko usg przez brzuch. Na kolejnej wizycie poproszę o sprawdzenie, jestem po konizacji. Lekarz mówił że po konizacji często te szyjki mocno trzymają przez bliznę, nie chcą się rozwierać. Ale trochę się tym jednak martwię czy tak wszystko ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2025, 07:59

    Anna 40
    💙S. 2015 + 🐶🐶
    01.05 2️⃣ kreski
    02.05 beta-HCG 285
    04.05 beta-HCG 713
    06. 05 beta-HCG 1540
    09. 05 beta-HCG 4416
    progesteron 25,72 ng/ml
    19.05 CRL 0,65
    15.06 CRL 3,55 ♥️171/min
    16.06 CRL 3,83
    4.07 prenatalne
    16.07 J. 💙
    19.08 połówkowe
    kolejna wizyta 23.12
    termin cc 30.12
  • A.nia Autorytet
    Postów: 363 825

    Wysłany: 17 lipca 2025, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate95 wrote:
    Ja dzisiaj jadę usuwać zęba😭Jest mi go strasznie szkoda,ale męczę się z nim 2 miesiące i żaden dentysta nie podejmie się w moim stanie leczenia,ponieważ był już leczony kanałowo i trzeba zrobić zdjęcie,więc podjełam trudną decyzję o usunięciu.Ile nerwów przeszłam przez te moje niby wyleczone zęby...
    Może uda się go tymczasowo załatać bez zdjęcia a po porodzie ratować? Każdy ząb ma wagę złota

    Anna 40
    💙S. 2015 + 🐶🐶
    01.05 2️⃣ kreski
    02.05 beta-HCG 285
    04.05 beta-HCG 713
    06. 05 beta-HCG 1540
    09. 05 beta-HCG 4416
    progesteron 25,72 ng/ml
    19.05 CRL 0,65
    15.06 CRL 3,55 ♥️171/min
    16.06 CRL 3,83
    4.07 prenatalne
    16.07 J. 💙
    19.08 połówkowe
    kolejna wizyta 23.12
    termin cc 30.12
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1329 2084

    Wysłany: 17 lipca 2025, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A.nia wrote:
    A jak do tej pory u Was dziewczyny z badaniem szyjki? W poprzedniej ciąży miałam na każdej wizycie sprawdzaną, teraz już 3 wizyty bez sprawdzania szyjki, tylko usg przez brzuch. Na kolejnej wizycie poproszę o sprawdzenie, jestem po konizacji. Lekarz mówił że po konizacji często te szyjki mocno trzymają przez bliznę, nie chcą się rozwierać. Ale trochę się tym jednak martwię czy tak wszystko ok.
    Mój lekarz sprawdza na każdej wizycie. I ten prywatny i nfz. Więc w sumie dość często mam kontrolę. Czasem bym nie chciała bo zawsze trzeba się rozbierac 😂

    Ale już stres. Prenatalne mam 8.40 a właśnie zatrzymał nas korek. A jeszcze 10km przebijania się przez Warszawe.

    A.nia lubi tę wiadomość

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo
    Problem z utrzymaniem ciąży - immunologia.

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    💔12.02.2025 r. Aniołek (5tc/9tc) [*] Marianna
    ❤️16.01.2026 r. Sara, 3428g, 53cm, 10pkt
  • Hortensjaogrodowa Autorytet
    Postów: 392 562

    Wysłany: 17 lipca 2025, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy nie jest tak, że w ciąży clexane jest za darmo jeżeli lekarz uzna za zasadne używanie go bez względu na to które mutacje itd są stwierdzone? Chyba to weszło kilka lat temu?

    https://aptekazawiszy.pl/artykuly/bezplatne-leki-dla-kobiet-w-ciazy-lista-bezplatnych-lekow.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2025, 08:19

    age.png
‹‹ 331 332 333 334 335 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

💔 Jak przetrwać Święta, gdy Twoje ramiona są puste? Poradnik dla par starających się o dziecko

Święta Bożego Narodzenia. Magiczny czas, pełen ciepła, rodzinnych spotkań i... presji. Dla par, które od dawna marzą o dziecku, grudzień potrafi być emocjonalnym rollercoasterem. Wzruszenie miesza się z frustracją, poczuciem niesprawiedliwości i bólem, a każda reklama czy uśmiechnięte dziecko przy stole tylko uwypukla to, czego w ciągu roku udaje się jakoś nie dostrzegać.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ