Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2027 ❄️
Odpowiedz

Styczeń 2027 ❄️

Oceń ten wątek:
  • dori Autorytet
    Postów: 867 1083

    Wysłany: 23 czerwca, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wspaniale się czyta takie dobre wieści ❤️ gratulacje dla wszystkich, oby tak dalej 🤞❤️

    Ja mam wizytę 29.06 i już nie mogę się doczekać. Powtarzałam cmv w innym laboratorium i wyszedł wynik ujemny 🤡 a dziś robiłam jeszcze raz na nfz tam gdzie wyszło nie tak i zobaczymy co wyjdzie.

    monii00, Karola_90, Jusia92 lubią tę wiadomość

    31.10.2022 💔
    25.05.2023 💔
    13.11.2023 ⏸️ beta 93,81
    15.11.2023 beta 223,65
    22.11.2023 beta 4193 🤞
    27.11.2023 6+1 2,6 mm ❤️ USG 5+6
    11.12.2023 8+1 1,39cm ❤️ USG 7+5
    22.12.2023 9+5 2,58cm ❤️ USG 9+3
    09.01.2024 12+2 5,79cm USG 12+2. Prenatalne idealnie 😍
    19.02.2024 18+1 232g ❤️
    05.03.2024 20+2 II prenatalne, 340g i pierwsze kopniaki 😍
    14.05.2024 30+2 III prenatalne, 1750g 😍

    Iga 🥰🥰 30.07.2024 22:51 😍 ⚖️3635g 📏56cm 💖

    age.png

    18.05 beta 85,3
    20.05 beta 253
    25.05 beta 1730
    03.06 6+3 3,2mm ❤️ USG 5+6
    08.06 7+1 7,6mm ❤️ USG 6+5
    17.06 8+3 1,48cm ❤️ USG 7+6

    preg.png
  • _Dysia_ Autorytet
    Postów: 415 969

    Wysłany: 23 czerwca, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy ktoś jeszcze dziś wizytuje czy byłam ostatnia, ale jeśli tak to domykam dzień dobrymi wiadomościami. Maluszek ma już 3,66 cm i z 5 dni różnicy między om i wiekiem ciąży zrobił nam się 1 dzień różnicy. Widziałam na usg jak macha rączkami, wzrusz totalny 🥹 W piątek idę spuścić krew na nifty, a na kolejną wizytę idę już po prenatalnych 14 lipca. Kinia jak będziesz kiedyś edytować to poproszę, żebyś datę porodu zmieniła mi na 14 stycznia, bo już ostatnio było wiadomo, ale zapomniałam napisać 😅

    tosiekk, monii00, Margareetka, BillieJean, baby33, yecikowa, dori, ANIELKA, Kinia197, Karola_90, May-girl, Jusia92, Iza., Aga_92, Morwa lubią tę wiadomość

    🌱Starania o pierwsze dziecko od 08.2025🌱

    ⏸️ 11.2025
    💔12.2025 poronienie zatrzymane, łyżeczkowanie

    Powrót do starań od 02.2026 🍀

    ⏸️ 05.2026 🤞🌈
    28.05 0.58cm człowieczka z serduszkiem 💖
    9.06 1,67cm 🫐
    23.06 3,66cm🍓

    🌈W oczekiwaniu na tęczę po deszczu🌈

    preg.png
  • ANIELKA Ekspertka
    Postów: 229 399

    Wysłany: 23 czerwca, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dobrze pamiętam jeszcze @molierowa i @Morwa?

    94' 👱‍♀️ 92'👱‍♂️

    Ch. Hashimoto, ANA dodatnie, Kir Bx, Immunologia👎🥺
    Początek starań - lipiec 2024

    09.2024 💔👼♀️ A. 9tc
    05.2025 💔👼♀️ H. 18tc

    05.2025 ⏸6 cykl starań
    Beta 108->380->1080 ->2500....

    13.06 - jest ❤️ crl 0,92 cm

    💊Prenatal Uno, Encorton, Hydroksychlorochina, Clexane, Accofil, Acard, Omega 3, Cyclogest, Progesteron besins, Biosteron, Estrofem

    preg.png
  • Buburuza Autorytet
    Postów: 583 1142

    Wysłany: 23 czerwca, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jeszcze 8 dni do wizyty. Niby się dłuży jakby spojrzeć całościowo, a leci przez palce.

    Słuchajcie mam dobrego newsa.
    Nie zagłębiając się, myślałam, że jeden macierzyński mi przepadnie (zawirowanie z umową).
    Ale dyrektor powiedział, że jak przyjdę do pracy na chociaż wrzesień to podpiszemy umowę na nieokreślony i nie będzie mnie obowiązywało, że mi się umowa kończy przed upływem 12 tygodnia 🥹🥹🥹🥹🥹🥹🥹 zapowiada mi się ładny finansowo macierzyński co mnie bardzo cieszy ❤️ dosłownie kończyła mi się umowa w 11 tygodniu.

    monii00, May-girl, Olinka1329, ANIELKA, Jusia92, Margareetka, Esbe, Iza., Rosiek, Kinia197, dori, BillieJean, Aga_92, Werox, Karola_90 lubią tę wiadomość

    👩🏻28 👨🏻‍🦱30
    👫🏻2016
    💒2022
    👦🏻2024

    13.05 - beta 5,8
    15.05 (45h) beta 46.10
    22.05 beta 1882
    25.05 beta 5993
    03.06 wizyta u Ginka - jest ❤️
    17.06 wizyta 🤞CRL 1.63cm

    preg.png
  • Olinka1329 Autorytet
    Postów: 253 324

    Wysłany: 23 czerwca, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jestem po dzisiejszej wizycie. Z dzidzia wszystko ok, urosla tyle ile powinna, nadal jest tydzien mlodsza niz termin miesiaczki. Ogolnie to widzialam dzidzie przez chwile ale sprzet niestety tam jest slaby.
    Najwazniejsze, ze wszystko dobrze :)

    A i Kinia, jak bedziesz uaktualniac 1 strone to orenatalne mam 21 lipca a termin porodu aktualny na 25 stycznia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca, 20:04

    Buburuza, _Dysia_, jaskra, ANIELKA, tosiekk, Jusia92, monii00, Margareetka, Esbe, yecikowa, Iza., Rosiek, dori, BillieJean, Aga_92, Werox, Morwa, Karola_90 lubią tę wiadomość

    💁🏼‍♀️36 💁🏼36
    2021♀️
    2023 2x cb
    2024♂️

    Początek starań o bobo nr 3 10.2025 🤞🏻

    14.05 II
    15.05 beta 39,5
    18.05 beta 177
    26.05 pęcherzyk ciążowy

    preg.png
  • tosiekk Ekspertka
    Postów: 226 292

    Wysłany: 23 czerwca, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale cieszą te pozytywne wieści z wizyt 🥹 gratuluję Wam wszystkim 😍

    Dziewczyny, koniec 1 trymestru tuż, tuż, jest to jakiś kamień milowy. Może troszkę odetchniemy 🤭

    Jusia92, Margareetka, Buburuza, _Dysia_, Iza., BillieJean, Werox lubią tę wiadomość

    ♀96’ ♂ 88’
    2,5 roku starań o pierwsze 🌸

    05.2026 ⏸️
    22.05▫️mamy serduszko 💕
    28.05▫️prawie 6mm człowieczka
    03.06▫️1,44 cm 🫐
    18.06▫️3,06 cm 🍓
    preg.png
  • Jusia92 Autorytet
    Postów: 380 699

    Wysłany: 23 czerwca, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale super ten dzień taty! Oby każdy wizytujący dzień obfitował w takie dobre wiadomości! ☺️🤞🏻
    Ja też się umówiłam na prenatalne, idę 28 lipca 😊

    Esbe, Buburuza, _Dysia_, Kinia197, ANIELKA, Werox, Morwa, Karola_90, Margareetka, Rosiek lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 ‘92 & ‘89

    06/25 - 💔 poronienie zatrzymane (12tc/9tc)

    26.05.26 ⏸️
    27.05.26 bhcg 189 mIU/ml; prog 31,2 ng/ml
    29.05.26 bhcg 448 mIU/ml
    1.06.26 bhcg 2108 mIU/ml
    Szczęściu trwaj ❤️🌈

    🔸 G20210A hetero
    🔸 MTHFR C677T hetero
    🔸 PAI-1 4G/4G homo

    preg.png
  • molierowa Debiutantka
    Postów: 10 52

    Wysłany: 23 czerwca, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też po wizycie.

    Jest Dzidziuś 3 cm, jest bijące serduszko!❤️
    Data porodu z OM i z usg w dalszym ciagu na 21 stycznia czyli bez zmian.

    Tatuś też mógł zobaczyć serduszko. Coś wspaniałego.

    Oczywiścię po wejściu do gabinetu już łzy same leciały mi po policzku. To jest silniejsze ode mnie.

    Dziś jestem 9+5. Mam się umówić na prenatalne, założona została karta ciąży i mam skierowanie na badania toxo itd.

    Na infekcje dostałam Duomox i Macmiror dopochowo.

    Gratuluję wszystkim serduszek❤️ wierzmy, że dalej będzie dobrze!

    Esbe, jaskra, _Dysia_, ANIELKA, dori, yecikowa, BillieJean, Buburuza, Jusia92, Aga_92, Werox, Morwa, Karola_90, May-girl, baby33, tosiekk, Margareetka, monii00, Rosiek lubią tę wiadomość

  • Bakallia Przyjaciółka
    Postów: 102 70

    Wysłany: 23 czerwca, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękny dzień, same dobre wieści ☺️ Dziewczyny, cieszę się razem z Wami wszystkimi ☺️

    Kinia197, _Dysia_, molierowa, yecikowa, Buburuza, Jusia92, Karola_90 lubią tę wiadomość

    lipiec 2025- rozpoczęcie leczenia w klinice
    luty 2026- I IUI ❌
    marzec 2026- kancelacja cyklu (za duża liczba pęcherzyków)
    13.04.2026- II IUI ✅ ⏸️♥️
  • _Dysia_ Autorytet
    Postów: 415 969

    Wysłany: 23 czerwca, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękne wieści dzisiaj, niech każdy kolejny dzień taki będzie. Morwa co u ciebie po usg?

    molierowa, Buburuza, Jusia92 lubią tę wiadomość

    🌱Starania o pierwsze dziecko od 08.2025🌱

    ⏸️ 11.2025
    💔12.2025 poronienie zatrzymane, łyżeczkowanie

    Powrót do starań od 02.2026 🍀

    ⏸️ 05.2026 🤞🌈
    28.05 0.58cm człowieczka z serduszkiem 💖
    9.06 1,67cm 🫐
    23.06 3,66cm🍓

    🌈W oczekiwaniu na tęczę po deszczu🌈

    preg.png
  • Kinia197 Autorytet
    Postów: 602 738

    Wysłany: 23 czerwca, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super się czyta że wszystkie kropeczki zdrowo rosną i oby tak dalej 😊 Wszystko zanotowałam i postaram się jak najszybciej zaaktualizować co nie jest łatwe przy odpieluchowaniu. Dziś przeszłam załamanie nerwowe, a to dopiero pierwszy dzień. No nic oby jutro było lepiej. Wizytę musiałam przesunąć, nie tylko ze względu na małą i proces w trakcie, ale musiałaby jechać z nami, a bostonka jest groźna dla ciężarnych w zaawansowanej ciąży. Nie chciałam nikogo narażać i myślę że z moją kropką poczekamy tymbardziej że mdłości nie odpuszczają 😂 Idę po prenatalnych 8.07

    Buburuza, Karola_90, _Dysia_, Jusia92 lubią tę wiadomość

    👩🏼29&30👨🏻
    🐈‍⬛🐈
    🩷 - 08.2024

    preg.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 17072 27199

    Wysłany: 23 czerwca, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wreszcie mogę usiąść i napisać wam relacje z wizyty 😊 Jestem super! Maluszek przez większość usg zachowywał się jakby zjeżdżał po zjeżdżalni i machał przy tym łapkami. Jest większy niż powinien względem transferu, ale to kwestia pomiarów. Mierzy 4,28cm co odpowiada 11t1d. Serducho biło 174bpm. Lekarz zadowolony z wyników i na tę chwilę odetchnęłam z ulgą bo wszystko jest takie jak powinno być 🥰 jak wczyta mi zdjęcie to w kolejnym poście wyślę wam mojego małego akrobatę 😊

    _Dysia_, yecikowa, BillieJean, Buburuza, Jusia92, ANIELKA, Aga_92, Werox, molierowa, Karola_90, dori, Olinka1329, May-girl, Esbe, tosiekk, Margareetka, monii00, Rosiek, Kinia197 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • yecikowa Przyjaciółka
    Postów: 107 242

    Wysłany: 23 czerwca, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to to był dobry dzień!
    Cieszę się z tylu dobrych wiadomości☺️

    Oby juz tylko takie tutaj trafiały.
    Czekamy na kolejne dobre wieści z pozostałych wizyt w tym tygodniu ☺️

    Jusia92, Buburuza, Karola_90, _Dysia_, monii00 lubią tę wiadomość

    '89 👷‍♀️ & 👷'88

    💓👶2023, cc

    ⏸️ 11.2025
    💔 12.2025 poronienie samoistne 10tc / (6+4)
    💔 03.2026 cb

    ⏸️ 20.04.2026 🌱🌈 + 💉 Neoparin
    9dpo beta 23,27; 11dpo beta 103,54; 14dpo beta 566,3; 16dpo beta 1133,25; 18dpo beta 2414,7; 24dpo beta 17682,2; 30dpo beta 60560,56

    06.05 jest ❤️
    15.05 1,1cm 🧡
    29.05 2,33cm 💛
    12.06 4,74cm 💚
    NIPT - niskie ryzyka i 🩷
    23.06 7,06cm ❤️ prenatalne, wszystko ok

    ✅️ tsh, zespół antyfosfolipidowy
    ⚠️ trombofilia, mutacje MTHFR (hetero), V-Leiden, PAI-1 4G/5G

    preg.png
  • Buburuza Autorytet
    Postów: 583 1142

    Wysłany: 23 czerwca, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baby33 wrote:
    I wizytujemy razem, i nasze bobasy w brzuchu są prawie w tym samym wieku bo u mnie teraz 9+5, i mamy dzieci z 2024, no i obie mamy 28 lat 😅 może jeszcze płeć się trafi ta sama haha😁

    O M G jak śmiesznie. Albo płeć odwrotnie bo ty masz córkę, a ja syna to teraz albo do pary albo do parki 😅😅😅

    Nie mogę znaleźć wpisu o libido, a któraś z was pytała. Ja mam dziwne strzały jakby biologia chciała małżeństwo w amorach utrzymać w pierwszym trymestrze. Raz na 5/7 dni mam taki strzał, ze mdlosci i ból brzucha nie doskwierają, a libido 📈
    W pierwszej całą ciąże bardzo rzadko współżyliśmy (albo szukaliśmy alternatyw 😉) teraz małż mówi że lepiej niż się nastawiał.

    BillieJean, baby33, monii00, Jusia92 lubią tę wiadomość

    👩🏻28 👨🏻‍🦱30
    👫🏻2016
    💒2022
    👦🏻2024

    13.05 - beta 5,8
    15.05 (45h) beta 46.10
    22.05 beta 1882
    25.05 beta 5993
    03.06 wizyta u Ginka - jest ❤️
    17.06 wizyta 🤞CRL 1.63cm

    preg.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 17072 27199

    Wysłany: Dzisiaj, 03:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    72d5c8c5bb866.jpghttps://zapodaj.net/plik-C8anXFg97j

    Karola_90, yecikowa, Iza., dori, Buburuza, _Dysia_, Olinka1329, May-girl, Esbe, baby33, jaskra, tosiekk, Margareetka, Marthy, molierowa, monii00, Rosiek, Jusia92, BillieJean, Kinia197 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • May-girl Przyjaciółka
    Postów: 78 197

    Wysłany: Dzisiaj, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wow, nie no, to już jest takie dokazujące fikające wariujące bejbi! 😀 cieszę się ogromnie, te tematy zdjęć i oglądania tego na ekranie są mi obce, bo to moja pierwsza ciąża, więc cieszę się ogromnie, jak pokazujecie takie rzeczy. Gratulacje! Teraz można odetchnąć.

    Ja do swojego lekarza pójdę dopiero 2 lipca, w przyszły czwartek, bo pomyślałam, że po poniedziałkowym badaniu nie będę ganiać co 3 dni, i odwołałam jutrzejsze USG.

    Morwa, Buburuza lubią tę wiadomość

    👧86
    👨84

    3 cs naturals
    3.02. pozytywny test
    4.02. Beta 236
    6.02. Beta 615
    19.02 ♥️ 133 i CRL 4,4
    11.03 stwierdzono poronienie zatrzymane w 8+1

    20.05 pozytywny test
    23.05 beta 103
    25.05 beta 266
    27.05 beta 766
    30.05 beta 2627
    3.06 pęcherzyk ciążowy 11mm
    11.06 ❤️140, crl 6,4, USG 6+3
  • baby33 Ekspertka
    Postów: 180 375

    Wysłany: Dzisiaj, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia197 łączę się w trudzie odpieluchowania. Jesteśmy w tym od trzech dni, w pierwszy ani razu nie zrobiła na nocnik tylko ciągle na podłogę, wczoraj za to było super. Były małe wpadki ale ogólnie jakieś 80% na nocnik. Zobaczymy jak będzie dzisiaj. Do tego jeszcze mała ma prawie 38 st, ale jest pogodna, to chyba ta ostatnia wychodząca trójka 😩

    Buburuza lubi tę wiadomość

    18.11.2023 ⏸️
    07.2024 👧🏻 🩷

    01.2026 ⏸️
    02.2026 🕊️💔

    08.05.2026 ⏸️

    preg.png
  • Marthy Znajoma
    Postów: 22 16

    Wysłany: Dzisiaj, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baby33 wrote:
    Kinia197 łączę się w trudzie odpieluchowania. Jesteśmy w tym od trzech dni, w pierwszy ani razu nie zrobiła na nocnik tylko ciągle na podłogę, wczoraj za to było super. Były małe wpadki ale ogólnie jakieś 80% na nocnik. Zobaczymy jak będzie dzisiaj. Do tego jeszcze mała ma prawie 38 st, ale jest pogodna, to chyba ta ostatnia wychodząca trójka 😩
    Haha przepraszam, że się śmieje, ale rozbawiło mnie to siusianie na podłogę. Koleżanki synek siusial na kwiatki 🙈
    Dołączam do grona wizytujących 1go lipca, mam wtedy prenatalne i taty urodziny. Tak to szybko zleciało, że zaraz skończę 1 trymestr.

    baby33, Buburuza, Jusia92 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • baby33 Ekspertka
    Postów: 180 375

    Wysłany: Dzisiaj, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Marthy, spoko lepiej ze na podłogę niż na kanapę czy łóżko 😅 to 1.07 masz wizytę tak jak ja i Buburuza, mój tata też urodziny w lipcu 🤭 no i córka

    Buburuza lubi tę wiadomość

    18.11.2023 ⏸️
    07.2024 👧🏻 🩷

    01.2026 ⏸️
    02.2026 🕊️💔

    08.05.2026 ⏸️

    preg.png
  • _Dysia_ Autorytet
    Postów: 415 969

    Wysłany: Dzisiaj, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy planujecie przejść na l4? Ja się bardzo wzbraniałam przed pójściem na l4 wcześniej niż sierpień, ale obiecałam mojej pani doktor, że pójdę po prenatalnych jak będę miała u niej wizytę 14 lipca. Ona bardzo mnie już chce wysłać na to l4, ale prawdopodobnie dopiero po prenatalnych głowa mi się trochę uspokoi i nie będę się bała iść na zwolnienie 😅 Nie powiem, bo praca stojąca mnie już trochę wykańcza, bo brzuch coraz bardziej ciągnie i zmęczenie jest konkretne, ale próbuję trzymać się dzielnie 🙄

    🌱Starania o pierwsze dziecko od 08.2025🌱

    ⏸️ 11.2025
    💔12.2025 poronienie zatrzymane, łyżeczkowanie

    Powrót do starań od 02.2026 🍀

    ⏸️ 05.2026 🤞🌈
    28.05 0.58cm człowieczka z serduszkiem 💖
    9.06 1,67cm 🫐
    23.06 3,66cm🍓

    🌈W oczekiwaniu na tęczę po deszczu🌈

    preg.png
‹‹ 81 82 83 84 85
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowy rok - Nowy plan na świadomą ciążę. Kluczowe 90 dni przed poczęciem czyli jak świadomie przygotować organizm.

Nowy Rok sprzyja planom, nowym początkom i drobnym decyzjom, które z czasem mają realne znaczenie. To także dobry moment, by świadomie przygotować organizm do ciąży - spokojnie, bez presji i krok po kroku. Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników zaleca suplementację folianów co najmniej 12 tygodni przed planowaną koncepcją1, aby umożliwić osiągnięcie ich optymalnego poziomu w organizmie. Dlatego wspólnie z Partnerem Akcji Femibion zachęcamy do rozpoczęcia 90-dniowego planu przygotowania organizmu przed poczęciem. Twoje codzienne wybory dziś mogą mieć znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka w przyszłości.2 Sprawdź naszą noworoczną checklistę i zobacz, jak świadomie przygotować się do ciąży jeszcze przed pojawieniem się dwóch kresek.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zwiększyć szansę na ciążę? Poznaj badanie PGT wykorzystywane w leczeniu in vitro.

Starania o dziecko dla wielu par stanowią najważniejszy i najbardziej emocjonalny etap w życiu. Gdy naturalne poczęcie okazuje się trudne lub niemożliwe z pomocą przychodzi medycyna. Dzięki nowoczesnym technologiom i coraz lepszemu zrozumieniu mechanizmów genetycznych specjaliści są w stanie nie tylko wspierać proces zapłodnienia pozaustrojowego, ale także zapobiegać potencjalnym trudnościom. Coraz większą rolę w leczeniu niepłodności odgrywa diagnostyka genetyczna zarodków – a jednym z najbardziej przełomowych narzędzi w tym obszarze jest badanie PGT (Preimplantation Genetic Testing).

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ