X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2014
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2014

Oceń ten wątek:
  • Asi Autorytet
    Postów: 594 377

    Wysłany: 23 maja 2013, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HOPE83 wrote:
    Witam się i ja :)
    u mnie pochmurno,zimno i deszczowo..
    deJzi-ja w nocy co 2 godz. się budzę na siku..dobijające!Czekamy więc na betę, na pewno będzie wysoka :)
    Witaj Jooo i Asi :)

    Ja z tym sikaniem mam to samo. Biegam co chwilę i to jest dla mnie ze wszystkich objawów najbardziej uciążliwe. Jem i sikam :)

    2fwa43r8en2liwr1.png
    jox6krhmbw4p5s4c.png
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 23 maja 2013, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HOPE83 wrote:
    ale fajnie Asi!Ja też kocham konie!Ale Ci zazdroszczę (pozytywnie) :)
    Emilko- Ja mam 30 lat i mam na imię Aneta, mieszkam w Białymstoku woj.podlaskie, jestem żonką ponad 4 lata, mam córeczkę,która skończy 30 czerwca 3 latka:)

    Aneta- od zawsze mi się to imię podoba, naprawdę :) a córeńka ma urodziny w moje imieniny :) Też kocham konie :)

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 23 maja 2013, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę...ja tu chyba najmłodsza jestem ..pytanie- czy nie za młoda, często się słyszy na ulicy "taka mloda a w ciąży"....a że ja jeszcze wyglądam jak dziecko... Ach :/

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Asi Autorytet
    Postów: 594 377

    Wysłany: 23 maja 2013, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HOPE83 wrote:
    ale fajnie Asi!Ja też kocham konie!Ale Ci zazdroszczę (pozytywnie) :)
    Emilko- Ja mam 30 lat i mam na imię Aneta, mieszkam w Białymstoku woj.podlaskie, jestem żonką ponad 4 lata, mam córeczkę,która skończy 30 czerwca 3 latka:)

    Dlatego kiedy znalazłam tę szkołę całkiem przypadkiem to poszłam . Jazdy konne obowiązkowe i cała ta nauka o tym super...a i przygoda przy tym niesamowita nie tylko dla mnie ale i dla mojej córeczki. Moja szkoła to całe gospodarstwo rolne mamy ok 40 koni i innych zwierząt. W zeszłym roku odrabiałam praktyki w majówkę i zabrałam moją córkę. Spędziłyśmy tam 4 dni przyjełyśmy poród źrebaka a córcia uczyła się ,że nie wszystko przychodzi w życiu łatwo. Sprzątała po koniach , czyściła i tym sposobem zarabiała na jazdy konne.

    Emilka WSK, HOPE83 lubią tę wiadomość

    2fwa43r8en2liwr1.png
    jox6krhmbw4p5s4c.png
  • kasiulek Koleżanka
    Postów: 34 29

    Wysłany: 23 maja 2013, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem Kasia 28 lat woj.lubelskie:-) 5 stycznia mam 29 urodziny wiec moze prezent własnie wtedy sie rozpakuje:-D

    Emilka WSK lubi tę wiadomość

    oar8vfxm9yoo80vz.png
  • HOPE83 Autorytet
    Postów: 433 412

    Wysłany: 23 maja 2013, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka- dzięki, ja za swoim imieniem nie przepadam:) Co do wieku, ja uważam,że nie ma dużego znaczenia..mam koleżanki dwudziestoparo-letnie mające dzieci i będące wspaniałymi mamami i partnerkami.Znam też kobiety po 30-stce,które wg mnie minęły się z powołaniem i dzieci mieć nigdy nie powinny..to wszystko zależy od dojrzałości człowieka a nie od wieku...ja też wyglądam bardzo młodo (czasem jak kupuję alkohol pytają mnie o dowód!).A jak byłam pierwszy raz w ciąży i trafiłam do szpitala na patologię ciąży to usłyszałam od pielęgniar tekst:"jaka siksa a w ciąży"-tak im dałam do wiwatu,że później chodziły wokół mnie na paluszkach :D
    Asi- ja kiedyś na wakacje też pracowałam w stajni, w ramach wolontariatu i wówczas mogłam jeździć za darmo...stare dobre czasy :) Fajnie,że córcia z Tobą jeździła,bardzo fajna sprawa!

    82doi09kxiyf6x26.png
  • HOPE83 Autorytet
    Postów: 433 412

    Wysłany: 23 maja 2013, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka- a Teraz Ty opowiedz coś o sobie:)
    kasiulek- ale miałabyś niezapomniany prezent!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2013, 08:21

    Emilka WSK lubi tę wiadomość

    82doi09kxiyf6x26.png
  • jooo Koleżanka
    Postów: 37 21

    Wysłany: 23 maja 2013, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi stukneła juz 30stka i pierwsze dziecko w drodze wcześniej nie było czasu i odpowiedniego partnera a jak się znalazł to prawie 2 lata sie staraliśmy. Asi na czas ciąży zrezygnujesz chyba z jazd?


    28whhqvk14uvxuty.png
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 23 maja 2013, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HOPE83 wrote:
    Emilka- a Teraz Ty opowiedz coś o sobie:)
    kasiulek- ale miałabyś niezapomniany prezent!

    Prezent byłby cudowny :) Ja mam...no właśnie..23 lata, mężatka od roku z haczykiem, ogólnie z mężem od 6 lat już jako para, woj. Lubuskie, jeziora jeziora jeziora i lasy :) pani z apteki kochająca przyrodę, podróże i motoryzację :)

    Fedra lubi tę wiadomość

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2013, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HOPE83 czuje się nawet, nawet. Piersi bolą, nie można ich nawet dotknąć - to chyba jest dla mnie najgorsze. Apetyt mam duzyyyy hihi, siusiam częściej niż zwykle.

    Ja z kolei 14.05 miałam urodziny 29 lat - wiec dostałam najlepszy prezent pod słońcem jaki mogłam sobie wymarzyć :D

    czy któraś ze styczniowych mam jest ze Szczecina? :)

    Emilka WSK lubi tę wiadomość

  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 23 maja 2013, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I mimo wieku naprawdę juz od roku czułam ogromna potrzebę bycia mamą, czułam w środku że chcę mieć maleństwo, wychować je i pokazać świat :) fakt- mogłabym robić karierę, pójść dalej na studia...ale dziecko w niczym nie przeszkadza, prawda?

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 23 maja 2013, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta14 wrote:
    HOPE83 czuje się nawet, nawet. Piersi bolą, nie można ich nawet dotknąć - to chyba jest dla mnie najgorsze. Apetyt mam duzyyyy hihi, siusiam częściej niż zwykle.

    Ja z kolei 14.05 miałam urodziny 29 lat - wiec dostałam najlepszy prezent pod słońcem jaki mogłam sobie wymarzyć :D

    czy któraś ze styczniowych mam jest ze Szczecina? :)

    Witaj Martuś :) ja mam ok. 60 km do szczecina :)

    marta14 lubi tę wiadomość

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2013, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka WSK no to super, może będziemy miały okazje kiedyś się spotkać ;)

    a chodzisz do lekarza w swojej miejscowości czy dojeżdżasz do Szczecina ?

  • aher Autorytet
    Postów: 506 424

    Wysłany: 23 maja 2013, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry! :) Właśnie słyszałam w tv, że ochłodzenie ma trwać do poniedziałku - szkoda bo przydałoby się słonko na weekend :)
    Co do wieku, w którym zachodzi się w ciążę zgadzam się w 100% z HOPE83. Ja mam na imię Ola, mieszkam w wlkp, mam 24 lata, ale też nie wyglądam na swój wiek - wciąż pytają mnie o dowód :) ale mnie to cieszy, wiem, że za kilka lat będę jeszcze bardziej zadowolona ze swojego młodego wyglądu :P

    Emilka WSK lubi tę wiadomość

    m3sx3e3ksd1nt9wx.png
  • HOPE83 Autorytet
    Postów: 433 412

    Wysłany: 23 maja 2013, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilko- oczywiście,że dziecko w niczym nie przeszkadza!Ja właśnie po urodzeniu córci jak wróciłam do pracy to miałam w sobie taką motywację,że zaczęłam awansować i w ogóle..Każda kobieta dojrzewa inaczej i widać Ty już jesteś gotowa na rodzinę i dziecko i jestem pewna,że będziesz wspaniałą mamą!A w pracy też się ułoży i będzie coraz lepiej. Nigdy nie jest za późno na doszkolanie się itp. Moja mama po urodzeniu 3 dzieci poszła na studia, najpierw jedne, potem drugie, obecnie jest jednym z lepszym w naszym woj. psychologów i nadal się uczy i rozwija:) Więc jak się chce, to nie ważne czy ma się dzieci czy nie,można spełniać swoje marzenia...
    Ja też lubię przyrodę, dlatego studiowałam między innymi biologię,ale nie przydaje mi się za bardzo w mojej pracy :D
    marta14- mnie piersi powoli przestają boleć,tylko sutki nadal bardzo wrażaliwe :)

    82doi09kxiyf6x26.png
  • HOPE83 Autorytet
    Postów: 433 412

    Wysłany: 23 maja 2013, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście Olu :) Ja to do dziś się śmieję jak mówią mi,że wyglądam na maks 20 lat :D Bardzo dobrze..mąż też zadowolony :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2013, 08:51

    82doi09kxiyf6x26.png
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 23 maja 2013, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta- dojeżdżam ale do gorzowa wlkp, bo u mnie lekarzy....brak :) albo są- do d***y :) w szczecinie mam mase rodziny :)

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 23 maja 2013, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aher wrote:
    Dzień dobry! :) Właśnie słyszałam w tv, że ochłodzenie ma trwać do poniedziałku - szkoda bo przydałoby się słonko na weekend :)
    Co do wieku, w którym zachodzi się w ciążę zgadzam się w 100% z HOPE83. Ja mam na imię Ola, mieszkam w wlkp, mam 24 lata, ale też nie wyglądam na swój wiek - wciąż pytają mnie o dowód :) ale mnie to cieszy, wiem, że za kilka lat będę jeszcze bardziej zadowolona ze swojego młodego wyglądu :P

    O! no to prawie rówieśniczka :) dziś usłyszałam od przyjaciela z czasów z liceum że poszłam po całości, ślub, teraz dziecko, że zamiast sie bawić...ale że to moja sprawa :P

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • aher Autorytet
    Postów: 506 424

    Wysłany: 23 maja 2013, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilko ja mam to samo :) ślub wzięliśmy w lipcu także nawet jeszcze nie mamy rocznego stażu :) Każdy ma swój czas na dziecko, ja uważam, że wybraliśmy prawie idealny moment (w tym roku mam obronę mgr, jeszcze nie skończyłam pisać pracy, pewnie przesunie się na wrzesień), ale chyba to i tak najbardziej odpowiedni :) zawsze jest przecież coś, co można wziąć za powód aby powiększenie rodziny odłożyć na później. Ja już się 'wyszalałam' po maturze, aktualnie nie mam już na to ochoty :)

    Emilka WSK, Fedra lubią tę wiadomość

    m3sx3e3ksd1nt9wx.png
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 23 maja 2013, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aher wrote:
    Emilko ja mam to samo :) ślub wzięliśmy w lipcu także nawet jeszcze nie mamy rocznego stażu :) Każdy ma swój czas na dziecko, ja uważam, że wybraliśmy prawie idealny moment (w tym roku mam obronę mgr, jeszcze nie skończyłam pisać pracy, pewnie przesunie się na wrzesień), ale chyba to i tak najbardziej odpowiedni :) zawsze jest przecież coś, co można wziąć za powód aby powiększenie rodziny odłożyć na później. Ja już się 'wyszalałam' po maturze, aktualnie nie mam już na to ochoty :)

    No właśnie :) zawsze będzie jakieś "ale" :) ja sie modlilam o wpadkę, bo starania takie liczone, mierzone nic nie dawały...odpuściłam ten miesiąc i sie udało :) planowane nieplanowane dziecko :) idealne :) skąd jesteś z wielkopolski?

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ