X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Styczniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1532 1230

    Wysłany: 20 listopada 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kroko, zdrówka! Chyba nie ma nic gorszego niż chora mama. Jak sobie radzisz? Bo nie sądzę żeby Łucja nagle przestała jęczybułować.

    Ja pchacza nie zamierzam kupować, jestem w trakcie robienia pufa na szydełku, Iza może go zaadoptować na pchacza, o ile zdążę zrobić ;) Gwiazda ciągle pełza, czasem zrobi kilka kroczków na czworakach, ale pełzanie to podstawa, myślałam że szybciej jej to pójdzie.
    Co do ubierania, to właśnie dziś pozbyłam się jednego kombinezonu... za krótki! Mam taki polarowy na 80 i dostaliśmy jeszcze jeden, oznaczony niby 15 msc, zobaczymy

    Megiii jak tam?

    Lily, współczuję akcji z jajem. Znam dziecko które również po jajku bardzo wymiotowało, aż do szpitala trafiło, a też trochę żółtka dostała do zupki i mama też się obawiała szczepionki, byli pod obserwacją i na szczęście nic się nie działo, więc uszy do góry, ważne żeby pediatra wiedział i miał to na uwadze

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 20 listopada 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny. Umówiłam się dziś prywatnie do alergologa/pediatry na 13.12, zobaczymy co powie. A z moim też pogadam.

    Na szczęście tym razem obyło się bez interwencji. Zasnęła i spała prawie do 5, po mleczku znowu padła, i potem znowu. Ale po takich wymiotach na pewno była też zmęczona. Mam nadzieję, że ona z tego wyrośnie..

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly współczuję tej alergii. Dobrze, że obyło się bez szpitala.

    A ja badanie miałam na 16.50. Byłam chwilę wcześniej, więc i przyjęli mnie szybciej. Akurat jak mnie zawołali, to jakaś kobiet była w tej machinie i jak obsługująca aparat zobaczyła napis klaustrofobia na skierowaniu, to powiedziała, żebym zajrzała jak to wygląda i czy dam radę. Stwierdziłam, że spróbuję, skoro już godzinę tam jechałam, a mąż ze mną i udało nam się zostawić małego pod opieką jego mamy.
    W połowie zrobiło mi się niedobrze, ale wytrzymałam do końca, choć przyjemnie to nie było ze względu na hałasy i bardzo ciasną przestrzeń. Było mi mega duszno i gorąco w głowie, pewnie ze stresu.
    Na szczęście wytrzymałam i po badaniu zostało wspomnienie.
    Technik twierdzi, że mimo, że sprawdzałam na e-lactancia nazwę preparatu i tam jest very law risk, to on by odczekał. Ale Dawid już nie daje rady i chce bardzo cyca. Na razie minęły 4,5 godziny i idę odciągać drugi raz mleko. Pewnie koło 22 już będzie mega ryk.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 20 listopada 2018, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Dawid ma drugi dzień gorączkę. Wczoraj w nocy obudził się z 38.5 i dostał Ibufen. Temperatura spadła i było o.k. Dziś koło 19 jak przyszliśmy, miał 39 i daliśmy mu Ibufen. Spadło do 38 i koło 22 daliśmy mu znowu Paracetamol, bo jakby wzrosło. Ma około 38 i 2,3 kresek. Mierzymy termometrem na podczerwień i na środku główki pokazuje niższa temperaturę 37,6, jak na bokach. Te boki ma bardzo ciepłe. Nie wiem co robić. Czekać do rana i obserwować, jechać na pomoc doraźną?
    W sumie nie wiem, czy ten termometr dobrze nam mierzy, a nie mamy innego. Z reszta żadnego nie dałby sobie włożyć gdziekolwiek. Nam w sumie mierzy kilka razy tak samo, a raz np. inaczej. Potem znowu pokazuje nam tyle samo. N ale większość pomiarów jest rozsądna.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 21 listopada 2018, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megii jak się nic poza tym nie dzieje to ja bym poczekala do rana.Może to trzydniowka?

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 21 listopada 2018, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak właśnie podejrzewałam trzydniówkę, ale na razie drugi dzień. Nic więcej się nie dzieje, tylko gorączka.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 21 listopada 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megii jak nocka? Te termometry tak pokazują dziwacznie pomiary, no i po bokach na pulsach zawsze jest wyższa temperatura niż na środku czoła. Ja zwykle mierzę temp na środku tylko. No i całuję w czoło, na ustach najprędzej poczujesz czy czoło rozpalone i jak bardzo.

  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 21 listopada 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megiii u nas tez na tym bezdotykowym wychodzą cuda wianki...na czole bylo 37 na bokach 39. Ponoc za uszami mozna tez nim mierzyc alr wystarczy maly ruch i pomiar jest juz zły.
    Ja mam jeszcze taki do ucha brauna i ten od 4 lat mnie nie zawiódł. Najlepiej pokazuje a w razie wątpliwości mam jeszcze taki elektroniczny do dupki

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego najlepiej w pupie

  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 21 listopada 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rano znowu gorączka, więc poszliśmy do pediatry. Okazało się, że znowu ma mega czerwone gardło i czeka nas kolejny antybiotyk. To już trzeci w przeciągu 1.5 miesiąca. Jestem załamana. Mąż wykupił, ale mały teraz zasnął. Jak wstanie to mu damy. Annaki to który pomiar jest prawidłowy?
    Wychodzi na to, że Paracetamol nie pomaga, bo znowu 39 na bokach.

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megiii współczuję. Zdrówka dla Dawida. W moim termometrze było napisane w instrukcji, że pomiar zaczynać od środka czoła kierując się ku skroni.

    Polaj dla Ciebie i synka też dużo zdrowia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 16:21

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megiii no wychodziło ze tak na srodku czola i kawalek za uchem sie pokrywały. Ale jak mowie mimo wszystko ja sprawdzałam takim do ucha i tam zawsze pokazywalo tak samo.
    Bidulek duzo zdrowka dla Was!

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 21 listopada 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi o losie, 3 antybiotyki w tak krótkim czasie, słabo, no ale co zrobisz.
    U nas też było napisane że pomiar wykonywać od środka czoła do skroni, ale ja zawsze mierze tylko na środku, jakoś wytestowałam że tak mi pokazuje najlepiej.

    My dzisiaj jesteśmy po szczepieniu, obie dziewczyny dostały pierwszą dawkę na ospę. Wahałam się strasznie czy je zaszczepić czy nie ale w końcu się zdecydowałam. Nie wiem czy dobrze zrobiłam no ale mam nadzieję że tak.

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 21 listopada 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polaj dla Was też zdrówka.

    Pchacza jako takiego nie mam i nie kupuję, starsza córka ma jezdzik który może też służyć jako pchacz ale Łucja jeszcze tego nie zakumała.

  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 21 listopada 2018, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megii kurcze rzeczywiście słabo z tym antybiotykiem, ale faktycznie to chyba mniejsze zło.. zdrówka życzę!

    też się wkurzam przy mierzeniu temperatury. Pediatra mi mówił, że mierzyć po bokach. Raz miałam totalnie inne pomiary chyba milimetr obok. Bardzo mnie to flustruje.

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 21 listopada 2018, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makasa my jesteśmy właśnie pomiędzy rozmiarami, 74 za małe a 80 jeszcze przyduże, ale sądzę że szybko urośnie. :) co ciekawe 80 z pepco już za małe. :)

    Myszka dzięki, ja już na szczęście ok, wczoraj miałam jakiś kryzys, może przełom w chorobie? Czułam się beznadziejnie, cały dzień leżałam i ledwo zipałam. Ale gardło przestało mnie boleć i w ogóle dzisiaj już się czuję elegancko.
    Jak się źle czułam to przychodziła trochę do dziewczyn moja mama, była u nas w sobotę i wczoraj, czyli w dni mojego najgorszego samopoczucia.
    Powiem Wam że Zuzia uwielbia moją mamę ale co ciekawe Łucja która teraz ma fazę strachu przed obcymi również przepada za babcią, chętnie do niej idzie, bawi się, a jak babciawychodziła to goniła za nią na raczkach i ze smutną miną wolala "baba baba". :)

  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 21 listopada 2018, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kroko ja mam też z pepco taki cały granatowy 80 i szczerze to jeszcze w nim pochodzi.W tym pepco numeracja jakaś bylejaka.

    Powiedz mi a ile jest dawek na ospe dla starszej i młodszej?Jaki koszt?

    Bo babcie są kochane to lgnie do niej:)
    Ja dziś byłam u fryzjera na dekoloryzacji i poprawie po poprzedniej fryjerce.Jak usłyszałam cenę to myślałam że się przewroce-oczywiście już po fakcie (380zł)kosmos jak dla mnie za fryzjera...Ale.nie o.Tym miałam napisać.Adaś został z babcią podczas mojej nieobecności i był bardzo grzeczny.Spał,jadł,bawił się z nią.Zero marudzenia.Cieszy mnie to bo od stycznia już częściej będą na siebie skazani.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 23:40

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 22 listopada 2018, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 dawki bez względu na wiek w odstępie minimum 6 tygodni.
    U nas jedna dawka kosztuje 220zł, sporo ale co zrobić.
    W nocy obie bez gorączki więc chyba ok.
    Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale jakoś ze spokojniejszą głową będę teraz prowadzić Zuzię do przedszkola.
    Zresztą tak naprawdę to ona podjęła decyzję bo powiedziała że nie chce mieć ospy i chce się zaszczepić. :) i baedzo dzielna była wczoraj mimo że się bała.

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 22 listopada 2018, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cena za fryzjera kosmiczna. Fajnie chociaż wyszło?

    A babcia że ich rozpieszcza to wiadomo ale Łucja wydaje się że nic z tego jeszcze nie wie a mimo to leci do baby. :) teraz kiedy jest totalna mamoza i wrzask jak pójdę choćby do kibelka a z babcią zostanie. :)
    Oczywiście z moją mamą bo teściowej praktycznie nie zna i ostatnio jak nas odwiedziła (wow) to się jej bała.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczujè chorob. A moze warto zrobic antybiogeam? No jak to 3 antybiotyk w 1.5 miesiaca to znaczy ze cos jest nie tak. Moze niedoleczone to gsrdło albo antybiotyk nie dziala.
    I nas ostatnio jeczenie straszne i najlepiej nosic na rekach non stop

‹‹ 1447 1448 1449 1450 1451 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ