X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Styczniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megiii dobrze ze juz masz leki bo takie przypadlosci to nic przyjemnego

    Ja robie farsz do ruskich, jutro baba drozdzowa, w sobote bede lepila pierogi a w niedziele robie barszcz i ciasto truflowe. W niedziele mam zamiar tylko posprzatac

    Swieta chetnie bym spedzila z moimi rodzicami ale wiadomo, trzeba jezdzic po rodzine, to tu to tam wiec moze i lepiej ze w domu jestesmy. Z mlodym nie jest to takie proste, ma swoj czas jedzenia, spania i czlowiek ma swiety spokoj.

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my Święta spędzamy jednak samotnie w domu.Adaś dziś dostał antybiotyk.Uszy,oko,pupa i kaszel:/

    ana167 lubi tę wiadomość

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszka wesołych świąt! bezpiecznej podróży.

    makasa ojej.. i to tak teraz przed świętami. Życzę duużo zdrówka :)

    udało mi się ostatnio wyrwać do kina na "zimną wojnę". Ole zasnęła o 19.20, a na 20.15 był seans. Akcja była zaplanowana od rana i wszystko się powiodło <3

    ole ma ciągle zaróżowione policzki, strasznie mnie to wnerwia. Na 99% procent jestem pewna, że to wina płynu do płukania. Wyprałam po nim ubranka jeszcze raz, ale dalej ma, trochę mniej ale ma.

    Polaj, makasa, małżowinka, Myszk@ lubią tę wiadomość

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś byłam u lekarza i też dostaliśmy pierwszy antybiotyk - zapalenie gardła na całego. W nocy temp. 38.5 Kaszel, katar olbrzymi i do tego brak apetytu A to jej się nie zdarza.
    Tydzien temu skończyła bactrim.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrowka dla naszych chorujacych dzieciaczkow
    Lilly...zadroszcze kina... ja nawet ksiazki nie moge przeczytac bo mlody wyrywa wszystko co czlowiek ma w rekach...
    ...moze uzywaj plynow do prania i zrezygnuj z plyny do plukania... plyny do prania lepiej sie wyplukuja z ubran niz proszki czy kapsulki i wydaje mi sie ze ubrania sa tez bardziej miekkie...

    Asasa lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makasa i Polaj współczuję.
    Mam nadzieję że moje na święta będą zdrowe...

    Polaj ale bactrim to też antybiotyk przecież?

    makasa, Polaj lubią tę wiadomość

  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polaj wrote:
    Ja dziś byłam u lekarza i też dostaliśmy pierwszy antybiotyk - zapalenie gardła na całego. W nocy temp. 38.5 Kaszel, katar olbrzymi i do tego brak apetytu A to jej się nie zdarza.
    Tydzien temu skończyła bactrim.
    Polajja w poniedziałek byłam u lekarza a doktor mówi że on zdrowy według niej.Wróciłam do domu i temp 38,5:/we wtorek 39...w środę już brak ale w nocy sie pojawiła znów...najgorzej walczymy od wczoraj z pupa:(biedny strasznie cierpi nawet się dotknąć nie da.
    U nas też pierwszy antybiotyk i boję się tym bardziej że ciężko będzie wyleczyć tą pupę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2018, 19:42

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • Asasa Autorytet
    Postów: 593 419

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka wesołych świąt i wszystkiego najlepszego dla Twojej Gwiazdy.

    Makasa, Polaj współczuję bardzo, żeby jak najszybciej przeszły te choróbska.

    Myszk@ lubi tę wiadomość

    UAtCp1.png
    mhsv9vvj0znnlhyf.png
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej widzę, że sezon chorób się rozkręca, zdrowia dla maluchów, my też się bujamy z gilami od tygodnia ale poza tym nic jej nie jest. Muszę się zaopatrzyć w inhalator, macie coś godnego polecenia? Makasa a co się młodemu z pupą stało? Odparzona?

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krokodylica wrote:
    Makasa i Polaj współczuję.
    Mam nadzieję że moje na święta będą zdrowe...

    Polaj ale bactrim to też antybiotyk przecież?
    Z tego co wiem to nie jest antybiotyk i nawet osłonki nie trzeba podawać ale ja i tak ja zawsze podaje.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makasa wrote:
    Polajja w poniedziałek byłam u lekarza a doktor mówi że on zdrowy według niej.Wróciłam do domu i temp 38,5:/we wtorek 39...w środę już brak ale w nocy sie pojawiła znów...najgorzej walczymy od wczoraj z pupa:(biedny strasznie cierpi nawet się dotknąć nie da.
    U nas też pierwszy antybiotyk i boję się tym bardziej że ciężko będzie wyleczyć tą pupę
    To moze po lekach. Może nadmanganianem przemywaj. Mojemu synowi zawsze pomagało jak miał odparzenia.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie zadzialalam z namanganianem i lekarka steryd nam jeszcze dała.W zimie ciezko wietrzyc.Smaruje tormentalum naprzeminnie z sudocremem.Bepamten nie dziala na niego a przy corce za to byl nie zastapiony.Kazde dziecko inne.Malzowinka tak.Nigdy nie widziałam takiego odparzenia.Poważnie wczoraj rano miał jeszcze ładną pupę a wieczorem już nie dał się dotknąć:/kwaśne kupy przez ten wirus ma.I jak nigdy robi kilka razy dziennie.

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polaj wrote:
    Z tego co wiem to nie jest antybiotyk i nawet osłonki nie trzeba podawać ale ja i tak ja zawsze podaje.

    Antybiotyk z tego co mi się wydaje, Łucja też brała.

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makasa współczuję.
    U nas tormentolum zawsze pomaga.
    Ale tak jak piszesz, wszystko zależy od dziecka, Zuzia miała raz w życiu lekko odparzoną pupę a Łucja ma co chwilę.

  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To racja z tymi pupciami. U syna nie było miesiąca bez odparzenia a ta gwiazda tylko raz miała mimo niekiedy 6 luźnych kupek.

    Kroko antybiotyk czy nie grunt że pomaga naszym maluszką :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2018, 13:06

    Krokodylica lubi tę wiadomość

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Ewelaa_♡ Ekspertka
    Postów: 194 293

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my witamy się z Polski:)
    Podróż o dziwo minela naprawdę dobrze. Jechaliśmy 12h z 1.5 h przerwa ale były ogromne korki i to nas trochę opoznilo. Milenka grzecznie spała na przystanku się bawiła smiala w nieboglosy. Dziadków mimo że nie widziała miesiące przyjęła od razu ;) i na pierwszą drzemke po podróży poszła już z babcią. Także w końcu mogę się trochę wyluzować i cieszyć świętami! :)

    makasa, stere, Lilly123, annaki, małżowinka, Megiiii, Myszk@ lubią tę wiadomość

    uhghzc7.png

    j7wag8u.png

    9.02.2017 [*] aniołek ciąża obumarła w 10tc
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela... super...
    ...my zazwyczaj jezdzimy w tygodniu bo inaczej na trasie masakra... no i nie rozstajemy sie z tom tomem ktory omija korki... podroz jest bardziej komfortowa ale troszke dluzsza niz normalnie chociaz nie tak dluga jak stanie w korkach... nie cierpie jezdzic przez de, autostrady ciemne, auta gnaja jak szalone i zawsze jakies dziwaki na trasie... w pl to mamy jedynie 20 minut i juz na miejscu...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do nas jutro tez zjezdza siostra z rodziną z de takze będzie zawrot glowy, teraz jak troche starszy maluch to pewnie fajnie będzie, bo jak byli jak miala pol roku to dziecko wymordowane bylo od tych odwiedzin

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my na wigilię jedziemy do teściów, ale to bardzo blisko. Później na święta do moich rodziców. Do teściów robię tylko ciasta i muszę coś dla Oli, ale mam taaką niemoc.

    w dzień biorę Olę do łóżka i tak zasypia. Nie mam weny wisieć nad łóżeczkiem. Fakt, że nic nie zrobię, ale trudno.

    Olunia stawia pierwsze kroki!

    moim teściom odbiło. Podobno nie widać końca prezentów pod choinkę. A) nienawidze przesytu i zbieractwa, a oni niestety tacy są, B) mało czego tak niecierpię jak rozpuszczonych dzieci. Chciałbym żeby Ola doceniała co ma i cieszyła się z tego co dostanie. Niestety tym tropem tego nie osiągne. Hitem jest dla mnie pianinko od uwaga.. 6 lat (podobno prawie wyrwane z rąk dziewczynki w sklepie bo było ostatnie). nosz kur.. Wiem, że mają tylko jednego syna i jedną wnuczke, ale trzymajcie mnie.

    małżowinka, Krokodylica, Megiiii, Polaj, makasa lubią tę wiadomość

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja na mikołaja dostała brudnego grającego misia od swoich dziadków. Ja ogólnie nie mam nic przeciwko żeby kupować używane zabawki, ale fajnie jakby je można było wyczyścić. No ale teściowa twierdzi, że on był nowy i że zrywała przy mężu metķę. No ale nic rozkręciłam go i wyprałam, nawet metka z żółtej zrobiła się biała. Przy okazji napchałam wacików pod głośnik, bo regulacji nie ma, a zdecydowanie za głośno grał.

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
‹‹ 1462 1463 1464 1465 1466 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ