X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Styczniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kroko ja pisałam o tej piersi. Wiem co czujesz, też miałam najpierw plan, że zapytam przy okazji szczepienia (tylko u mnie to były jakieś 3 tyg), ale po tyg stresu zapakowałyśmy się w autobus, przeżyłyśmy 2 śnieżyce, siedziałyśmy w przychodni ponad godzinę z chorymi dziećmi (odpukać nie zaraziła się), bo mną już telepało. Pamiętam, że po porodzie położona to sprawdzała i mówiła, że tak może być, tylko wtedy Ola nic nie miała.

    mąż chodzi rozanielony, bo Ola jak go słyszy woła "tata!", a czasem biegnie do niego i w kółko powtarza "tatatatatata". kurczę i te nasze dzieci już takie duże i tyle rozumieją. Wczoraj leżałam z Ola na podłodze i zapytałam czy chce czytać - zauważyłam na jej twarzy wyraz zainteresowania więc powiedziałam żeby poszła do kuchni, wybrała książeczkę i tutaj przyniosła. I zrobiła to!

    aha, dziewczyny macie tak, że dzieciaki to Wasz cień? moja do tego stopnia, że sorry za obrazowość, ale siedzę na klopie a ona chce mi wyrwać papier toaletowy. Czasem jak już widzi, że sie zrywam i ide do innego pokoju to już jęczy chociaż mnie cały czas widzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 09:52

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1533 1230

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly, ja nie mam cienia w postaci dziecka, wiadomo że też za mną tupta, dziś jak skonczyłam odkurzać salon to gwiazda chciała drzwi do sypialni otworzyć, bo zawsze w takiej kolejności sprzątam, w łazience też ze mną przebywa, ale zazwyczaj coś interesującego wypatrzy i tam idzie, więc mam namiastkę prywatności :D

    za to z czytania nam nic nie wychodzi, próbujemy z małżem jej coś pokazywać i mówić co to jest, ale ona się złości i wyrywa książeczkę, bo chce kartki przewracać, wiec cierpliwie czekam.

    Za to widać że się męczy, do 19 rzadko wytrzymuje i śpi do 8, dzisiaj na cycusia obudziła się dopiero przed 4, budziła się wcześniej, ale jak dałam smoka to padała i spala dalej, a przed 4 się podniosła i od razu stanowczo "cici" :D

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lily, mam specjalne zabawki w klopie żeby była zainteresowana nimi a nie włażeniem mi na kolana albo zabieraniem papieru toaletowego :D
    ja dalej trwam przy nocnym odstawieniu, no na razie kolorowo nie jest ale nie uginam się, daję dopiero po 6 rano.

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zabierałam klocki, ale papier ciekawszy, muszę je zmieniać, to może jakoś to pójdzie :D

    małżowinka a chcesz odstawić całkiem czy tylko nocne? ja karmie już tylko 3 razy na dobę, ale tak chce zostawić na dłuższy czas, później zejde do karmienia rano i wieczorem.

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1533 1230

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też w dzień rzadko karmię, zwykle koło 17 woła jak jest zmęczona i chce się wyciszyć, a tak tylko do zasypiania i w nocy 2-3 razy; dzisiejszej nocy było tylko do zaśnięcia i raz zawołała; ciekawe jak bedzie dziś, ogólnie to budzi się, marudzi ale jak dostanie smoka to odpływa

    dziś miałam wizytę i jest już 3,8 cm ludzia, ale jeszcze do mnie to nie dociera

    Megiiii, Polaj, Krokodylica, Asasa, ana167, Lilly123 lubią tę wiadomość

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka ciekawe kto się w brzuszku ukrywa :) super że wszystko ok.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lily, tylko nocne chce odstawic poki co. W dzień karmienie jest ok ale nocne mi mocno zaczelo przeszkadzac. Do spania cyca nie dostaje, czasem w trakcie dnia jak spi zeby przedluzyc drzemke. Ale teraz to ze 4/5 razy karmie w ciagu dnia jak w nocy nie dostaje

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się obawiam że moja w dzień wcześniej odstawię niż w nocy.
    Dziś np. Obudziła się o 1 mąż ja nosił i guzik to dało. Tylko mama mniam mniam.
    Syn się obudził a gwiazda tak rozbudzila tym rykiem ze zasnela kolo 3.
    Jak jej chciałam dać smoka to tylko ne,ne i kręciła głowa i taka sama reakcja na butelkę.
    Już sobie wmawiam że to przez zeby tak się budzi w nocy ale jak jest naprawdę to tylko Pati wie. A wciąż ma 2 dolne jedynki ( syn w tym wieku miał 16 - tak dla porównania)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2019, 10:49

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    16?? wow
    u nas też idą zęby ale wyjść nie mogą więc nie wiem czy to to. Mi jakby mąż wziął małą w nocy to też by się rozdarła, także sama ją uspokajam i odmawiam cyckow, mówię, że teraz nie ma, że one śpią żeby też poszła spać a rano dostanie, no zobaczymy, trzecia noc za nami i każda inna, jak będzie nie wiadomo.

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow. To u nas ostatnio Dawid pije więcej niż kilka miesięcy temu. W nocy jest mega ryk jak nie ma cyca. Ale on nie chce pić nic innego, a coś musi. Bidon wyrzuca, choć potrafi ładnie pić, albo specjalnie oblewa się wodą. Chciałam, żeby nauczył się pić wodę, a nie soczki. Z resztą herbatki i soki to też pare łyków.
    U nas chyba właśnie przebiły się 2 ostatnie dwójki. Oczywiście sprawdzenie grozi pobraniem krwi z palca ;)
    Może dlatego młody padł wczoraj o 20...szok!
    To się nie zdarzyło od czasów noworodkowych.
    Za 2 tygodnie roczek i wyjazd. Zastanawiam się nad tortem. Czy robić specjalnie wersje dla dzidzi, czy sobie darować. Dziewczyny dawałyście popróbować dzieciom torta?
    Im bliżej wyjazdu tym bardziej boję się podróży.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2019, 12:37

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też ;)
    Niekiedy pcha normalnie innym razem ciągnie na sobą oczywiście przeszkód nie omija więc wszystko zostaje pod wózkiem.
    Obecnie wylądowały tam 3 lalki miś i owieczka.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy bo mamy starsze dziecko:)

    Mojej lepiej się rysuje mazakami tylko trzeba uważać bo niekiedy się wyglupia i mazak wkłada do ust przez co jest cała w tym kolorze. Mam takie zmywalne i grube bo się lepiej jej trzyma w ręce.

    Fajnie że twojej też spodobała się jazda wózkiem.
    Ja teraz przymierzam się do zakupu twistcar u kuzynki jeździła A ten jeździł ma udźwig do 120kg więc latem będziemy zawody robić na naszej ulicy ;)

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj jezdzi odkurzaczem ze zwinietym kablem i wyciagnieta rura, klatka dla chomika i pojemnikiem na pranie ( jest na kolkach)
    Moj starszy syn ma urodziny we wtorek, bedzie mial normalny tort - biszkopt, bita smietana z mascarpone i galaretka a mlodszy w piatek dostanie specjalny tort bez cukru - ciasto z marchwia i bananem a krem ze smietanki kokosowej...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stere, fajny pomysł. A masz przepis?

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie daję cukru, więc u nas będzie tort pod maluszka, reszta jak nie chce to niech nie je, ale myślę, że będzie smakować. Zresztą u nas będą tylko dziadkowie. Biszkopt pewnie slodzony bananem, przełożone marmoladą z malin i orzechami, a na wierzch ubite mleczko kokosowe.

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny wrzucicie przepisy pliis? :)

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasto robie z tego przepisu

    https://cookitlean.pl/przepisy/dzieciecy-tort-bez-glutenu-cukru-nabialu-1-urodziny-alicji/

    A krem to bedzie tylko ubite mleczko kokosowe i wszystko ozdobione borowkami

    Mleczko kokosowe wstawiamy na kilka dni do lodowki, wyciagamy, wylewamy wode a geste przekladamy do miski i chwile ubijamy. Trzeba patrzec na sklad mleczka bo sa rozne, ja znalazlam takie bez zbednych dodatkow, tylko kokos i woda.

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja polecam z rossmana, enerbio czy jakos tak, ciasto to ja na oko robię, ale ogólnie zwykły przepis na biszkopt tylko zamiast slodziwa banan.

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurczę wszędzie jajka, musze coś znaleźć bez i wypróbować przed imprezką, bo to już tuż tuż :)

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas był zwykły tort, zamawiany w cukierni, jasny biszkopt i jasny krem, Łucja jadła sam biszkopt, bez kremu.

    U nas pogrom, Zuzia w czwartek wróciła z przedszkola z katarem, w piątek ja się obudziłam z przytkanym nosem, ale odpukac póki co delikatnie, a wczoraj od rana zaczęła smarkać Łucja, ale jak! Leje jej się non stop eodnisty katar, jak z kranu. Coś mi to śmierdzi jakimś uczuleniem. Sama nie wiem. Noc z d*py bo nos zatkany spać nie dał.
    Dałam fenistil i chyba jutro wybierzemy się do lekarza, żeby do gardła pozaglądał.

‹‹ 1473 1474 1475 1476 1477 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ