X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Styczniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 1 lutego 2019, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka moze to na zeby?U nas czesto sama temp podwyszona bez innych objawow.Potem zaczyna sie slinic i dochodzi katar.Po okolo dwoch tygodniach zab jest na wierzchu.Nasz Adas bardziej przezywa jak mu sie ten zab przez dziasla przebija.Wtedy zapewne najbardziej mu dokucza bo i ze spaniem ma problem wtedy.


    Bylam dzis w tym przedszkolu na rozmowie z wychowawca.Bardzo czesto jak Marysie zaprowadzamy i odbieramy z przedszkola wypytujemy panie o nia,jak jadla i jak spedzila dzien.Zawsze odpowiedz ze zjadla obiadek,sniadanka troche,wszystko gra ze tak powiem.A dzis na rozmowie dowiedzialam sie ze moje dziecko przez pol roki nie zrobilo zadnych postepow.Ze stoi w miejscu.Nie jest zainteresowana nauka np.por roku lub nazwami tygodni czy literkami i ze jest tragedia z jej jedzeniem kazdego dnia.Wyobrazcie sobie jaka jestem zla...a na rozmowie bardzo musialam sie starac aby powstrzymac lzy...konieczna wizyta u psychologa z Marysia.Zadalam oczywiscie pytanie ze przeciez prawie codzien panie mowily ze wszystko dobrze ze zjada itp.to pani wych mi odpowiedziala ze po wielu ich wysilkach rzeczywiscie je ale musze sie wiele nagimnastykowac nad nia.No i teraz sie martwie,stresuje ze z moim dzieckiem jest coa nie tak:(buu

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 1 lutego 2019, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tamta pania oczywiscie bronila.Ze ta Pani nie krzyczy ale rzeczywiscie jak cos postanowi to tak ma byc.Ze czasem rzeczywiscie nie puszcza dzieci do toalety wrrr bo ma taki kaprys!i ze nawet orzed innymi panimi budzi respekt.Masakra.Mowilam ze my na corke nie krzyczymy i wolelibysmy aby nikt tego nie robil.To mi wytlumaczyla ze tak nie jest a dziecko mi mowi co innego...slabe to

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 2 lutego 2019, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej makasa słabe to, przez pół roku nikt nie pomyślał żeby z Tobą porozmawiać? I co to w ogóle znaczy, że nie puszcza do toalety to jakiś terror :/
    My dobiłyśmy dziś do roczku :) z tego wszystkiego ja nie śpię od godziny, a młoda ma w nosie, nie chciało jej się nawet pójść sprawdzić jaki prezent czeka na nią od cioci w pudle, pewnie jak dośpi to będzie lepiej ;)
    Niesamowite jak w takim krótkim czasie zmieniło się tak wiele.
    Megiiii najlepszego dla Dawidka.

    Megiiii, Myszk@ lubią tę wiadomość

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 2 lutego 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makasa ja to widze tak że pani "odwróciła kota ogonem" czyli z Marysią jest wszystko w najlepszym porządku a że miałaś czelność zgłosić uwagi to Ci nagadała na dziecko.

  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 2 lutego 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małżowinka dzięki i dla małej też wszystkiego najlepszego :) Fajnie nam się trafiło. Urodzinki w ten sam dzień.
    A u nas już w sumie po imprezie. Solenizant padł na drzemkę. Wytrzymał pięknie. Trochę był w szoku takim tłumem. Nie płakał. Pozował do zdjęć. O dziwo nie dostał żadnej zabawki. A tylko od nas książeczki.
    Wyobraźcie sobie, że babcia się nie pojawiła....mąż do niej wczoraj dzwonił, ale powiedziała, że raczej nie przyjdzie, bo nie chce go zarazić, ale rozmawiała z nim jakby obrażona....i to akurat wczoraj ją złapało, dziś nagle dostała gorączki. W ogóle nie wierzę, ale jak sobie chce. Przynajmniej moi rodzice dotarli i o 5 rano wyjazd. Mam stresa przed podróżą.

    Co do ząbków to u nas też idą ostro. Pierwsza czwórka już się przebiła. Mały mega ośliniony, marudzi i ciężko ze spaniem. Też zdarza mu się podwyższona temperatura i pchanie rączek prawie do wymiotów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2019, 18:08

    1usak6nl4m3t7dp1.png
  • Lilly123 Autorytet
    Postów: 480 319

    Wysłany: 2 lutego 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makasa rozumiem, że się martwisz. Ja na samą myśl o tym, że Oli mogłoby coś dolegać trzęsę się jak osika. My to już chyba tak mamy, że widzimy same czarne scenariusze. Na pewno wszystko jest w porządku, myślę jak dziewczyny, że babka się niejako odgrywa..

    my po roczku, mąż właśnie sprząta. Ola próbuje zasnąć. Dałam czadu z jedzeniem, spędziłam w kuchni w sumie 4 dni jeśli wziąć pod uwagę próbne dania. Mam na prawdę dość, plecy odmawiają mi posłuszeństwa, ale to przez siedzenie przed kompem, a całe dnie na nogach nie pomagają. Cieszę się, że już po.

    ♀️- 01.2018
    ♂️ - 05.2023
  • lena198808 Autorytet
    Postów: 265 254

    Wysłany: 3 lutego 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla roczniakow, my wczoraj też świętowaliśmy. Dawno mnie tu nie bylo sporadycznie sie kiedys odzywalam teraz nawet czasu nie mam kiedy Was podczytywac, Olka jest wymagajaca ;) i chyba będzie miala rodzeństwo ;)

    Myszko.. Mam do Ciebie parę pytań przyjmij proszę zaproszenie ;)

    małżowinka, Krokodylica, Myszk@ lubią tę wiadomość

    wniddf9h93x6liig.png

    c55frjjgusb25kvf.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 3 lutego 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miała może któraś z Was grypę jak kp? Mnie chyba dopadła wrrr.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • FreshMm Autorytet
    Postów: 1367 1388

    Wysłany: 3 lutego 2019, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makasa, tak rzadko tu zaglądam, a teraz przeczytałam o Waszej sytuacji z przedszkolem i goraco współczuję... zwłaszcza, że przechodziłam podobną sytuację i wiele łez wylałam... :(

    Mój trzyletni synek zaczął przedszkole we wrześniu. Też często o niego pytałam i na początku było ok. A potem nagle 2 jego wychowawczynie stwierdziły, że on nie słyszy albo nie reaguje na swoje imię... what?? on doskonale słyszy.
    Następnie, że dziwnie, stereotypowo się kręci, że ma ataki histerii, że muszę się spotkać z psychologiem... tak jakby miał zaburzenia autystyczne, ale nie wiedziały, ze ja mam sporo doświadczenia zawodowego z dziećmi z autyzmem i mi tego nie wmówią... ale bałam się o to, czemu jest nieszczęśliwy w przedszkolu...
    mieliśmy niezłą batalię...
    Na zebraniu z rodzicami Panie wg mnie głównie narzekały na dzieci, że sa niesamodzielne, że rodzice je wyręczają itepe...

    To byłaby długa historia, nie mam czasu i nerwów opisywać. Dzisiaj teoretycznie jest ok, spokój, Arczi lubi przedszkole, Panie przestały codziennie na niego donosić, ale nie przepadam za nimi. W mojej opinii są trochę wypalone pracą, są pesymistkami... No, dobra, nie będę już się dzielić subiektywnymi opiniami, ale też sporo się napłakałam zanim to wszystko naprostowaliśmy. Trzymam za Was mocne kciuki, walczcie. Może chcielibyście z dyrektorem przedszkola tę sytuację wyjaśnić? Tulę.

    Iwr0p2.png

    6JOCp1.png


  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 4 lutego 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena198808 wrote:
    Wszystkiego najlepszego dla roczniakow, my wczoraj też świętowaliśmy. Dawno mnie tu nie bylo sporadycznie sie kiedys odzywalam teraz nawet czasu nie mam kiedy Was podczytywac, Olka jest wymagajaca ;) i chyba będzie miala rodzeństwo ;)

    Myszko.. Mam do Ciebie parę pytań przyjmij proszę zaproszenie ;)

    Czemu chyba? :)

    Polaj grypy chyba nie, ale różne choroby i przeziębienia.

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 4 lutego 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fresh współczuję, masakra jak te babki potrafią krwi napsuć.
    Makasa ja też bym poszła do dyrektorki z tym.

    Moja Zuzia wczoraj i w nocy zdrowa, a rano wstała z takim paskudnym kaszlem, że chciałam ją zostawić w domu ale był płacz że ona chce do przedszkola, no to poszła, powiedziałam paniom że jak będzie kaszleć to żeby dzwoniły to przyjdę po nią szybciej. Póki co nie dzwonią...

  • lena198808 Autorytet
    Postów: 265 254

    Wysłany: 4 lutego 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krokodylica.. Beta w piątek 22.83.. Jutro powtorka zobacze jaki bedzie przyrost i bede się umawiac do lekarza ;)

    W połowie stycznia szef mi oznajmił że go nie stać na mnie.. Z mężem doszliśmy do wniosku a sprobujemy.. Dlatego tez beta zamiast testu ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2019, 13:03

    Krokodylica, Myszk@ lubią tę wiadomość

    wniddf9h93x6liig.png

    c55frjjgusb25kvf.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 4 lutego 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na 15.10 do lekarza jadę.
    Nawet nie wiem co mogę brać jak kp. Na anginie to nawet duomox mam w szafce a teraz du... najgorsza ta wysoka temp. Bo od wczoraj 39 się utrzymuje.
    Do pakietu młoda też na antybiotyku dobrze że mój tata zdrowy to przejął dziś wnuczkę.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 4 lutego 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makasa mam w domu 6 latka i z tego co wiem to dopiero teraz się literek uczą. Wprawdzie mój już czyta ksiazeczki siostrze z krotkim tekstem ale koledzy w zerówce co idą z nim do 1 klasy literki które poznają od września mylą.

    Mam koleżankę której córką przez całe przedszkole stała i podpierała ściany przez cały dzień i jak poszła we wrześniu do szkoły to nastąpiła olbrzymia przemiana. Widocznie potrzebowała więcej czasu.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1532 1230

    Wysłany: 4 lutego 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena198808 zaakceptowane :) trzymam kciuki!

    Straszne historie macie z przedszkolami :( moja koleżanka jest przedszkolanką i jak słyszałam jej teorie to było mi żal jej wychowanków

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 4 lutego 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się dziś uśmiałam. W związku z tym że jestem chora śpię w innym pokoju A mąż z córką. W nocy dorwala się do jego koszulki i szukała cyca :) i jakie było jej rozczarowanie jak okazal się pusty.

    Asasa, Lilly123, małżowinka lubią tę wiadomość

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 4 lutego 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena to super, gratuluję :)

    Polaj jak tam u lekarza?

    Myszka a najlepsze w tym wszystkim jest to że przedszkolanki strasznie narzekają na rodziców, bo są tacy i owacy. Najlepszy rodzic to taki co siedzi cicho i się nie odzywa. ;)

  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 4 lutego 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kroko jednak nie grypa tylko gardło, krtan i tchawica oczywiście antybiotyk i l4.
    Mięśnie to mnie chyba jednak po imprezie sobotniej bolały (byliśmy z mężem na balu przebierańców że szkoly). Nawet moje dziecko jakoś w nocy spało a jak się przebudziła to wolała: mama mama a na butelkę ne,ne.
    Dobrze że dziadek daje z nią radę:)

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1532 1230

    Wysłany: 4 lutego 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polaj haha :D naszą małż ostatnio chcial uśpić, bo od jakiegoś czasu zasypia bez piersi, ale jak zobaczyła że tatuś się kladzie obok a nie mamusia to był RYK, aż ja nie mogłam jej uspooić. jak się w nocy przebudzi to wstaje w łóżeczku i stanowczo mowi "cici" no nie ma bata, cyca muszę dać bo inaczej płacze, ale na szczęście je raz, potem nad ranem i około 17
    Zdrówka i chyba szczęście ze nie grypa.

    Kroko, tak, tak oczywiście rodzice są winni :D koleżanka też się czasem na rodzicow żaliła. Ona ma synka 2 m-ce młodszego od Izy ale to ona ma większe doświadczenie niż ja, bo pracuje w przedszkolu, a ja jestem uparta i jej nie słucham. Powiedzialam jej kiedyś że doświadczenie mamy takie samo bo obie mamy po jednym dziecku, a przedszkolaki które dostaje pod opiekę są już w dużej mierze odchowane przez rodzicow, no ale oczywiście ja sie nie znam... ble, ble ble słowem szkoda klawiatury :D

    Krokodylica, Polaj lubią tę wiadomość

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • Megiiii Autorytet
    Postów: 770 140

    Wysłany: 4 lutego 2019, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena gratulacje.

    My już nad morzem. Wyjechaliśmy wczoraj o 5 rano, a dojechaliśmy o 14. Zrobiliśmy tylko jeden godzinny postój, bo Dawid spał i nie chcieliśmy go rozbudzić, a widać było mu wygodnie. Raz tylko nam płakał. Byłam w mega szoku. Powrót pociągiem.
    Na miejscu też super się sprawuje. Ma dużo zajęć i nawet nie ma czasu marudzić. Dziś odwiedziło nas pół rodziny.
    Jedyny minus to dziki kot rodziców, który tylko patrzy, żeby napaść na Dawida. Nienormalny.

    Asasa, małżowinka, Lilly123, Krokodylica, Polaj lubią tę wiadomość

    1usak6nl4m3t7dp1.png
‹‹ 1478 1479 1480 1481 1482 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ