X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Styczniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • ŚwinkaMinka Autorytet
    Postów: 505 339

    Wysłany: 5 października 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elize trzymamy kciuki by z maleństwem i Tobą już było wszystko w porządku

    Co do imion to u nas już chyba dość zgodnie wybrane - miał być Nikodem, ale nie bardzo podobało się mojemu M, więc będzie Antek

    łóżeczko mamy po starszym, tylko chcę zdrapać lakier i pomalować na biało, co by je trochę odnowić, materac musimy kupić nowy

    ubranek dalej nie mam, ale tak jak pisałam jadę do rodziców to przebiorę ubrania po synku i zobaczę czego mi brakuje


    3jvzx1hp5ghrc9im.png
  • Aenu Autorytet
    Postów: 906 982

    Wysłany: 5 października 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elize co się dzieje?

    u was też takie wietrzysko?

  • kate88:) Autorytet
    Postów: 713 977

    Wysłany: 5 października 2017, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elize trzymam mocno kciuki żeby wszystko było dobrze z Tobą i dzidulkiem :*

    19.01.2018 nasz skarb Natalka <3 3230g 54cm <3
    l22n8u69xb9092j8.png
    Aniołeczek 5.12.16 (*)
  • ŚwinkaMinka Autorytet
    Postów: 505 339

    Wysłany: 5 października 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dziś też miałam wizytę, a to za sprawą ciśnienia, niestety dziwnie mi skacze, na razie jest dobrze, muszę kontrolować je 3 razy dziennie i jakby znowu zaczęło skakać to do szpitala

    w dodatku synuś podnosi mi ciśnienie - nie słucha się pań w przedszkolu, przeszkadza w prowadzeniu zajęć, nie chce się stosować do reguł, twierdząc że nie musi :( w domu nie pozwalam mu wchodzić sobie na głowę, ale co raz częściej słyszę że czegoś nie chce, lub nie musi robić - przyniósł to z przedszkola bo wcześniej tak nie mówił, chętnie się bawił czy robił zadania w książeczkach, a teraz kilka razy trzeba go prosić i niechętnie siada do ćwiczeń :(


    3jvzx1hp5ghrc9im.png
  • BlackCatNorL Autorytet
    Postów: 760 959

    Wysłany: 5 października 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elize trzymam mocno kciuki za Ciebie i maleństwo!

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 5 października 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elize co się dzieje?
    Trzymam za Was kciuki!

  • Muska Autorytet
    Postów: 2322 5037

    Wysłany: 5 października 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elizę ja również wspieram duchowo.

    U nas taka wichura jakby dach miała zerwać.Koszmar,słyszę wycie jak z horroru.

    Mnie tak brzuch rozbolał że teraz pije miętę i namawiam synka żeby się ruszył,bo już za zaczynam się martwić że tak się wyciszył.
    Kurka,żebym nie musiała na IP jechać,bo brzuch mi sie spina też :( Obstawiam że się przeforsowałam z córką bo dalej maruda chora i wlazila ki na kolana,więc może ją podciągnęła parę razy i chyba za dużo :(

    9f7j3e5e06vngc0g.png
    961lgu1rd0kaje2g.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 5 października 2017, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas mąż powoli przekonuje się do Julka, choć sam trochę woli Feliksa. Do tego jeszcze doszedł pomysł na Oskara. Podoba się naszej Zuzi najbardziej. Ale mi jakoś dziwnie się wydaje wołać Oskarku.
    Chyba kupimy to łóżeczko dostawne.Ja już w drugiej ciąży chciałam chicco next to me ale podrożały i zrezygnowałam a teraz się pojawiły odpowiedniki w niższych cenach i chyba się zdecydujemy, tym bardziej że fajną promocję trafiłam.
    Po 9 m-cach się sprzeda i będzie ok:)
    Elize co u Was? Martwimy się

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Mama-Ali Autorytet
    Postów: 1359 1406

    Wysłany: 5 października 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny

    ja po wizycie, mlody waży prawie 1100, ale może byc wiecej, bo strasznie ciężko było go zmierzyć przez położenie. Wszystko idealnie, jedyne co mnie bardzo martwi to położenie pośladkowe, ciagle jest nogami w dół, a mnie wizja cesarki po prostu przeraża...aż mi się płakać chce...

    Aenu, helagazela, Szmaragdowa, kate88:) lubią tę wiadomość

    ex2bgu1r0a0mqp77.png

    f2wl3e5eiokd3igu.png
  • FreshMm Autorytet
    Postów: 1367 1388

    Wysłany: 5 października 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calza wrote:
    Aenu, u mnie możesz wpisać Filip, termin na 28 stycznia :)

    Czy macie już syndrom wicia gniazda? Powoli zaczyna mnie to dopadać, nie wiem jak sobie z tym poradzić! :O jest jeszcze tyle czasu do przyjścia malucha na świat, a ja już czuję, że z niczym się nie wyrobię i nic nie mam...

    Oj tak... ale juz mi idzie 3 pranie ubranek i jeszcze przybywa, wiec cieszę się, że już zaczęłam to robić... potem kosmetyki i na końcu wystrój łóżeczka oraz inne dodatki będę ogarniać.

    Iwr0p2.png

    6JOCp1.png


  • Mama-Ali Autorytet
    Postów: 1359 1406

    Wysłany: 5 października 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muska wrote:
    Mamą Ali,tez mi się Julek podoba,ale mąż jest na nie.Mowi że od razu kojarzy się z królem Julianem :P nie chce się zgodzić chociaż już tłuke długo to imię ;)
    Wczoraj przeglądaliśmy imiona w poczekalni u lekarza to takie są niektóre pojechanie że śmialiśmy się głośno.
    W sumie stanęło na tym że podoba nam się w miare obojgu Jerzy, czyli Jerzyk albo Jurek (w sumie podobne do Julka). jeszcze inne 2 typy więc może coś wspólnego wybierzemy.Na razie jak podoba się jednemu to drugiemu nie i odwrotnie ;)

    Jeśli idzie o poduszkę to ja mam wielkiego rogala z ceba baby z wypełnieniem z kuleczek.Jest super. Teraz jeszcze dokupie mała fasolkę żeby po piętrach z poduchami nie latać.Wazne żeby pokrowiec się ściągał,bo jednak trzeba czesto prac.Poza tym raczej są na jedno kopyto.


    U nas miał być też Jerzy, po moim tacie :)))), ale mężowi to imię się w ogóle nie podobało, wiec było Julek. Teraz znów Julek nie leży...
    Ja rodziny o zdanie się nie pytam- sami się udzielają :p

    ex2bgu1r0a0mqp77.png

    f2wl3e5eiokd3igu.png
  • FreshMm Autorytet
    Postów: 1367 1388

    Wysłany: 5 października 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama-Ali wrote:
    Dziewczyny

    ja po wizycie, mlody waży prawie 1100, ale może byc wiecej, bo strasznie ciężko było go zmierzyć przez położenie. Wszystko idealnie, jedyne co mnie bardzo martwi to położenie pośladkowe, ciagle jest nogami w dół, a mnie wizja cesarki po prostu przeraża...aż mi się płakać chce...

    Ale duży :) podobno są jakieś ćwiczenia, które mogą pomóc dziecku się obrócić.

    Iwr0p2.png

    6JOCp1.png


  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 5 października 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Ali dzieci obracają się nawet do 36 tygodnia a nawet czasami później, więc na razie nie potrzebnie o tym myślisz. Dziecko ma jeszcze tyle miejsca że może się obracać wiele razy
    Zapomniałam napisać że jeśli któraś jest zainteresowana w Tesco są wyprzedaże F&F i bodziaki 5 szt po 24 zł. Spodnie i bluzeczki po 12,13 zł. A jakość bardzo dobra

    Krokodylica, Polaj, Muska, Szmaragdowa, kate88:) lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Vilu Autorytet
    Postów: 457 430

    Wysłany: 5 października 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam po urlopie, ale nie ma opcji, żebym wszystko nadgoniła, tyle piszecie, że nawet nie próbuję :)

    U mnie przebojów z infekcjami ciag dalszy - pozbyłam się dwóch poprzednich mikrobów, ale przypętał się kolejny. Najwyraźniej taki mój urok, będę pewnie musiała zasuwać na porodówkę zaraz po pierwszym skurczu, żeby się załapać na obie dawki antybiotyku.

    A propos porodówki, wybrałam sobie Madalińskiego, ale jakoś tak za każdym razem jak muszę na IP (na razie trzy razy) to lecę do Bielańskiego. Personel (i lekarze, i położne) jest tam tak miły i pomocny, że czuję się bezpieczna i zaopiekowana. No i logistycznie wygodniej, bo na piechotę. Coś czuję, że jak się zacznie poród to też tam będę lecieć, odruchowo ;)

    Kciuki za wszystkie jutro wizytujace.

    wff2tv73b0vlt43s.png
  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 5 października 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elize - mocne kciuki dla Was !!
    U mnie tej wieje , ale z umiarem :) za to wszystkie liście leca z drzew :)

  • BlackCatNorL Autorytet
    Postów: 760 959

    Wysłany: 5 października 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama-Ali wrote:
    Dziewczyny

    ja po wizycie, mlody waży prawie 1100, ale może byc wiecej, bo strasznie ciężko było go zmierzyć przez położenie. Wszystko idealnie, jedyne co mnie bardzo martwi to położenie pośladkowe, ciagle jest nogami w dół, a mnie wizja cesarki po prostu przeraża...aż mi się płakać chce...
    Mama-Ali nie fiksuj kochana! :):):) To się bardzo często zdarza na tym etapie, moja też pupką do dołu, a jakże! :) Mój synek obrócił się pod koniec 8 m-ca! Trochę bolało ale do przeżycia ;)

    Mama-Ali lubi tę wiadomość

  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 5 października 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koleżanki córka obróciła się 2 dni przed terminem cc ;), na jednej z grup na fb 90% dzieci obraca się tuż przed porodem więc wszystko możliwe

    Mama-Ali lubi tę wiadomość

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 5 października 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elize trzymaj sie. Musisz myslec pozytywnie.

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • elize Ekspertka
    Postów: 158 123

    Wysłany: 5 października 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to tak... zaczęłam coraz gorzej się czuć, miałam duszności (to normalne przy wielowodziu) i stwierdzili, że nie ma co obserwować, tylko trzeba robić zabieg.
    Dostałam kroplówkę z magnesem i do dzieła...
    Podczas zabiegu zasłabłam (nie przez to co widziałam, takie rzeczy mnie nie ruszają), po prostu było mi duszno i słabo. Moje samopoczucie wpłynęło na Małą której serduszko zaczęło zwalniać... Przerwali zabieg i wszystko wróciło do normy, ja dostałam glukozę zamiast magnezu.
    Odciągnęli ok litr płynu, planowali jeszcze pół litra. Czuję małą poprawę samopoczucia, ale strasznie mnie suszy, nie wiem czy nie uzupełniam sobie właśnie tych odciągniętych wód.
    Po zabiegu ordynator powiedział, że w takim momencie najgorzej jest spanikować i robić cięcie... więc było groźnie ;)

  • Muska Autorytet
    Postów: 2322 5037

    Wysłany: 5 października 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama-Ali wrote:
    Dziewczyny

    ja po wizycie, mlody waży prawie 1100, ale może byc wiecej, bo strasznie ciężko było go zmierzyć przez położenie. Wszystko idealnie, jedyne co mnie bardzo martwi to położenie pośladkowe, ciagle jest nogami w dół, a mnie wizja cesarki po prostu przeraża...aż mi się płakać chce...

    Doskonale Cię rozumiem.Moj też ciągle miednicowo i wizja CC działa na mnie tak jak na Ciebie.Zamierzam prosić o ten obrót zewn.lekarza w ostatecznosci,chociaż mam nadzieję że jednak chłopak się obróci niebawem sam.Tlumacze sobie ale strach ogromny.
    Jedna mama ginekolog wypowiada się na temat tych ćwiczeń że raczej niewiele dają,że to dziecko samo decyduje kiedy fiknac i można na głowie stawać a ono nic..Ja o nie pytał mojego gina i powiedział że mam ich nie robić w żadnym razie.

    9f7j3e5e06vngc0g.png
    961lgu1rd0kaje2g.png
‹‹ 714 715 716 717 718 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ