X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Kimberly Ekspertka
    Postów: 160 114

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 22:50

  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o gluten to łatwo tłumacząc: jelita są wyścielone takimi „wypustkami”, które maja za główne zadanie zwiększyć powierzchnie wchłaniania. U osoby chorej gluten powoduje zanik wypustek, czyli jelito robi się „gładkie” i powierzchnia wchłaniania substancji pokarmowych diametralnie spada.. i kolokwialnie mówiąc jedzenie „przelatuje” przez ogranizm, co powoduje głównie luźne stolec/biegunkę i spadek masy ciała albo u dzieci brak przyrostu masy ciała, niedobry witamin i minerałów i inne rzeczy z tym wiążące się. Gdy przestaniemy organizmowi dostarczać gluten to wypustki z powrotem wykształca się i wszystko powinno wrócić do normy. Wydaje mi się, ze na forum specjalistka w tej dziedzinie jest Elmuszka, która sama cierpi na Celiakie :( może coś jeszcze dopowie albo poprawi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 13:22

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj zaliczyliśmy basen :) mieliśmy combo bo byliśmy jeszcze w czwartek i wczoraj. Hania sie wyszalała i śpi. Pięknie nurkuje <3

    Kendy lubi tę wiadomość

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie wróciliśmy od prababci ;) droga w obydwie strony się udała bo ogólnie jest problem w czasie jazdy samochodem. Od jakiś 2-3 miesięcy nie usypia w samochodzie, jedynie jak zostanie uśpiony przed to pospi, i chwile się bawi l, trzeba go zabawiać a potem się nudzi i chce zeby go wyciągnąć i zaczyna płakać a jak już jest zmęczony i bardzo nie chce siedzieć już w foteliku to normalnie rozpacz i jedyne co można zrobić zatrzymać się i wyciągnąć :( już kupiliśmy luk z zabawkami taki na dół żeby stopkami uderzał bo lubi ale na dłuższa metę nic nie pomaga, dlatego do Szczawnicy wyjedziemy ok 17-18 żeby przespał cała drogę z ewentualnym postojem na jedzenie

    Jak wasze maluchy jeżdżą w samochodach? Jeżeli macie problem jak ja ktoś znalazł jakiś sposób żeby malucha zająć? Najgorsze ze moj nie uznaje smoczka, z dnia na dzień go odstawił mniej więcej jak miał około 2-3 miesiące a pewnie w takich sytuacjach by się przydał

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 13:56

    961l20mmezoojidp.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 lipca 2019, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlinkaO wrote:
    Witam nowe Mamy :)

    My mamy ogólnie problem ze spaniem, tzn. głównie ja hehe. Maksio wyspany oczywiście, jemu to wystarcza, a ja za to nie mogę się za nic zabrać, bo spi dwa razy w ciągu dnia po ok. godzinie (czasami zdarza mu się jedna dłuższa drzemka 1,5 h). Pierwsza ok. 10-11, następna 14-15. Z przesunięciem plus minus godzina. Dzisiaj wstaliśmy o 8:30, a drzemkę miał dopiero o 14-15:30!!! Masakra, robota wtedy leży. Ani obiadu nie da się zrobić, ani sprzątać. Przy okazji spaceru zakupy jedynie. W ogóle zrobił się jakiś nadpobudliwy, wszystko go interesuje dookoła, oczy latają, nogi i ręce chodzą ... musi być wszędzie i wszystko widzieć. Przy karmieniu piersią nie może nikogo być, nie można się odzywać bo zaraz się odrywa i patrzy kto co gdzie i jak... ja to niedługo zniknę, tylko chudnę i chudnę, a młody jeszcze nawet nie zaczął chodzić. Wykończy mnie...
    U nas jest to samo 😊
    Ciężko o konkretną drzemkę w ciągu dnia przez co też ciężko mi się zorganizować z obowiązkami domowymi. A jak śpi to do 30min max i to przewaznie tylko na rękach. Żeby tak drzemnął raz a konkretnie np 1,5 godzinki.Wszystko bym przez ten czas ogarnęła.Ale tak śpi tylko na spacerze a tam obiadu nie ugotuje 😁
    Ale jakoś daje radę...trochę nmtu,trochę tu . ...czymś zajmę i jakoś ten obiad i ogarnięte zawsze jest a jak naprawdę nie mam jak to ogarniam po powrocie męża z pracy.

    Przymierzamy się do jajka. Podam gotowane i rozgniecione dobrze. Mąż malemu raz dał kawalątek od siebie ..

    Co do glutenu już dawałam kaszkę glutenowa i trochę makaronu do rosołku i ostatnio piętkę chleba...ale wsuwał a jaki był krzyk jak zabrałam😊

    Paulina
    Mój też niesmoczkowy. A jeździ w aucie ładnie. Albo śpi ( staramy się też jeździć w dalsze trasy w porze jego drzemki )albo daje się zabawić ..a gdy ja nie daje rady siostra i jej miny są niezawodne 😣

    U nas dzis 7 m-cy😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 17:52

    OlinkaO, Magdoczka, Marin lubią tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 21 lipca 2019, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    U nas jest to samo 😊
    Ciężko o konkretną drzemkę w ciągu dnia przez co też ciężko mi się zorganizować z obowiązkami domowymi. A jak śpi to do 30min max i to przewaznie tylko na rękach. Żeby tak drzemnął raz a konkretnie np 1,5 godzinki.Wszystko bym przez ten czas ogarnęła.Ale tak śpi tylko na spacerze a tam obiadu nie ugotuje 😁
    Ale jakoś daje radę...trochę nmtu,trochę tu . ...czymś zajmę i jakoś ten obiad i ogarnięte zawsze jest a jak naprawdę nie mam jak to ogarniam po powrocie męża z pracy.

    Przymierzamy się do jajka. Podam gotowane i rozgniecione dobrze. Mąż malemu raz dał kawalątek od siebie ..

    Co do glutenu już dawałam kaszkę glutenowa i trochę makaronu do rosołku i ostatnio piętkę chleba...ale wsuwał a jaki był krzyk jak zabrałam😊

    Paulina
    Mój też niesmoczkowy. A jeździ w aucie ładnie. Albo śpi ( staramy się też jeździć w dalsze trasy w porze jego drzemki )albo daje się zabawić ..a gdy ja nie daje rady siostra i jej miny są niezawodne 😣

    U nas dzis 7 m-cy😍


    Niestety Maksiu rodzeństwa nie ma ;) mam nadzieje ze jak będzie troszkę starszy to zacznie lepiej jeździć będzie potrafił dłużej się czymś zainteresować. Teraz wydaje mi się ze denerwuje się ze ma tak ograniczone ruchy

    961l20mmezoojidp.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 21 lipca 2019, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z glitenem jest tak jak Lisa napisala, moka Zoska moze miec po mnie celiakoe a i tak zie podaje normalnoe gliten i obserwuue. Mi soe ujawnila dopiero po 30, mojej mamie pp 40 r.z.

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 21 lipca 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka, a w jakims konkretnym okresie życia jeśli można wiedzieć? Czy tak nagle bez przyczyny? Mojej koleżance np pojawiła się po ciąży i to chyba dopiero po drugiej. A mamie mojej koleżanki przy menopauzie, ale nie wiem czy to może mieć znaczenie czy po prostu czysty przypadek

    Hania nawet ładnie jeździ w samochodzie, chociaż zdążą się, ze zaczyna krzyczeć, płakać, zanosić sie i musimy stanąć i wziąć ją na ręce, pochodzić na zewnątrz i dać jej odpocząć. W sumie nie ma reguły kiedy się tak może zdarzyć.. ale najczęściej chyba jak jest przemęczona a nie może usnąć. Tak to się zazwyczaj bawi, jak się zaczyna nudzić to puszczam jej piosenki dla dzieci i śpiewam bo lubi :) Ew grające zabawki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 21:26

    klz99vvjhysycx8i.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 21 lipca 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak się celiakie diagnozuje? pytam bo ostatnio często mam biegunki bez powodu źle się czuje mimo że nie jem dużo wyeliminowałam już parę możliwości czemu się tak czuję ale glutenu nie wzięłam pod uwagę a mam w rodzinie celiakie i zespół jelita drażliwego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 21:40

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 21 lipca 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kimberly, Lisa, Elmuszka dzięki za info.
    A może któraś mama wie kiedy mozna podać coś mlecznego,tzn. jogurt czy serek? Coś kiedyś czytałam ale nie mogę sobie przypomnieć.
    Kendy, wszystkiego dobrego z okazji miesięcznicy!!
    My po gościach. Tacy całodniowi byli, z obiadem i kolacja. Ale ogolnie fajnie bylo. Przynajmniej nie słuchałam ze rozpiescilam dziecko tylko ze mam bardzo wymagającego synka... i cwanego. Tak, robi się niemożliwy, zaczyna wymuszać nie płaczem czy jeczeniem a krzykiem, normalnie na mnie krzyczy jak go zdenerwuje. Trochę to śmiesznie wygląda, brzmi 😄 Ogoljie dzien udany no ale bylo wsparcie. Jutro znowu zostajemy sami.
    U nas raczej większych problemów nie ma z jazdą autem więc nic nie podpowiem.
    Lisa, zazdroszczę Ci widoku nurkujacego, wlasnego dziecka. To musi być słodkie

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 21 lipca 2019, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spaceangel z tego co pamietam to najprościej wykluczyć gluten u sprawdzić czy jest lepiej. Druga opcja to na pewno pobranie wycinka z jelita do badania (ale to musi być podczas normalnej diety żeby były widoczne zmiany, nie możesz być już na diecie bezglutenowej bo wtedy jelito będzie normalne) i można jeszcze zrobić badanie genetyczne z krwi i sprawdzić czy posiada się gen warunkujący celiakie

    Marin wydaje mi się, ze można od 6 miesiąca, jeśli masz już wprowadzone warzywa i owoce
    Powiem Ci, ze najbardziej uwielbiam z nią nurkować na przeciwko w okularkach, widzę wtedy pod woda jej skupienie a potem zaciesz jak się wynurzy :) chociaż za każdym razem serce mi wali i zawsze się trochę stresuje

    klz99vvjhysycx8i.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 22 lipca 2019, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej nie było mnie przez weekend bo mieliśmy gości :) babcia z dziadkiem przyjechali :) podczytywalam was :)

    Pytaliscie czemu się karmimy w nocy co 3H zalecenie lekarza ze względu na słaby przyrost wagi. Ala niedługo kończy 6 miesięcy a waży koło 6800.

    Witamy wszystkie nowe koleżanki i ich dzieciaczki :)

  • Kocurka Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 22 lipca 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda moja córka skończyła 6 miesięcy i waży trochę ponad 7 kg taka jej uroda że drobna jest i ruchliwa do tego więc dużo spala. A i nie je też jakoś dużo. 2 nocy je dwa razy. Wmusic jedzenia się nie da więc czekam może nabierze apetytu.

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 22 lipca 2019, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocurka a jak duża urodziła się Twoja córeczka?

  • Kimberly Ekspertka
    Postów: 160 114

    Wysłany: 22 lipca 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 22:50

  • Kimberly Ekspertka
    Postów: 160 114

    Wysłany: 22 lipca 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 22:50

  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 22 lipca 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    Marin wydaje mi się, ze można od 6 miesiąca, jeśli masz już wprowadzone warzywa i owoce

    Muszę o tym poczytać, jak wprowadzać przetwory mleczne u dziecka z nietolerancją białka mk.

    Tak wogole miłego dnia wszystkim. U nas spacerowa pogoda więc pewnie dziś dzień spędzimy w większości na podwórku.

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Kocurka Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 22 lipca 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda90 wrote:
    Kocurka a jak duża urodziła się Twoja córeczka?
    3770 do 4 miesiąca przybierala ładnie a pozniej przystopowala...

  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 22 lipca 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj urodził się 2820g, jak miał 4 miesiące i 3 tygodnie ważył 6350g. Tak nas straszyli pod koniec ciąży z jego waga (moja lekarka prowadząca ciąże), stwierdziła ok 32tc ze jak urodzi się w terminie z waga 2kg to będzie dobrze ... od urodzenia przybiera cały czas w górnej granicy lub nawet ponad normę i wcale jakiś bardzo mały się nie urodził ;) ja urodziłam się dokładnie w tym samym dniu ciąży i ważyłam jakoś 3200

    961l20mmezoojidp.png
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 22 lipca 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakość po 3-4 miesiącu życia tempo przyrostu spada :) normy dziennego przyrostu są jakoś o polowe mniejsze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2019, 10:48

    961l20mmezoojidp.png
‹‹ 1153 1154 1155 1156 1157 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ