Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;) ja wyspana, nawet wypoczeta... Niedziela byla cudowna. Mam lekkie zawroty glowy jeszcze momentami ale to juz chwilowe i lekkie. Za to... Libido mi oszalalo, mialam duze ale teraz?... Zwariuje zanim maz wroci z pracy ;p

    Udanych wizyt, Roza milych prenatalnych.

    Ruda - dobrze zrobilas. Jestes silna kobieta. Pomysl co by mialy dzieci z nim jakbys zostala...

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Sanka Autorytet
    Postów: 973 1507

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry! Ja już w drodze do pracy, skończyły się kursy i trzeba już było wcześniej wstać. Dziś po pracy jadę oddać krew na pappe a w środę mam prenatalne :)
    Czerwona róża kciuki mocno zaciśnięte!
    U mnie też weekend bardzo udany, córka jakoś mniej się buntuje i wszystko jakoś zaczęło łatwiej przychodzić. A może to ja się nieco uspokoiłam że wszystko jest w porządku a jej się wcześniej udzielało moje zdenerwowanie? W każdym razie na pewno mam już dużo więcej cierpliwości :)

    Ruda bardzo dobra decyzja, jesteś niezwykle silną kobietą! Dałaś mu szanse być z wami, nie skorzystał z niej więc nie miej wyrzutów sumienia! Jak ja bym chciała by inne kobiety umiały w podobnej sytuacji postępować tak jak Ty myśląc przede wszystkim o szczęściu i spokoju swoim i swoich dzieci :) niestety wiele kobiet decyduje się na życie w takim chorym układzie dla „dobra” dzieci co działa niestety na maluchy bardzo destrukcyjnie. Przyczynia się to często do problemów w ich późniejszych związkach, tworzy zaburzony obraz relacji, podważa szacunek do partnera itd itd...

    MonaLiza lubi tę wiadomość

    16udrjjgntojuwbl.png
    7cs - szczęśliwy! 14dpo-202,3 16dpo-607,4
    25.11.2017 - 6tc [*]
    Córeczka - 08.2016
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku już niektóre z Was prenatalne robią :) trzymam mocno kciuki!
    Ja dziś się zapiac nie mogę w moje ulubione spodnie. W jeansach mi niezbyt wygodnie. Muszę kupić sobie jakieś nowe spodnie bo w sukienkach nie zawsze lubię chodzić.

    Zaraz będę dzwonić do dyrektorka i informować go o swoim blogoslawionym stanie :) szczerze mówiąc nie chce mi się czekać z tym L4 do prenatalnych. Ale niech im będzie że jeszcze chwilę zostanę i przekaze co nieco.

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja cały czas boję się iść do szefa i mu powiedzieć... Tym bardziej, że to mój drugi miesiąc pracy i będzie szukał kogoś na moje miejsce bo pracy bardzo dużo...

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • czerwona_róża Ekspertka
    Postów: 218 107

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, niby w głowie luz. Jestem już w pracy i dzielnie działam. Natomiast pierwszy raz w nocy miałam zły sen związany z moją ciążą. Śniło mi się bardzo realnie, że straciłam dziecko. Chyba jednak podświadomie jest stres. Nie wiem o co najbardziej :-)
    Badanie o 16:00. Wchodzę jako pierwsza. Nauczyłam się umawiać jako pierwsza pacjentka.
    Trzymajcie kciuki :-)
    Odezwę się. Jak wszystko dobrze pójdzie to po badaniu idziemy z mężem na kolację.

    Zośkaaa lubi tę wiadomość

    8p3orjjgfljl6g8x.png

    8p3ovlridx72cvku.png

    atdcsg18rlh06a31.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czerwona_róża wrote:
    Hej, niby w głowie luz. Jestem już w pracy i dzielnie działam. Natomiast pierwszy raz w nocy miałam zły sen związany z moją ciążą. Śniło mi się bardzo realnie, że straciłam dziecko. Chyba jednak podświadomie jest stres. Nie wiem o co najbardziej :-)
    Badanie o 16:00. Wchodzę jako pierwsza. Nauczyłam się umawiać jako pierwsza pacjentka.
    Trzymajcie kciuki :-)
    Odezwę się. Jak wszystko dobrze pójdzie to po badaniu idziemy z mężem na kolację.
    Też mam takie myśli najgorsza myśl to że jak pójdę za 2 tyg na prenatalne to mój mąż nie zobaczy bijącego serduszka.. Tak było w pierwszej ciąży. Koszmar. Ale będzie dobrze Zobaczysz :) pochwal się jaka płeć po wizycie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2018, 09:07

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już powiedziałam szefowi. Myślałam że będzie gorzej. Ucieszył się i pogratulował. Ale na pewno jakieś tam swoje zmartwienia z tego powodu ma. Boję się co będzie jeśli coś nie tak pójdzie. Ale wierzę że w końcu będzie dobrze. Nigdy tak daleko nie zaszlam i wierzę że najgorsze za nami.

    Kobobo, Paulcia28 lubią tę wiadomość

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonaLiza wrote:
    Czy któraś z Was bierze Encorton ? Ja zaraz wchodzę w 10 tydz i mam co odstawić. Trochę się boję.

    Ja biorę. Ale jeszcze go raczej pobiore. Pewnie na wizycie u ginki 12 lipca bedziemy myśleć o odstawianiu. Będę wtedy w 16tc

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Róża, czekamy razem z Toba na godzinę 16, trzymamy kciuki.

    W środę za to ja i Sanka ruszamy na prenatalne. Już sie doczekać z M nie możemy. W ogóle jest taki kochany, całuje brzuszek, pyta jak tam jego brzuszek, to słodkie :)

    Co do ciuchow, ja juz moge zapomnieć o moich dotychczasowych jeansach. Mam jedne na gumce, więc jeszcze ich używam. Jednak w ciepłe dni najwygodniej mi w sukienkach, w ktore tex mieszcze się na styk. Tak więc postanowiłam, ze czekam na prenatalne, a na następny dzień lub w sobotę ruszam na zakupy. Planuje kupic ze dwie sukienki, zeby mieć w czym chodzic latem, jakieś rozciagliwe krotkie spodenki i dresy do domu (uweilbiam chodzic w dresach w domu :) ).

    Niedziela upłynęła miło, pojechalismy na plażę, mąż próbował swoich sił na windsurfingu, swoją drogą czuję sie trochę uwiazana, nie mogę sie zanurzyć we wodzie, pograć z ekipą w wodną siatkówkę... Chwilę gralam ale odbylo sie to na zasadzie stania do góra kolan we wodzie o zero gwaltownych ruchów. A woda cieplutka... w końcu stwierdziłam, ze taka gra jest dla mnie bez sensu i poszlam poleżeć pod parasol :)
    No ale. Trzeba się poświęcić dla dziecka :)

    MonaLiza, lilly. lubią tę wiadomość

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonaLiza wrote:
    Ja już powiedziałam szefowi. Myślałam że będzie gorzej. Ucieszył się i pogratulował. Ale na pewno jakieś tam swoje zmartwienia z tego powodu ma. Boję się co będzie jeśli coś nie tak pójdzie. Ale wierzę że w końcu będzie dobrze. Nigdy tak daleko nie zaszlam i wierzę że najgorsze za nami.

    Widzisz, nie taki diabeł straszny jak go malują, super, ze masz juz to za sobą :)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Ruddaa Ekspertka
    Postów: 196 91

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sanka wrote:
    Dzień dobry! Ja już w drodze do pracy, skończyły się kursy i trzeba już było wcześniej wstać. Dziś po pracy jadę oddać krew na pappe a w środę mam prenatalne :)
    Czerwona róża kciuki mocno zaciśnięte!
    U mnie też weekend bardzo udany, córka jakoś mniej się buntuje i wszystko jakoś zaczęło łatwiej przychodzić. A może to ja się nieco uspokoiłam że wszystko jest w porządku a jej się wcześniej udzielało moje zdenerwowanie? W każdym razie na pewno mam już dużo więcej cierpliwości :)

    Ruda bardzo dobra decyzja, jesteś niezwykle silną kobietą! Dałaś mu szanse być z wami, nie skorzystał z niej więc nie miej wyrzutów sumienia! Jak ja bym chciała by inne kobiety umiały w podobnej sytuacji postępować tak jak Ty myśląc przede wszystkim o szczęściu i spokoju swoim i swoich dzieci :) niestety wiele kobiet decyduje się na życie w takim chorym układzie dla „dobra” dzieci co działa niestety na maluchy bardzo destrukcyjnie. Przyczynia się to często do problemów w ich późniejszych związkach, tworzy zaburzony obraz relacji, podważa szacunek do partnera itd itd...


    Sanka czy silna to sie okaze, chyba juz zdesperowana na zmiany , cos musi sie zmienic .

    Bo nawet dzis uslyszlam , ze wczoraj u siostry to nie bylam i on mi w to nie wierzy . I to moja wina , ze sie rozstajemy !!!!!!! Tak , zero przemyslec, nic . Moja , bo on nie bedzie zyl z moja mama . No dziewne ,aby w takiej sytuacji mnie nie wspierala .

    Dziewczyny czytalam na necie o alimentach , ktoras sie moze zna ? Mozna 3 miesiace przed porodem zlozyc o alimenty na mnie ! On dobrze zarabia ,a ja teraz nie pracuje tyle co wczesniej , dlaczego to tylko ja mam ponosci koszty ciazy i swojego sampoczucia , dziecka obydwoje chcielismy . Zrobialm zdjecia esemesow jego do mnie , ze staralismy sie o dziecko ,z tego jak na poczatku sie cieszyl , sama go podam o ustalenie ojcostwa , jak on twierdzi i mowi , ze to nie jego teraz ..... A pozniej po urodzeniu dziecka podam go alimenty tutaj , wyszla calkiem spora suma na jego zarobki , przynajmniej tyle .

    nzjdskjowix3r3hl.png
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, a dlaczego Twoj facet zażywa w ogóle Tramal? Na coś choruje?
    Ktoś jeszcze musi mu to przypisywać bo to przecież na recepte jest

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • olkakarolka Ekspertka
    Postów: 250 185

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sobotę miałam wyjętą z życia, przespałam prawie cały dzień, bo tak źle się czułam. Za to wczoraj z kolei było intensywnie i kilka spotkań ze znajomymi i grill nawet był ;) Weekend zleciał, oby do piątku do wizyty zleciało, bo już nie mogę się doczekać ;)

    Ruda, zobaczysz że bez niego będzie Ci lepiej. Przynajmniej spokojna psychicznie będziesz. Życzę Ci dużo spokoju i cierpliwości do tego całej sytuacji <3 Jesteś silną kobietą :)

    qb3c2n0afku740kd.png

    mhsvj44j7zycx2gc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruddaa wrote:
    Sanka czy silna to sie okaze, chyba juz zdesperowana na zmiany , cos musi sie zmienic .

    Bo nawet dzis uslyszlam , ze wczoraj u siostry to nie bylam i on mi w to nie wierzy . I to moja wina , ze sie rozstajemy !!!!!!! Tak , zero przemyslec, nic . Moja , bo on nie bedzie zyl z moja mama . No dziewne ,aby w takiej sytuacji mnie nie wspierala .

    Dziewczyny czytalam na necie o alimentach , ktoras sie moze zna ? Mozna 3 miesiace przed porodem zlozyc o alimenty na mnie ! On dobrze zarabia ,a ja teraz nie pracuje tyle co wczesniej , dlaczego to tylko ja mam ponosci koszty ciazy i swojego sampoczucia , dziecka obydwoje chcielismy . Zrobialm zdjecia esemesow jego do mnie , ze staralismy sie o dziecko ,z tego jak na poczatku sie cieszyl , sama go podam o ustalenie ojcostwa , jak on twierdzi i mowi , ze to nie jego teraz ..... A pozniej po urodzeniu dziecka podam go alimenty tutaj , wyszla calkiem spora suma na jego zarobki , przynajmniej tyle .
    A jesteście małżeństwem? Czy związek partnerski? Pytam w zwiazku z alimentami na Ciebie, mogę męża podpytać wieczorem jak to wygląda. Jeśli jesteście małżeństwem, to chyba należałoby orzec separacje i możesz od razu występować o alimenty. Jeśli związkiem partnerskim, to czarno to widzę (w świetle polskiego prawa), ale zapytać mogę

  • Ruddaa Ekspertka
    Postów: 196 91

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośkaaa wrote:
    Ruda, a dlaczego Twoj facet zażywa w ogóle Tramal? Na coś choruje?
    Ktoś jeszcze musi mu to przypisywać bo to przecież na recepte jest

    Zoska zazywa tramal bo ma takie dzialanie jak amfetamina ...... A ,ze ma testy w pracy na narkotyki to nie moze . Odezwalam sie do jego bylej dziewczyny , on mial przygody z narkotykami . Bo cos mi tu wszytsko , w calosc nie chaialo sie zlozyc , facet normalny , a pozniej taka zmiana zachowania ? Na nic nie choruje , on 2 miesiecy pije doziennie , dolozyl tramal to chyba lepiej kopie , nie wiem . Wiem,ze nie ma z nim rozmowy , oczy rozbiegane , inne takie , za wszytsko mnie obwinia . Nie poznaje czlowieka .Ja nie bede mu mowic co on moze ,a co nie bo sam na siebie zarabia . A jeszcze kilka miesicy temu , zdrowa dieta , silownia codziennie razem , aktywny . Cos mi nie pasowalo , schudl 15 kg w ciagu 2 miesicy , tak sam z siebie .....

    nzjdskjowix3r3hl.png
  • Ruddaa Ekspertka
    Postów: 196 91

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marciiik wrote:
    A jesteście małżeństwem? Czy związek partnerski? Pytam w zwiazku z alimentami na Ciebie, mogę męża podpytać wieczorem jak to wygląda. Jeśli jesteście małżeństwem, to chyba należałoby orzec separacje i możesz od razu występować o alimenty. Jeśli związkiem partnerskim, to czarno to widzę (w świetle polskiego prawa), ale zapytać mogę


    Nie jestesmy malzenstwem ! Mamy termin na 28 lipca w urzedzie . Po 2 akcjii , teraz jak bylam w ciazy , powiedzialm mu , ze slubu narazie nie bedzie , a kolejny termin zarezerwoany na 10 sierpnia 2019 koscielny .....Oplacone zaliczki ....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2018, 10:33

    nzjdskjowix3r3hl.png
  • anika82 Ekspertka
    Postów: 331 78

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruddaa wrote:
    Sanka czy silna to sie okaze, chyba juz zdesperowana na zmiany , cos musi sie zmienic .

    Bo nawet dzis uslyszlam , ze wczoraj u siostry to nie bylam i on mi w to nie wierzy . I to moja wina , ze sie rozstajemy !!!!!!! Tak , zero przemyslec, nic . Moja , bo on nie bedzie zyl z moja mama . No dziewne ,aby w takiej sytuacji mnie nie wspierala .

    Dziewczyny czytalam na necie o alimentach , ktoras sie moze zna ? Mozna 3 miesiace przed porodem zlozyc o alimenty na mnie ! On dobrze zarabia ,a ja teraz nie pracuje tyle co wczesniej , dlaczego to tylko ja mam ponosci koszty ciazy i swojego sampoczucia , dziecka obydwoje chcielismy . Zrobialm zdjecia esemesow jego do mnie , ze staralismy sie o dziecko ,z tego jak na poczatku sie cieszyl , sama go podam o ustalenie ojcostwa , jak on twierdzi i mowi , ze to nie jego teraz ..... A pozniej po urodzeniu dziecka podam go alimenty tutaj , wyszla calkiem spora suma na jego zarobki , przynajmniej tyle .
    moja koleżanka miała podobne akcje. wiem że zbierała paragony z wyprawek z wizyt lekarskich. i jak składała o alomenty ( ale dopiero jak juz się synek urodził) to przedstawiała e paragony i sąd rozpatrywała co było ie zbędne i dzielł koszty na pól. miestety sedzia była taka że np uważała że prywatne wizyty nie wliczają się bo przecież mogła chodzic na nfz. u nich długo to trwało bo ojciec nie przyznawała się i robili testy dna

    28.03.2015 Antosia
    3jgxgzu3j37hb7pn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruddaa wrote:
    Nie jestesmy malzenstwem i dobrze !!! Mamy termin na 28 lipca w urzedzie . Po 2 akcjii , teraz jak bylam w ciazy , powiedzialm mu , ze slubu narazie nie bedzie , a kolejny termin zarezerwoany na 10 sierpnia 2019 koscielny .....Oplacone zaliczki ....

    Wczytalam w necie , ze 3 miesiace przed porodem , mozna ubiegac sie o alimenty na ciezarna , nawet jak zwiazek partnerski .
    Zapytam, jak będzie miał czas to sprawdzi. Anika dobrze radzi, zbieraj paragony, a jeszcze lepiej faktury.

  • Kobobo Ekspertka
    Postów: 169 77

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, generalnie z punktu widzenia alimentów nie ma znaczenia czy rodzice są małżeństwem, związkiem partnerskim czy też w ogóle nie są w żadnym związku. Liczy się to, że on jest ojcem dziecka, a ojciec dziecka jest zobowiązany do łożenia na jego utrzymanie.
    Dodatkowo w sytuacji jeśli ojciec dziecka nie jest mężem matki - można żądać od niego by partycypował w kosztach porodu i ciąży i pokrył koszty trzymiesięcznego utrzymania matki w okresie porodu. Powiem więcej - w uzasadnionym przypadku takie roszczenie może zostać przedłużone na czas dłuższy niż 3 miesiące, np. jeśli Twój stan w ciąży spowodowany chorobą czy wyjątkowo dokuczliwymi dolegliwościami nie pozwala Ci pracować i samej się utrzymywać w tym okresie lub powoduje znaczny wzrost kosztów utrzymania (bo np musisz często korzystać z porad wyspecjalizowanych lekarzy czy też zażywać drogie leki).

  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośkaaa wrote:
    Ja biorę. Ale jeszcze go raczej pobiore. Pewnie na wizycie u ginki 12 lipca bedziemy myśleć o odstawianiu. Będę wtedy w 16tc
    No właśnie ja też bym wolała brać dłużej ten Encorton dla bezpieczenstwa. Ale zapowiedział że już odstawic. No nie będę dyskutować z lekarzem. A na co Ty dostalas ten lek ?

    uwo99n73lnbybmmo.png
‹‹ 331 332 333 334 335 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ