X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Mammamia11 Autorytet
    Postów: 261 154

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w niedzielę zrobiłam 120 pierogów, mąż uwielbia to bedzie jadł cały tydzien:)

    Znów się niby wyspałam ale i tak po 14 pewnie padnę. Mój mały od wczoraj się mało rusza, czuje go co trochę ale jakoś tak leniwiej:) jakoś się przekręcić czy coś albo ma mało miejsca....

    f2w3s65gplfl3em1.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24
    O tak,cebulową polecam :) Moja córka kręciła nosem a tak jej posmakowała,że dwa dni jadła na obiad nic innego nie chciała. I te grzanki chrupiące do tego ...
    To fajnie u was,wesoło będzie :)

    Ja też nie zamierzam świrować z tym leżeniem tylko na lewym boku. Nie da się,człowiek drętwieje. Jednak będę się starała jak najczęściej na lewym boku,bo coś w tym chyba jest. Chociażby zauważyłam,że na prawym boku mam gorsza zgagę.
    I właśnie uświadomiłam sobie,że nie próbowałam migdałów na zgagę . Muszę przetestować. Próbowałyście?

    Czarnaiwi
    Fakt jak śnieg to niebezpiecznie ale pięknie :)

    Katepr
    Zdrówka dla synka .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 12:01

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ogóle nie mysle o jedzeniu. Od wczoraj jak coś zjem to mi niedobrze :/ ale tylko jakis czas i potem jest ok...

    Kendy dzieki, wlasnie poszedl na drzemke, raczej nie potrwa dlugo bo kurierzy mają przyjsc, a nasz domofon to poprostu trupa by obudził mam wrażenie :p

    A no i zamówiłam choinke, maja przywiezc gratis :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 12:06

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Katepr. Kiedy ubieracie choinkę ? My już w sobotę obowiązkowo...choć mam ochotę dokupić jeszcze co nie co ozdób:)

    Czarnaiwi
    I co załatwiasz kogoś " do towarzystwa" na czas nieobecności męża?

    Ogarnęłam chatkę,pranie się pierze,zmywarka chodzi ..kawka wypita .zaraz za obiad się biorę..ale nie chce mi się dziś ...nic.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam marzę o śniegu, kupiłam wczoraj w Biedrze buty typu Emu, w zwykłe swoje nie wchodzę :P więc chcę pokorzystać :P

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co ? Chyba nudzi mi się już to lenistwo :) chce urodzić i być na moich pełnych obrotach...taaa jeszcze pewnie za tym zatęsknię...

    Choć w sumie a tak leniwie nie jest ...codziennie coś muszę...tak już mam..nie umiałabym nie zrobić kompletnie nic..

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czemu Elmuszka ?
    Spuchły ci stopy?
    Ja wchodzę w moje super eleganckie ocieplane krótkie kaloszki. Wygodne na ciążę i na każdą pogodę nie przemakają ,nie ślizgają się.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 12:19

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlody pewnie bedzie chcial dzis ubierac ale nic z tego bo maz musi wrocic i postawic ja na jakiejs podstawce bo aktualnie zadnej nie mam chyba albo niewiem gdzie ja schowalismy, hehe ale szybka akcja byla, kuzynka zadzwonila ze zamowili i czy tez chcemy wiec wzielismy :D

    Ja aktualnie nosze krotkie emu, na zime mam dlugie emu. Dla mnie nie ma lepszych butów na mróz, kochom je :p tylko orginalne, nie przemakaja sa cieplutkie, kazda pare mam kilka lat :) a na ciaze jak znalazl bo wiazac nie trzeba :D

    Kendy lubi tę wiadomość

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy maz jednak nie jedzie w tym tyg tylko poczatkiem nastepnego:/ tesciowa weźmie syna do siebie a ja będę u mamy :)

    Kendy lubi tę wiadomość

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Czemu Elmuszka ?
    Spuchły ci stopy?
    Ja wchodzę w moje super eleganckie ocieplane krótkie kaloszki. Wygodne na ciążę i na każdą pogodę nie przemakają ,nie ślizgają się.
    Lekko mi opuchły na pewno, z grubszą skarpetką nie mogę się wcisnąć :P No i źle mi się je zakłada, te nowe daję radę bez schylania wsunąć.

    Jak twierdzicie, że ja mam mały brzuch, to nie wiem jak Ty sobie radzisz, skoro mówisz, że duży. Dla mnie skarpety bywają problemem :P

    Katepr- a ja siebie w ogóle w takich butach do tej pory nie widziałam, więc wzięłam na próbę te z biedry. W sumie skórzane, więc zobaczę jak się bedą zachowywać w soli i mrozie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 12:49

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi one sie nie podobają za bardzo, funkcjonalnosc bardziej mi sie podoba bo ja zmarzluch.
    Ja skarpetki tez juz w dziwnych pozach zakladam :p

    Elmuszka lubi tę wiadomość

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie jest mi lekko ..z butami,skarpetami,schylaniem się ( a tu jak na złość ciągle mi wszystko spada,naprawdę na potęgę aż mąż się śmieje),depilacja nóg też jest bardzo trudna..pedicure też..ale o dziwo jakoś daje radę :)ale brzucholek już mi wadzi..raz prawie szturnelam go szafka czy drzwiami..nieraz jak coś w kuchni robię zdarzy mi się coś brzuchem z blatu tracić:) czy jak myje naczynia brzuch cały mokry bo przy okazji okolice zlewu wycieram :) pranie ciężko powiesić na suszarce na wysokości brzucha...:) Muszę obejsc na około bo nie dosiegam ..:) śmiesznie

    Dobra trzeba obiad robić ,zaraz glodomorek pierwszy przyjdzie potem reszta..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 13:09

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojjj tak, zakładanie skarpetek to wyczyn :D

    Mega lubi tę wiadomość

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    czy jak myje naczynia brzuch cały mokry bo przy okazji okolice zlewu wycieram :)
    haha! czytając ten właśnie wpis jadłam ryż :P i teraz bluzka do przebrania, bo brzuch mam w jabłkach i ryżu :P

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) hehe..niezdary z nas:)
    Mi też fajnie wszystko się na brzuchu zatrzymuje...dzięki temu nieraz nie spada na podłogę to co jem ;)

    Mój obiad w trakcie ..gotuje się.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 14:30

    Paulina_2603 lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnaiwi - odnośnie tej krwi pepowinowej, to brałaś ten podstawowy pakiet? Ja dzisiaj gadałam z konsultantka i wstępnie zdecydowałam się na krew + sznur pępowiny. Ale do końca nie jestem pewna, znaczy się oby się nigdy nie przydało, ale boje się ze jeśli już będzie potrzebne, to ze te komórki nie będą zdolne do namnażania, a krwi będzie za mało. Boszz ile dylematów .... może znasz kogoś kto jednak poleca i nie jest to aż takie duże ryzyko straty tych pieniędzy?

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, to prawda, ze skarpetkami jest ciężko :)
    Ja korzystając z okazji ze M był w domu pół dnia postanowiłam posprzątać trochę gdzie nie gdzie (jego rekami). M umył okno a ja zaczepilam firanki. Zrobiłam miejsce w regale i wypakowałam dwa pudła ciuszkow dla Synusia. Myślę ze do soboty ogarniemy sie ze wszystkim i moze choinke uda się ubrać.

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    " jego rękami" dobre:) też lubię tak sprzątać :)
    A firanek nie wieszaj.w ogóle nie można nic z rękami do góry podobno robic...może zabobony ale ja tradycyjnie jak to ja nie ryzykuje. Choć zdarzyło mi się kilka razy sięgać żelazko mam na szafkach górnych ...

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlinkaO wrote:
    Czarnaiwi - odnośnie tej krwi pepowinowej, to brałaś ten podstawowy pakiet? Ja dzisiaj gadałam z konsultantka i wstępnie zdecydowałam się na krew + sznur pępowiny. Ale do końca nie jestem pewna, znaczy się oby się nigdy nie przydało, ale boje się ze jeśli już będzie potrzebne, to ze te komórki nie będą zdolne do namnażania, a krwi będzie za mało. Boszz ile dylematów .... może znasz kogoś kto jednak poleca i nie jest to aż takie duże ryzyko straty tych pieniędzy?
    A czy konsultantka powiedziała, że przy użyciu komórek ze sznura, za całe leczenie płacicie sami? Nie jest to refundowane przez NFZ z uwagi na to, że dopiero są nad tym prowadzone badania. Wielu konsultantów o tym nie mówi...

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, mam wrażenie ze w Polsce za wszystko trzeba płacić samemu, szczerze... ani ja ani mąż mało co badaliśmy, leczyliśmy na NFZ. A jak miałam operacje to na zasadzie „załatwienia” jej na kasę chorych $$$$$. No i oczywiście w rodzinie podobnie, nawet mojej mamie po zabiegu lekarz przyszedł powiedzieć ile się „należy”, przy operacji na kasę chorych. Nie mamy w związku z tym żadnych pozytywnych opinii. No i nawet ostatnio mąż powiedział że dobrze że w miarę zarabiamy bo byśmy chodzili szczerbaci, schorowani, bezdzietni i jeszcze żadnej podstawowej opieki nie zapewnili dziecku. Cześć zalecanych szczepień tez jest dodatkowo płatna i tez nie jest to mały koszt, meningokoki, które sa bardzo niebezpieczne, krztusiec i ospa. Kilka dawek daje koszt ponad 1000zl. Gdzie są moje i męża składki zdrowotne, chorobowe itp? Z paska wypłaty to KILKASET złotych miesięcznie, a poczucie gwarancji i bezpieczeństwa opieki - żadne. Jakby moznabylo się wypisać z tego szamba to bym nie płaciła państwu tylko super ubezpieczyła się w prywatnej firmie.

    Kendy, Paulina_2603, olkakarolka lubią tę wiadomość

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
‹‹ 829 830 831 832 833 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ