X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    to patrzcie na to
    • DLA DZIECKA
    1. 3-5 szt. ciepłych i cienkich kaftaników;
    2. 3-5 szt. śpiochów lub pajacyków, body;
    3. skarpety, rękawiczki, czapeczki bez wiązania;
    4. kocyk lub śpiworek, „rogal” przydatny przy karmieniu;
    5. kosmetyki do kąpieli, chusteczki do pielęgnacji, ręcznik;
    6. paczkę pieluch jednorazowych dla noworodka (typu newborn),
    7. flanelowe i tetrowe pieluchy.

    kosmetyki do kąpieli?? myślałam, że wycierają po porodzie
    kocyk, śpiworek kurła może jeszcze łóżeczko dostawne przytargać
    kurna pół domu musisz zabrać :D nie zapomnij wanienki bo w kranie będziesz musiała wykąpać hehe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 20:11

    Reni lubi tę wiadomość

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina
    Właśnie miałam o tym napisać :):):)
    Też to czytałam...masakra ..matka ponad 2 promile. Córeczka 1,8.
    To aż szlak człowieka trafia jak słyszy o czymś takim. Jeden walczy o takiego maluszka..bada się,stara latami dba o siebie całą ciążę ..a inni...brak słów..

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Mega Autorytet
    Postów: 7398 25518

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Mega u Ciebie CC.?
    Raczej nie. Mam nadzieje. Do znieczulenia musze miec wcześniejsza konsultacje. Wole miec w razie w

    "I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu..." Alchemik

    1usae6ydqzglfzj9.png

    zrz6l6d8dtqrzz6p.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni
    Masakra te wymogi u Ciebie . To Ty ciężarówkę wynajmij na te walizki :)

    Mega
    Aha tak na wszelki wypadek...
    A jak u Ciebie sytuacja ? To był czop? Coś jeszcze się pojawiło? Kiedy masz wizytę?a doczytałam w piątek. Ciekawe co tam się dzieje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 20:16

    Mega lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Mega Autorytet
    Postów: 7398 25518

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Reni
    Masakra te wymogi u Ciebie . To Ty ciężarówkę wynajmij na te walizki :)

    Mega
    Aha tak na wszelki wypadek...
    A jak u Ciebie sytuacja ? To był czop? Coś jeszcze się pojawiło? Kiedy masz wizytę?
    Czop mi odszedł w takich 3 małych kawałkach przez weekend. Teraz nic nie schodzi, jest ok. Moj maz stwierdził, ze jak juz mamy całe zakupy zrobione to Młody na pewno posiedzi dłużej :)
    W piątek mam kontrole u gina, zobaczymy co tam słychać :)

    Kendy lubi tę wiadomość

    "I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu..." Alchemik

    1usae6ydqzglfzj9.png

    zrz6l6d8dtqrzz6p.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    to patrzcie na to
    • DLA DZIECKA
    1. 3-5 szt. ciepłych i cienkich kaftaników;
    2. 3-5 szt. śpiochów lub pajacyków, body;
    3. skarpety, rękawiczki, czapeczki bez wiązania;
    4. kocyk lub śpiworek, „rogal” przydatny przy karmieniu;
    5. kosmetyki do kąpieli, chusteczki do pielęgnacji, ręcznik;
    6. paczkę pieluch jednorazowych dla noworodka (typu newborn),
    7. flanelowe i tetrowe pieluchy.

    kosmetyki do kąpieli?? myślałam, że wycierają po porodzie
    kocyk, śpiworek kurła może jeszcze łóżeczko dostawne przytargać

    Reni, a Ty jesteś z Warszawy? Dobrze pamiętam?
    U mnie w szpitalu warszawskim też trzeba to wszystko z wyjątkiem kosmetyków dla dziecka.
    No ale z drugiej strony, nie chciałabym ubierać dziecka w szpitalne ciuszki, tylko w swoje :-)

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak z wwy i rodzę na Bródnie

    muszę zapytać czy przewijak też im przywieźć ;-)

    Mega, Kendy, Elmuszka, Magdoczka lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    tak z wwy i rodzę na Bródnie

    muszę zapytać czy przewijak też im przywieźć ;-)

    U mnie Bródnowski będzie szpitalem drugiego wyboru. Najpierw będę uderzać do Św. Zofii ;-)

    Elmuszka lubi tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spaceangel wrote:
    Dzisiaj miałam trochę zabiegany dzień ogarnęłam obiad i sprzątanie potem trochę poleniuchowałam. Jak mąż wrócił to pojechaliśmy do rossmana obczaić promocję bo się zaczaiłam na chusteczki. W 1 rossmanie zabici i ranni zanim doszłam do chusteczek to nie było tego co chciałam więc wzięłam przecenione pieluchy 1 i 2 i poszłam do kasy. Nie naliczyło mi rabatu 10 zł na pieluchach więc oddałam. Rossman nr 2 ludzi nie było chusteczki były chociaż nie wszystkie te co chciałam :D Wzięłam 8 paczek 2-paków chusteczek i lezę do kasy. Przy kasie znów problem bo się okazuje że promocja 2+2 jest tylko i wyłącznie na 4 różne kody kreskowe a ja miałam ten sam kod :D Wróciłam się 15 minut myślałam i liczyłam i przy kasie mi naliczyło rabat i na pieluchy też mi naliczyło na szczęście. Mam teraz zapas ze 20 różnych paczek chusteczek a z pieluchami mam dylemat i na razie stanęło na tym że mam 3 małe paczki rozmiar 1 (2-5kg) i 4 paczki rozmiar 2 - 2x66 i 2x36 (3-6kg). Wszystko kupowane w promocji w intermarche, biedrze i rossmanie niezły mix marek:D
    Na początek mam zapas a potem zobaczymy jaka się urodzi. Mojej siostry dzieci po urodzeniu od razu w dwójki wskakiwały i rozmiar ubrań 3-6m

    Ta promocja 2+2 obejmuje też pieluchy? Bo jak tak przeglądam te produkty w necie, to pieluch nie widzę..

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    dziewczyny jak pakować do szpitala?
    tzn. ile sztuk np podkładów na łóżko czy podkładów poporodowych? Ile sztuk pieluch?
    czy jak mam body z długim rękawem to musze mieć kaftaniki??
    Reni, ja mam takie same ilości jak Mega + w samochodzie w zwykłej wielkiej reklamówce mąż będzie miał jeszcze po jednej paczce podkładów na łóżko, poporodowych itp. Jak braknie, to będzie pod ręką, nie będzie w domu szukał.
    Reni wrote:
    oraz
    7. flanelowe i tetrowe pieluchy. tzn. ile tego brać?

    Położna mówiła mi że pieluch 5, ręcznik do kąpieli 1 trzeba u nas. I żeby nie brać jakiś ładnych, bo ręcznik i pieluchy pójdą od razu po porodzie do owinięcia i mogą się poplamić.

    U mnie taka sama długa rozbudowana lista. Już bym wolała np. zapłacić w szpitalu za dostęp do podkładów i wszystkiego i nie tachać tego ze sobą.
    Z drugiej strony, w tym moim szpitalu celebryci rodzą :P to chyba nie jest tak źle :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 21:09

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spaceangel pieluchy kupilas w tej promocji 2+2?? Niby nie sa w tej promocji :/
    Dla mnie w dupe z taka promocja, nie umiem.nigdy na sile nic wybrac dodatkowo bo jie moze sie nic powtorzyc a uzywam tylko.jednych chusteczek i plynu :/

    Reni myslisz ze ktos bedzie Ci kazal pokazac co masz i ze beda liczyc te ubranka? Troszke olej, musieli pewnie cos napisac na odwal sie. Kosmetyki to tylko krem do tylka wez a jak nie chcesz kapac to do kapieli nie musisz nic miec,ew przelej do mniejszej buteleczki bo na 1 kapiel brac caly plyn to bezsens. Podkladow na lozko biore 3, podkladow w gatki biore 2paczki, tetry 3 flanele 2. Do tego kocyk. Jedna tetra robic bedzie za recznik do wytarcia po kapieli bo ja akirat mam zamiar sama sobie pod kranem młodą wykąpać :p ciuchy biore 3 zestawy : 2 pajace(1 na poporodzie odrazu) i jeden zestaw body+spodenki. Czapke jedną- tylko na po porodzie. Na oddziale polozniczym jest gorąco ;)

    U nas lipa,mlody poszedł spać ze stanem podgorączkowym więc ekstra :/ czekam aż mnie zarazi a jeszcze nawet niewiem co to :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 21:46

    Reni lubi tę wiadomość

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej szwagierce dzisiaj czop odszedł podobno razem z wodami (?) to jest możliwe ?:D ale szybko poszła jej akcja, o 5 wody, o 6.30 rozwarcie na 5 cm, o 10.30 już akcja porodowa, ale dzidzius coś zle wszedł w kanał rodny i nie mógł przejsc, wiec skończyło się cc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 21:43

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa, ważne ze maluch jiż na swiecie. Gratulacje!

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa tak, bo jak pojdzie nagle duzo wód to one wypychają czop po drodze ;) gratulacje :)

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieeczyny, a jak u Was z tym lezeniem na plecach? Jak myślicie, szkodzi czy nie? Ja samo nocne spanie to mam zawsze na boku, bo spie z poduszką- wężem.
    Ale w ciagu dnia jak czytam, cos ogladam to stale na plecach. Mam nadzieje ze jesli ja sie czuje dobrze to i Mloda nie ma z tego powodu dyskomfortu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 22:11

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za każdym razem zasypiam na boku, a budzę się na plecach :)

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekujemy ;) faktycznie wszystko poszło nagle a wód miała chyba sporo bo raz poszły porządnie w domu, raz na porodówce i jeszcze na końcu przy ostatniej próbuje parcia prosto na lekarza podobno :P chłopczyk 3600 pewnie jakby doczekała do 40 to spokojnie 4kg by dobił, a ona bardzo drobna i niziutka.

    Ja zawsze zasypiam na boku, na rogalu, ale często się budzę na plecach. W ciągu dnia tez się tak kładę bo mnie kręgosłup boli a to trochę pomaga, ale często zaczyna mnie wtedy łapać duszność. Czasami w nocy tez tak mam, ze budzę się zadyszana, nawet jak śpię na boku i wtedy tylko pozycja półwysoka

    klz99vvjhysycx8i.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nie ja bym bardzo chciała żeby pieluchy były w tej promocji ale dupa :D w promo 2+2 wzięłam chusteczki. Pieluchy były po prostu w promocji o 5 zł mniej na paczce z kartą rossne :)

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zmuszam do zasypiania na lewym boku ale po prostu tego nienawidzę budzę się zawsze na prawym bo młoda nie lubi na prawym i zaczyna mnie obkopywać :D Na plecach wystarczy że się położę na 2 minuty i nie mogę oddychać

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spaceangel ja mam tak samo. Mi jest dużo wygodniej na prawym ale jak sie tylko na nim położę to Mała świra dostaje

    klz99vvjhysycx8i.png
‹‹ 827 828 829 830 831 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ