X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idę robić sałatkę na kolację...a wy napiszcie co nie co by było co poczytać :p

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam stresa, mąż musi na 2-3 dni wjechać i to kilkaset km od domu:( boje się, że się zacznie jak go nie będzie i w związku z tym muszę chyba załatwić żeby ktoś z nami był, bo przecież sama nie pojadę na porodówkę a jeszcze synek w domu. Wiem, że może panikuję :((

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy super wieści po wizycie :)

    Ja mam dopiero za tydzień... W piątek przy okazji ktg podejdę do labo i zrobię morfologie i mocz. Będzie bardziej aktualny wynik do szpitala.
    A drzemki to teraz robię z budzikiem :D Dzisiaj 40 min ale nie wiem czy spałam czy tylko odpoczywalam z zamkniętymi oczami :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 19:04

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnaiwi
    A masz jakieś już sygnały ,coś się dzieje czy tak poprostu ?
    Jeśli masz możliwość kogoś do siebie zaprosić i ma Cię to uspokoić,czemu nie .
    A kiedy mąż jedzie ?

    Paulina
    Tez nieraz odpoczywam z zamkniętymi oczami niby drzemie ale jednak na czuju. Dla mnie w ogóle spanie w dzień to mega rzadkość.
    Ja nie musze juz żadnych badań robić,anastezjolog też potwierdziła że te co mam będą ok. Konsultacje wszystkie odhaczone,badania aktualne porobione,torba spakowana ostatecznie ,tylko czekać:)
    Jeszcze liczę że uda mi się ogarnąć plombę przed świętami,wizyta z ktg i wsio:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 19:18

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj miałam trochę zabiegany dzień ogarnęłam obiad i sprzątanie potem trochę poleniuchowałam. Jak mąż wrócił to pojechaliśmy do rossmana obczaić promocję bo się zaczaiłam na chusteczki. W 1 rossmanie zabici i ranni zanim doszłam do chusteczek to nie było tego co chciałam więc wzięłam przecenione pieluchy 1 i 2 i poszłam do kasy. Nie naliczyło mi rabatu 10 zł na pieluchach więc oddałam. Rossman nr 2 ludzi nie było chusteczki były chociaż nie wszystkie te co chciałam :D Wzięłam 8 paczek 2-paków chusteczek i lezę do kasy. Przy kasie znów problem bo się okazuje że promocja 2+2 jest tylko i wyłącznie na 4 różne kody kreskowe a ja miałam ten sam kod :D Wróciłam się 15 minut myślałam i liczyłam i przy kasie mi naliczyło rabat i na pieluchy też mi naliczyło na szczęście. Mam teraz zapas ze 20 różnych paczek chusteczek a z pieluchami mam dylemat i na razie stanęło na tym że mam 3 małe paczki rozmiar 1 (2-5kg) i 4 paczki rozmiar 2 - 2x66 i 2x36 (3-6kg). Wszystko kupowane w promocji w intermarche, biedrze i rossmanie niezły mix marek:D
    Na początek mam zapas a potem zobaczymy jaka się urodzi. Mojej siostry dzieci po urodzeniu od razu w dwójki wskakiwały i rozmiar ubrań 3-6m

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 19:20

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jak pakować do szpitala?
    tzn. ile sztuk np podkładów na łóżko czy podkładów poporodowych? Ile sztuk pieluch?
    czy jak mam body z długim rękawem to musze mieć kaftaniki??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 19:23

    Mega lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Mega Autorytet
    Postów: 7398 25518

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakupy ogarnięte - materac do łóżeczka, fotelik, wanienka ze stelażem, uff mamy juz wszystko :) jestem spokojniejsza. Zostało mi tylko odhaczyć konsultacje u anastezjologa i czekamy. Plan porodu wypełniłam, badania mam wszystkie potrzebne zrobione. W piątek wizyta u gina :)

    Kendy lubi tę wiadomość

    "I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu..." Alchemik

    1usae6ydqzglfzj9.png

    zrz6l6d8dtqrzz6p.png
  • Mega Autorytet
    Postów: 7398 25518

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    dziewczyny jak pakować do szpitala?
    tzn. ile sztuk np podkładów na łóżko czy podkładów poporodowych? Ile sztuk pieluch?
    czy jak mam body z długim rękawem to musze mieć kaftaniki??
    Reni ja na razie spakowałem 5 szt podkładów na łóżko, 2 paczki podkładów poporodowych - po 10 szt, mała paczka pieluch i chusteczki nawilżane. Wiecej u mnie w szpitalu nie wymagają - ani kosmetyków dla dziecka, ani ubranek.

    "I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu..." Alchemik

    1usae6ydqzglfzj9.png

    zrz6l6d8dtqrzz6p.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    dziewczyny jak pakować do szpitala?
    tzn. ile sztuk np podkładów na łóżko czy podkładów poporodowych? Ile sztuk pieluch?
    czy jak mam body z długim rękawem to musze mieć kaftaniki??
    Podkładów biorę paczkę czyli 10 sztuk mam też paczkę takich jakby grubych podpasek które szpital mi dał przy poronieniu a potem sama sobie dokupiłam.Położna w naszym szpitalu zapewniała że wszystko to dostarcza szpital bez problemu więc nie będę przesadzać. Pieluchy mam paczkę nie zaczętą pampers 22 sztuk te co za darmo z rossmana dostałam i do tego cała paczka chusteczek nawilżanych. Więcej nie będę brać liczę że będę w gronie tych szczęściar które wypuszczają na drugi dzień :P

    Ciuchów do ubierania małej nie biorę w ogóle ze sobą a jeżeli masz na myśli wyjście ze szpitala to mąż mi dowiezie jak będzie nas odbierał i mam już przygotowany zestaw: Body, Śpiochy z długim,skarpetki na to gruby kombinezon zimowy ze stopkami i kapturem, czapka, rękawiczki, szalik i na to pójdzie kocyk. Jeżeli będzie naprawdę porządny mróz to coś jeszcze dołożę ale sądzę że to wystarczy. Nie można przegrzewać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 19:36

    Mega lubi tę wiadomość

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Czarnaiwi
    A masz jakieś już sygnały ,coś się dzieje czy tak poprostu ?
    Jeśli masz możliwość kogoś do siebie zaprosić i ma Cię to uspokoić,czemu nie .
    A kiedy mąż jedzie ?
    Nie mam sygnałów, poza tą skróconą szyjką no i wczesniejszym szybszym porodem :P jedzie w srode i wroci w piatek. Ech..

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas jest wymagane
    • DLA DZIECKA
    1. 3-5 szt. ciepłych i cienkich kaftaników;
    2. 3-5 szt. śpiochów lub pajacyków, body;

    i tak się zastanawiam nad kaftanikami

    oraz
    7. flanelowe i tetrowe pieluchy. tzn. ile tego brać?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 19:33

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mega u Ciebie CC.?

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnaiwi wrote:
    Nie mam sygnałów, poza tą skróconą szyjką no i wczesniejszym szybszym porodem :P jedzie w srode i wroci w piatek. Ech..
    A fakt. 36+6 pierwsze dziecko ?jeśli masz byc spokojniejsza zorganizuj kogoś w razie w.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spaceangel
    Ale masz zapasy :) ja też kupiłam po promocji chusteczki Nivea baby 3 paczki za 19.90 i dada biedronkowe 19.99 za 7 paczek( to tatuś upolował taka okazję,aż go pochwaliłam) więc mam zapas .My dada lubimy,sprawdziły się przy córce. Pampersów mam narazie paczkę 1 do szpitala i druga paczkę 1 w domu .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 19:51

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dla dziecka biorę paczkę chusteczek i kilka pieluch, resztę daje szpital. Spakowałam jedna paczkę podkładów poporodowych i 5 podkładów na łóżko. To też zapewnia szpital, ale będę spokojniejsza ze swoimi w razie czego.

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni
    Ja podkładów na łóżko wzięłam 3 sztuki,podkładów poporodowych paczkę 10 sztuk. W domu mam zapas więc mąż mi dowiezie w razie potrzeby,bo bym się w torbę nie zmieściła. Ubranek dla dzidzi nie muszę,tylko na wyjscie. Pampersy i chusteczki biorę po całej paczce.

    A w szpitalach jest zazwyczaj tak ciepło,a do tego noworodki tak w rozki opatulaja ,że myślę że jedna warstwa ubranek starczy np body długi rękaw + półśpiochy albo śpiochy i kaftanik albo pajacyk sam.
    Wziełabym z 4 takie zestawy ..w sumie po sn to tylko dwa dni trzymają gdy wszystko ok więc nie ma co przesadzać z ilością a jeśli szpital blisko zawsze tatuś może dowiezc.

    Ja dla dziecka nie muszę ubranek brać a torbę mam spora i to wypchana,że ledwo dopięta ..więc współczuję tym co muszą całą wyprawkę ze sobą brać.
    Ja dla dziecka spakowałam ,pampersy,chusteczki,puderek,alantan,3 pieluszki tetrowe,jedna flanelowa,niedrapki,smoczek i to tyle .. wzięłam też laktator,osłonki na piersi,podkłady,podpaski,podkłady na łóżko,3 koszule,szlafrok,kapcie,klapki,2reczniki,staniki do karmienia 2 szt.,wkładki laktacyjne,kosmetyki,majtki wielorazowe siateczkowe, chyba tyle...ładowarka,powerbank,dokumenty ,kubek i wsio.
    A butelkę dla dziecka bierzecie? Chyba szpital ma i dokarmiają jak jest potrzeba..no nie biorę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 20:04

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    u nas jest wymagane
    • DLA DZIECKA
    1. 3-5 szt. ciepłych i cienkich kaftaników;
    2. 3-5 szt. śpiochów lub pajacyków, body;

    i tak się zastanawiam nad kaftanikami

    oraz
    7. flanelowe i tetrowe pieluchy. tzn. ile tego brać?

    Nie wiem co ci poradzić bo u nas wszystko co tu wymieniłaś dostarcza szpital na czas "pobytu" u nich. Położna wręcz odradzała brania ciuszków.
    To wszystko takie ciepłe masz brać? to co u nich takie ogrzewanie słabe? U nas jak nas na szkole rodzenia wpuściła na porodówkę w ramach oprowadzenia to musiałam się rozebrać do krótkiego rękawka a dla maluchów ponoć mają jeszcze cieplej wiadomo że jeszcze ciepełka nie trzymają

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Reni
    Ja podkładów na łóżko wzięłam 3 sztuki,podkładów poporodowych paczkę 10 sztuk. W domu mam zapas więc mąż mi dowiezie w razie potrzeby,bo bym się w torbę nie zmieściła. Ubranek dla dzidzi nie muszę,tylko na wyście. Pampersy i chusteczki biorę po całej paczce.

    A w szpitalach jest zazwyczaj tak ciepło,a do tego noworodki tak w rozki opatulaja ,że myślę że jedna warstwa ubranek starczym np body długi rękaw + półśpiochy albo i nawet bez albo śpiochy i kaftanik .
    u nas właśnie pokazywała te ciuszki szpitalne. Ubierają w śpiochy albo bodziaki i do tego rożek. Wiadomo nie jest to coccodrillo czy inny h&m ale na czas pobytu wystarczy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 19:49

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny słyszeliście o tym noworodku z 1,8 promila?!? Brak słów po prostu... Takie osoby w ogóle nie powinny mieć dzieci!!

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to patrzcie na to
    • DLA DZIECKA
    1. 3-5 szt. ciepłych i cienkich kaftaników;
    2. 3-5 szt. śpiochów lub pajacyków, body;
    3. skarpety, rękawiczki, czapeczki bez wiązania;
    4. kocyk lub śpiworek, „rogal” przydatny przy karmieniu;
    5. kosmetyki do kąpieli, chusteczki do pielęgnacji, ręcznik;
    6. paczkę pieluch jednorazowych dla noworodka (typu newborn),
    7. flanelowe i tetrowe pieluchy.

    kosmetyki do kąpieli?? myślałam, że wycierają po porodzie
    kocyk, śpiworek kurła może jeszcze łóżeczko dostawne przytargać

    Mega lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
‹‹ 826 827 828 829 830 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ