X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli mieliście trudności z zajściem w ciążę ?miałaś operacje ?

    No widzisz ...marzenia się spełniają!!:)
    Ja też marzyłam...i straciłam już nadzieję a tu taka niespodzianka w najmniej oczekiwanym momencie ..taka moja nagroda po tym co przeszłam...mój mały wielki cud :)

    Seli, Mega lubią tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy w 40+5, jakos tak :p wlasnie ciagnie mi sie teraz bo wszystkie prawie juz jestescie 36 albo dalej, albo z dziecmi jak Seli :D a ja dalekooo w tyle :p

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chciała urodzić w terminie, czyli po nowym roku. Bardzo! :-)
    Katepr, masz jakieś sposoby, żeby nie urodzić wcześniej? ;-)

    Mega lubi tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To Gabryś i Czarek się trochę pospieszyli:)
    Wiem,że takie czekanie męczy...chciałoby się już .ale trzeba czerpać z tego czasu co najlepsze. Przygotowywać się spokojnie,dużo odpoczywać i soedzac jak najwięcej czas z dziećmi,które już mamy ...zaraz ten czas trzeba będzie podzielić :) ja wychodzę z takiego założenia ..też już się niecierpliwie ale staram się robić wszystko to na co zaraz czasu mieć nie będę i jakoś leci :)
    We wtorek zacznę robić ten album. Mam ochotę machnąć skrzaty świąteczne bez szycia dostałam od kumpeli wyzwanie ale nie mam materiałów w domu na nie a specjalnie do miasta mi się nie chce. Zobaczę. Ale zajmę się też pakowaniem prezentów,ustalaniem menu świątecznego,lista zakupów...i czas zleci :)
    Katepr to pierwsza ciążę przenosiłaś ale teraz po 38 tc można trochę bezpiecznymi sposobami przyspieszyć ..zresztą już ty pewnie wiesz jakie to sposoby...może nie zawsze działają ale można :) choć mysle ze najlepiej to zostawić naturze...ona wie co robi:)

    Mój dziś też taki spokojniejszy...przeciągnie się od czasu do czasu...dobrze że jutro wizyta bo ta jego ostatnio mniejsza aktywność mnie martwi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 14:55

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam endometrioze, leczę się na nią od 8 lat ponad i miałam wycięty jajnik z jajowodem bo duży torbiel miałam. Stany zapalne, leczyłam się potem i mówili "albo teraz albo nigdy"... Wolałam nigdy niż bez studiów, domu, pracy i w ogóle mieć dziecko. Od lat rozmawialiśmy w razie wypadku o adopcji i in vitro.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli jest przekochany ❤️ Ma piękny uśmiech. Teraz jeszcze bardziej nie mogę się doczekać mojej Hani ❤️

    Katepr a co ja mam powiedzieć :D ledwo skończony 33. w ogóle mam wrażenie jakbym miała w innym miesiącu rodzic niż reszta :P jeszcze Elmuszka jest ze mną chociaż ;)

    Seli, Elmuszka lubią tę wiadomość

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli cudowny maluszek <3 I ten uśmieszek :) Super się Ciebie czyta, zmiana o 180 stopni ;) No i gratuluję ogarnietosci :D Przeszłas swoje i Gabryś teraz Ci to wszystko wynagrodzi.

    My też sporo przeszliśmy... Prawie 4 lata starań, po drodze ciąża pozamaciczna i dwa poronienia, badania itd. Wiele wylanych łez, bezsilność, chęć poddania... Dlatego czasami do mnie to nie dociera, że za chwilę to marzenie się spełni. Czasami jak patrzę w lustro i widzę brzuch, to myślę sobie, że jeszcze niedawno zastanawiałam się jak to jest być w ciąży, jak rośnie brzuszek, a za chwilę nie będę już go miała :)

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie dowierzałam, ale wszystko jest warte tego maleństwa :D Jesteśmy oboje bardzo zakochani. Nie możemy się nim nacieszyć.

    A ja... W sumie cieszę się, że jestem po ciąży. Kilogramów nie wiele zostało, dobrze się czuje, jeszcze nigdy chyba tak dobrze się nie czułam :P

    I nie wiem czy to takie uroki a początku... bo on się wierci, wierzga ale na śpiącego :P i naprawdę duzo zrobiłam w domu, teraz mąż się śmieje, że mnie nie poznaje bo i posprzątałam, ciasto zrobione, obiad zrobiony, ja wypoczęta, nawet drzemkę miałam :P i mały też zadbany :P

    Paulina_2603, Kendy, Mega lubią tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli ale śliczny !! Zazdroszczę z całego serca ale ja w sumie bardziej przez tą tokso chce już być pewna i spokojna że małej nic nie jest...

    Kendy to jest normalne maluchom jest już teraz bardzo ciasno więc ciężko się ruszać a te ruchy to są często teraz przeciągania bardziej. Też odczułam zmianę już nie robi mi "dzikiego konika" teraz jest to wielka leniwa ryba pod skórą i już nie tyle tych ruchów jak kiedyś chociaż czkawka jej została do teraz więc jak się najem czekolady to mi czka koło szyjki :D

    Katepr powiem Ci że szybko to mija.. 2 tygodnie różnicy wydaje się dużo a przecież nie dawno zaczynałyśmy pisać na tym forum o testowaniu i przyrostach bety :D

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja po obiadku..i na sofke leżanko,może i bym podrzemała ale mąż sobie z domu kino zrobił.Film chyba na ful..lubi tak i te wszystkie łupanki,strzelanki a mnie szlak trafia jak tak dudni. Ale niech korzysta ..jak synek będzie to będzie zmuszony choć trochę przyciszyc. Nie zamierzam przyzwyczajać go do spania w głuchej ciszy ale przy tym by się nie dało.

    Seli
    Przeszłaś też sporo. Widzisz tak miało być. Cieszcie się teraz tym czasem. A że taka obrotna jesteś to cos w tym jest że im więcej mama ma na głowie tym lepiej jest zorganizowana. Ja do dziś się zastanawiam jak ogarnialam dzieci pracując odwożąc do przedszkola ,szkoły,obiady rano o 5 gotowałam przed pracą ,bo jeszcze dziadków miałam pod opieką.A po pracy sprzątanie domu po całym dniu,lekcje,kolacja,prasowanie ubrań na następny dzień.. Wszystko się da:)teraz w ciąży to ja mam taką labe jakiej nie miałam kupę lat. No to korzystam bo po porodzie wpadnę znowu w mój wir:)

    Lisa
    Wszystkie się doczekamy i Ty też:)

    Paulina
    Też swoje wycierpiałaś i fakt piękne jest to ,że się udało,że marzenie się spełnia...zasłużyłaś:) już teraz będzie tylko pięknie :)

    A jak podchodzicie do kwestii diety matki karmiącej? Tyle różnych opinii. Seli jesz wszystko czy uważasz?
    Ja chyba na początku zrezygnuje z wzdymajacych i smażonych rzeczy tak do 3 mca a potem powoli będę wprowadzać wszystko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 15:52

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spaceangel
    Niby to wiem że już może tak być a wolę jak szaleje. A byl z tych aktywnych więc takie lenistwo mnie zastanawia. Ale czkawkę też ma właśnie teraz po obiedzie :)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jem wszystko, tak mówiły mi laktatorki i w ogóle. I że niby to mit z tym odstawianiem nabiału, bo mleko matki i tak ma laktozę :P
    A zjadłam w szpitalu trzy burgery z pasibusa z boczusiem, cebulką i młody żyje :P w piątek była pizza za mikołajki :P wczoraj rosołek, dziś kurczaczek pieczony.

    Od neonatologa mam zalecenia by brać dha i dosypywać do mleka co drugie karmienie bebilon hmf. Ale moje dziecko tak się rozkręciło z jedzonkiem, że o 15 zjadł 50 ml i teraz o 16 już 40 ml :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamierzam jeść wszystko. Mleko produkuje się z krwi, a nie z treści żołądkowej, więc nawet wzdymajace rzeczy można jeść. My mamy możemy to odczuć, ale maluszek nie :)

    Seli, katepr lubią tę wiadomość

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez miałam nastawienie, ze wszystko bo przecież mleko tworzy się z krwi itd itp. Jednak moja koleżanka ostatnio najadła się bigosu i trafiła z miesięcznym dzidziusiem u lekarza bo nie mógł się uspokoić, i faktycznie brzuszek cały twardy, wzdety :P wcześniej nie było żadnych problemów. Bardzo możliwe, ze to był czysty przypadek ;) ale przez ta sytuacje, będę mieć to w tyle głowy i się pewnie od razu na wszystko jednak nie rzucę tylko będę sprawdzać po trochę, po kolei :) ale odmawiać sobie całkowicie tez pewnie nie będę, jeśli nie będzie takiej potrzeby.
    Jak zobaczę, ze zjem kapustę czy grzyby a Mała będzie płakać pół nocy to jej nie powiem „ hej, nie udawaj, na pewno Ci nic nie zaszkodziło, mamaginekolog mówi, ze można wszystko jeść” :P tylko na następny raz sobie odpuszczę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 18:11

    Kendy lubi tę wiadomość

    klz99vvjhysycx8i.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Położna nam chyba 5 razy powtórzyła że nie ma czegoś takiego jak dieta matki karmiącej rzetelnie przedstawiła wiedzę badania i argumenty więc na przyszłośc tego sie zamierzam trzymać. Mam nadzieję że się uda karmić p

    Seli, Paulina_2603 lubią tę wiadomość

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczaki...
    Siedzę teraz żeby ogarnąć dla małego lekarzy i co?... Terminy są na 3 miesiące :O
    a my musimy zrobić badania za 4 tygodnie... Liczyłam się z terminem, kasą (chcemy prywatnie), ale nie sądziłam, że prywatnie będę czekać 3 miesiące na neurologa.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli, Gabryś jest cudowny <3 <3 Taki Słodziaczek!! Nie dociera do mnie że u mnie w brzuchu siedzi taki Bąbelek. Nie ogarniam

    Seli, Lisa24 lubią tę wiadomość

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katepr wrote:
    Kendy w 40+5, jakos tak :p wlasnie ciagnie mi sie teraz bo wszystkie prawie juz jestescie 36 albo dalej, albo z dziecmi jak Seli :D a ja dalekooo w tyle :p
    Ja się czuję tak samo! I bym już tak chciała urodzić, żeby mieć Młodą przy sobie, strasznie na mnie wpływa, że większość już tak blisko porodu!
    Lisa24 wrote:
    Katepr a co ja mam powiedzieć :D ledwo skończony 33. w ogóle mam wrażenie jakbym miała w innym miesiącu rodzic niż reszta :P jeszcze Elmuszka jest ze mną chociaż ;)
    no właśnie właśnie! Dobrze, że jesteś Lisa!

    Seli, piękności ten Twój Gabryś!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 18:13

    Seli, Lisa24 lubią tę wiadomość

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka, Katepr tak naprawde nie znacie dnia ani godziny ;) Przyklad Seli i Zosi
    Lisa, Ty też

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 18:14

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marin wrote:
    Elmuszka, Katepr tak naprawde nie znacie dnia ani godziny ;) Przyklad Seli i Zosi
    Lisa, Ty też
    Prawda! Ale niech Zosiek jeszcze posiedzi w brzuszku, nie wyganiam jej! Oby do stycznia poczekała, a ja chętnie odwiedzę teściów w święta! Samej mi się nie chce nic szykować :P

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
‹‹ 824 825 826 827 828 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ