X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No bo pajace to właśnie takie piżamy :-D Ale co tam, my nawet gości w pajacach przyjmujemy :-p

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    Elmuszka właśnie tez ostatnio sprawdzałam jak z ta wkładka.. i znalazłam, ze do ok 4 miesiąca albo jak już będzie wystawać z niej.. wiec jeździ w wkładce dalej. Tylko my mamy rock z maxi cosi
    A w jakim rozmiarze chodzi Zosia? Przeszlyscie już na 68??
    A w tym rocku macie wkładkę w całości, czy można zostawić coś pod samą głową?

    My ciągle w 62, ale już są takie na styk. Przerzedza mi się w szafce, bo odkładam te za małe.

    Katepr- super że można te wkładkie stopniowo wyjmować!

    Kendy- zestaw body z długim i jakieś spodnie to też mój numer 1. Alternatywa to body z krótkim rękawem i pajac.

    A przebieracie dzieci po nocy? bo ja leniem jestem, Zośka po wieczornej kąpieli jest ubierana w czyste ciuszki i chodzi w nich do następnej kąpieli, chyba że się wybrudzi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 15:34

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Martita25 Ekspertka
    Postów: 240 104

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) ja co prawda z wątku kwietniowe mamy 2019, ale z racji na to że tu wszystkie z Was już macie porody za sobą pozwoliłam sobie do Was zajrzeć i podpytać, czy któraś z Was miała podobną sytuację do mojej. Mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe :)
    Chodzi dokładnie o zastrzyki z heparyny (ja akurat przyjmuję Neoparin 0,4).
    Czy któraś z Was przyjmowała je w trakcie ciąży? Jeśli tak to czy przed porodem/cesarką miałyście je odstawić? Jeśli tak to na ile przed? A jeśli nie to jak wyglądał poród z nimi?

    Mój prowadzący zalecił branie ich aż do samego porodu i nie ukrywam, że martwię się co będzie jak np. wezmę zastrzyk a poród zacznie się w niedużym odstępie od niego czy nie skończy się to poważnym krwotokiem (nie wspominając jakby była konieczna nagła cesarka). Lekarz w szpitalu w którym chce rodzić nastraszył mnie, że jest to duże zagrożenie dla matki i może się skończyć tragicznie. Mój prowadzący jednak dalej twierdzi, że mam ich nie odstawiać, więc mam dwie skrajne opinie.

    Będę bardzo wdzięczna jeśli któraś z was zechce podzielić się swoimi doświadczeniami z tym lekiem

    w57v3e3kj62w502x.png
    iv092n0abe21tvz2.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie daje za wygraną co cyc to cyc..NUK też be:/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 15:55

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka
    Ja przebieram po nocy i mimo,że czyste to wrzucam do prania dlatego u mnie ciągle prania pod dostatkiem :)
    Czasami jak np przebieram kilka razy dziennie i przed kąpielą ściągam ubranko które miał np pół dnia czy dwie godziny i nieraz zostawiam na następny dzień na rano
    .Tak naprawdę jeśli dziecko nie zasika to te ubranka są czyste takie maluchy jeszcze się tak nie brudza.Ubranka Olafka po ściągnięciu jeszcze pachna ,więc..

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam coś fajnego .książeczka spersonalizowana.Bajka,gdzie dziecko jest bohaterem historii:) chyba zakupie małemu będziemy czytać i będzie miał super pamiątkę :)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita25 wrote:
    Cześć dziewczyny :) ja co prawda z wątku kwietniowe mamy 2019, ale z racji na to że tu wszystkie z Was już macie porody za sobą pozwoliłam sobie do Was zajrzeć i podpytać, czy któraś z Was miała podobną sytuację do mojej. Mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe :)
    Chodzi dokładnie o zastrzyki z heparyny (ja akurat przyjmuję Neoparin 0,4).
    Czy któraś z Was przyjmowała je w trakcie ciąży? Jeśli tak to czy przed porodem/cesarką miałyście je odstawić? Jeśli tak to na ile przed? A jeśli nie to jak wyglądał poród z nimi?

    Mój prowadzący zalecił branie ich aż do samego porodu i nie ukrywam, że martwię się co będzie jak np. wezmę zastrzyk a poród zacznie się w niedużym odstępie od niego czy nie skończy się to poważnym krwotokiem (nie wspominając jakby była konieczna nagła cesarka). Lekarz w szpitalu w którym chce rodzić nastraszył mnie, że jest to duże zagrożenie dla matki i może się skończyć tragicznie. Mój prowadzący jednak dalej twierdzi, że mam ich nie odstawiać, więc mam dwie skrajne opinie.

    Będę bardzo wdzięczna jeśli któraś z was zechce podzielić się swoimi doświadczeniami z tym lekiem

    akurat heparynowe dziewczyny chyba wywiało na fb, ale z tego co pamiętam to brały ciągle i 6 tygodni po porodzie. Jeśli rodzisz sn to nigdy nie wiadomo kiedy to nastąpi, a te z umówioną cc nie odstawiały. Ale więcej się nie wypowiem bo nie wiem :P ale pojawiał się u nas taki temat i tyle z tego pamiętam ;)

    Martita25 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Znalazłam coś fajnego .książeczka spersonalizowana.Bajka,gdzie dziecko jest bohaterem historii:) chyba zakupie małemu będziemy czytać i będzie miał super pamiątkę :)

    też to widziałam :D podoba mi się i chyba też będę kupować :D

    Kendy lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Martita25 Ekspertka
    Postów: 240 104

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli bardzo dziękuję za odpowiedź ! :)

    Seli lubi tę wiadomość

    w57v3e3kj62w502x.png
    iv092n0abe21tvz2.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez myśle o tej książeczce ;)

    Elmuszka całość, chociaż się jej jeszcze przypatrze, ale nie wydaje mi się, żeby można było ją rozłożyć

    Kendy lubi tę wiadomość

    klz99vvjhysycx8i.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 18 marca 2019, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lubie body plus spodenki plus skarpetki. Spodnie leginsy jakies zazwyczaj :) polspiochy to dla mnie jakby w pizamie byla caly dzien, tak dziwnie :p

    Pajace ubieram tylko na noc w sumie :)

    Ja teraz zabawek jeszcze nie kupowalam.bo mam po starszaku te pierwsze do łapania itd. Karuzelke tez. Ale na urodziny kazde i pod choinka znoeu sie nazbiera..

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 18 marca 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam wygodnie teraz jest ubierać w body z długim i dresowe spodnie plus skarpetki. Do rozmiaru 56 ubierałam polspiochy zamiast dresowych, a od 62 po prostu już nie miałam polspiochow wiec dresik :) no i na dzień ma inne ciuszki niż na noc (praktycznie tylko pajac). Chociaż często muszę przebierać w ciągu dnia bo lubi puścić bokiem kupkę :/ wiec oprócz sterty prania to jeszcze zapieranie wcześniej mnie czeka.

    Używamy smoczków Lovi dynamicznych i w sumie ciesze się ze trochę nauczyłam młodego go cyckac bo w trudnych sytuacjach się przydaje - coś w stylu manipulacji, ale jak jest spokojny, najedzony to mu po prostu go nie daje żeby nie przegiąć w druga stronę i uzależnić od smoczka, bo to później tez problem.

    Pochwale sie i moich chłopów. W sobotę zakupy ciuchowe na dzień kobiet super udane :) mąż kasy się pozbył a mały grzeczniutki w centrum handlowym w wózku przez prawie 5h! Pozwolili mamusi się wyżyć w sklepach hihi i od razu wraca chęć do życia.

    Martoszka, Seli lubią tę wiadomość

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 18 marca 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas problemy brzuszkowe były od piątku, czasu na ściąganie ostatnich kropel mleka nie było i takim sposobem dziś już nic praktycznie nie poleciało. Trochę mi przykro:-( Ale to też przez problemy przy porodzie tak mało miałam. Z resztą słabo przybierała, może teraz nadgoni z wagą.

    M&M
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 18 marca 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olinka, prawda, trzeba tez pamiętać o sobie w tym wszystkim :)) ja w końcu zmotywowałam się do wykorzystania vouchera, który dostałam od męża pod choinke i zapisałam się na 6 kwietnia na jakiś zabieg oczyszczający twarz, Pani ma mi coś dobrać odpowiedniego do cery :) i na masaż relaksacyjny m, który dostałam w gratisie. Wolny termin na sobotę był dopiero na trzecia sobotę.. ale w tygodniu nie dam rady bo nie ma męża a mamy nie chce wykorzystywać do takich rzeczy, wiec muszę zaczekać
    Ale już się nie mogę doczekać :)) to chyba był najlepszy prezent, jaki dostałam od męża ;P.

    OlinkaO lubi tę wiadomość

    klz99vvjhysycx8i.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 18 marca 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff nadrobiłam :P ale się rozpisalyscie :D

    Wczoraj nam minęło 3 miesiace, z miesiąca na miesiac mija to szybciej niestety..

    My fotelik mamy avionaut pixel i tam powyzej 60 cm trzeha wyjac wkładke, ja zostawilam tylko taka kostke pod dupkę.

    Julka ma 65 cm, i co sklep to inna rozmiarpwka, np w newbie wchodzi w 56 a ze smyla 68 ( choc jeszcze lekko przydlugawe).

    Dzis bylam na lowach sukienkowych na chrzest ale oczywiscie nic nie znalazlam wiec wybiore jakas starą albo kupie garnitur w jakims fajnym kolorze.

    Moja corka nie chce spac w nicznym innym niz rożek- no masakra bo on juz za mały jest, no w śpiworku nie usnie,musi byc spetana :(

    Kendy sprobuj smoczek difrax:)

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 18 marca 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olinka
    Fajnie,że zakupy udane.

    Lisa
    Super zrelaksujesz się troche:)

    A ja dziś cieszę się z małych rzeczy :) miałam bezstresowy prysznic bez płaczu ..spokojna depilacja..:) ale za to cały dzień mały marudził. Praktycznie cały dzień przy cycku innaczej nie dał się uspokoić i dziś wszystkie smoki totalnie be..także mały śpi a ja kuruje cycki..:)

    Martoszka
    Nic nie poradzisz. Pomyśl o tym co dobre w mm.:)

    Czarnaiwi
    Dzięki..pierwsze słyszę ale poszukam.
    Kiedy Chrzciny?
    Difrax naturalny czy dental ,bo zupełnie inne kształty?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 22:04

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 18 marca 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa zazdroszczę masażu ! Mój kręgosłup to jakaś masakra- boli ze nie mogę już, a z pozycji siedzącej to potrzebuje kilkanaście kroków by się wyprostować... :(

    Czarnaiwi - kiedy chrzest? My mamy 14 kwietnia i tez szukam sukienki lub garnituru, albo spodni na kant, jak znajdziesz coś ciekawego to się pochwał, może zgapię od Ciebie ;) (po prostu pójdę na łatwiznę)

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 19 marca 2019, 03:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Olinka
    Fajnie,że zakupy udane.

    Lisa
    Super zrelaksujesz się troche:)

    A ja dziś cieszę się z małych rzeczy :) miałam bezstresowy prysznic bez płaczu ..spokojna depilacja..:) ale za to cały dzień mały marudził. Praktycznie cały dzień przy cycku innaczej nie dał się uspokoić i dziś wszystkie smoki totalnie be..także mały śpi a ja kuruje cycki..:)

    Martoszka
    Nic nie poradzisz. Pomyśl o tym co dobre w mm.:)

    Czarnaiwi
    Dzięki..pierwsze słyszę ale poszukam.
    Kiedy Chrzciny?
    Difrax naturalny czy dental ,bo zupełnie inne kształty?
    Trudno o tym myśleć jak matka i babcia są złe, że nie mam już mleka. I tylko krzyczą na mnie od momentu porodu, że muszę coś zrobić by nie karmić mm, bo cycek jest najlepszy dla dziecka. No ale ja nic nie wyczaruję jak było od początku mało. Ale im nie wytłumaczysz, zajechały mnie tym gadaniem i o. Temat mm jest jak coś okropnego, jak zło...

    M&M
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 19 marca 2019, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry. Mamy 3 miesiące :-D

    Lisa24, Martoszka, katepr lubią tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 19 marca 2019, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka nie bierz do głowy bo zwariujesz. Są rzeczy na które nie mamy wpływu i nie ma co się nad nimi roztrząsać.Twoje dziecko będzie tak samo szczęśliwe na mm. Poza tym pisałaś że mało przybierało na piersi wiec w tym przypadku mm będzie lepsze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 07:36

    qb3cj44jih1qq6pl.png
‹‹ 996 997 998 999 1000 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ