X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne *~*~* STYCZNIÓWKI 2015 - łączmy się ;) *~*~*
Odpowiedz

*~*~* STYCZNIÓWKI 2015 - łączmy się ;) *~*~*

Oceń ten wątek:
  • Ag... Autorytet
    Postów: 6067 6269

    Wysłany: 5 listopada 2014, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martaaa wrote:
    A u nas dziś 80%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    I 33 tydzień rozpoczęty. Jeszcze 14 dni i będziemy bezpieczni.

    Co do magnezu brałam 6 magneB6 a teraz już tylko 2. U mnie skurczy brak.

    Miłego dnia :)


    Gratulacje- ja jeszcze 2 dni:D
    i tez uwazam ze 14 dni, niestety moj lekarz powie 21:/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2014, 09:51

    Martaaa lubi tę wiadomość

    dqprhdgeyewjk8qy.png
  • Agus89 Autorytet
    Postów: 1506 2586

    Wysłany: 5 listopada 2014, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj z Mężem też mieliśmy spięcie.
    Oczywiście ja zaczęłam.
    Bez powodu jak zawsze. Ot tak żeby było ciekawiej.
    Moje hormony są straszne.
    Sama się ich boję.
    Powodują że ryczę a za 15 min się z tego śmieję. :) I na tym się kończy nasza spinka. :)

    43kt9vvj5d2sqlej.png
  • gonek Przyjaciółka
    Postów: 85 134

    Wysłany: 5 listopada 2014, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny.
    Jestem z Wami od poczatku ale malo sie udzielalam bo przy dwojce dzieci brakuje na to czasu...ale czytam codziennie i czekam na pierwsze porody (nie w listopadzie oczywiscie :))
    Tak jak niektore z Was i ja bylam kilka dni w szpitalu bo skracala mi sie szyjka i mialam skurcze...na szczescie opanowane i mam duzo lezec. Cesarke mam miec wyznaczona na 23-24 grudnia,ale bede jeszcze z nia rozmawiac zeby chociaz na 20tego wyznaczyla,bo jesdnak wole swieta spedzic w domu z rodzina :)

    Ag..., Paula44, jonka91, lwuska55592, Kawa, Silatan lubią tę wiadomość

    f2w3rjjguyawgot1.png
  • Ag... Autorytet
    Postów: 6067 6269

    Wysłany: 5 listopada 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gonek- jak milo cie "widziec":)
    wypoczywaj ile się da i faktycznie walcz o 20:) wigilia w szpitalu srednio:/

    dqprhdgeyewjk8qy.png
  • gonek Przyjaciółka
    Postów: 85 134

    Wysłany: 5 listopada 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A teraz mam pytanko do dziewczyn,ktore sa na zwolnieniu.
    Ja jestem na zwolnieniu od 3go lipca,we wrzesniu juz powinnam dostac chorobowe z zusu ale ksiegowa nie doniosla jednego zwolnienia i to sie przesunelo...tylko jest juz listopad a ja nadal nie dostalam pierwszego chorobowego,a juz niedlugo powinnam dostac trzecie...wiem,ze od doniesienia tego zwolnienia zus ma znowu 30dni na wyplacenie i te 30dni mija dzis luc jutro a na koncie dalej pusto...czy u Was tez zus wysyla chorobowe po 30dniach??? to jest chore jakies,jak mozna zyc z jednej pensji...czytalam,ze zusy robia wszystko zeby opoznic placenia ale kuzwa jak im trzeba placic to nie mozna sie spoznic o jeden dzien!

    f2w3rjjguyawgot1.png
  • gonek Przyjaciółka
    Postów: 85 134

    Wysłany: 5 listopada 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A teraz musze sie wypowiedziec co do karmienia piersia...pieknie zielarko,ze jestes zwolenniczka naturalnego karmienia i namawiasz do tego.Uwierz mi,ze ja tak jak Ty tez uwazam,ze nie ma nic lepszego od mleka mamy,no i ta bliskosc z dzieckiem...cos pieknego...tylko denerwuje mnie,jak ktos komu to sie udalo twierdzi,ze kazda kobieta moze wykarmic swoje dzieci bo jestesmy do tego stworzone...otoz nie...ja mam juz dwojke i zadnego nie bylam w stanie wykarmic,choc piersi mam do tego stworzone (tzn duze i mogloby sie wydawac,ze mleka w nich nie zabraknie),a ja tego mleka po prostu nie mam...probowalam nawet odciagac pokarm zeby zobaczyc ile tego jest,to miesiac po porodzie odciagnelam moze z 20ml z dwoch piersi...dla mnie to jest porazka ale nic na to nie poradze...niedlugo urodze trzeciego szkraba i znowu bede walczyc i jesli sie uda to bede dziekowac bogu...
    niestety jedna ma tego mleka duzo a inna tyle co kot naplakal i nie da sie tym wykarmic dziecka...skoro podaje cycka a dziecko po karmieniu nadal placze to musze mu podac butle bo co mam go trzymac glodne jak nie najadlo sie moim mlekiem?

    f2w3rjjguyawgot1.png
  • polaola Autorytet
    Postów: 618 639

    Wysłany: 5 listopada 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chce kupic pieluchy tetrowe, flanelowe, bawelniane, recxniki macie jakis uzytkownikow na allegro sprawdzonych?

    PAULA lubie to,co Ty :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2014, 10:39

    relgtv734oc66rli.png
    https://www.suwaczki.com/tickers/relgtv734oc66rli.png
  • Ag... Autorytet
    Postów: 6067 6269

    Wysłany: 5 listopada 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    r_p77 i healthworld- ja u nich kupowalam

    Anutka, polaola lubią tę wiadomość

    dqprhdgeyewjk8qy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja u tego drugiego też ;)

  • Melula Autorytet
    Postów: 2598 2847

    Wysłany: 5 listopada 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka! A ja wam powiem, że mamy z małżem mocne charaktery - oba rogate. Przed ciążą nie było tygodnia, abyśmy się na siebie nie boczyli. Od maja, czyli od momentu dowiedzenia się o ciąży miałam może takich sytuacji 3-4. Mój nie dyskutuje ze mną, jak się nie zgadza to mówi: "ja wiem swoje, a ty swoje", ale nie kłóci się i tak na koniec wychodzi na moje (nasze), bo ja ripostuje, np. "dla mnie możesz tego nie zrobić, bo ja obca baba jestem, ale dla swojej córki nie zrobisz?". I się ten mój chłop poddaje. Jak mała uparcie kopie to mówię, że uparta po tatusiu, a mój wtedy wzrasta o 10 cm i jest dumny :) Tak go ugłaskuję :)
    Teraz, jak już świadomy, że nie ma wiele czasu to zaczyna się organizować. Pracuje od 7 do 18, a przyjeżdża z pracy i np. maluje, szpachluje, wykańcza pokój córeczki :) Na początku nie był taki chętny do robienia pokoju dla Małej, bo przecież będzie z nami, ale "dla swojej córeczki" robi wszystko, co sobie zażyczę, bo teraz my dwie to jeszcze jedno słowo :)
    Dziś zakupiłam balsam na brodawki - Mustela, był w "promocji" (23zł za 30g) i DHA, bo się skończył... Moja mama robi brakujące zakupy ubrankowe na Mazurach, bo znalazła tańszy sklep z ubrankami dla dzieci. Rodzice przyjeżdżają do nas na długi weekend. Kazali zrobić listę brakujących akcesoriów, bo zamierzają zakończyć zakupy - mieli sponsorować wózek, ale jak dostałam za darmo to tę kasę przeznaczają na resztę wyprawki :) Mam zapisać wszystko, co chcę i będę potrzebowała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2014, 10:52

    Ag..., szpilka, jonka91, Kawa, renia83, Paula44, agnesik lubią tę wiadomość

    dqprio4pygfv875f.png zrz6anlieenmishw.png
  • jonka91 Autorytet
    Postów: 1701 2352

    Wysłany: 5 listopada 2014, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się po wizytach.

    A więc płuca, oskrzela czyste, żadnych zmian ropnych lekarz nie stwierdziła, jedynie trochę powiększone węzły chłonne. Mam się kurować domowymi sposobami + Apap + spray do nosa + Rutinoscorbin + Isla. Jak nie przejdzie i będzie gorzej przyjść jeszcze raz.

    A jeśli chodzi o wizytę ginekologiczną to mój wielki sukces, bo NIE MA GRZYBA!!! :D :D :D, po drugie szyjka bez zmian (ok. 3cm, zamknięta), Młody odwrócony główką w dół, od ostatniej wizyty 4 tyg temu 2,5 kg na plusie, niestety lekka anemia wyszła, mocz ok.
    Poznałam również położną środowiskową, której wizyty mogę się spodziewać po porodzie. Przesympatyczna kobieta, pracuje w szpitalu, w którym chcę rodzić, dostałam od niej telefon prywatny w razie potrzeby i za tydzień się umówiłam z nią na rozmowę o porodzie, laktacji, problemach wszelakich i o tym o czym tylko chcę :)
    Mam na miesiąc rozpisane 3 wizyty, kolejną już za tydzień, żeby pouzupełniać wyniki badań, pokserować te, które są potrzebne do porodu. Następną 24.11 i kolejną 8.12. USG III trymestru 21.11 o 10:20. :)

    Malenq, Paula44 lubią tę wiadomość

    2e0KXOD.jpg2e0Kp1.pngUld9p2.pngPYdSp1.png


  • Melula Autorytet
    Postów: 2598 2847

    Wysłany: 5 listopada 2014, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jonka, rodzisz w Wołominie? Ja pewnie poznam położną na SR, na ostatnich zajęciach, bo nie wiem czy u nas w Ząbkach, w przychodni jest położna.

    dqprio4pygfv875f.png zrz6anlieenmishw.png
  • jonka91 Autorytet
    Postów: 1701 2352

    Wysłany: 5 listopada 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zdecydowałam się na Wołomin. A do której przychodni jesteś zapisana w Ząbkach? Bo zazwyczaj przysyłają tą z Twojej przychodni.
    Edit z przychodni, gdzie zapisałaś dziecko po porodzie.

    Chyba że posiadam jakieś stare informacje, więc jak coś to mnie poprawcie dziewczyny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2014, 11:02

    2e0KXOD.jpg2e0Kp1.pngUld9p2.pngPYdSp1.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polaola wrote:
    Dziewczyny chce kupic pieluchy tetrowe, flanelowe, bawelniane, recxniki macie jakis uzytkownikow na allegro sprawdzonych?

    PAULA lubie to,co Ty :-)

    gapa_kids brałam kolorowe tetry, tanio i na moje oko dobre

    Paula44 lubi tę wiadomość

  • bluegirl89 Autorytet
    Postów: 429 934

    Wysłany: 5 listopada 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malenq wrote:
    a jaka maść na popękane brodawki?

    Ja kupiłam MALTAN i bardzo sobie chwalę, nie mam co prawda popękanych ale jedeną mam rozdrapaną bo strasznie swędzi...ale ładnie się dzięki tej maści goi :)

    Malenq lubi tę wiadomość

    ex2bhdgejfu72ae7.png
    km5shdgeqwm0rb9j.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polaola wrote:
    Dziewczyny chce kupic pieluchy tetrowe, flanelowe, bawelniane, recxniki macie jakis uzytkownikow na allegro sprawdzonych?

    ja kupowałam przedmioty od:
    - Baby-Raj
    - kokainakokaina
    - HealthWorld
    - r_p77
    - INTERBOBO-PL
    - gapa_kids
    - otek76

    nikt mnie nie zawiódł:)

    Paula44 lubi tę wiadomość

  • Ag... Autorytet
    Postów: 6067 6269

    Wysłany: 5 listopada 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kokainakokaina:D cos ty temu dziecku kupiła:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2014, 11:16

    Malenq, Paula44, agnesik, olka25, Agus89, kejti91 lubią tę wiadomość

    dqprhdgeyewjk8qy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A można dziecko zapisać do przychodni nie w swoim mieście?
    Konkretnie chodzi mi o to że mieszkam w małej mieścinie ale są tu mega kolejki do lekarzy, mnóstwo schodów i zaparkować samochód tak bym była w stanie wyciągnąć fotelik graniczy z cudem... A drugą przychodnię, do której sama kiedyś uczęszczałam mam w takiej samej odległości, ale to już inna miejscowość. A tam najbardziej by mi odpowiadało.
    Można tak?

  • marrtka Autorytet
    Postów: 511 716

    Wysłany: 5 listopada 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag... wrote:
    kokainakokaina:D cos ty temu dziecku kupiła:)
    :D leję hahaha aaałaa moja macicaa :D

    Malenq, Agus89 lubią tę wiadomość

    dxomkrhms4puy6o2.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 5 listopada 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [figa z makiem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2015, 18:38

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
‹‹ 1140 1141 1142 1143 1144 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ