X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Mamausia Autorytet
    Postów: 701 1462

    Wysłany: 10 sierpnia, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    Rocky ja mam 9 z poofi i mi się sprawdza idealnie kocham ta poduszkę :D

    Mamausia i reszta nie mogę linkować ale puszczam z zapodaj które to kupiłam szare bo kosztują 85 zł a inne kolory 190 😅 , nie jest 100 % bawełna ale dla mnie za 85 zł nie musza.

    aacb87da453d5.pnghttps://zapodaj.net/plik-IDd03eABhh

    Mój brzuch No cóż rośnie … totalnie szybko 😂 przystałam pewnie najwiecej z was do tej pory bo od początku ciąży 7 kg. Ale lekarka nie mówiła że to za dużo. Ja tez nie czuje sie ulana tylko zaokrąglona z przodu.

    Domi ja Ci się do końca forum nie odwdzięczę za tą polecajkę. Te dresy to jest jakiś obłęd dla takiego dresiarza jak ja. Zamówione !

    Mogę szukać rzeczy do domu,dla dzieci i dla męża,ale dla siebie nie cierpię . Nie mam z tego przyjemności.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia, 18:03

    Domi.Nika lubi tę wiadomość

    👩🏼 37 lat 🧔🏻41 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 usg puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚progesteron 52,80ng
    16.05.2024 - beta 2464
    22.05.2024 - 1 usg 'tylko' pęcherzyk ciążowy
    24.05.2024 - beta 26709
    28.05.2024 wizyta mamy wyczekane ❤
    11.07.2024 prenatalne 7,5cm zdrowego bobasa

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 462 707

    Wysłany: 10 sierpnia, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia proszę bardzo spędziłam jedynie wczoraj kilka godzin na szukaniu ubrań ciążowych 😂 Ja lubię szukać ubrań dla siebie :)
    To podzielę się już swoim reasarchem :

    Sensowne można znaleźć na :
    - the miracle makers https://www.themiraclemakers.com/
    - cool mama https://coolmama.pl/
    - formommy https://formommy.pl/
    - booobyesss https://booobyesss.com/pl/index
    - Milk and Love https://milkandlove.pl/
    No wiadomo hm i zalando i vinted :) ja i tak najwiecej rzeczy preferuje z vinted bo szkoda kasy na ubrania które nie będą długo wykorzystywane a upolowałam fajne rzeczy :)

    kattalinna, Holibka lubią tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 462 707

    Wysłany: 10 sierpnia, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ano i musiałam to zrobić - gdyż ewolucja mojego brzucha jest dynamiczna w dwa tygodnie pierwsze to dzień ślubu ostatnie to dziś 😂 nie mam takich samych fotek przy ścianie bo cały czas nie mogę się za to zabrać. Na ślubie nie było widać tylko czułam ze suknia po prostu jest ciasna :p

    10cc212699089.jpghttps://zapodaj.net/plik-Ji97zCPsBr

    kattalinna, Faelwen90, Nomeolvides, Holibka, Podkoszulka, ultramaryna_, alojaloj, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Mamausia Autorytet
    Postów: 701 1462

    Wysłany: 10 sierpnia, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Domi ty już może lepiej nic nie wrzucaj! Narobiłaś apetytytu na ogrodniczki 🤣😊

    Progres brzuszka jest ,ale jest zgrabny.

    Holibka, Domi.Nika lubią tę wiadomość

    👩🏼 37 lat 🧔🏻41 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 usg puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚progesteron 52,80ng
    16.05.2024 - beta 2464
    22.05.2024 - 1 usg 'tylko' pęcherzyk ciążowy
    24.05.2024 - beta 26709
    28.05.2024 wizyta mamy wyczekane ❤
    11.07.2024 prenatalne 7,5cm zdrowego bobasa

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8938 7740

    Wysłany: 10 sierpnia, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia, ja zaczęłam dziś ogrodniczki właśnie oglądać przez Domi 🤣

    Domi.Nika, Mamausia lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 11 sierpnia, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pochwalę się że z pomocą rodziców udało nam się wymyślić sposób na zagospodarowanie naszej sypialni, żeby mieć miejsce na łóżeczko, przewijak i strefę dziecka. Nie wiem czemu rok temu uznałam ze lozko 160x220 i 4 szafy to dobry pomysł. Jakoś nie myślałam wcale o perspektywie opieki nad niemowlakiem 😀 Teraz na wszystko mam miejsce i od dzisiaj startuje intensywniej z wyprawką. Dziecko bije przez brzuszek tak, że jestem w pozycji siedzącej w stanie wyłapać no i mężowi udało się wczoraj wyczuc pierwsze kopniaczki po paru dniach "polowania" :D

    kattalinna, Podkoszulka, Holibka, Mamausia lubią tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8938 7740

    Wysłany: 11 sierpnia, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx, udało się z układem czy wymiana części mebli? Ja ciągle myślę co u nas zrobić

    preg.png
  • Sarst Przyjaciółka
    Postów: 75 59

    Wysłany: 11 sierpnia, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, po cichu Was podczytuje ale cały czas mam lekkie obawy cieszyć się moją ciążą przez moją historię.
    Termin mam na 17 stycznia :)

    Pytanie do Was czy przyjmujecie jakiś kolagen? Jeżeli to to jaki?
    A w kwestii ubrań ciążowych mam 175 cm i pytanie czy znacie marki, które mają spodnie dresowe na taki wzrost 🙈 te co patrzyłam kończą mi się na łydce 🙈

    Holibka, Faelwen90 lubią tę wiadomość

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8938 7740

    Wysłany: 11 sierpnia, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarst, witaj 🙂

    Ja dopiero zaczynam się rozglądać za ubraniami ciążowymi, więc nie podam marek, dziewczyny na pewno podpowiedzą. Ale zaintrygowało mnie to co napisałaś - jakie patrzyłaś, że takie krótkie? Przy wzroście 175cm nie powinnaś mieć większych problemów z doborem, chyba, że jesteś bardzo szczupła z mega długimi nogami. Ja mam 180cm i już nie pamiętam co to krótkie nogawki 😉

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 11 sierpnia, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam całe 156cm i wszystkie są za długie chyba że kupię rybaczki to praktycznie są do kostek 🤣🤣
    Na razie rządnych ciążowych nie kupiłam bo jakoś potrzeby nie mam po prostu większe zwykle ubrania kupiłam w sumie to tylko leginsy i nie ciśnie na razie nic może jak bardziej brzuszek urośnie to kupię typowo ciążowe.

    kattalinna, kinia982 lubią tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 11 sierpnia, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Zaqwsx, udało się z układem czy wymiana części mebli? Ja ciągle myślę co u nas zrobić
    Udało się bez pozbywania się ani jednej rzeczy z pokoju. Obróciliśmy lozko o 180 stopni i zdjelismh drzwi z polowy 1 szafy bo teraz by się nie otwierała. Z tym że będę miała półeczki na rzeczy pod ręką No i mąż będzie musiał przeze mnie wychodzić z łóżka bo będzie przy ścianie. Ale przyzwyczaimy się. Mogłam projektować to z wiarą że nam się uda 😀 przyszły pokój dla dziecka też odmalowany i gotowy na meblowanie i ozdabianie za jakiś roczek 😀

    kattalinna, Holibka lubią tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8938 7740

    Wysłany: 11 sierpnia, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    Udało się bez pozbywania się ani jednej rzeczy z pokoju. Obróciliśmy lozko o 180 stopni i zdjelismh drzwi z polowy 1 szafy bo teraz by się nie otwierała. Z tym że będę miała półeczki na rzeczy pod ręką No i mąż będzie musiał przeze mnie wychodzić z łóżka bo będzie przy ścianie. Ale przyzwyczaimy się. Mogłam projektować to z wiarą że nam się uda 😀 przyszły pokój dla dziecka też odmalowany i gotowy na meblowanie i ozdabianie za jakiś roczek 😀
    No to super 😀 u mnie niestety nie ma szans na przestawienie czegokolwiek 🤷 ale zupełnie się tym nie przejmuję, młody i tak będzie spał z nami w łóżku, a na inne drzemki miejsce się znajdzie w swoim czasie. Za rok dwa pójdzie do pokoju siostry, gdzie wjedzie łóżko piętrowe

    Holibka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 11 sierpnia, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    No to super 😀 u mnie niestety nie ma szans na przestawienie czegokolwiek 🤷 ale zupełnie się tym nie przejmuję, młody i tak będzie spał z nami w łóżku, a na inne drzemki miejsce się znajdzie w swoim czasie. Za rok dwa pójdzie do pokoju siostry, gdzie wjedzie łóżko piętrowe
    Nas olśniło w ostatniej chwili. Nie będzie idealnie ładnie ale za to funkcjonalnie do czasu kiedy odważę się dziecko położyć samo w pokoju. Niby między pokojami jest metr korytarza tylko ale pewnie później ciężko jest dziecko z pokoju wyprowadzić 😀

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8938 7740

    Wysłany: 11 sierpnia, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W praktyce to się przenosi rzeczy dziecka do jego pokoju, a delikwent i tak jak bumerang wraca 😉

    Rocky, Zaqwsx, Podkoszulka, Faelwen90, Holibka, ultramaryna_ lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Sarst Przyjaciółka
    Postów: 75 59

    Wysłany: 11 sierpnia, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Sarst, witaj 🙂

    Ja dopiero zaczynam się rozglądać za ubraniami ciążowymi, więc nie podam marek, dziewczyny na pewno podpowiedzą. Ale zaintrygowało mnie to co napisałaś - jakie patrzyłaś, że takie krótkie? Przy wzroście 175cm nie powinnaś mieć większych problemów z doborem, chyba, że jesteś bardzo szczupła z mega długimi nogami. Ja mam 180cm i już nie pamiętam co to krótkie nogawki 😉

    Mam dosyć długie nogi, więc generalnie wszystkie spodnie standardowe ze Stradivariusa czy Zary często były za krótkie
    Anna Fields z zalando kiedyś zamówiłam zwykle dresy i właśnie były za krótkie sięgały do połowy łydki 🙈
    Z Hmu ciążowe też do połowy łydki 🙈

  • Tigra Autorytet
    Postów: 595 685

    Wysłany: 11 sierpnia, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,wywaliło mi brzuch.Jak to możliwe z dnia na dzień?Ogolnie często boli mnie brzuch,stawia się też dość często.

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1685 1688

    Wysłany: 11 sierpnia, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tigra wrote:
    Cześć dziewczyny,wywaliło mi brzuch.Jak to możliwe z dnia na dzień?Ogolnie często boli mnie brzuch,stawia się też dość często.

    Mi też się dość często stawia. Przy nocnych pobudkach też zawsze twardy, myślę że właśnie stawianie mnie wybudza.
    Teraz jest czas intensywnego wzrostu dziecka. Już są ukształtowane narządy, więc idą maluszki w masę :)

    Też mnie korcą ogrodniczki.

    Zaqwsx fajnie, że udało się z przemeblowaniem. Ja w trakcie przeprowadzki już mniej więcej rozplanowałam przestrzeń na czas po urodzeniu dziecka. Jeszcze muszę gdzieś upchnąć komodę na ciuszki dla maluszka. Na szczęście już ja mam, tylko w drugim budynku.

    Sarst witaj! Spokojnej ciąży! :)

    kattalinna, Tigra lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 11 sierpnia, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a połówkowe to do którego tygodnia się robi?? Bo ten lekarz co mam u niego niby robić ma urlop i zostaje mi albo teraz 19 tydzień albo 22 tydzień i nie wiem czy zdążymy czy mam szukać kogoś innego.

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 11 sierpnia, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tigra wrote:
    Cześć dziewczyny,wywaliło mi brzuch.Jak to możliwe z dnia na dzień?Ogolnie często boli mnie brzuch,stawia się też dość często.
    Też mi się pojawił praktycznie z dnia na dzień przed wizytą gości. Akurat chodzę się i drapie bo wręcz jak się poruszam i się napreza to mocno swędzi. Mam wrażenie że rośnie z dnia na dzień. Chyba jednak poszukam coś na ewentualne rozstępy bo jak ma tak się gwałtownie zmieniać to jednak się boję ryzykować.
    Kupiłam dzisiaj na vinted 4 dresiki ciążowe i do karmienia. Będę dresiarą 😄

    kattalinna, ultramaryna_, Tigra, Holibka lubią tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 11 sierpnia, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    Dziewczyny a połówkowe to do którego tygodnia się robi?? Bo ten lekarz co mam u niego niby robić ma urlop i zostaje mi albo teraz 19 tydzień albo 22 tydzień i nie wiem czy zdążymy czy mam szukać kogoś innego.
    Można śmiało i po 22 tc. Ja będę miała w 23 bo też mój na urlop idzie a nie bardzo chce robić wcześniej. Z tym że jak masz opcje iść w 19 to chyba wolałabym wcześniej i ewentualnie jakby coś wyszło nie tak ( odpukane) to pójść jeszcze raz gdzieś :)

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
‹‹ 201 202 203 204 205 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ