X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8938 7740

    Wysłany: 12 sierpnia, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku, Kinga, dzięki 😀 ile ja się naklikałam, ale nigdy nie wpadłam na pomysł, żeby sprawdzić w ustawieniach 🤣 to już nie będę czekać na okres. Ciekawe czy powie mi kiedy mam rodzić 😉

    Beza, to grubo, nie zazdroszczę takiej długiej ciąży 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia, 12:39

    KINGA89 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 12 sierpnia, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę bym się zestresowała jakbym dostawała powiadomienia że zaraz się zacznie mój okres 😀 ostatnio mi się parę razy śniło że mam. Może organizm teskni za rutyną 😆 Chociaż nie wiem jak wy ale mam takie cudowne sny teraz. Niektóre straszne, niektóre chore ale codziennie coś ciekawego

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Podkoszulka Przyjaciółka
    Postów: 112 190

    Wysłany: 12 sierpnia, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj po wizycie, wszystko jest ok i pozostaje czekać na połówkowe. Lidka znowu mega mocno się wierciła ale w końcu dała się zmierzyć.

    Miałam też diabetologa i wjechała mi niestety insulina bo nie przybieram na wadze (kiedyś wam pisałam że w ciąży z synkiem nie przybrałam ani grama) i mam jeść jeszcze więcej. Ale może teraz łatwiej mi będzie się jadło i zylo.

    Domi.Nika, kattalinna, Zaqwsx, Nomeolvides, Tigra, kknn lubią tę wiadomość

    36 l.
    w domu zawodnik lat 4
    t. porodu 26.01.2025 r.
    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 462 707

    Wysłany: 12 sierpnia, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaraz tak się składa ze będziemy wszystkie w połowie 😅 zbliża się ten czas. Szybko leci pamietam jak robiłam test ciążowy! Bo mi się właśnie przyśniło że rozdaje testy ciążowe na swoim ślubie. I zrobiłam go i była taka bardzo jasna kreska i myślałam, że to „pasek testowy” nie wiem skąd mi to przyszło go głowy. Na co moja koleżanka powiedziała że ona tez siknie i zobaczy czy ona ma ten pasek i nie miała 😂. Poszłam po bardziej czuły i już było widać normalna kreskę. Nie robiłam przedtem zbyt dużo testów ciążowych 😂 No może z raz spanikowana dawno temu bo okres mi się spóźniał.

    Mówię cześć nowym dziewczynom wasze nicki mi uciekły zapraszamy rozgoscicie się 😊

    Tez mam w mojej apce wiele dni spóźnienia 😅

    Teraz chyba taki czas ze zaczynaja te brzuchy wyskakiwać po 18 tygodniu. Niesamowite dla mnie jest ze pojawił się tak nagle!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia, 14:03

    Holibka, Tigra lubią tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8938 7740

    Wysłany: 12 sierpnia, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podkoszulka, lubię za wizytę. Za insulinę mniej, ale dobrze, że jesteś pod okiem specjalisty, jak coś ma się dziać to lepiej że to jest zaopiekowane i pod kontrolą. Trzymam kciuki za pozytywne rezultaty 🙂

    Domi, to dopiero byłby hit - testy ciążowe dla gości weselnych 😂 która tu teraz przed swoim ślubem jeszcze? 😉

    Ja w życiu zrobiłam 3 testy ciążowe, w tym dwa pozytywne w odstępie 7 lat. Wystarczy 😉

    Podkoszulka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5291 9848

    Wysłany: 12 sierpnia, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie torby to ja mam jedną w wózku jakby „oryginalną” dołączoną już do wózka, ale myślałam, żeby dokupić też jakąś inną gdybym wychodziła z dzieckiem gdzieś bez wózka. I nie wiem czy nie lepsza jest taka w formie plecaka czy na ramię.

    Ja tam się cieszę, że nie mam okresu. Jaki to cudowny czas.. ja zawsze większość rzeczy planowałam pod okres 🙈

    A brzuszki to właśnie w drugiej połowie chyba najwięcej nam urosną 🙈 dziecko teraz najwięcej urośnie. Jak moje bobo ważyło 317g tydzień temu to jeszcze do porodu lekko z 3kg pewnie urośnie 😁

    Podkoszulka, kattalinna lubią tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5291 9848

    Wysłany: 12 sierpnia, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a będziecie robić III prenatalne?

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1685 1688

    Wysłany: 12 sierpnia, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @kattalina też dziś kupiłam ogrodniczki 😅 na vinted upolowałam.
    Apka - ja przełączyłam na tryb cisza i nie ściga mnie powiadomieniami okresowymi 😀

    @Podkoszulka oby pomogło! Zdrowie najważniejsze!

    @Domi ja też mam dziwne sny. Dziś śniło mi się, że usprawiedliwiałam Julię Szeremetę, że musi wyjść wcześniej z pracy (w piekarni…) bo odbiera prawko. Nie wiem co ta moja głowa 🤣

    Czuję właśnie wyraźnie ruchy :) puka, stuka, przesuwa się :) przyjemne to i daje poczucie „tak, jest i ma się dobrze”. 💙

    Domi.Nika, Zaqwsx, ultramaryna_, Podkoszulka, kattalinna lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 462 707

    Wysłany: 12 sierpnia, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten sen był tylko początkiem do dziwnych snów 😂 dziś tez mi się dziwne rzeczy śniły, ale nie mogę sobie przypomnieć. Ale ja zawsze miałam dużo snów :)
    Oj tak ruchy to jest coś co daje dużo do spokoju :) ja czuje już jak bardzo się wierci i puka zdarza się, że widzę jakieś wybrzuszenie.
    Jestem wielka fanka drugiego trymestru ciąży, dawno nie czułam się tak fantastycznie :D

    Podkoszulka, Zaqwsx, Holibka, Tigra lubią tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 462 707

    Wysłany: 12 sierpnia, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss a na czym polegają III prenatalne ?

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2055 4366

    Wysłany: 12 sierpnia, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss🧚🏻 wrote:
    Dziewczyny a będziecie robić III prenatalne?
    Na pewno! 😊 To są trzy najważniejsze badania, reszta jest dodatkiem 😉 W każdym oceniane jest coś innego, każde dużo wnosi w informację o tym, jak ma się dziecko.

    Ja w przyszłym tygodniu idę do doktorka na wizytę i wtedy powie mi, kiedy mam się umówić na połówkowe 😊 A że termin wizyty wypada „prawie” jak połówkowe, to jeśli będzie ok, na pewno odetchnę choć trochę, bo tych badań boję się bardziej niż pierwszych… 🫣

    Ottioli, witaj 🙋‍♀️ Rośnijcie zdrowo 🤞

    kattalinna, Rocky, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ beta 9(10dpo) - beta 43 (12dpo) - beta 134 (14dpo)
    💊 Euthyrox, Clexane
    6.06. 4mm i ❤️ (6+5)
    28.06. 3cm 🐨 (9+6)
    23.07. 8cm, ryzyka niskie i 90% 🩷 (13+3)
    20.08. 220g dziewczynki 💕 (17+3)
    17.09. Połówkowe, 490g klusi 🤭 (21+3)
    🩺 15.10.

    preg.png
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 150 247

    Wysłany: 12 sierpnia, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    Trochę bym się zestresowała jakbym dostawała powiadomienia że zaraz się zacznie mój okres 😀 ostatnio mi się parę razy śniło że mam. Może organizm teskni za rutyną 😆 Chociaż nie wiem jak wy ale mam takie cudowne sny teraz. Niektóre straszne, niektóre chore ale codziennie coś ciekawego

    Ja właśnie wczoraj sobie pomyślałam, że tęsknię za okresem :) No jakoś tak poczułam, że dawno nie było i czegoś mi brakuje. :)

    A sny to też mam intensywne, aż za bardzo nawet.

    I od wczoraj już jestem praktycznie pewna, że czuję tę moją rybkę, jak sobie tam pływa.

    kattalinna, Holibka, Tigra, Podkoszulka lubią tę wiadomość

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8938 7740

    Wysłany: 12 sierpnia, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj prawie nie czułam młodego (całe szczęście, że tylko prawie) i mnie to na razie denerwowało. Lubię mieć poczucie kontroli 😉 wieczorem książę się zameldował - zmienił skubaniec pozycję i miejscówkę, na taką bardziej incognito 😂

    Holibka, ja też z vinted 🙂 tym samym mam w drodze dwie pary spodni. Żałuję, że nie udało mi się u jednego sprzedawcy kupić więcej bo ślad węglowy tych zakupów się zwiększył. Dobrze, że drugi obieg to się jakoś ekologicznie równoważy 😉 wydałam w sumie 23 + podwójne koszty wysyłki. Mam nadzieję, że to moje cebulastwo nie odbije mi się czkawką 🤣

    Rocky, Faelwen90 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 12 sierpnia, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie mój młody nie zawodzi całe szczęście i rusza się często. Teraz zamiast rybek czuje takie wyraźne stuknięcia, czasem ich się nie spodziewam i bywają też w pozycji siedzącej lub stojącej. Niepokoi mnie tylko mój brzuch. Od kiedy tak urósł to nie jestem w stanie więcej pojeść. Czuje potworną ciasnotę brzuszną po większym posiłku i boli mnie porządnie.
    Co do 3 prenatalnych to będę robiła jak tylko będę miała możliwość. Zawsze lepiej zrobić niż nie. Ja bardzo lubię oglądać swoje dziecko i często za nim tęsknię jak długo już go nie widzę więc każda okazja do dłuższego przyglądania się jest dobra 😀
    Wrocil mi apetyt na wszystko, niestety włącznie ze słodyczami, ale został mi okropny światłowstręt i cieplowstret. Teraz tydzień będą upały i bardzo mnie to denerwuje bo już dzisiaj wymiotowałam rano przez nie 😞

    Domi.Nika, Podkoszulka lubią tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Tigra Autorytet
    Postów: 595 685

    Wysłany: 12 sierpnia, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyznam się wam,że fiksowałam w czasie starań o dziecko.Jak spóźniał mi się okres to miałam nadzieję,że już jestem.Jak natknęłam się gdzieś na ładną szerszą bluzkę to kupowałam,tak więc bluzek mam pod dostatkiem,tylko powoli muszę zacząć rozglądać się za spodniani i leginsami,bo zaczęły mnie opinać i te co były luźne,już wgryzają się w brzuch.Nawet nie wspomnę ile testów zrobiłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia, 16:57

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 1022 1377

    Wysłany: 12 sierpnia, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobiłam mnóstwo testów w swoim życiu, w okresie starań o obie ciąże to od jednego do kilku miesięcznie. (Ale zdarzało mi się nawet robić testy na tabletkach anty, mimo że tabletki połykam zawsze i w terminie🤣)

    Między dziećmi, kiedy tak naprawde się niezbyt dokładnie zabezpieczaliśmy też co miesiąc, dzień przed okresem miałam cichą nadzieję na wpadkę 🤣 Ale to były testy z allegro takie najtańsze po 2zl sztuka(co jakby podliczyć to pewnie i tak majątek 🙈) boję się jak będę wariować teraz, kiedy to ma być już ostatnie 🙈

    3 prenatalne na pewno zrobię ☺️

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    14dpo beta-HCG 478,81 mIU/ml 🥹
    16dpo beta-HCG 994,05 mIU/ml 💚
    6+4 - zarodek 8,9mm i 💗
    9+2 - 2,33cm i 💗 190 ud/min
    12+6 - 6,68cm i 💗 158 ud/min

    preg.png

    👩🏼30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 462 707

    Wysłany: 12 sierpnia, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No skoro najważniejsze to pewnie że idę :) bo w sumie to 3 są obowiązkowe? Z tego co pamietam.
    Ultramaryna czemu te drugie stresują Cię bardziej ? Ja tylko stresuje się tym ryzykiem stanu przedrzucawkowego bo wyszło wysokie ale odkąd biorę acard ciśnienia mam idealne, 120/70 wiec mam nadzieje ze nic się nie pogorszyło w tym temacie.

    Kinga89 ja się czuje fantastycznie bez okresu 😂

    Zaqwasx kurde współczuje Ci tych wymiotów :( mam nadzieje ze nie będzie powyżej 30, bo mi wtedy jest kiepsko. Do 30 jest okej.
    No i czekam na jesień czyli moja ulubiona porę roku, nie wiem jak wy ale ja uwielbiam druga polowę roku. Wrzesień i Październik to moje ulubione miesiące.
    Mi dziś wróciła ochota na jagodziankę kiedy sezon się skończył… to mój ulubiony przysmak i przez całe lato mnie odrzucilo a nagle wróciło jak już nie ma :/

    Tigra , ja to rozumiem ze się fiksowałaś. Nic dziwnego. Chęć posiadania dziecka to jest taka ewolucyjna podstawa. Ja jak za pierwszym razem nie wyszło to było mi po prostu smutno, takie uczucie lekkiego zawodu. A co dopiero jak ktoś się stara dłużej. I doświadcza tej comiesięcznej frustracji. Wiec jak dla mnie to jest normalna reakcja kiedy komuś zależy.

    Jutro się zapisałam na jakieś zajęcia dla kobiet w ciąży zobaczymy co tam będzie :D

    Tigra lubi tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Rocky Ekspertka
    Postów: 129 277

    Wysłany: 12 sierpnia, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też będę robić III USG. Im więcej wiemy o Maluszku, tym lepiej :)

    Za okresem nie tęsknię wcale! Przez 3 lata starań zdążyłam dziada szczerze znienawidzić 🤪 Testów zrobiłam może 5 w tym czasie, ale mój cykl był jak w zegarku 🤷‍♀️

    👩🏻 37l. 🧔🏻 43l.

    Starania od 05.2021
    12.2023 start IVF
    05.2024 - 3 transfer ✅

    17.05 ⏸️
    05.06 mamy ❤️ (6+5)
    15.07 6.1 cm zdrowego bobasa (12+3)
    16.09 410g, it's a Girl! 🩷 (21+3)

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 12 sierpnia, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez dzisiaj od rana wymiotuje nawet tatuś w pracy zaznaczył szefowej że jak dostanie telefon to nie ma bata on musi iść do domu i ma na to pełne zezwolenie.
    U mnie testów było mnóstwo z 1 mężem 6 lat starań i co miesiąc conajmniej jeden test mnóstwo badań leków itp. Teraz w 13 cyklu się udało a ostatnie 2 miesiące beż leków bo i tak usłyszałam że ja nie mogę mieć dzieci więc stwierdziłam że 2-3 miesiące będzie beż stresu i leków i co kilka dni przed urlopem dowiedzieliśmy się o ciąży.

    Tigra lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Murilega Autorytet
    Postów: 598 900

    Wysłany: 12 sierpnia, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za okresem też nie tęsknię, ale z chęcią przygarnęłabym dobre samopoczucie. Póki co potrafi mi się "znikąd" zrobić słabo i kręcić w głowie tak, że tragedia. Jednego dnia niby już jest git, nawet długie spacery wjeżdżają, a innego 500m to wyzwanie przez zawroty głowy i słabość... Ehhh, mam nadzieję że będzie chociaż przez jakiś czas lepiej zanim brzuch zacznie ciążyć, bo miałam dziki plan ćwiczyć od drugiego trymestru, ale na razie słabo to idzie...

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    22.05 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe

    Leki: Acard, Duphaston,

    preg.png

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
‹‹ 203 204 205 206 207 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ