X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 11 sierpnia, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx No to super jutro zobaczę kiedy mnie weźmie dzięki za odpowiedź.

    No i dzisiaj padło u nas w końcu konkretnie będzie Leon Wojciech💙

    Zaqwsx, Podkoszulka, Nomeolvides, kattalinna, Domi.Nika, ultramaryna_, Rocky, Liyss🧚🏻, Holibka, Faelwen90, Wiara Nadzieja Miłość, Rahia lubią tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 11 sierpnia, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    Zaqwsx No to super jutro zobaczę kiedy mnie weźmie dzięki za odpowiedź.

    No i dzisiaj padło u nas w końcu konkretnie będzie Leon Wojciech💙
    Wojciech to mój mąż a Leon jest na szczycie listy faworytów 😄

    Domi.Nika, potforzasta lubią tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Faelwen90 Ekspertka
    Postów: 163 215

    Wysłany: 11 sierpnia, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leon piękne imię dla chłopca.
    Od razu mi się kojarzy z filmem "Leon Zawodowiec", swoją drogą to jeden z moich ulubionych filmów, zawsze ryczę jak bóbr jak go oglądam.

    preg.png
  • Podkoszulka Przyjaciółka
    Postów: 112 190

    Wysłany: 11 sierpnia, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może któraś z was rozglądała się już za torbą do wózka? Mam dwa plecaki (lassig i joissy) ale teraz szukam ściśle dużej torby. Wszelkie polecajki mile widziane.

    36 l.
    w domu zawodnik lat 4
    t. porodu 26.01.2025 r.
    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 11 sierpnia, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    Wojciech to mój mąż a Leon jest na szczycie listy faworytów 😄
    Mój mąż to też Wojciech ale u nich taka mają tradycje że dziecko dostaje drugie imię po rodzicu i chcemy to utrzymać stąd Leon Wojciech będzie.

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2055 4366

    Wysłany: 11 sierpnia, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podkoszulka wrote:
    Może któraś z was rozglądała się już za torbą do wózka? Mam dwa plecaki (lassig i joissy) ale teraz szukam ściśle dużej torby. Wszelkie polecajki mile widziane.
    Mam z Cottonmoose taką czarną pikowaną, jest ogromna i mieści wszystko, co do głowy wpadnie 😉 Jakościowo super. Często producenci wózków dołączają torby, ja przy poprzednim Bebetto miałam 😉

    Sarst, witaj! 🙋‍♀️ Rośnijcie zdrowo! 🤞

    Tigra, to musisz jeszcze zdjęcie wrzucić i się pochwalić tym brzuszkiem 😉🤭 U mnie też tak wyszło - mam wrażenie, że w przeciągu kilku dni mi bardziej wyskoczył. Teraz już wszyscy mówią, że jest i go widać 🤣

    Zaqwsx, Podkoszulka, Sarst, Tigra lubią tę wiadomość

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ beta 9(10dpo) - beta 43 (12dpo) - beta 134 (14dpo)
    💊 Euthyrox, Clexane
    6.06. 4mm i ❤️ (6+5)
    28.06. 3cm 🐨 (9+6)
    23.07. 8cm, ryzyka niskie i 90% 🩷 (13+3)
    20.08. 220g dziewczynki 💕 (17+3)
    17.09. Połówkowe, 490g klusi 🤭 (21+3)
    🩺 15.10.

    preg.png
  • Podkoszulka Przyjaciółka
    Postów: 112 190

    Wysłany: 11 sierpnia, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ultramaryna_ wrote:
    Mam z Cottonmoose taką czarną pikowaną, jest ogromna i mieści wszystko, co do głowy wpadnie 😉 Jakościowo super. Często producenci wózków dołączają torby, ja przy poprzednim Bebetto miałam 😉

    Sarst, witaj! 🙋‍♀️ Rośnijcie zdrowo! 🤞

    Tigra, to musisz jeszcze zdjęcie wrzucić i się pochwalić tym brzuszkiem 😉🤭 U mnie też tak wyszło - mam wrażenie, że w przeciągu kilku dni mi bardziej wyskoczył. Teraz już wszyscy mówią, że jest i go widać 🤣

    Dzieki, zobaczę sobie. Ja mam cybex balios lux po synu i niestety nie dołączają toreb a firmowe drogie i średnie podobno

    36 l.
    w domu zawodnik lat 4
    t. porodu 26.01.2025 r.
    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8938 7740

    Wysłany: 11 sierpnia, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam torbę ze skip hop, swego czasu bardzo popularna i polecana była. Lubiłam, ale nie kochałam 😉 za to moja koleżanka uwielbia bardzo, po 6 latach przy kolejnym wózku nosi.

    preg.png
  • Ottioli Koleżanka
    Postów: 33 62

    Wysłany: 11 sierpnia, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Co jakiś czas wpadałam na forum, ale jakoś ciężko było mi coś samej napisać. Również mam termin na styczeń i chętnie zostanę tutaj na dłużej, bo fajnie jest być częścią społeczności 😊

    Na razie nie mamy jeszcze pewności, co do płci i nie zaczęłam jeszcze kompletować wyprawki, ale myślę, że na dniach już zacznę się tym bardziej interesować 🤭

    Miło mi dołączyć do Waszego grona!

    Holibka, Faelwen90, Zaqwsx, kattalinna, Domi.Nika, Wiara Nadzieja Miłość, Podkoszulka, Murilega, kknn lubią tę wiadomość

    2022 💔 8 tc

    22.05.2024 ⏸️
    11.07 I prenatalne: niskie ryzyka 🩺
    9.09 II prenatalne/połówkowe 🩺

    preg.png
  • Tigra Autorytet
    Postów: 595 685

    Wysłany: 11 sierpnia, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poczułam kopniaczka z lewej strony,tylko jeden raz ale to na pewno był On.Chyba się mocno odepchnął.


    potforzasta wrote:
    Dziewczyny a połówkowe to do którego tygodnia się robi?? Bo ten lekarz co mam u niego niby robić ma urlop i zostaje mi albo teraz 19 tydzień albo 22 tydzień i nie wiem czy zdążymy czy mam szukać kogoś innego.
    Będę mieć połówkowe po skończonym 21 tygodniu,więc też dość późno.


    Holibka, kattalinna, potforzasta, Beza27, Domi.Nika, Podkoszulka lubią tę wiadomość

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • Tigra Autorytet
    Postów: 595 685

    Wysłany: 12 sierpnia, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brzusio,zdjęcie na leżąco. https://zapodaj.net/plik-WeJO4y8vtR

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia, 00:18

    Holibka, Faelwen90, Zaqwsx, Nomeolvides, Liyss🧚🏻, potforzasta, Domi.Nika, ultramaryna_, Podkoszulka lubią tę wiadomość

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1685 1688

    Wysłany: 12 sierpnia, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie połówkowe te główne na nfz będą dokładnie 20t6d, a potem poprawka u mojego w 22t3d.

    Też szukam torby do wózka i chętnie poczytam polecajki. Na razie stresuje mnie ten wybór. Poprzednio używałam po prostu dużej torebki ale jej przepastność i brak przegródek były zgubne.

    potforzasta, Tigra lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5291 9848

    Wysłany: 12 sierpnia, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry i miłego dnia 🥰

    Witam się z Wami w półmetku mojej ciąży 🤩
    Niesamowite, jak czas szybko leci! Teraz bobo będzie najwięcej rosnąć więc i ja pewnie z czasem zamienię się w kulkę 😁

    Zaqwsx, Sarst, Rocky, Faelwen90, kattalinna, Domi.Nika, Holibka, ultramaryna_, Podkoszulka, Tigra, Iza. lubią tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 1022 1377

    Wysłany: 12 sierpnia, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używałam smiki torba/plecak do wózka i chyba tym razem też kupię. było to dla mnie wygodne, mógł wisieć na wózku jak torba ale jak potrzebowałam wziąć ze sobą np do lekarza, a wózek musiał zostać na korytarzu, to nie było problemu, żeby zarzucić na plecy i ręce wolne dla dziecka. A teraz jescze z dwójką, to chyba więcej wolnych rąk się przyda 🙈
    Potem jedynie zrobił się za duży, gdy zaczęłam nosić ze sobą mniej rzeczy, ale na początku miał dla mnie idealną wielkość(ale karmiłam mm więc miałam często z trzy butelki i mleko i termos) . Później kupiłam jakaś mini torbę do spacerówki i ją jeszcze mam doczepioną do wózka, chociaż wózka już dawno nie używam, to wciąż wożę w bagażniku 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia, 10:29

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    14dpo beta-HCG 478,81 mIU/ml 🥹
    16dpo beta-HCG 994,05 mIU/ml 💚
    6+4 - zarodek 8,9mm i 💗
    9+2 - 2,33cm i 💗 190 ud/min
    12+6 - 6,68cm i 💗 158 ud/min

    preg.png

    👩🏼30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8938 7740

    Wysłany: 12 sierpnia, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak się zapatrujecie na stosowanie aromaterapii w ciąży? A czy któraś z Was stosowała podczas porodu? Mam w domu dwa dyfuzory i od kiedy dowiedziałam się o ciąży nie korzystam z żadnego, ale chcę to zmienić teraz. No i na pewno zabiorę na porodówkę 🙂

    Ps. Kupiłam właśnie ogrodniczki 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia, 11:19

    Holibka, Tigra lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1627 4313

    Wysłany: 12 sierpnia, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tigra super że są ruchy 😁 Jeśli chodzi o brzuszek to ja się jednego dnia obudziłam z brzuchem i już został 😅

    Domi no widać progres brzuszkowy 😁 My co tydzień robimy zdjęcie Instaxem i w sumie widać że ten brzuszek nierówno rośnie i są skoki no i że na początku były wzdęcia bo w 11 tc większy niż w 16 😜

    Nad torba do wózka się jeszcze nie zastanawiałam, ale to chyba będzie jakiś konkretny namiot przy dwójce 😳 ewentualnie torba bez dna jak ta Hermiony 😜

    Kattalina ja z aromaterapii nie korzystałam przed ciążą, teraz też nie bo chyba by mnie drażniły te zapachy 🙈 ale wiem że przy porodach właśnie można sobie z tego korzystać i podobno pomaga. Oczywiście jakieś konkretne olejki

    Liyss niesamowite to jest dla mnie że już tak daleko jesteś 🥺 a pamiętam jak wrzucałaś swój test!

    Połówkowe robię 19 i 22.08 czyli u mnie to będzie 20+4 i 21+0. Czas jest chyba od 18+0 do 22+0 i lekarze najczęściej celują w środek tego przedziału

    Liyss🧚🏻, Tigra lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8938 7740

    Wysłany: 12 sierpnia, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do terminu USG połówkowego, mama ginekolog wyjaśnia tak:

    Gór­na gra­ni­ca wie­ku cią­ży do tego ba­da­nia wy­ni­kała kiedyś z prawa, nie tyle z wa­run­ków ana­to­micz­nych, bo teo­re­tycz­nie na­wet 25. ty­dzień był­by od­po­wied­ni do ba­da­nia z oce­ną ca­łej ana­to­mii – dziec­ko do 26. ty­go­dnia ma jesz­cze bar­dzo dużo miej­sca, ob­ra­ca się we wszyst­kie stro­ny, po­ka­zu­jąc każ­da część cia­ła. Koń­czy­ny mogą się wy­pro­sto­wać i moż­na oce­nić ich ru­cho­mość – ALE – ta gór­na gra­ni­ca wy­ni­kała z możliwości przerwania ciąży przed końcem 22 tygodnia, gdy wystepowały wady letalne płodu. Jednakże obecnie obowiązujące prawo nie umożliwia już tej opcji. Dlatego, też badanie połówkowe spokojnie możemy wykonać później.

    Cały artykuł tutaj: https://mamaginekolog.pl/ciaza-i-porod/badania-w-ciazy/usg-polowkowe-ciazy/

    Tigra lubi tę wiadomość

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8938 7740

    Wysłany: 12 sierpnia, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam ubaw z mojej apki okresowej. Co jakiś czas dostaję powiadomienia takie jak przed chwilą "twój okres zacznie się za dwa dni" albo "chyba zapomniałaś zaznaczyć ostatnią miesiączkę" czy coś w tym stylu. A jak wchodzę to wielkimi literami: 102 dni spóźnienia 🤣
    Nie wiem czemu nikt nie wpadł na pomysł, żeby dodać tam opcję "ciąża, wrócę za rok" 😉

    KINGA89 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 150 247

    Wysłany: 12 sierpnia, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Mam ubaw z mojej apki okresowej. Co jakiś czas dostaję powiadomienia takie jak przed chwilą "twój okres zacznie się za dwa dni" albo "chyba zapomniałaś zaznaczyć ostatnią miesiączkę" czy coś w tym stylu. A jak wchodzę to wielkimi literami: 102 dni spóźnienia 🤣
    Nie wiem czemu nikt nie wpadł na pomysł, żeby dodać tam opcję "ciąża, wrócę za rok" 😉

    Komunikaty, które podajesz są identyczne jak te w aplikacji Mój kalendarzyk, więc jeśli właśnie w z niej korzystasz, to ona ma opcję "Ciąża"w ustawieniach i wtedy po prostu odlicza tygodnie i dni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia, 12:29

    kattalinna lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 1022 1377

    Wysłany: 12 sierpnia, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Mam ubaw z mojej apki okresowej. Co jakiś czas dostaję powiadomienia takie jak przed chwilą "twój okres zacznie się za dwa dni" albo "chyba zapomniałaś zaznaczyć ostatnią miesiączkę" czy coś w tym stylu. A jak wchodzę to wielkimi literami: 102 dni spóźnienia 🤣
    Nie wiem czemu nikt nie wpadł na pomysł, żeby dodać tam opcję "ciąża, wrócę za rok" 😉
    Mi ovufriend po poprzedniej ciąży nie pozwalało zmienić trybu spowrotem na normalny i nie dość że nie mogłam śledzić moich miesiączek i musiałam ściągnąć inna aplikacje, to wielkimi literami było napisane 'jesteś w 145 tygodniu ciąży' 🤣

    kattalinna, Zaqwsx lubią tę wiadomość

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    14dpo beta-HCG 478,81 mIU/ml 🥹
    16dpo beta-HCG 994,05 mIU/ml 💚
    6+4 - zarodek 8,9mm i 💗
    9+2 - 2,33cm i 💗 190 ud/min
    12+6 - 6,68cm i 💗 158 ud/min

    preg.png

    👩🏼30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
‹‹ 202 203 204 205 206 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ