X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 152 250

    Wysłany: 19 sierpnia, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    Hydrokortyzon to steryd. Ja jestem akurat wielkim przeciwnikiem tej konkretnie maści bo to steryd bez recepty i ludzie ją nieświadomie stosują doraźnie, zamiast w schemacie charakterystycznym dla stosowania sterydu i w efekcie problem się nasila i trzeba sięgać po mocniejszy steryd - dopiero wtedy skonsultowany z lekarzem, a niejednokrotnie już są zmiany w skórze. Nie stosuj proszę tego „na dzień” i chroń miejsca smarowane przed słońcem. Plus nawilżenie 20 minut po tej maści.

    A możliwe, że słońce indukuje u Ciebie pokrzywkę kontaktową? Część społeczeństwa tak ma i nawet o tym nie wie. Skojarzyłam z porą roku.

    Możesz poczytać jeszcze o inhibitorach kalcyneuryny, np. elidel, protopic. Są dozwolone nawet u niemowląt i mniej szkodliwe od sterydów. Ale to leki na receptę i polecam konsultację z dermatologiem.

    Oj, nie strasz. Posmarowałam się raz i naiwnie wierzę, że może wystarczy. Słońce raczej nie - dostaję tego po kontakcie z liśćmi ogórków i chyba też innymi roślinami o takich "parzących" właściwościach. Rok w rok o tej porze, kiedy coś działam w ogródku ta pokrzywka się pojawia. Sama wyczaiłam, że idealnie schodzi po 1-2 aplikacjach zwykłego Benzance, czyli produktu na trądzik. Tylko on jest niby niewskazany, chociaż niektóre źródła (w tym u mamyginekolog <wiem, wiem, ale jednak w jakimś zakresie ją cenię> twierdzą, że krótkotrwale i na niewielkie obszary można. A ja potrzebuję zaledwie tych 1-2 aplikacji i po sprawie, więc jeśli tamta maść po jednym nałożeniu nie pomoże, posmaruję się raz Benzance. Jeśli nie zrobię nic, to wiem co będzie, bo się już znam...

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5293 9857

    Wysłany: 19 sierpnia, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultramaryna szczerze mówiąc, to zawsze byłam za tym, żeby nie karmić piersią tylko na MM. Wiem, że po porodzie mogą mi hormony zamieszać i może mi się odmienić. Ale ostatnio pomyślałam, że w sumie nie muszę karmić piersią a mogę odciągać pokarm z piersi. Dlatego mam rozkminę.

    Bo jak mam kupić laktator to muszlowy, ten podwójny do dwóch piersi na raz a te z Neno są za ponad 500 PLN dlatego właśnie myślę. Bo potem kupię i się okaże, że nie mam pokarmu czy coś 🙈

    Ja mam w środę prenatalne i już się obawiam, że z dziewczynki wyjdzie chłopak a już się nastawiłam na dziewczynkę, na jej piękne imię i zamówiłam dziś i wczoraj różowe rzeczy i opaski z kokardką a na głowę 😂😂 Może mogłam się nie nastawiać 😂

    Dziewczyny jaka polecacie elektryczną nianię? Na co zwracać uwagę i czy ten sprzęt można kupić używany czy lepiej nowy?

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 466 717

    Wysłany: 19 sierpnia, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx musiałam właśnie dziś bo chyba widziałam mola spożywczego wiec wywaliłam prawie wszystko. I działać żeby się to nie rozniosło jeśli to mole :(

    Dla mnie w nocy to się robi standard 10 h plus czasami w dzień. Pobijam rekordy spania.

    KINGA89 a konsultowałaś to z dermatologiem ? Ja tez miałam pokrzywke i dostałam dwie mascie od babeczki która jest dermatologiem i alergologiem. Finalnie ich nie użyłam bo zaczęła sama z siebie schodzić 😂

    Ps: Liyss ja mam za tydzień we wtorek i się cykam ze wyjdzie dziewczynka jak się nastawiłam na chłopca już 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia, 17:55

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5293 9857

    Wysłany: 19 sierpnia, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi czyli nie jestem sama z tymi myślami 😂😂

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 466 717

    Wysłany: 19 sierpnia, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wgl zapisałam się tez do położnej POZ na taka wizytę „przedolorodowa” w przychodni obok mojego domu. Ciekawe co się będzie działo na tej wizycie :D wybieram się z mężem w przyszłym tygodniu.
    Jeśli ktoś chodził do położnej POZ na wizyty te od 21 tyg ciąży to chętnie się dowiem co tam się robi.
    Ta babeczka ma świetne opinie w internecie.

    Liyss mam rzeczy w dinozaury jak się okaże ze mam córkę a ty syna to się wymienimy 😂.

    Liyss🧚🏻, ultramaryna_ lubią tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Podkoszulka Przyjaciółka
    Postów: 112 191

    Wysłany: 19 sierpnia, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się rozpisałyście :)

    Holibka zobaczysz, że będzie dobrze. Trzymaj się i jesteśmy z tobą!

    Co do laktatora to dla mnie jest to konieczność w szpitalu po porodzie. Chciałam karmić piersią, a się okazało, że mleka nie ma, a mój syn nie umiał ssać i był mały i słaby. Laktatorem pobudzałam laktację po każdym karmieniu go i poszło. Miałam dużo problemów, przez długi czas oprócz kp byłam kpi ale ostatecznie karmiłam 21 mies. Jest to absolutnie cudowne i polecam. Ale oczywiście szanuję, jeśli ktoś tego nie czuje. Teraz się nie ciśnieniuję na kp, bo wiem że może być różnie ale chciałabym żeby chociaż z 3 mies chociaż częściowo córka piła moje mleko. Choćby z butelki. Laktator mam podwójny, kupię tylko świeże zestawy osobiste.




    Holibka lubi tę wiadomość

    36 l.
    w domu zawodnik lat 4
    t. porodu 26.01.2025 r.
    preg.png
  • Podkoszulka Przyjaciółka
    Postów: 112 191

    Wysłany: 19 sierpnia, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze co do snu, to koszmar jakiś ostatnio, cierpię na bezsenność. Gdy wstanę siku już mi ciężko zasnąć. Chodzę jak zombie a przecież jeszcze pracuję.

    I właśnie powiedziałam szefowi, że jeszcze miesiąc i idę na zwolnienie. Nawet nie wiecie jak to dla mnie trudne. W moim zawodzie są wręcz nieoficjalne zawody kto dłużej pracuje i ogarnia tematy z sali porodowej. Ale cukrzyca, bezsenność, ból kręgosłupa to jest za dużo z tak intensywną pracą.

    ultramaryna_, Holibka lubią tę wiadomość

    36 l.
    w domu zawodnik lat 4
    t. porodu 26.01.2025 r.
    preg.png
  • Martineska9596 Koleżanka
    Postów: 34 90

    Wysłany: 19 sierpnia, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Domi.Nika z tą płcią to nasz ginekolog od prenatalnych naprawdę był na pierwszych pewny po cewce moczowej, że to dziewczynka. Mąż się bardzo nastawił i moja mama też, a ja na chłodno przyjęłam - i dobrze. Mi jedynej nie trzeba w głowie przestawiać.

    @Zaqwsx - ja całą ciążę prowadzę na NFZ i moja lekarka ma USG jakości tostera, nie wiem jak ona cokolwiek tam widzi. :D Nasze maleństwo w ogóle średnio współpracuje na badaniach. Na prenatalnych (a też robię na NFZ!) jest właśnie usg 3d i to jest cudo! Dzisiaj wyszło naprawdę śliczne zdjęcie, ale... Dopiero za trzecim razem. Doktor wszystko zbadał, a dziecko miało rączkę przy głowie i się zasłaniało, to nas wysłał na spacer i kazał wrócić na pamiątkowe zdjęcie. Po 10 minutach miał te rączki jeszcze gorzej, kazał wrócić 3 raz za 45 min i tak też wróciliśmy. I się udało. Ale lekarz to anioł, nie człowiek i z mega powołania, czy inny by tak postąpił i nas ponownie na samo zdjęcie przyjął przy badaniu na NFZ to wątpię, więc szczerze to nie ma jakiejś gwarancji, że to usg 3d zdjęcie wyjdzie idealne. Wiele zależy od tego gdzie też jest łożysko z tego co dzisiaj lekarz nam mówił. :)

    👩🏽‍💼28 👨🏽‍💼29
    🚀Start starań: marzec 2023
    💔Poronienie, puste jajo, lipiec 2023, 8 tydz.
    ❤️‍🩹Październik 2023 - ciąża biochemiczna
    🤰🏽Kwiecień 2024 - pozytywny test
    🩵19.08.2024 - badania połówkowe, czekamy na chłopca 🩵
  • Martineska9596 Koleżanka
    Postów: 34 90

    Wysłany: 19 sierpnia, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podkoszulka wrote:
    A jeszcze co do snu, to koszmar jakiś ostatnio, cierpię na bezsenność. Gdy wstanę siku już mi ciężko zasnąć. Chodzę jak zombie a przecież jeszcze pracuję.

    I właśnie powiedziałam szefowi, że jeszcze miesiąc i idę na zwolnienie. Nawet nie wiecie jak to dla mnie trudne. W moim zawodzie są wręcz nieoficjalne zawody kto dłużej pracuje i ogarnia tematy z sali porodowej. Ale cukrzyca, bezsenność, ból kręgosłupa to jest za dużo z tak intensywną pracą.

    Matko, ja się czasami budzę o 4/5 i nie śpię już, leżę i totalna bezsenność, więc ściskam wszystkie bezsenne. Na szczęście mam własną firmę i mogę spać w dzień, zawsze mam przerwę i naprawdę odsypiam dniami....

    👩🏽‍💼28 👨🏽‍💼29
    🚀Start starań: marzec 2023
    💔Poronienie, puste jajo, lipiec 2023, 8 tydz.
    ❤️‍🩹Październik 2023 - ciąża biochemiczna
    🤰🏽Kwiecień 2024 - pozytywny test
    🩵19.08.2024 - badania połówkowe, czekamy na chłopca 🩵
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 466 717

    Wysłany: 19 sierpnia, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martineska9596 nasz tez był pewny ze to chłopak „wyjątkowo dobrze widać” 😂😂 No cóż zobaczymy za tydzień.

    O gdzie można zrobić 3D na NFZ ? :o

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia, 18:49

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8940 7743

    Wysłany: 19 sierpnia, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi, ja robię na NFZ w babce medice. W sumie nigdy 3D nie robili mi tam ale aż spytam z ciekawości za tydzień 🙂

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 430 440

    Wysłany: 19 sierpnia, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martineska9596 wrote:
    @Domi.Nika z tą płcią to nasz ginekolog od prenatalnych naprawdę był na pierwszych pewny po cewce moczowej, że to dziewczynka. Mąż się bardzo nastawił i moja mama też, a ja na chłodno przyjęłam - i dobrze. Mi jedynej nie trzeba w głowie przestawiać.

    @Zaqwsx - ja całą ciążę prowadzę na NFZ i moja lekarka ma USG jakości tostera, nie wiem jak ona cokolwiek tam widzi. :D Nasze maleństwo w ogóle średnio współpracuje na badaniach. Na prenatalnych (a też robię na NFZ!) jest właśnie usg 3d i to jest cudo! Dzisiaj wyszło naprawdę śliczne zdjęcie, ale... Dopiero za trzecim razem. Doktor wszystko zbadał, a dziecko miało rączkę przy głowie i się zasłaniało, to nas wysłał na spacer i kazał wrócić na pamiątkowe zdjęcie. Po 10 minutach miał te rączki jeszcze gorzej, kazał wrócić 3 raz za 45 min i tak też wróciliśmy. I się udało. Ale lekarz to anioł, nie człowiek i z mega powołania, czy inny by tak postąpił i nas ponownie na samo zdjęcie przyjął przy badaniu na NFZ to wątpię, więc szczerze to nie ma jakiejś gwarancji, że to usg 3d zdjęcie wyjdzie idealne. Wiele zależy od tego gdzie też jest łożysko z tego co dzisiaj lekarz nam mówił. :)
    To rzeczywiście trafić na takiego lekarza ginekologa na NFZ to trzeba mieć dużo szczęścia. Mój jest dobrym specjalistą, ale to co się u niego dzieje to jest dramat. Kolejka na 2 godziny, przyjmuje chyba z 6 pacjentów na godzinę i często zaczyna przyjmować godzinę przed początkiem swojej pracy żeby do końca dnia rozładować kolejkę ciężarnych. Lubię go i nawet proponował mi ostatnio żebym przyszła za 2 tygodnie ( czyli teraz) ale trochę mi go żal żeby jeszcze marnować mu czas na ciążę która nie budzi moich podejrzeń i dopychać mu kolejkę. A do usg to on toster dostał. Tęsknię za wizytami prywatnymi w klinice nieplodnosci bo tam były przepiękne zdjęcia i bardzo postatane usg. Ale z drugiej strony nie chce mi się wydawać pieniędzy na chodzenie prywatnie. Może jedynie przemyśle to zdjęcie 3d żeby chociaż jedno miec na pamiątkę

    Mamausia lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1694 1703

    Wysłany: 19 sierpnia, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Luśka trzymam kciuki aby te nieprawidłowości w mózgu się wchłonęły. Gdybyś jednak chciała skonsultować to mogę polecić dr Marcina Roszkowskiego (Wawa, neurochirurg dziecięcy). Mieliśmy u niego konsultację i diagnoza w 100% się sprawdziła. Jak uderzać to do najlepszych.

    Dziewczyny dziękuję Wam bardzo za wsparcie, wzruszyłam się na tę ilość ciepła i przytulasow oraz dobrych słów. Przetrawiłam temat i wracam do trybu cieszenia się ciążą. Dziękuję za polecenie grupy na fb. Widziałam, rozważam dołączenie ale trochę boję się przytłoczenia problemami innych dzieci. Rozważam dołączenie.

    Dobrze że przypomniałyście mi o laktatorze. Muszę sprawdzić co mam od koleżanki, czy się nadaje i jakie części „mleczne” muszę dokupić. Tym razem wezmę do szpitala bo

    Przyszła mi druga kurtka ciążowa-dzidziusiowa zimowa z bonprix. Baaaardzo fajna, w super stanie. Mega zakup. Także kolejny raz polecam zakup kurtek ciążowych bonprix na vinted ;) rozmiar zgodny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia, 19:08

    Zaqwsx, ultramaryna_, Faelwen90, luśka, Rocky, kattalinna lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Mamausia Autorytet
    Postów: 702 1463

    Wysłany: 19 sierpnia, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poruszyłyście temat chusty i poelcajek natomiast ja jestem zupełnie nie chustowa za to szukam nosidła ergonomicznego. Zapewne synka będę chciała nosić od wiosny czyli takiego 3 miesiąca.

    👩🏼 37 lat 🧔🏻41 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 usg puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚progesteron 52,80ng
    16.05.2024 - beta 2464
    22.05.2024 - 1 usg 'tylko' pęcherzyk ciążowy
    24.05.2024 - beta 26709
    28.05.2024 wizyta mamy wyczekane ❤
    11.07.2024 prenatalne 7,5cm zdrowego bobasa

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1629 4319

    Wysłany: 19 sierpnia, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia wrote:
    Dziewczyny poruszyłyście temat chusty i poelcajek natomiast ja jestem zupełnie nie chustowa za to szukam nosidła ergonomicznego. Zapewne synka będę chciała nosić od wiosny czyli takiego 3 miesiąca.

    Tyle co udało mi się zrobić research to polecane są te z lennylamb, kavka

    Martineska super z tym lekarzem! Czasem nawet prywatnie tak nie ma 😅

    Jeszcze miałam Wam napisać że lekarka zasugerowała mi włączenie preparatu „Szelazo” ale dała jeszcze zielone światło na spróbowanie podniesienia wyników dietą i suplami

    kattalinna lubi tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2055 4366

    Wysłany: 19 sierpnia, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martineska, witaj 🙋‍♀️ Rośnijcie zdrowo z syneczkiem 🤞

    Holibka, kochana i tak najwięcej spokoju przyniesie Ci wizyta u kardiologa prenatalnego, często to są wady, które wymagają tylko obserwacji lub nawet zanikają jeszcze w ciąży, tego się trzymajmy 🤞 🍀 Umówiłaś się już na echo, kiedy masz wizytę?

    Lyiss, KPI to jest orka, nie będę ukrywała 🤣🫣 Bo najpierw trzeba to mleko ściągnąć, a potem jeszcze dziecko tym nakarmić, podwójna robota i czas. Ale laski działają tak miesiącami, ja byłam zdolna tylko do 3 miesięcy 😉 Powiem Ci, że ja też siebie nie widzę karmiącej piersią, dla mnie to taka abstrakcja, mam zupełnie inne doświadczenie, ani razu nie miałam syna przy piersi i zwyczajnie nie widzę tego 🤷‍♀️
    I tak jak Podkoszulka, chciałabym dać drugiemu dziecku „po równo”, czyli też te 3 miesiące z moim mlekiem, ale mam totalny luz, będzie co ma być, płakać z takich powodów nie zamierzam 😉

    Holibka, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ beta 9(10dpo) - beta 43 (12dpo) - beta 134 (14dpo)
    💊 Euthyrox, Clexane
    6.06. 4mm i ❤️ (6+5)
    28.06. 3cm 🐨 (9+6)
    23.07. 8cm, ryzyka niskie i 90% 🩷 (13+3)
    20.08. 220g dziewczynki 💕 (17+3)
    17.09. Połówkowe, 490g klusi 🤭 (21+3)
    🩺 15.10.

    preg.png
  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2055 4366

    Wysłany: 19 sierpnia, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia wrote:
    Dziewczyny poruszyłyście temat chusty i poelcajek natomiast ja jestem zupełnie nie chustowa za to szukam nosidła ergonomicznego. Zapewne synka będę chciała nosić od wiosny czyli takiego 3 miesiąca.
    O, też nie „czuję” chust i myślę o nosidle dla takiego maleństwa, bo już wiem, że od urodzenia będzie ze mną i z synem codziennie w rozjazdach 😉
    Zwróciłam uwagę np. na takie, widziałam, że często wspominane, ale chętnie przyjmę sprawdzone polecajki 😊

    IMG-7167.png

    Mamausia lubi tę wiadomość

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ beta 9(10dpo) - beta 43 (12dpo) - beta 134 (14dpo)
    💊 Euthyrox, Clexane
    6.06. 4mm i ❤️ (6+5)
    28.06. 3cm 🐨 (9+6)
    23.07. 8cm, ryzyka niskie i 90% 🩷 (13+3)
    20.08. 220g dziewczynki 💕 (17+3)
    17.09. Połówkowe, 490g klusi 🤭 (21+3)
    🩺 15.10.

    preg.png
  • Ilona.. Autorytet
    Postów: 285 285

    Wysłany: 19 sierpnia, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Domi, ja robię na NFZ w babce medice. W sumie nigdy 3D nie robili mi tam ale aż spytam z ciekawości za tydzień 🙂

    W Wawie ? Co Babka Medica ma na NFZ ? Ja tam wszystko prywatnie robię 😒

    🧔‍♂️29l. 🙎‍♀️27l.
    23.05 - beta 26,9
    25.05- beta 100.5
    4.06- beta 3645
    25.07- USG 1 trym 🩵🩵🩵
    19.09- USG połówkowe

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1694 1703

    Wysłany: 19 sierpnia, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ultramaryna_ wrote:
    Martineska, witaj 🙋‍♀️ Rośnijcie zdrowo z syneczkiem 🤞

    Holibka, kochana i tak najwięcej spokoju przyniesie Ci wizyta u kardiologa prenatalnego, często to są wady, które wymagają tylko obserwacji lub nawet zanikają jeszcze w ciąży, tego się trzymajmy 🤞 🍀 Umówiłaś się już na echo, kiedy masz wizytę?

    Lyiss, KPI to jest orka, nie będę ukrywała 🤣🫣 Bo najpierw trzeba to mleko ściągnąć, a potem jeszcze dziecko tym nakarmić, podwójna robota i czas. Ale laski działają tak miesiącami, ja byłam zdolna tylko do 3 miesięcy 😉 Powiem Ci, że ja też siebie nie widzę karmiącej piersią, dla mnie to taka abstrakcja, mam zupełnie inne doświadczenie, ani razu nie miałam syna przy piersi i zwyczajnie nie widzę tego 🤷‍♀️
    I tak jak Podkoszulka, chciałabym dać drugiemu dziecku „po równo”, czyli też te 3 miesiące z moim mlekiem, ale mam totalny luz, będzie co ma być, płakać z takich powodów nie zamierzam 😉

    Wizytę mam 9 września u prof Szymkiewicz-Dangel na Agatowej. Licze właśnie, że to jest wada wymagająca obserwacji.

    Trzymam kciuki za dziewczyny KPI. Dla mnie z kolei butelki i praca z laktatorem to abstrakcja. To jest fajne, że są tak różne punkty widzenia na różne sprawy. Nie ma gorszej czy lepszej drogi. Trzeba być w zgodzie ze sobą i dzieckiem. Każdy sposób karmienia ma swoje plusy i minusy. Nie ma opcji idealnej niestety.

    Mamausia, kattalinna, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • luśka Przyjaciółka
    Postów: 66 157

    Wysłany: 19 sierpnia, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    @Luśka trzymam kciuki aby te nieprawidłowości w mózgu się wchłonęły. Gdybyś jednak chciała skonsultować to mogę polecić dr Marcina Roszkowskiego (Wawa, neurochirurg dziecięcy). Mieliśmy u niego konsultację i diagnoza w 100% się sprawdziła. Jak uderzać to do najlepszych.

    Dziękuję! Myślę że poczekam do wizyty u swojego lekarza w czwartek. Jeśli wielkość torbieli nic się nie zmieni albo będę czuła się zaniepokojona z jakiegokolwiek powodu, umówię się do lekarza z Twojego polecenia.
    Trzymam mocno kciuki za Twojego malucha. Wierzę, że wszystko będzie dobrze! 🤞🏻❤️

    Holibka lubi tę wiadomość

    👩24👱‍♂️26

    preg.png
‹‹ 219 220 221 222 223 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ