X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8931 7736

    Wysłany: 5 września, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też w niedzielę jedziemy na zakończenie wakacji 🙂

    Faelwen90, Zaqwsx, Rocky lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Ruuda Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 5 września, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie monitora oddechu..
    Nie zamierzam nikogo straszyć. Każda z was zrobi, co uważa za słuszne, co jest normalne. Sama w pierwszej ciazy miałam dylemat, czy kupować urządzenie, więc zamiast wpadać w nakręcający się wir zakupu wszystkiego, co sprzedawcy nam oferują, wolałam zarówno w rodzinie podpytać poloznej pracujacej na oddziale z noworodkami, jak i osób pracujących na neonatologi, czy jest sens kupować monitor oddechu. A jako matki i tak w nocy,co chwilę będziecie się budzic, jak dziecko chrzaknie, poruszy się itp, żeby sprawdzić co się dzieje. O śmierci łóżeczkowej słyszam. I gorsze jest kładzenie maluszka do spania między rodzicami, bo wtedy właśnie istniej największe prawdopodobieństwo przygniecenia malucha podczas snu,czy nakrycie kołdra. Śmierć łóżeczkowa niezwykle rzadko się zdaza.
    Proszę, dalej wylewajcie na mnie swój jad i niezadowolenie. Pod tym względem wyrażania swoich myśli i opinii nie jesteście lepsze ode mnie. Nie wiecie nic o mnie, o moich 9letnich staraniach o 1dziecko, ile czasu przygotowywałam się na macierzyństwo. Nie czyni ze mnie to ekspertki we wszystkich tematach. Wypowiadam się na temat tego,czego sama doświadczyłam. I czasem zamiast nakręcać się na forach, czy coś kupić, a najlepiej wszystko i na zapas, to porozmawiajcie z fachowcami na neonatologii, ginekologami mamami itp. Bywajcie i życzę udanych zakupów.

  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 5 września, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Też w niedzielę jedziemy na zakończenie wakacji 🙂
    My za tydzień jak się uda to w piątek nad ranem a jak nie to w niedzielę ruszamy do Polski na całe 2 tygodnie już się doczekać nie mogę

    kattalinna, Holibka lubią tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2053 4362

    Wysłany: 5 września, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruuda wrote:
    Odnośnie monitora oddechu..
    Nie zamierzam nikogo straszyć. Każda z was zrobi, co uważa za słuszne, co jest normalne. Sama w pierwszej ciazy miałam dylemat, czy kupować urządzenie, więc zamiast wpadać w nakręcający się wir zakupu wszystkiego, co sprzedawcy nam oferują, wolałam zarówno w rodzinie podpytać poloznej pracujacej na oddziale z noworodkami, jak i osób pracujących na neonatologi, czy jest sens kupować monitor oddechu. A jako matki i tak w nocy,co chwilę będziecie się budzic, jak dziecko chrzaknie, poruszy się itp, żeby sprawdzić co się dzieje. O śmierci łóżeczkowej słyszam. I gorsze jest kładzenie maluszka do spania między rodzicami, bo wtedy właśnie istniej największe prawdopodobieństwo przygniecenia malucha podczas snu,czy nakrycie kołdra. Śmierć łóżeczkowa niezwykle rzadko się zdaza.
    Proszę, dalej wylewajcie na mnie swój jad i niezadowolenie. Pod tym względem wyrażania swoich myśli i opinii nie jesteście lepsze ode mnie. Nie wiecie nic o mnie, o moich 9letnich staraniach o 1dziecko, ile czasu przygotowywałam się na macierzyństwo. Nie czyni ze mnie to ekspertki we wszystkich tematach. Wypowiadam się na temat tego,czego sama doświadczyłam. I czasem zamiast nakręcać się na forach, czy coś kupić, a najlepiej wszystko i na zapas, to porozmawiajcie z fachowcami na neonatologii, ginekologami mamami itp. Bywajcie i życzę udanych zakupów.
    Wpadlas tutaj z workiem rad, rad częściowo mogących działać szkodliwie na kogoś, kto bez refleksji się ich posłucha. Nie poniesiesz za nie żadnej odpowiedzialności, bo tylko uzewnętrzniłaś się na forum, a dla kogoś może to być koszt życia ich dziecka. Pisz sobie co chcesz, ale nie działaj na czyjąś krzywdę (a polecanie oczyszczacza powietrza zamiast monitora oddechu to jest coś, czego każdy zdrowo myślący człowiek nie ogarnie plus to demonizowanie sprzętu ratującego życie niemowlęcia…). I jeszcze musisz się pożalić „jadem”, który jest po prostu krytyką twoich słów, choć przyszłaś tutaj wcale nie na prośbę którejkolwiek z mam styczniowych.
    To już bez komentarza 😉

    Holibka lubi tę wiadomość

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ beta 9(10dpo) - beta 43 (12dpo) - beta 134 (14dpo)
    💊 Euthyrox, Clexane
    6.06. 4mm i ❤️ (6+5)
    28.06. 3cm 🐨 (9+6)
    23.07. 8cm, ryzyka niskie i 90% 🩷 (13+3)
    20.08. 220g dziewczynki 💕 (17+3)
    17.09. Połówkowe, 490g klusi 🤭 (21+3)
    🩺 15.10.

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 5 września, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultramaryna na myślę że szkoda słów może lepiej ominąć a doradzanie żeby zapytać położnej czy kogoś innego to myślę że jak ktoś ma wątpliwości to pierwsze co zrobi to porozmawia z kimś kto ma wiedzę na ten temat a nie ktoś kto wpapd na forum i wypadł. Jak widać nasze mamusie stałe mają też swoje doświadczenia i ja wolę jakoś was sluchac bo dużo mądrych rzeczy piszecie.

    Apropo ja myślałam że wiem sporo o dzieciach wyprawkach itp ale widzę że sporo to ja się muszę nauczyć No ale to moje 1 dziecko a wiadomo inaczej swoje a inaczej nawet w rodzinie.

    kattalinna, Faelwen90, Holibka, Ottioli lubią tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 456 695

    Wysłany: 5 września, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was po mojej 3 h drzemce, odcięło mi energię po załatwianiu spraw. Piersi tez ok wiec wszystko idzie pomyślnie 🥳

    Piękne brzuszki, ja zdałam sobie sprawę ze nie robię fot brzucha tak widocznie, tylko tak jak leżę i bobas się rusza muszę to zmienić żeby potem pamiętać jak wyglądał na różnych etapach 🤰

    Cieszę z wyniku po amino teraz można świętować 🥰

    Wiecie rynek ma dużo do zaoferowania jedne rzeczy maja sens i mogą nam ułatwić macierzyństwo inne pewnie to reklama. Po co sobie nie ułatwiać jeśli komuś to pomaga :) jeśli dla kogoś to ważne a krzywdy nie robi.

    Zaqwsx, Holibka, kattalinna, Faelwen90 lubią tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 456 695

    Wysłany: 5 września, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalina i Faelwen90 gdzie się wybieracie na wakacje ? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września, 18:45

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2053 4362

    Wysłany: 5 września, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrobiłam Was, a było co nadrabiać 😁😘

    Kinia i Faelwen - Wy przeżywałyście dużo stresu, ogromnie się cieszę, że sprawy są wyjaśnione! 💕 Teraz rośnijcie zdrowo 🤞
    Gratuluję wszystkich wizyt, dobre wieści - to bardzo cieszy 🥹

    Macie piękne brzuszki i faktycznie, pomiędzy tymi wrzucanymi kilka tygodni temu, jest już znaczna różnica 🥹❤️ Zazdroszczę Wam, że tak ładnie je podkreślacie, muszę się trochę zainspirować 😍 U mnie królują workowate ciuchy, legginsy, dresy, czuję się jak bałwan, bo nieźle mnie z dnia na dzień wybrzuszyło 🤣

    Tak się naczytałam o Waszych zakupach, że też poczułam potrzebę kupienia czegoś dla młodej 🤣🤭 Zaraz idę pobuszować. Dzięki za polecenie sterylizatora, dotychczas jechałam z czajnikiem, ale tym razem będę sprytniejsza 🤭😉

    Potforzasta, masz rację kochana, już zamykam temat 👌😘

    kinia982, Ottioli, Faelwen90 lubią tę wiadomość

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ beta 9(10dpo) - beta 43 (12dpo) - beta 134 (14dpo)
    💊 Euthyrox, Clexane
    6.06. 4mm i ❤️ (6+5)
    28.06. 3cm 🐨 (9+6)
    23.07. 8cm, ryzyka niskie i 90% 🩷 (13+3)
    20.08. 220g dziewczynki 💕 (17+3)
    17.09. Połówkowe, 490g klusi 🤭 (21+3)
    🩺 15.10.

    preg.png
  • Rocky Ekspertka
    Postów: 127 274

    Wysłany: 5 września, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faelwen 🥳 macie zasłużone wakacje! Wypocznijcie!

    Z polecajek: odebrałam właśnie legginsy od mamaiginekolog. Bardzo fajne, z dość grubego materiału.

    Stwierdziłam, że dziecia jeszcze zdążę ubrać, a jak sobie nic nie kupię, to w przyszłym tygodniu wyląduję w dresach męża 🤦‍♀️ On co prawda się śmieje, że najwyżej podciągnę na brzuch i będę wyglądać jak Obelix, ale może opcję przebranżowienia na clowna zostawię sobie na później 🤪

    Swoją drogą, nie pamiętam kiedy ostatnio tyle płakałam ze śmiechu, co w tej ciąży 😂

    kattalinna, Faelwen90 lubią tę wiadomość

    👩🏻 37l. 🧔🏻 43l.

    Starania od 05.2021
    12.2023 start IVF
    05.2024 - 3 transfer ✅

    17.05 ⏸️
    05.06 mamy ❤️ (6+5)
    15.07 6.1 cm zdrowego bobasa (12+3)
    16.09 410g, it's a Girl! 🩷 (21+3)

    preg.png
  • Ruuda Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 5 września, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się ultramaryna_ , już nieproszona sobie idę z tej grupy. A żaden monitor oddechu dziecka wam nie uratuje, nawet jeżeli da sygnał, jak człowiek nie zna podstaw pierwszej pomocy niemowląt. A takie kursy dla przyszłych rodziców są i warto z nich skorzystać, by się czegoś pożytecznego w życiu nauczyć, a nie być zależnym od urządzenia, któremu właśnie powierzam dziecko. I wolę budzic się w nocy, zajrzeć do bobasa. A ludzi słuchać się wykształconych w tym temacie. A nie kupować i wszystko łykać jak pelikan, co wciskają.
    Mimo calej tej dyskusji życzę wszystkim szczęśliwego rozwiązania i zdrowich bobasów. Nie moja intencja było straszenie ludzi, tylko napisanie tego co osobiście uważam. Każdy ma swój rozum, zrobi co uważa za słuszne, wiec prosze mnie nie straszyć, ze przeze mnie jakies dziecko moze umrzec.Pozdrawiam.

  • Ilona.. Autorytet
    Postów: 284 284

    Wysłany: 5 września, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruuda wrote:
    Nie martw się ultramaryna_ , już nieproszona sobie idę z tej grupy. A żaden monitor oddechu dziecka wam nie uratuje, nawet jeżeli da sygnał, jak człowiek nie zna podstaw pierwszej pomocy niemowląt. A takie kursy dla przyszłych rodziców są i warto z nich skorzystać, by się czegoś pożytecznego w życiu nauczyć, a nie być zależnym od urządzenia, któremu właśnie powierzam dziecko. I wolę budzic się w nocy, zajrzeć do bobasa. A ludzi słuchać się wykształconych w tym temacie. A nie kupować i wszystko łykać jak pelikan, co wciskają.
    Mimo calej tej dyskusji życzę wszystkim szczęśliwego rozwiązania i zdrowich bobasów. Nie moja intencja było straszenie ludzi, tylko napisanie tego co osobiście uważam. Każdy ma swój rozum, zrobi co uważa za słuszne, wiec prosze mnie nie straszyć, ze przeze mnie jakies dziecko moze umrzec.Pozdrawiam.

    Pozwolę się odezwać jako medyk.. uwielbiam aparatury bo potrafią wyłapać wieciej niż człowiek, szczególnie w nocy.. sama potrafię udzielić pierwszej pomocy , nie raz jej udzielałam dorosłym a nie zliczę ile razy dzieciom ALE Twoja położna odradzała.. a moja przyjaciółka położna, która pracuje na intensywnej terapii noworodków sama go zakupiła i spała spokojnie.
    Dlatego dziewczyny jeśli was stać, jeśli będziecie spokojniejsze kupcie ten monitor, bezdechy się zdarzają ale mogą być różne.. mało tego, może się okazać, że Wasze dziecko ma bezdechy i będziecie mogły kontrolować ich długość i konsultować czy podlegają diagnostyce.

    Zaqwsx, Rocky, Ottioli, Holibka, Miśka_95, kattalinna, Sarst lubią tę wiadomość

    🧔‍♂️29l. 🙎‍♀️27l.
    23.05 - beta 26,9
    25.05- beta 100.5
    4.06- beta 3645
    25.07- USG 1 trym 🩵🩵🩵
    19.09- USG połówkowe

    preg.png
  • LeniweKluski Koleżanka
    Postów: 48 59

    Wysłany: 5 września, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruuda wrote:
    Nie martw się ultramaryna_ , już nieproszona sobie idę z tej grupy. A żaden monitor oddechu dziecka wam nie uratuje, nawet jeżeli da sygnał, jak człowiek nie zna podstaw pierwszej pomocy niemowląt. A takie kursy dla przyszłych rodziców są i warto z nich skorzystać, by się czegoś pożytecznego w życiu nauczyć, a nie być zależnym od urządzenia, któremu właśnie powierzam dziecko. I wolę budzic się w nocy, zajrzeć do bobasa. A ludzi słuchać się wykształconych w tym temacie. A nie kupować i wszystko łykać jak pelikan, co wciskają.


    Ale zaraz - no to jak urządzenie da mi znać, ze jest długi bezdech to myślisz, ze będę klaskać nad kołyska i nic nie robić? I zrobie sobie 'ufff, urządzenie działa bo dało mi znać' i nic? Strasznie uogólniłaś, ze jak ktoś ma monitor oddechu to nie pójdzie na kurs pierwszej pomocy. Masz jakiś statystyki czy cos? Czyli albo urządzenie albo kurs pierwszej pomocy? Są osoby, które nie maja ani tego ani tego i maja dzieci.
    Chyba wiadomo, ze jest to urządzenie do monitorowania. Tak samo jak używa się stetoskopu czy ciśnieniomierza, monitorujesz czy wszystko jest ok z czynnościami życiowymi. Rodzaj reakcji zależy od tego na ile jesteśmy właśnie przeszkoleni w temacie. Ale tak jak piszesz, na szczescie żyjemy w czasach gdzie mamy dostęp do specjalistów w realu a nie tylko w internecie ;)

    Edit: Jeśli uznam, ze cos będzie pomocne dla mnie i mojej rodziny to oczywiście, ze to kupię. Będę łykać wszystko jak pelikan byle by mieć spokój psychiczny :)

    Faelwen90 wrote:
    Dziewczyny, odebrałam wyniki badania. Toksoplasmy gondii w badanym płynie owodniowym nie wykryto!

    Boże, to najlepszy dzień w moim życiu! Kamień spadł mi z serca. To taka ulga, że ciężko opisać...

    Super! serdecznie gratuluje i ściskam wirtualnie! Teraz można zacząć oddychać pełna piersią!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września, 20:12

    Zaqwsx, Holibka, Ottioli, Faelwen90 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Mamausia Autorytet
    Postów: 701 1461

    Wysłany: 5 września, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Murilega wrote:
    Trzymam kciuki by się zamknęło szybko i samo. Rozumiem że przewidywania są dobre? Pytam bo właśnie siedzę z Covidem i chociaż przechodzę raczej dobrze to boję się, że zaszkodzi on młodemu. 🙁


    Lekarz jak przekazał Nam informację o nieprawidłowości pierwsze co zapytał czy ostatnio chorowałam. Zgodnie z prawdą przyznałam,że tak i że możliwe,że był do covid. Jak choruje Mama to ponoć choruje też dziecko w brzuszku i to są często efekty.
    Dla mnie ważne ,że wyłapane i możemy to monitorować. Wspomniał,że może się to utrzymać i do porodu. To,że moja choroba odbiła się tak na maleństwu nie znaczy,że u Twojego się odbija,ale zapewne skontrolować warto😊

    To ja jeszcze co do brzuszków to wszystkie piękne 🤩 ja uwielbiam kobiety w ciąży i sama w niej chodzić.

    Moj też się już mocno zaokrąglił i mogę się śmiało porównać do Nome🫢

    Ilona.., Holibka, kattalinna, Ottioli lubią tę wiadomość

    👩🏼 37 lat 🧔🏻41 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 usg puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚progesteron 52,80ng
    16.05.2024 - beta 2464
    22.05.2024 - 1 usg 'tylko' pęcherzyk ciążowy
    24.05.2024 - beta 26709
    28.05.2024 wizyta mamy wyczekane ❤
    11.07.2024 prenatalne 7,5cm zdrowego bobasa

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1680 1685

    Wysłany: 5 września, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Ruda proszę idź już słuchać SIĘ swojej położnej i nie przejmować sprawami, które bardzo rzadko się zdarzają.

    Także PAAAAAAA!

    Rocky, kattalinna, Ottioli lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1680 1685

    Wysłany: 5 września, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia wrote:
    Lekarz jak przekazał Nam informację o nieprawidłowości pierwsze co zapytał czy ostatnio chorowałam. Zgodnie z prawdą przyznałam,że tak i że możliwe,że był do covid. Jak choruje Mama to ponoć choruje też dziecko w brzuszku i to są często efekty.
    Dla mnie ważne ,że wyłapane i możemy to monitorować. Wspomniał,że może się to utrzymać i do porodu. To,że moja choroba odbiła się tak na maleństwu nie znaczy,że u Twojego się odbija,ale zapewne skontrolować warto😊

    To ja jeszcze co do brzuszków to wszystkie piękne 🤩 ja uwielbiam kobiety w ciąży i sama w niej chodzić.

    Moj też się już mocno zaokrąglił i mogę się śmiało porównać do Nome🫢

    U mnie było o tyle inaczej, że lekarz pytał czy chorowałam, a ja nie chorowałam w tej ciąży, a na pewno nie w ostatnim miesiącu. Dlatego pewnie nieco inaczej zareagował. Trzymam kciuki aby u Ciebie podobnie jak u mnie szybko się unormowało i EKG wykazało wyłącznie prawidłowo bijące serce!

    Mamausia lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8931 7736

    Wysłany: 5 września, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    Kattalina i Faelwen90 gdzie się wybieracie na wakacje ? :)
    Miała być Chorwacja, ostatecznie będzie Krynica Zdrój. Bałkany były planowane od zeszłego roku, ale chyba nam nie były pisane jednak teraz, bo ciągle coś wyskakiwało. Cieszę się, że wyskoczymy gdziekolwiek jednak, zwłaszcza że córka w górach jeszcze nie była, bo my zawsze kierunki wodne wybieramy 🙂

    Holibka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 949 2516

    Wysłany: 5 września, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ku uciesze na dobry sen:
    byłam dziś z siebie dumna, bo dorwałam w Pepco fajne zabawki do wanny dla synka, w tym jedną bardziej fancy przeceniona z 60zl na 12. No deal życia. Robimy wieczorną kąpiel i co? Nie działa. Więc dwoje się i troje, wnerwiam na siebie. Kartonowe opakowanie przecież już dawno podarte w śmietniku, paragon gdzieś zgubiony. Zresztą będę reklamować 12zl? Mąż się ze mnie śmieje, że może dlatego zabawka była tak przeceniona 🙈 Wreszcie odszukuję w internecie instrukcję i olśnienie: to nie jest zabawka do wanny, ale do ogrodu, wymaga stałego podłączenia do węża ogrodowego 😂 A tak mnie w sklepie nawet chwilę zamroczyło, że czemu napisane jest „zabawka dla dzieci 3+” 😂 Mózg ciężarnej to jednak jest mózg ciężarnej!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września, 20:42

    Zaqwsx, kattalinna, potforzasta, Ottioli, Holibka, luśka, Rocky, Podkoszulka lubią tę wiadomość

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 5 września, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jakoś z tej ekscytacji ciążą wcale nie mam ochoty na wyjazdy nigdzie w tym roku. Też planowałam bardzo dużo, ale jakoś chyba zmieniłam się w domatorkę. Pewnie będę żałowała że ostatnie wakacje tylko we dwoje spędziliśmy w swojej okolicy, ale spędzamy miło czas mimo wszystko 😊

    kattalinna lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Mamausia Autorytet
    Postów: 701 1461

    Wysłany: 5 września, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    @Mamausia jak duża jest ta niedomykalność zastawki trójdzielnej? To jest dokładnie to samo co u nas. U nas na połówkowych 19.08 dochodziła do 200cm/s. 30.08 do 80 cm/s. Natomiast 3.09 nie było jej już w ogóle, w bardzo dokładnym badaniu EKG w jednym z najlepszych serduszkowych ośrodków w PL. Ponoć to jest kwestia hemodynamiczna i bardzo często się pojawia. Wynika z tego, że prawa komora serca jest bardziej obciążona w życiu płodowym ponieważ płuca nie uczestniczą w krążeniu w takim stopniu jak po porodzie, podobnie układ pokarmowy - brak substancji płynących z jelit. Do tego w sercach maluszków są 2 otworki, które umożliwiają odpowiednią regulację pracy serca w życiu płodowym, a po porodzie się zamykają.

    Piszę Ci to, bo mi żaden z dwóch dobrych lekarzy nie wspomniał o tym i byłam mocno zestresowana tą wadą. Była raczej gadka w stylu „raczej nie ustąpi, ale ludzie z tym żyją i jak jest u dziecka to nie przeszkadza w niczym”.

    Natomiast WARTO zrobić EKG serca maluszka aby sprawdzić czy ta trójdzielnosc jest właśnie taką izolowaną „miniwadką” i nie wynika z niczego innego. Trzymam kciuki!


    Bardzo Ci dziękuję za wszystkie rozjaśnienia,nasz lekarz raczej Nas uspokajał. To nasz wynik jest taki sam: niedomykalność jest max do 2m/s. Dostaliśmy skierowanie do dr kolegi,który jego zdaniem jestem specem. Mówił,żeby poczekać zbadaniem 2 tygodnie i że wysyła Nas na komplet badań - możliwe że EKG również tam jest ,ale nie jestem w stanie się rozczytać na skierowaniu. Mówił,że są to drogie badania,a na NFZ można je zrobić właśnie w Poradni w Zdrojach.

    Wierzę,że będzie jak u Was❤️

    Zaqwsx, Holibka lubią tę wiadomość

    👩🏼 37 lat 🧔🏻41 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 usg puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚progesteron 52,80ng
    16.05.2024 - beta 2464
    22.05.2024 - 1 usg 'tylko' pęcherzyk ciążowy
    24.05.2024 - beta 26709
    28.05.2024 wizyta mamy wyczekane ❤
    11.07.2024 prenatalne 7,5cm zdrowego bobasa

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 5 września, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNM a to dobre ale to jest właśnie mozg ciężarnej ja do tej pory się zastanawiam o co miałam was pytać i zabijcie mnie nie wiem.

    Zaqwsx czasem takie wakacje w domowym zaciszu sami we dwoje czy z najbliższą rodziną są lepsze niż w tłumie innych wczasowiczów

    Mamusia trzymam kciuki za was żeby bylo dobrze 🤞🤞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września, 20:57

    Mamausia lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
‹‹ 261 262 263 264 265 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ