X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 6 września, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o jedzonko to u mnie unormowało się wszystko do menu sprzed ciąży, poza tym że apetyt jak przed okresem czyli najgorsze połączenie bo zawsze lubiłam słodycze i znowu mnie do nich ciągnie a miałam do zeszłego miesiąca lekki wstręt. Od paru dni też nadrabiam wstręt z 1 trymestru do jajek i potrafię znowu po 5-6 dziennie jeść w różnych formach 😀
    Słońca staram się unikac. Mam od początku ciąży duzy światłowstręt i cieplowstręt. U mnie na szczęście już od poniedziałku ochłodzenie. Dzisiaj wreszcie mogłam się przykryć w nocy kołderką bo się wychladzalo do 15 stopni w nocy ale od rana znowu ciepło.
    Biustonosze mi kuzynka polecała z bonprixa że niby dużo testowała z różnych miejsc i tylko te były w porządku, tak więc pewnie ja pójdę tą drogą. Nie wiem jak będzie później ale mam mocno nie wybredny mały biust więc mam nadzieję że mi wszystko będzie odpowiadało 😀
    Ja żałuję trochę że rodzinę mam najbliżej 500km od siebie, ale taki był nasz wybór rok temu. W planach była budowa domu w rodzinnej miejscowości mojej albo ucieczka na drugi koniec Polski. Po 6 nieudanym transferze stwierdziliśmy że uciekamy. Śmieszne jest to że pierwszy transfer wykonany w nowym miejscu zamieszkania okazał się skuteczny. Fajnie byloby miec pomoc ale wierzę w to że jakbyśmy się budowali w okolicach rodzinnych to nigdy bym w ciazy nie była 🤣

    Tigra lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 6 września, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Dziewczyny, jeszcze potrzebuję polecajki na jakiś preparat na żyły. Żylaki mi się w jednej nodze zaczynają. Obrzęków jakoś szczególnie nie zauważam, ale wypukłe żyłki w kilku miejscach już tak.

    Hm a rajstopy uciskowe? Nie znam się, to się wypowiem 🙈 Tylko w ten gorąc to pewnie samobójstwo.

    Dziewczyny ja z ogłoszeniem parafialnym. Kończę właśnie przeglądanie tych rzeczy i mam kilka ciazowek, które dla mnie są za małe/już je mam. Może któraś z Was potrzebowały spodni w spoko cenie?

    Mam:
    2x jeansy ciążowe Reserved 36
    1x jeansy ciążowe Reserved 38
    1x legginsy ciążowe czarne HM M
    1x spodnie ciążowe materiałowe czarne Reserved S

    Spodnie po 20 zł, legginsy za 10. Jak coś to dawajcie na priv ☺️ Mogę wrzucić na vinted / olx bo chyba korzystniej wychodzi przesyłka

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8931 7736

    Wysłany: 6 września, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nome, no właśnie do uciskowych wszelkich jeszcze nie jestem przekonana. Nie o tej porze roku... Póki co to pomyślałam, że może jakieś smarowanie będzie takim dobrym kompromisem między nic a pończochami.

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 6 września, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam ten kod na biustonosze momcozy - mleczna30. Działa tylko na staniki.

    kattalinna lubi tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Tigra Autorytet
    Postów: 590 673

    Wysłany: 6 września, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,piękne te wasze brzuszki.Mój raczej bez zmian,dopiero na wieczór trochę puchnie.Pewnie już niedługo będzie juz widoczny,bo część ubrań zroniła się przyciasnawa.

    Liyss🧚🏻 wrote:
    Hej, dziewczyny super, że wizyty i badania udane 🤞🏻

    Martineska współczuję 😪oby kolejne podejście było udane 🤞🏻

    Dziewczyny pokażcie swoje brzuszki 🥹

    71-B65-F84-C376-4989-BB8-B-347-D4-D54159-B.jpg

    Moja kuleczka w dwóch wersjach. „koszula porodowa 😂” i wersja wyjściowa 🥹
    Mnie się nie wyświetla zdjecie.
    Holibka wrote:
    Piękne brzuszki! Ja wam podeślę mój mini kolaż 😅 rozczuliło mnie jak mi się syn wkomponował w pleci i brzuszek dziś rano. To mój prawie siedmiolatek, który uwielbia ze mną spać.

    c9d8574d1def9.jpghttps://zapodaj.net/plik-kWeby2PpRE
    Jakie cudowne zdjęcie.
    Liyss🧚🏻 wrote:
    To jak Ty zbadałaś glukozę? U mnie gin mówi o krzywej a jak się nie uda to mierzenie cukru glukometrem ale to i tak nie będzie tak miarodajne jak krzywa.
    Mam założoną Libre,miałam zalecenie jeść normalne posiłki,czasem dołożyć coś słodkiego.Doktor jak podgląd do wyników.Według Libry dał mi zalecenia.Mówił,że teraz mamy takie możliwości,że picie glukozy jest przestarzałe i niebezpieczne w ciąży.
    potforzasta wrote:
    96f002f69c997.jpghttps://zapodaj.net/plik-Y0jQgVhAPT
    Urosło się nam wyglądam już jak na końcówce ciąży a nie w połowie.
    Ładnie rośnie brzusio.Może pomyliłaś i to jest 7 miesiąc.Oczywiście żartuje,u mnie brzuszek mały,jakbym się objadła,na wieczór trochę większy,ale nie widoczny dla innych,chyba,że założe ciążową sukienkę.


    Mamausia mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze i samo się pozamyka.Mojej znajomej dziecko miało wykrytą wade serduszka,rodziła w specjalistycznej klinice,tylko nie pamiętam czy miał operację jeszcze w brzuszku czy już po porodzie.Trzymam kciuki by wszystko było dobrze.


    Podkoszulka, potforzasta lubią tę wiadomość

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 6 września, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Nome, no właśnie do uciskowych wszelkich jeszcze nie jestem przekonana. Nie o tej porze roku... Póki co to pomyślałam, że może jakieś smarowanie będzie takim dobrym kompromisem między nic a pończochami.
    Mi niestety się pojawiły już przy stymulacjach hormonalnych. Narazie hoduje je a już będę dzisiaj szukać pończoch. Po ciazy ewentualnie skleroterapia. Lepiej na wczesnym etapie niż męczyć się później operacyjnie ( chociaż I to mnie raczej nie minie biorąc pod uwagę rodzinę)

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Tigra Autorytet
    Postów: 590 673

    Wysłany: 6 września, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    Mi niestety się pojawiły już przy stymulacjach hormonalnych. Narazie hoduje je a już będę dzisiaj szukać pończoch. Po ciazy ewentualnie skleroterapia. Lepiej na wczesnym etapie niż męczyć się później operacyjnie ( chociaż I to mnie raczej nie minie biorąc pod uwagę rodzinę)
    Muszę poczytać o tej skleroterapi.U mnie też pojawiły się po stymulacjach.

    kattalinna wrote:
    Dziewczyny, jeszcze potrzebuję polecajki na jakiś preparat na żyły. Żylaki mi się w jednej nodze zaczynają. Obrzęków jakoś szczególnie nie zauważam, ale wypukłe żyłki w kilku miejscach już tak.
    Mnie też sie robią i zastanawiam się co pomoże.Czytałam o zimnych okładach,zalecono mi polewać nogi kilka razy dziennie zimną wodą.


    Co do moitora oddechu,pytałam wielu koleżanek,pielegniarek rodziny.Mówią,że mama po porodzie ma taki instynkt,że budzi ją wszystko,zmiana oddechu,ruch,przerwa w oddechu,ale mimo to kazda z nich mówiła,że gdyby wiedziała o takim urządzeniu lub miała na to finanse,to dla spokoju zakupiłaby.Sama też myślę o tym,ale pierwsze czekam,może ktoś zrobi nam prezent.

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 145 233

    Wysłany: 6 września, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Dziewczyny, jeszcze potrzebuję polecajki na jakiś preparat na żyły. Żylaki mi się w jednej nodze zaczynają. Obrzęków jakoś szczególnie nie zauważam, ale wypukłe żyłki w kilku miejscach już tak.

    Pisałam tu już, że Cyclo 3 Fort gin mi ostatnio polecił i przyznam szczerze, że po tygodniu już była zauważalna poprawa. Jest bez recepty, 2 tabletki dziennie.

    Zaqwsx, Holibka, kattalinna, Ottioli lubią tę wiadomość

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8931 7736

    Wysłany: 6 września, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, dzięki, zapiszę sobie, choć póki co wolę działać zewnętrznie.

    Mamausia, czy dobrze pamiętam, że Ty jesteś doświadczona (niestety) w temacie żył?

    Zaqwsx, podziel się co tam wyszukasz. Ja robiłam jakiś czas temu podejście, ale zarzuciłam temat. Wiem, że są takie profilaktyczne, takie chyba najbardziej by się u mnie sprawdziły teraz 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września, 12:37

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 456 695

    Wysłany: 6 września, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx bardzo ciekawa historia. Tak jak Holibki która wyrzuciła wszystkie dziecięce rzeczy.
    Ja kilka dni przed testem ciążowym zapisalam sie na roczne seminarium „psychoterapeutyczna praca z kobieta w ciąży i z diada matka niemowlę” 😅

    My tez wszystkich mamy w promieniu 2h autem ale jakoś będziemy musieli to zorganizować 😅 No ciut bliżej moje siostry w zasięgu 45 min autem 😅

    Zaqwsx, Holibka lubią tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Aleale Koleżanka
    Postów: 41 40

    Wysłany: 6 września, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, ja 19w2 a taki miniak... dla mnie wyglada tak samo jak przed ciaza jakbym zjadla pizze... Jak widze Wasze dorodne brzusie to sie zastanawiam czemu moj taki maly i kiedy podgoni ;-/

    c854792bd6cd2.pnghttps://zapodaj.net/plik-G3lEmUwhHk

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września, 12:59

    kattalinna, KINGA89, Ottioli, Liyss🧚🏻, Faelwen90 lubią tę wiadomość

    początek starań 2021, pierwsze badania diagnostyczne 2022
    07.2022 amh: 0.98 fsh:17.90
    12.2022 - HyCoSy, niedrożny lewy jajowód
    08.2023 amh: 0.3
    03.2024 amh: 0.45

    29.04.2024 - pierwsze ivf początek stymulacji
    08.05.2024 - punkcja, 3 🥚
    13.05.2024 - transfer
    24.05.2024 - s-HCG 215, transfer udany

    22.07.2024 - usg genetyczne, przeziernosc karku podwyższona, 2.8..... strach
    28.07.2024 - wyniki NIPT, niskie ryzyka - ulga
    09.09.2024 - połówkowe, 323 g wszystko w normie 🎉

    preg.png
  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2053 4362

    Wysłany: 6 września, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do staników do karmienia zakupiłam na Vinted nówkę z HM, taki kremowy prążkowany. Niestety nie polecam, jest tak luźny pod biustem, nic nie trzyma. Też muszę na gwałt czegoś nowego szukać, bo wszystkie są już za ciasne i przymałe 😬 A niestety nie pamiętam, skąd miałam w pierwszej ciąży…

    Mamausia, Ty chwaliłaś się, jaki ostatecznie kombinezon wybrałaś? 🤭

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ beta 9(10dpo) - beta 43 (12dpo) - beta 134 (14dpo)
    💊 Euthyrox, Clexane
    6.06. 4mm i ❤️ (6+5)
    28.06. 3cm 🐨 (9+6)
    23.07. 8cm, ryzyka niskie i 90% 🩷 (13+3)
    20.08. 220g dziewczynki 💕 (17+3)
    17.09. Połówkowe, 490g klusi 🤭 (21+3)
    🩺 15.10.

    preg.png
  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2053 4362

    Wysłany: 6 września, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleale wrote:
    dziewczyny, ja 19w2 a taki miniak... dla mnie wyglada tak samo jak przed ciaza jakbym zjadla pizze... Jak widze Wasze dorodne brzusie to sie zastanawiam czemu moj taki maly i kiedy podgoni ;-/

    c854792bd6cd2.pnghttps://zapodaj.net/plik-G3lEmUwhHk
    Nie stresuj się, kochana, w pierwszej ciąży też taki miałam, na badania połówkowe jechałam jeszcze w swoich nie-ciążowych jeansach 😉 Wszystko zależy od budowy ciała i umięśnienia, jeśli ćwiczyłaś przed ciążą, to mięśnie też mogą „trzymać” i brzuszek pojawi się później 😘
    Niestety, teraz w drugiej jest już inaczej, czuję się jakbym była w 25tc, a to dopiero 19 😱

    Aleale lubi tę wiadomość

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ beta 9(10dpo) - beta 43 (12dpo) - beta 134 (14dpo)
    💊 Euthyrox, Clexane
    6.06. 4mm i ❤️ (6+5)
    28.06. 3cm 🐨 (9+6)
    23.07. 8cm, ryzyka niskie i 90% 🩷 (13+3)
    20.08. 220g dziewczynki 💕 (17+3)
    17.09. Połówkowe, 490g klusi 🤭 (21+3)
    🩺 15.10.

    preg.png
  • Aleale Koleżanka
    Postów: 41 40

    Wysłany: 6 września, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ultramaryna_ wrote:
    Nie stresuj się, kochana, w pierwszej ciąży też taki miałam, na badania połówkowe jechałam jeszcze w swoich nie-ciążowych jeansach 😉 Wszystko zależy od budowy ciała i umięśnienia, jeśli ćwiczyłaś przed ciążą, to mięśnie też mogą „trzymać” i brzuszek pojawi się później 😘
    Niestety, teraz w drugiej jest już inaczej, czuję się jakbym była w 25tc, a to dopiero 19 😱

    to w kolejnych ciazach brzuch jest wiekszy na start ? ciekawe !!!

    początek starań 2021, pierwsze badania diagnostyczne 2022
    07.2022 amh: 0.98 fsh:17.90
    12.2022 - HyCoSy, niedrożny lewy jajowód
    08.2023 amh: 0.3
    03.2024 amh: 0.45

    29.04.2024 - pierwsze ivf początek stymulacji
    08.05.2024 - punkcja, 3 🥚
    13.05.2024 - transfer
    24.05.2024 - s-HCG 215, transfer udany

    22.07.2024 - usg genetyczne, przeziernosc karku podwyższona, 2.8..... strach
    28.07.2024 - wyniki NIPT, niskie ryzyka - ulga
    09.09.2024 - połówkowe, 323 g wszystko w normie 🎉

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 949 2516

    Wysłany: 6 września, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ultramaryna_ wrote:
    Nie stresuj się, kochana, w pierwszej ciąży też taki miałam, na badania połówkowe jechałam jeszcze w swoich nie-ciążowych jeansach 😉 Wszystko zależy od budowy ciała i umięśnienia, jeśli ćwiczyłaś przed ciążą, to mięśnie też mogą „trzymać” i brzuszek pojawi się później 😘
    Niestety, teraz w drugiej jest już inaczej, czuję się jakbym była w 25tc, a to dopiero 19 😱
    Kurcze, potwierdzam 🙄
    Wczoraj byłam u uro-fizjo, pierwszy raz w tej ciąży, i tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że mam o wiele większy brzuch niż w tym samym momencie pierwszej ciąży. Co ciekawe nie idzie to w parze z kg 🧐 Ale tutaj przy więzadłach, dół brzucha, wszystko takie rozciągnięte i wielkie.
    Na pocieszenie powiem, że moja fizjo dość długo przekonywała mnie, że to całkowicie normalne w kolejnych ciążach. Cóż. Ja tam się czuję ogromna, co najmniej jak 30 tydz 🙈

    PS. W ogóle mega polecam wizyty u uro-fizjo. ME-GA! To dodatkowy koszt, ale luuudzie, jakaż to jest inwestycja w siebie i swoje ciało. Serio

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września, 13:29

    Aleale, Zaqwsx, Holibka, Rocky lubią tę wiadomość

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 6 września, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalinna ja zamówiłam właśnie sobie te takie najpopularniejsze z internetu Veera. Chodzi o to żeby jakoś uciskać te nogi, tak więc nie zagłębiam sie w temat dalej bo profilaktycznie stosować będę ale wiem że nóg nie uratuję.
    Kinga89 dzięki za polecenie leku. W sumie warto się trochę wspomoc jak tylko można.
    Aleale mi brzuszek mocno wystrzelił jakoś od 2 tygodni. Też pierwsza ciąża i mocne mięśnie brzucha i teraz to czuje ze naprawdę rośnie cały czas. W kolejnych ciazach dużo szybciej widać, więc trzeba się cieszyć póki ma się mały bo jest wygodniejszy 😀 Ja właśnie się powoli żegnam z siedzeniem z nogami na kanapie przyciągniętymi do brody a bardzo tak lubiłam 😀

    kattalinna, Aleale lubią tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8931 7736

    Wysłany: 6 września, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W drugiej ciąży u mnie brzuch błyskawicznie się pojawił i raczej większy. Chociaż ja mam taki kształt, że w zależności od ubrania, często wyglądać mogę jak po prostu kobieta z nadwagą. Nie wiem co wolę 😉 wczoraj spotkałam koleżankę, która nic o ciąży nie wie. Bardzo byłam ciekawa jej reakcji, a tu zupełnie nic. Trochę to zabawne, bo to też wynika z faktu, że nikt, kto mnie zna, nie podejrzewa nawet że mogę być w ciąży, więc nawet jak widzi, to może interpretować inaczej. Starsze panie przecież się nie rozmnażają 🤣

    preg.png
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 145 233

    Wysłany: 6 września, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Starsze panie przecież się nie rozmnażają 🤣

    Hej, hej, a ile Ty masz lat, prosze starszej pani?

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 6 września, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    W drugiej ciąży u mnie brzuch błyskawicznie się pojawił i raczej większy. Chociaż ja mam taki kształt, że w zależności od ubrania, często wyglądać mogę jak po prostu kobieta z nadwagą. Nie wiem co wolę 😉 wczoraj spotkałam koleżankę, która nic o ciąży nie wie. Bardzo byłam ciekawa jej reakcji, a tu zupełnie nic. Trochę to zabawne, bo to też wynika z faktu, że nikt, kto mnie zna, nie podejrzewa nawet że mogę być w ciąży, więc nawet jak widzi, to może interpretować inaczej. Starsze panie przecież się nie rozmnażają 🤣
    Znaczy mogła coś podejrzewać z tym że ja zawsze trochę boję się pytać o takie delikatne sprawy bo może się to wiązać dla kogoś z czymś smutnym albo zwyczajnie osoba może mieć otyłość brzuszną spowodowaną różnymi chorobami, może jakaś torbiel jajnika ( one rosna ogromne a nie operuje się ich szybko bo dlugie terminy sa). Bałabym się przestrzelić trochę jak się kogoś widuje rzadko 😀

    Tigra lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Murilega Autorytet
    Postów: 594 887

    Wysłany: 6 września, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleale wrote:
    dziewczyny, ja 19w2 a taki miniak... dla mnie wyglada tak samo jak przed ciaza jakbym zjadla pizze... Jak widze Wasze dorodne brzusie to sie zastanawiam czemu moj taki maly i kiedy podgoni ;-/

    c854792bd6cd2.pnghttps://zapodaj.net/plik-G3lEmUwhHk
    Jesteśmy na podobnym etapie i mój jest podobny (chyba że po ciężkim dni wieczorem), więc na spokojnie nie odstajesz. 😉 Warto też pamiętać że w tym momencie to każdy dzień robi różnicę i teoretycznie ok 0.5kg Nas przybywa właśnie co tydzień teraz 😉

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    22.05 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe

    Leki: Acard, Duphaston,

    preg.png

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
‹‹ 263 264 265 266 267 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ