X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Faelwen90 Ekspertka
    Postów: 163 215

    Wysłany: 5 września, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    Kattalina i Faelwen90 gdzie się wybieracie na wakacje ? :)

    My z mężem wybieramy się do Włoch. Jedziemy autem, zwiedzamy, a potem siup na prom i leżonko na Sardynii.

    Zawsze jeździmy autem na wakacje, bo mój mąż boi się latać. Lataliśmy kilka razy, ale to zdecydowanie nie dla niego...

    Wakacje mieliśmy zabookowane zanim dowiedziałam się o ciąży. Dzisiaj byłam na wizycie u mojego prowadzącego i nie widzi przeciwwskazań. Mam tylko się oszczędzać, nawadniać i unikać pełnego słońca. Opalanko będzie w takim razie pod parasolem 😉

    W razie W dokupiliśmy dodatkowe ubezpieczenie na wyjazd żebym się nie stresowała. Do tej pory jeździłam z kartą EKUZ i nie zdażyło mi się z niej skorzystać, ale teraz wolę się lepiej zabezpieczyć.

    Holibka, Rocky, kattalinna, Ottioli lubią tę wiadomość

    preg.png
  • LeniweKluski Koleżanka
    Postów: 48 59

    Wysłany: 5 września, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faelwen90 wrote:
    My z mężem wybieramy się do Włoch. Jedziemy autem, zwiedzamy, a potem siup na prom i leżonko na Sardynii.

    To oczywiście szerokości i spokojnej objazdówki.

    Od siebie jedynie dodam, że warto wziąć kartę ciąży (plus teczka z dotychczasowymi badaniami) i potwierdzoną grupę krwi. Na wszelki wypadek

    Holibka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Faelwen90 Ekspertka
    Postów: 163 215

    Wysłany: 5 września, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam w portfelu zawsze krew kartę i wezmę też ksero karty ciąży. Myślę, że wystarczy... Boję się targać że sobą oryginał, bo w razie kradzieży czegoś czy zgubienia byłabym w czarnej d...

    Ja tych badań w teczce mam tyle, że kto by się w tym wszystkim połapał...

    LeniweKluski lubi tę wiadomość

    preg.png
  • luśka Przyjaciółka
    Postów: 66 157

    Wysłany: 5 września, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udanych wakacji dziewczyny! Sami się zastanawiamy nad jakimś last minute, ale nie wiem czy wyrobimy się finansowo. Dopiero zaczynamy remont, a przed nami jeszcze wyprawka 😬

    @Mamausia trzymam kciuki, na pewno będzie dobrze! ❤️

    Wrzucam wam i mój brzuszek 🙈
    IMG-7764.jpg

    potforzasta, Rocky, Nomeolvides, Holibka, Liyss🧚🏻, kattalinna, Faelwen90, Ottioli, Podkoszulka, Zaqwsx, KINGA89, Tigra lubią tę wiadomość

    👩24👱‍♂️26

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 5 września, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faelwen zazdroszczę wakacji we Włoszech u nas już z maluszkiem będą w przyszłym roku wakacje mojemu się należy 2 miesiące tatusiowego plus wypracowany urlop to można coś pomyśleć w tym roku Polska i ślub.

    Holibka, Faelwen90, Ottioli lubią tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1680 1685

    Wysłany: 5 września, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny udanych wakacji!!!

    @Zaqwsx mi wystarczył wypad w Bieszczady i lokalne mini wypady w weekend oraz łapanie fajnych chwil codzienności. Także rozumiem brak zainteresowania wyjazdem zagranicznym. Dla każdego to, co akurat w danym momencie jest mu potrzebne :)

    @Mamausia o patrz! A to zbieg okoliczności że nawet stopień tej niedomykalności jest identyczny. Tym bardziej jestem dobrej myśli u Was i dobrze że udało się na NFZ umówić wizytę, my też z tej możliwości korzystaliśmy i było bardzo ok.

    Zachcianki: ostatnio wchodzi mi najlepiej białko i węgle. Makarony wszelakie, nawet takie bez dodatków oraz ser biały (z makaronem😃) pod różnymi postaciami.
    Do tego migdały, suszona żurawina i figi na świeżo i suszone.
    Chyba kupię też jutro camemberta z pasteryzowanego mleka i zapiekę go z figami i poleję miodem…
    I wiecie na co czekam? Na młode orzechy włoskie, takie z których schodzi ta gorzka skórka :) Paluchy po tym czarne, ale warto 😅
    A co tam u Was w menu? :)

    Faelwen90, Mamausia, Ottioli, Zaqwsx lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 5 września, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękne brzuszki pokazujecie 🥺

    Mamausia kciuki żeby wszystko się ładnie podomykało 🤞🏼

    Faelwen cudowne wiadomości 🥺♥️

    Zazdroszczę tych wakajkow 🙈 my się nigdzie dalej nie wybierzemy, może we wrześniu na kilka dni jakieś Mazury

    Pojechaliśmy dzisiaj do moich rodziców i od 16 siedziałam w tych wszystkich gratach dla maluchów 🙈 Dopiero skończyłam, a przerobiłam tylko część „tekstylna”, zostały jeszcze jakieś zabawki i inne pierdoly. Już nie mówiąc o tym że moja mamcia jak tylko znalazła jakąś promke na waterwipes albo pieluchy to kupowała, więc tego też jest od groma 😅 Oszalała kobieta

    Holibka, Faelwen90, Zaqwsx, Rocky lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5288 9846

    Wysłany: 5 września, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie dziewczyny, że jedziecie na wakacje bawcie się dobrze 🥹

    Ja uwielbiam podróże ale w ciąży całkowicie nie mam ochoty na nie, teraz jestem domatorką na 1000% 😆

    Holibka, kattalinna lubią tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Faelwen90 Ekspertka
    Postów: 163 215

    Wysłany: 5 września, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te wakacje to takie ostatnie we dwójkę. Ustaliliśmy, że jak dzidziolek już będzie na świecie to odpuszczamy temat zagranicznych wakacji na pierwsze kilka lat, bo nie ogarniemy...

    Holibka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Podkoszulka Przyjaciółka
    Postów: 111 190

    Wysłany: 6 września, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faelwen90 wrote:
    Te wakacje to takie ostatnie we dwójkę. Ustaliliśmy, że jak dzidziolek już będzie na świecie to odpuszczamy temat zagranicznych wakacji na pierwsze kilka lat, bo nie ogarniemy...

    Ogarniecie, uwierz mi :)

    Dziewczyny jeszcze mi się przypomniało, że chusta elastyczna, krora miałam z synem to je porte mon bebe i syn byl 3 dzieckiem w niej noszonym, a ona była w genialnym stanie i nierozciągnięta. Także polecam tę markę :) Jest mniej znana a za to pewnie tańsza.

    kattalinna, Wiara Nadzieja Miłość lubią tę wiadomość

    36 l.
    w domu zawodnik lat 4
    t. porodu 26.01.2025 r.
    preg.png
  • Rocky Ekspertka
    Postów: 127 274

    Wysłany: 6 września, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za podzielenie się swoimi doświadczeniami dotyczącymi rozkręcania laktacji. Myślę że dla wielu przyszłych mam będzie to bezcenne „nie jesteś sama” tkwiące z tyłu głowy w tych trudniejszych momentach. Ja sama nastawiam się na kp i mam nadzieję, że mi się uda.

    Odnośnie monitora oddechu, to jeszcze nie zdecydowałam czy kupię, ale pewnie tak. Dla mnie to jest jak zakup ubezpieczenia np. podróżnego. Zawsze kupując liczę na to, że się nie przyda i po powrocie będę mogła odetchnąć z ulgą i powiedzieć, że to był „niepotrzebny” wydatek. Analogicznie z detektorem tętna - ja nie kupowałam, bo nie czułam takiej potrzeby. Ale jeśli któraś z Was używała i była dzięki temu spokojniejsza - to był to świetny zakup.

    I jeszcze tak a propos różnych potrzeb. Mam niewiele starszego brata, który był wybitnie high need baby. Po moich narodzinach Mama przez dłuższy czas była zestresowana, że ze mną coś jest „nie tak” - bo byłam spokojna, dużo spałam, trzeba mnie było budzić na karmienie, a najedzona znowu zasypiałam. Martwiła się, że jestem chora, bo dla niej standardem było wiecznie płaczące dziecko. Czy było coś ze mną „nie tak”? Skądże. Byłam po prostu INNYM dzieckiem.
    Nasze dzieci też będą inne i inne będą ich i nasze potrzeby. Coś, co dla jednej Mamy będzie must have (tulik, szumiś, sterylizator do butelek, itp.) dla innej będzie niepotrzebnym gadżetem.

    Dlatego też opinie osób, które wpadają tutaj znikąd i wiedzą wszystko najlepiej są dla mnie warte tyle co zeszłoroczny śnieg.

    PS: jestem w połowie drogi do spotkania z Maluszkiem! 🥰 (który z tej okazji od rana urządza jakieś turbodisco w moim brzuchu 🥹)

    Faelwen90, LeniweKluski, kattalinna, Holibka, Zaqwsx, Podkoszulka, KINGA89, Gumcia1989, Sarst, Ottioli, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    👩🏻 37l. 🧔🏻 43l.

    Starania od 05.2021
    12.2023 start IVF
    05.2024 - 3 transfer ✅

    17.05 ⏸️
    05.06 mamy ❤️ (6+5)
    15.07 6.1 cm zdrowego bobasa (12+3)
    16.09 410g, it's a Girl! 🩷 (21+3)

    preg.png
  • Faelwen90 Ekspertka
    Postów: 163 215

    Wysłany: 6 września, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardzo się cieszę, że poruszamy na naszym wątku tak wiele tematów, bo mi to bardzo pomaga. Jestem osobą bardzo niezdecydowaną, a dzięki temu, że każda z Was coś na forum wrzuca, np. zdjęcia wózków, różne polecajki, promocje, stronki z ubraniami dla maluszka i mamy, ostatnio wyparzacze do butelek, laktatory no i wiele więcej to mogę sobie na spokojnie zrobić research w internecie i zapisać na później to co mi się spodobało. Nie lubię szukać wszystkiego od podstaw sama, bo nie odnajduje się w tych internetowych sklepach za bardzo, nie wiem gdzie czego szukać... Zawsze robiłam zakupy stacjonarnie, bo musiałam wszystko dotknąć, zmierzyć...
    Dopiero teraz, będąc w ciąży zaczęłam coś kupować online.
    Wiadomo, że nie kupię wszystkich dzidziolkowych gadżetów, bo nawet jakbym chciała to zwyczajnie mnie nie stać i nie mam na nie wystarczająco miejsca, ale fajnie, że jestem na bieżąco i wiem więcej niż do tej pory na ten temat. Zawsze sama mogę ocenić, czy dana rzecz mi się przyda w przyszłości czy nie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września, 08:34

    Ottioli lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 456 695

    Wysłany: 6 września, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj się przegrzałam chyba… wieczorem jeszcze miałam samolot w głowie i szybko poszłam spać. Nie polecam dziś tez się czuje taka „wczorajsza” także odpuszczam dziś wszystko i się postaram zregenerować.

    Wrzucam dzisiejsza fotkę brzuszka :)

    67202cd9fea2e.jpghttps://zapodaj.net/plik-tFGrrGwz5n

    kattalinna, Holibka, Zaqwsx, Rocky, Podkoszulka, potforzasta, KINGA89, Tigra, Ottioli, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 6 września, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totalnie się zgadzam, że fajnie jest mieć miejsce do wymiany doświadczeń i myśli a nie dostawać jedyne i słuszne rady. Ostatecznie każda z nas sama (no z partnerami ;)) podejmuje te decyzje o tym co się przyda, w co warto zainwestować, co jest fanaberią a bez czego nie wyobrażamy sobie życia. Więc super dziewczyny że jesteście 😁

    Faelwen piątka z tymi zakupami stacjonarnymi. Ja też w 90% do tej pory wolałam iść do sklepu i tam sobie zobaczyć, pomacac, od razu przymierzyć itp. Teraz w ciąży za to nadrabiam te zakupy online i co chwilę mamy dzień kuriera 🙈

    Domi super wyglądasz! I świetny ten set 😍 Obyś szybko poczuła się lepiej

    Faelwen90 lubi tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1680 1685

    Wysłany: 6 września, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocky powodzenia na wizycie, daj znać jak po :)

    Nome super masz z tym dzieciowym zaopatrzeniem! Szczególnie przy dwójce dzieci to bezcenna pomoc. Mnie trochę zatowarowuje teściowa i szwagierka, mają nosa do ciuchów w ciucholandach. Dzięki temu sporo oszczędzam np. na koszulach dla starszaka czy jakichś rzeczach na różne okazje.

    Słuchajcie założyłam dziś biustonosz do karmienia, który kupiłam przy starszaku w lidlu. Pamiętałam, że coś mi w nim nie pasowało i rzadko go używałam. Dziś, po godzinie w nim, miałam dość. Niby bawełniany, ale ma wąską i wpijającą się pod biustem gumę. Do tego miseczki mają szew przez środek, który drażni sutki. Także nie polecam. Może bardzo szczupłym dziewczynom z niewielkim biustem by odpowiadał, ale dla większego biustu jest okropny. Do tego rozmiarówka pomylona. Na metce 85D, a w praktyce to bardziej 75E.

    Za to prześladuje mnie reklama staników do karmienia z momcozy i wyglądają obiecująco. Czy ktoś już się zaopatrzył?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września, 09:05

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8931 7736

    Wysłany: 6 września, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, staniki! już dawno miałam też pytać o to, bo temat był poruszany chyba trymestr temu 😉 przyjrzę się, szczególnie pod kątem big cyców 😉

    Wyskoczyła mi reklama i sobie przypomniałam, to się dzielę. Od razu mówię, że nie zgłębiałam tematu, ale opcja wydaje się być ciekawa. Chodzi o fotelik, a w zasadzie o dwa, bo łupinę i kolejny.
    Jest wszystko, o czym ostatnio tu pisałyśmy. Z tego co się orientuję, to nowość sprzed dwóch miesięcy (ale test plus już zaliczony 🙂). "Zestaw od Besafe obejmuje bazę obrotową do fotelika Go Beyond (nosidła) oraz siedziska Beyond, które posłuży aż do 125 cm i 22 kg wagi".

    preg.png
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 145 233

    Wysłany: 6 września, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    A co tam u Was w menu? :)

    Jem wszystko oprócz światełka w lodówce. :D Nie ma rzeczy niezjadliwych czy nielubianych, ale króluje potrzeba surówek z kapusty, ogórków konserwowanych, mięska (ale to akurat zawsze), śledzi marynowanych i ogólnie wszystkiego z octem i na ostro. Żadnych awersji, żadnych problemów jedzeniowych, odkurzacz na dwóch nogach.

    Faelwen90, Faelwen90, Holibka, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 456 695

    Wysłany: 6 września, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Nome po kawce i śniadaniu trochę lepiej :)
    Uważajcie na wychodzenie w południe taki z tego morał 🙃 od wtorku ma być ochłodzenie wiec nie mogę się doczekać.
    No i fajnie ze masz takie wsparcie przy w babci że przygotowuje tyle rzeczy 😍 szczególnie przy dwójce i podwójnych wydatkach, a wyprawka to chyba tylko początek. Potem dzieci to też sporo wydatków. Przedszkole, dodatkowe zajęcia itp. Masz mamę gdzieś blisko mieszkająca ? :)

    O biustonosze do karmienia to jest kolejna sprawa, tez mi się podobają te z momcozy ale chętnie się dowiem.

    Holibka lubi tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 6 września, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie te koszty przy dwójce dzieci na raz to był jeden z dwóch powodów mojego płaczu po pierwszym USG na którym wyszły bliźnięta 🙈 (drugim było ze będę wielka, gruba, z rozstępami i na pewno nie urodzę SN 😅) ale jak zobaczyłam te dwa ludki i serduszka to już płakałam tylko ze szczęścia.

    Moich rodziców i siostrę mamy blisko i sama relacja też jest taka bliskosciowa, więc wsparcia mamy dużo w każdej postaci na szczęście ☺️

    Też patrzyłam na te z momcozy i chyba nawet widziałam jakiś kod na -30% tylko na biustonosze

    kattalinna, Domi.Nika, Faelwen90, Holibka lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8931 7736

    Wysłany: 6 września, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jeszcze potrzebuję polecajki na jakiś preparat na żyły. Żylaki mi się w jednej nodze zaczynają. Obrzęków jakoś szczególnie nie zauważam, ale wypukłe żyłki w kilku miejscach już tak.

    preg.png
‹‹ 262 263 264 265 266 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak odróżnić w ciąży zdrowe symptomy od tych niepokojących?

Przeczytaj jakich objawów i dolegliwości możesz spodziewać się będąc w ciąży. Które z nich są normalnymi symptomami ciąży a których nigdy nie powinnaś ignorować i które powinny skłonić Cię do konsultacji z lekarzem.   

CZYTAJ WIĘCEJ