X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 949 2516

    Wysłany: 11 września, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    Ps WNM chciałam zamówić ta czapeczkę, ale chyba się rozmyślałam, właśnie zastanawiałam się czy nie za cienka.

    Myślałam nad taka niby jest od 0-24 msc nie wiem czy Kazik nie utonie 😅
    https://www.dobreliski.pl/pl/p/Czapeczka-z-welny-merino-czekoladowa-Bim-Bla/32254?channable=04c31c696400333232353455&gad_source=1&gclid=CjwKCAjw_4S3BhAAEiwA_64YhlNd8cEAyWMEMCepQgIqzD6tps3HEIZxjnz55JdU7L2X41RvILMsdxoC2Y0QAvD_BwE
    Otóż to, też się takich boję. Zwłaszcza, że bez sensu, żeby była za duża zimą i zrobiła się idealna wiosna/latem 😅

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • Yowelin Ekspertka
    Postów: 123 180

    Wysłany: 11 września, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, wtrącę się w te wyprawkowe rozkminy ze swoim pytaniem.

    Czy na tym etapie powinniśmy oczekiwać, że dzieciaki będą podobnie aktywne każdego dnia? Wiem, że na liczenie ruchów u mnie jeszcze za wcześnie, ale przez ostatnie 2 dni Leon był dość aktywny, a wczoraj na wieczór ucichł i dzisiaj od rana słabo go czuję, nie pobudziło go ani śniadanie zapite sokiem pomarańczowym ani czekolada popita kawą. Trochę świruje zwłaszcza, że mąż jest do jutra w delegacji za granicą i jestem sama.

    W dodatku albo brzuch mi tak urósł przez noc albo to jakieś mega wzdęcie, w każdym razie wyglądam jakbym była w przeddzień rozwiązania.

    preg.png
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 145 233

    Wysłany: 11 września, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yowelin wrote:
    Wiem, że na liczenie ruchów u mnie jeszcze za wcześnie, ale przez ostatnie 2 dni Leon był dość aktywny, a wczoraj na wieczór ucichł i dzisiaj od rana słabo go czuję, nie pobudziło go ani śniadanie zapite sokiem pomarańczowym ani czekolada popita kawą. Trochę świruje zwłaszcza, że mąż jest do jutra w delegacji za granicą i jestem sama.

    Mój od kilku dni też w dzień był taki spokojny, że gdyby nie to, że mam detektor tętna i go po prostu sprawdzam, to bym chyba trochę panikowała. Zauważyłam, że zaczyna mu się wyrabiać konkretny rytm dobowy, mianowicie od rana do wieczora śpi, a buszuje w nocy, co czuję, kiedy przebudzam się do toalety. Może u Ciebie też jest podobnie.

    Yowelin lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 11 września, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yowelin wrote:
    Hejka, wtrącę się w te wyprawkowe rozkminy ze swoim pytaniem.

    Czy na tym etapie powinniśmy oczekiwać, że dzieciaki będą podobnie aktywne każdego dnia? Wiem, że na liczenie ruchów u mnie jeszcze za wcześnie, ale przez ostatnie 2 dni Leon był dość aktywny, a wczoraj na wieczór ucichł i dzisiaj od rana słabo go czuję, nie pobudziło go ani śniadanie zapite sokiem pomarańczowym ani czekolada popita kawą. Trochę świruje zwłaszcza, że mąż jest do jutra w delegacji za granicą i jestem sama.

    W dodatku albo brzuch mi tak urósł przez noc albo to jakieś mega wzdęcie, w każdym razie wyglądam jakbym była w przeddzień rozwiązania.
    Mój jest spokojny od wczorajszego południa. Byłam dzisiaj na szybkiej wizycie u prowadzącego ( dokończenie połówkowych) i przebudził się tylko na jego głos. Pewnie dlatego że mnie chłop wkurza 😆 raz na jakiś czas daje znać jednym kopniakiem że żyje. Nie ma powodów do niepokojów jak czasem jest spokojniej jeszcze na tym etapie. A mogę odpocząć od walenia w pęcherz które mój urządza mi regularnie jako swoje ulubione miejsce kopania. Chyba że masz przez to miec zepsuty dzień to wtedy może warto zamiast się denerwować jednak gdzieś się przejechac i podejrzeć śpiocha

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września, 11:33

    Yowelin lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 11 września, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Leon też ma swoje dni że kopie mocno czasem słabiej a raz na jakiś czas tylko kilka razy na dzień ogólnie jest dość ruchliwy także te dni kiedy mniej go czuć budzą lekki niepokój.

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Yowelin Ekspertka
    Postów: 123 180

    Wysłany: 11 września, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Wam za odpowiedzi! Postaram się nie stresować i skupić na pracy. Może sobie rzeczywiście śpi i leniuchuje skoro jesteśmy sami i w domu jest spokojniej.

    @Kinga89 - nie wróży dobrze ten wyrobiony rytm dobowy 😅 Ja mojego nie przyłapałam w nocy jeszcze na buszowaniu.

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 949 2516

    Wysłany: 11 września, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos Sinsaya, bo ktoś wspominał o darmowej dostawie - mega polecam rzeczy do pokoju dziecka, takie typowo wystrojowe, dekoracyjne. Taniocha, a można złapać perełki. Ja od dawna miałam wymyślone, że pokój synka chciałabym zrobić w motywie misiów, ale dopiero od maja (jak go przenieśliśmy do własnego pokoju) zaczęłam realnie zbierać rzeczy. I kurczę, są naprawdę ekstra. Przesłodkie naklejki, jakościowe, nie miałam problemu z klejeniem do ścian. Solidna półka na chrzcinowe dewocjonalia. Poduszki dekoracyjne. Dywan. Nawet lampa z ciepłym światłem na wieczór. Polecam.

    Jak sama byłam dzieckiem, to marzyłam o takim designerskim pokoju, ale wtedy to był luksus - drogi i mało dostępny, więc moi rodzice nie ogarnęli i zazdrościłam co poniektórym koleżankom. To plus naszych czasów 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września, 11:43

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 11 września, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi to taka wełniana bonetka, więc zobaczymy jak nam się sprawdzi z wiązaniem. Nie zrobię niestety zdjęcia, bo mam je u moich rodziców. Sama się jeszcze rozglądam za taką zwykłą nakładaną czapeczką. Mi chyba nie zależy żeby to było jakieś ultra grube, bo w kombinezonach są kaptury i ta czapka i tak będzie właśnie szła pod kaptur w większości, no bo inaczej taki bąbel nie będzie przecież leżał 🙈

    Jeśli chodzi o ruchy to pewnie pamiętacie że ja byłam w zeszłym tygodniu na IP bo dzieci mniej się ruszały. Lekarka mi wtedy powiedziała, że jeśli te ruchy są już długo odczuwalne (u mnie to było już wtedy od 6 tygodni) to jakieś odstępstwa od normy powinny nas zaalarmować, ale jeśli czujemy krótko (od 3-4 tygodni) to te ruchy mogą być jeszcze bardzo różne, jednego dnia mocniejsze, innego słabsze. Powiedziała że zanim pojedzie się na IP to żeby właśnie poleżeć na lewym boku i zobaczyć jak z ruchami, zjeść coś słodkiego i dać dziecku chwilę na reakcję. Jesli takie działania nią pomagają i np. Od rana do wieczora nie czujemy ruchów to lepiej jechać

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1680 1685

    Wysłany: 11 września, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yowelin wrote:
    Dzięki Wam za odpowiedzi! Postaram się nie stresować i skupić na pracy. Może sobie rzeczywiście śpi i leniuchuje skoro jesteśmy sami i w domu jest spokojniej.

    @Kinga89 - nie wróży dobrze ten wyrobiony rytm dobowy 😅 Ja mojego nie przyłapałam w nocy jeszcze na buszowaniu.

    Mi gin na wizycie pod koniec sierpnia mówił że na tym etapie taka różnorodna aktywność dzień do dnia to normalna sprawa.

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Yowelin Ekspertka
    Postów: 123 180

    Wysłany: 11 września, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki WNM, pobuszuje dzisiaj na sinsayu chociaż wizji nie mam jeszcze. Chciałam dać taką dziecięcą tapetę na jedną ścianę, ale jak zobaczyłam ile taka przyjemność kosztuje, to podziękowałam.

    Ja te ruchy regularnie czuje tak od tygodnia więc trochę panika mnie dzisiaj złapała, tym bardziej, że wczoraj nieźle tam boksował sobie. Może się kurczę zmęczył 😅

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 456 695

    Wysłany: 11 września, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zapytałam się mojej lekarki kiedy panikować, to powiedziała ze jak nie poczuje jakiegoś dnia ruchu to wtedy na IP. Ale mogą się dzieci jeszcze różnie układać. I może być różnie czuć. Ale zawsze coś tam czuje, jednego dnia bardziej innego mniej ale codziennie jest jakiś znak.

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 456 695

    Wysłany: 11 września, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yowelin wrote:
    Dzięki WNM, pobuszuje dzisiaj na sinsayu chociaż wizji nie mam jeszcze. Chciałam dać taką dziecięcą tapetę na jedną ścianę, ale jak zobaczyłam ile taka przyjemność kosztuje, to podziękowałam.

    Ja te ruchy regularnie czuje tak od tygodnia więc trochę panika mnie dzisiaj złapała, tym bardziej, że wczoraj nieźle tam boksował sobie. Może się kurczę zmęczył 😅

    A spróbuj zjeśc coś słodkiego i się połóż jak Nome mówi, na mojego bobasa tez to działa.

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2053 4362

    Wysłany: 11 września, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka, wracaj do zdrowia 🫂

    Yowelin, moja jest najbardziej aktywna wieczorem, w ciągu dnia jeszcze rzadko daje o sobie znać 😊

    Ewelka, ja będę zamawiała na te pierwsze miesiące 2,5tog, na lato już takie 1tog lub mniej 😉

    WNM, a nie będziesz nagrywała główki jeszcze kapturem? Jeśli to wełna, nawet z lekkim prześwitem, na to naciągnąć kaptur i powinno być cieplutko 😊 Bo czapeczki bardzo ładne 😍 Też właśnie jestem w trakcie poszukiwania czapajek, już jedną bonetkę piorę 😅

    Kinga, a do tej pumpkin spice latte co ostatnio zapraszałaś nie zrobiłaś jakiś cynamonek? 😁 🥹 Jesień już w pełni za oknem 🤭

    Holibka lubi tę wiadomość

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ beta 9(10dpo) - beta 43 (12dpo) - beta 134 (14dpo)
    💊 Euthyrox, Clexane
    6.06. 4mm i ❤️ (6+5)
    28.06. 3cm 🐨 (9+6)
    23.07. 8cm, ryzyka niskie i 90% 🩷 (13+3)
    20.08. 220g dziewczynki 💕 (17+3)
    17.09. Połówkowe, 490g klusi 🤭 (21+3)
    🩺 15.10.

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 456 695

    Wysłany: 11 września, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultramaryna ja dziś robię syrop do pumpkin spince latte i dyniowa chałkę. Właśnie dynia mi sie piecze do puree 😋

    Holibka lubi tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Rocky Ekspertka
    Postów: 127 274

    Wysłany: 11 września, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    Ja zapytałam się mojej lekarki kiedy panikować, to powiedziała ze jak nie poczuje jakiegoś dnia ruchu to wtedy na IP. Ale mogą się dzieci jeszcze różnie układać. I może być różnie czuć. Ale zawsze coś tam czuje, jednego dnia bardziej innego mniej ale codziennie jest jakiś znak.

    Mi to samo powiedział wczoraj prowadzący - skoro czuję ruchy od ponad 2 tygodni, to powinno mnie zaniepokoić, jak nie będę czuć bobasa przez cały dzień. Ale że też to normalne, jeśli jednego dnia jest disco w brzuchu, a następnego tylko kilka delikatniejszych ruchów.

    Holibka lubi tę wiadomość

    👩🏻 37l. 🧔🏻 43l.

    Starania od 05.2021
    12.2023 start IVF
    05.2024 - 3 transfer ✅

    17.05 ⏸️
    05.06 mamy ❤️ (6+5)
    15.07 6.1 cm zdrowego bobasa (12+3)
    16.09 410g, it's a Girl! 🩷 (21+3)

    preg.png
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 145 233

    Wysłany: 11 września, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yowelin wrote:

    @Kinga89 - nie wróży dobrze ten wyrobiony rytm dobowy 😅 Ja mojego nie przyłapałam w nocy jeszcze na buszowaniu.

    No widzisz, a u mojego to jest standard. Dzikie harce rozpoczynają się tak gdzieś koło północy, trwają nocą i pełnią rolę codziennego budzika o 7 rano. A później błoga cisza. Mam nadzieję, że po urodzeniu mu się to zmieni. :D

    preg.png
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 145 233

    Wysłany: 11 września, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ultramaryna_ wrote:

    Kinga, a do tej pumpkin spice latte co ostatnio zapraszałaś nie zrobiłaś jakiś cynamonek? 😁 🥹 Jesień już w pełni za oknem 🤭

    No właśnie nie, a przydałoby się. :) Czasami trochę ciągnie, ale staram się odmawiać sobie słodyczy, tylko tak symbolicznie w niedzielę albo w gościach. Ale im pogoda bardziej jesienna, tym pewnie mocniej nagną się moje antysłodyczowe postanowienia. :D

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 11 września, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojego czuje już grubo ponad miesiąc i ciężko mi ocenic jego rytm dobowy. Często jest aktywny po 15 i po 21 ale to też nie ma reguły bo zdarzają się dni że nie da w tych godzinach o sobie znać i tak jak tydzień temu miałam kilka dni że miałam wrażenie że nie spał ani przez chwilę, czułam go nawet pod wodą w basenie czy podczas spacerów a bywało kilka dni że był rzeczywiście wyciszony bardzo. Dzisiaj jest taki drugi dzień z rzędu i może bym coś tam zaczęła panikować ale już go dzisiaj widziałam i grzecznie sobie śpi. Z tym że jak jest spokojny to tak ze 3-4 razy mnie wczoraj kopnął pojedyńczymi seriami. A kawa czy czekolada na niego działa w 95% bo właśnie dzisiaj jest taki dzień że nie działa 😀
    Pępek mi się śmiesznie odkształcił. Wreszcie jest moment gdy macica zaczyna tam wchodzić i fajnie to wygląda 😀

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1680 1685

    Wysłany: 11 września, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mamausia Ty miałaś covida w ciąży prawda? Jakieś szczególne zalecenia? Zrobiłam domowy test i wyszło dziadostwo. Objawy mam typowo przeziebieniowe plus mocniejszy ból głowy. Przespałam przedpoludnie pod grubym kocem, z poduszką na głowie, w wełnianych skarpetach i bluzie 🫣

    Dzwoniła położna i zapisze mnie na szkołę rodzenia w pobliskim mieście po 28 tc. Jupi! :)

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Yowelin Ekspertka
    Postów: 123 180

    Wysłany: 11 września, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    A spróbuj zjeśc coś słodkiego i się połóż jak Nome mówi, na mojego bobasa tez to działa.
    Właśnie już rano wleciała czekolada i sok pomarańczowy i kawa i nie pobudziło go to.

    Teraz zjadłam krupniczek i się położyłam, to mam wrażenie, że coś tam czuje więc może rzeczywiście się dziś jakoś ułożył wyjątkowo niefortunnie dla mojego zdrowia psychicznego 🙃

    Holbika, zdrówka!

    preg.png
‹‹ 280 281 282 283 284 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.  

CZYTAJ WIĘCEJ