X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 11 września, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselin wysyłam przytulasa bo domyślam się że się stresujesz 🫂 jeśli masz się stresować to podjedźcie na IP albo na wizytę u gina czy nawet do zwykłego luxmedu jeśli masz pakiet

    Holibka no masz! Za bardzo nie ma czym się leczyć, ale też słyszałam że szkody to bobasowi nie zrobi a na jakiś czas będzie mieć przeciwciała 🫂

    Przyszedł mój przewijak. Stan znowu nie taki idealny jak opisywała sprzedająca (a dopytywałam), ale jak na to że kosztował 200 zł mniej niż w sklepie to do przeżycia. Brakuje silikonowych nóżek, to możemy niewielkim kosztem ogarnąć na szczęście. Jest też jedno zażółcenie, ale schodzi pod ściereczką z odkażaczem, więc po takim zabiegu pewnie w większości zejdzie. Generalnie jestem zadowolona ☺️ Tylko kupiłam różowy, ale wierzę że synkowi to nie zrobi różnicy 😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września, 13:37

    Holibka, Yowelin, kattalinna lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Faelwen90 Ekspertka
    Postów: 163 215

    Wysłany: 11 września, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio jestem mniej aktywna na forum, ale to tylko dlatego, że na wakacjach ciężko o dobre połączenie z internetem...

    Dobrze, że w naszym wątku dużo się dzieje, bo mam co czytać leżąc na leżaku pod parasolem 😉

    Ogólnie to na Sardynii jest super, widoki piękne, pogoda też spoko, bo max. 28 stopni, ale minusów też sporo... jakby ktoś kiedyś na przyszłość był zainteresowany to opowiem.

    Holibka, KINGA89, Rocky, LeniweKluski, kattalinna lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 456 695

    Wysłany: 11 września, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś 2 h słuchałam o pieluchach wielorazowych 😅 jestem przekonana ze spróbuje kupić coś na początek. Nie jest to takie skomplikowane a dużo korzyści dla maluszka :) może na początek w trybie mieszanym trochę pieluch wielo trochę zwykłych zobaczymy jak się poznamy z maluchem na co będziemy mieli siłę :)

    Holibka, kattalinna lubią tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 11 września, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka aby szybko objawy choroby minęły. Akurat wszędzie teraz pełno covida więc łatwo go złapać niestety 😞

    Do mnie bardzo wielorazowe pieluszki przemawiają. Mam nadzieję że Kacper wybredny nie będzie. Pranie i tak nawet przy naszej 2 i kocie co 2 dni robić muszę bo mam małą pralkę a często się błocimy tak więc do częstego prania się przyzwyczajac nie będę musiała. Szukam tylko jakiegoś fajnego kosza na przechowywanie ich do czasu prania żeby nie czuć w całej lazience 😅

    Dyskutowałam dzisiaj z mężem o naszym lekarzu prowadzącym i mam pytanie. Czy wasi lekarze na NFZ zawsze robią wam na wizycie usg? Bo ja się czuje niedoopiekowana przez mojego prowadzącego bo mi np nie zbadał od miesiąca szyjki. Niby usg robi zawsze ale trochę takie po łebkach i dzisiaj tylko wrocil do budowy serca a już nie mierzył pozostałych parametrów mierzonych tydzień temu. Mąż twierdzi ze na nfz to i tak nie mam co mieć pretensji. Czy to prawda?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września, 15:54

    Holibka lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Yowelin Ekspertka
    Postów: 123 180

    Wysłany: 11 września, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leoś trochę pokopał po pierwszym i drugim obiedzie także uff.

    Robiłam dzisiaj badania m.in. ferrytyny i w miesiąc zleciała mi z 44 do 18... Muszę popracować nad podążą żelaza w diecie. Suplementację żelazem i tak mi już ostatnio włączyła, ale przed badaniami zdążyłam wziąć dopiero 2 tabletki.

    Ja właśnie nienawidzę robić prania, a tak naprawdę to chodzi o jego wywieszanie, zbieranie i składanie. Czekamy na jakieś promocje na suszarki bębnowe i będziemy kupować, bo utoniemy pod ilością tych małych ubranek...

    Zaqwsx, Holibka, kattalinna lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 11 września, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yowelin wrote:
    Leoś trochę pokopał po pierwszym i drugim obiedzie także uff.

    Robiłam dzisiaj badania m.in. ferrytyny i w miesiąc zleciała mi z 44 do 18... Muszę popracować nad podążą żelaza w diecie. Suplementację żelazem i tak mi już ostatnio włączyła, ale przed badaniami zdążyłam wziąć dopiero 2 tabletki.

    Ja właśnie nienawidzę robić prania, a tak naprawdę to chodzi o jego wywieszanie, zbieranie i składanie. Czekamy na jakieś promocje na suszarki bębnowe i będziemy kupować, bo utoniemy pod ilością tych małych ubranek...
    Polubione za ruchy. Dobrze że daje o sobie znać 😀
    Co do prania to ja nigdy nie lubiłam ze względu na rozwieszanie. Od kiedy mam suszarkę to i prasuję połowę rzeczy i futra kociego nie mają na sobie i jest to super wygoda tylko przerzucić z maszyny do maszyny. Jak coś mi poprawiło komfort życia w ostatnich paru latach to suszarka na 1 miejscu

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 456 695

    Wysłany: 11 września, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx ja na NFZ nie na każdej wizycie mam robione usg, ale lekarka zawsze sprawdza czy szyjka jest długa „palcem”. Jak coś ja niepokoi to wtedy jedziemy, bo na Karowej jest tak ze ona nie ma w tym gabinecie usg tylko trzeba podejść na Izbe Przyjęć i tam skorzystać z usg, ale nigdy nie było z tym problemu. No i sprawdza czy jest tętno dziecka detektorem. I zawsze badanie wziernikiem jest. No i zawsze się pyta o samopoczucie, czy jakieś pytania mam. I przypomina ze acard to będziemy albo w 34 albo 36 tygodniu odstawiać 😅 i mówi ze jakby się coś działo to pisać albo dzwonić.
    Ale ja mam z tym luz, że nie na każdej wizycie jest usg.

    Oj tak suszarka do ubrań to jest najlepsze co można mieć z AGD w domu. Polecam :p

    Murilega lubi tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1681 1685

    Wysłany: 11 września, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na etapie czekania na powrót mojej mamy z zagranicy, żeby mi pomogła ogarnąć pokój w którym trzymam wysuszone pranie… mam tam obecnie kupke wstydu rzeczy do prasowania. Miałam się za to wziąć jak zrobi się chłodniej i dupa blada, nie mam totalnie siły.

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Faelwen90 Ekspertka
    Postów: 163 215

    Wysłany: 11 września, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Zaqwsx, ja mam ciążę prowadzona u lekarza na NFZ i na każdej wizycie co 3 tygodnie mam sprawdzaną szyjkę, USG i skierowanie na badania: morfologia, mocz i TSH.

    preg.png
  • Podkoszulka Przyjaciółka
    Postów: 111 190

    Wysłany: 11 września, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś po połówkowych. Wszystko dobrze na szczęście :) moja dziewczynka ma 371 g i jest baaaardzo podobna do brata z tego okresu.
    Skierowanie na EKG serduszka ale to standardowa procedura przy cukrzycy z insuliną.

    Domi.Nika, Yowelin, Nomeolvides, LeniweKluski, Faelwen90, kattalinna, Murilega, Ilona.., potforzasta, luśka, Holibka, Martineska9596, KINGA89, Rocky, Wiara Nadzieja Miłość, Ottioli, Gumcia1989 lubią tę wiadomość

    36 l.
    w domu zawodnik lat 4
    t. porodu 26.01.2025 r.
    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8931 7736

    Wysłany: 11 września, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwasx, ja na brudne pieluchy używałam początkowo wiaderka z tego zestawu akcesoriów na łóżeczko z Ikea (w ogóle bardzo przydatne, polecam. Na waciki, kremy itp. podręczne), jak wjechały większe pieluchy to zmieniłam na kosz na odpady filur, też ikeowy. Teraz będzie tak samo, kosze wracają do mnie po odrobieniu swojego przy kolejnym dziecku 😉

    Zaqwsx lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Murilega Autorytet
    Postów: 594 891

    Wysłany: 11 września, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    @Mamausia Ty miałaś covida w ciąży prawda? Jakieś szczególne zalecenia? Zrobiłam domowy test i wyszło dziadostwo. Objawy mam typowo przeziebieniowe plus mocniejszy ból głowy. Przespałam przedpoludnie pod grubym kocem, z poduszką na głowie, w wełnianych skarpetach i bluzie 🫣

    Dzwoniła położna i zapisze mnie na szkołę rodzenia w pobliskim mieście po 28 tc. Jupi! :)
    Ja kończę właśnie chorować (w pon jeszcze delikatnie był test pozytywny dziś myślę że już po). Na zatoki woda morska lub płukanie, na ból gardła tantum verde na ból, a tak to odpoczywać, leżeć i herbatka z miodem i imbirem. Leków niestety brak na tego wirusa. Dla pocieszenia nie powinno to wpływać na zdrowie maluszka (brak korelacji wg badań).

    Holibka lubi tę wiadomość

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    22.05 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe

    Leki: Acard, Duphaston,

    preg.png

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1681 1685

    Wysłany: 11 września, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Podkoszulka gratulacje dobrych wieści :)

    @Murilega dzięki za info. Zdrowia i dla Ciebie!

    Podkoszulka lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Tigra Autorytet
    Postów: 590 675

    Wysłany: 11 września, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,byłam dziś w lumpku.Wynalazłam pajacyk na 56 cm i kombinezonik zimowy na 56cm.Wpadł mi w oko,mam juz kilka kombinezonów,ale wszystkie duże na 68.Racja,że większość kupujemy dla siebie hihi.

    Holibka duzo zdrówka.

    Dziś doktor mówił,że znowu wrócił Covid i wracają maseczki.Kazał nie plątać się.

    Holibka lubi tę wiadomość

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 11 września, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w szpitalach już wprowadzali na oddziałach ginekologicznych/położniczych ograniczenia w kwestii odwiedzin (po max 15 min i jednocześnie nie więcej niż 3 osoby odwiedzające w sali) + obowiązek maseczek, jak byłam ostatnio na IP to położne rozdawały i trzeba było siedzieć… Mam nadzieję że w grudniu/styczniu nie zrobią zakazu odwiedzin albo nie zakażą porodów z osobą towarzyszącą 🥲

    Holibka lubi tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Aleale Koleżanka
    Postów: 41 40

    Wysłany: 11 września, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dziewczyny, a macie ciążowe poduszki do spania? Ja już się tak zaczynam trochę kręcić, nie każdy bok wygodny.. Macie jakieś polecajki ? Czy taką poduszkę można wykorzystać potem jako poduszkę do karmiernia, czy to dwie różne bajki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września, 20:06

    początek starań 2021, pierwsze badania diagnostyczne 2022
    07.2022 amh: 0.98 fsh:17.90
    12.2022 - HyCoSy, niedrożny lewy jajowód
    08.2023 amh: 0.3
    03.2024 amh: 0.45

    29.04.2024 - pierwsze ivf początek stymulacji
    08.05.2024 - punkcja, 3 🥚
    13.05.2024 - transfer
    24.05.2024 - s-HCG 215, transfer udany

    22.07.2024 - usg genetyczne, przeziernosc karku podwyższona, 2.8..... strach
    28.07.2024 - wyniki NIPT, niskie ryzyka - ulga
    09.09.2024 - połówkowe, 323 g wszystko w normie 🎉

    preg.png
  • Martineska9596 Koleżanka
    Postów: 34 90

    Wysłany: 11 września, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    W tamtym tygodniu fatalnie zniosłam próbę krzywej cukrowej i skończyło się wymiotami, a dzisiaj dałam radę! Nie było łatwo (ta pierwsza godzina naprawdę trudna), ale siedziałam przy oknie, wachlowałam się i przetrwałam. Potem jeszcze pół dnia miałam mroczki przed oczami, ale wyniki mam dobre, wręcz książkowe i cieszę się, że to już za mną.

    Dzisiaj w nagrodę przyszły też moje łupy z vinted- ciuszki ze star wars i harrego pottera dla młodego. Ta weekendowa tania dostawa to było złoto! Czekam na kolejną!

    @Zaqwsx ja chodzę na NFZ i mam zawsze usg, dokładnie zrobione, badanie szyjki oraz skierowania na różne wyniki, więc to chyba od lekarza i czasu na pacjentkę zależy.

    Aleale, Holibka, Ottioli, kattalinna lubią tę wiadomość

    👩🏽‍💼28 👨🏽‍💼29
    🚀Start starań: marzec 2023
    💔Poronienie, puste jajo, lipiec 2023, 8 tydz.
    ❤️‍🩹Październik 2023 - ciąża biochemiczna
    🤰🏽Kwiecień 2024 - pozytywny test
    🩵19.08.2024 - badania połówkowe, czekamy na chłopca 🩵
  • Podkoszulka Przyjaciółka
    Postów: 111 190

    Wysłany: 11 września, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam z tym Covidem, że się dzieje. Syna rodziłam w 2020 w okresie największego covidu i nie było żadnych odwiedzin (mąż mógł być przy samym porodzie max kilka godzin i chwilę później musiał się ulotnic) i może być powtórka 🤦🏻‍♀️

    36 l.
    w domu zawodnik lat 4
    t. porodu 26.01.2025 r.
    preg.png
  • luśka Przyjaciółka
    Postów: 66 157

    Wysłany: 11 września, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podkoszulka wrote:
    Ja dziś po połówkowych. Wszystko dobrze na szczęście :) moja dziewczynka ma 371 g i jest baaaardzo podobna do brata z tego okresu.
    Skierowanie na EKG serduszka ale to standardowa procedura przy cukrzycy z insuliną.

    Super wieści! 🥰
    Aleale wrote:
    Kochane dziewczyny, a macie ciążowe poduszki do spania? Ja już się tak zaczynam trochę kręcić, nie każdy bok wygodny.. Macie jakieś polecajki ? Czy taką poduszkę można wykorzystać potem jako poduszkę do karmiernia, czy to dwie różne bajki?

    Ja jakiś czas temu kupiłam poduszke w kształcie 9 z poofi i jestem nią zachwycona. Jedyne co, to niestety zajmuje sporo miejsca na łóżku, więc śpimy ostatnio we czwórkę- ja, mąż, pies i poduszka…bywa ciasno 😂

    👩24👱‍♂️26

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1681 1685

    Wysłany: 11 września, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleale wrote:
    Kochane dziewczyny, a macie ciążowe poduszki do spania? Ja już się tak zaczynam trochę kręcić, nie każdy bok wygodny.. Macie jakieś polecajki ? Czy taką poduszkę można wykorzystać potem jako poduszkę do karmiernia, czy to dwie różne bajki?

    Ja mam taką w kształcie 7 z supermami. Jednak trochę się już wygniotła, dość szybko ją kupiłam. Ale cenowo bardzo spoko. Mam ponad 170 cm i dla takich wysokości raczej te poduchy w kształcie litery c moga być za małe. Chyba większość dziewczyn ma właśnie te literki C.

    Teoretycznie można ich używać jako poduchy do karmienia potem, chociaż nie wiem na ile będą praktyczne ze względu na duże gabaryty. Ja dostałam poduszkę do karmienia taką małą literkę c i pewnie z niej głównie będę korzystać, ale nie wykluczam przydatności poduszki ciążowej po porodzie :) to jest tak fajny gadżet, że mój starszy syn mi ją ciągle podbiera. Mąż też jak może to korzysta 🤣 także na pewno się nie zmarnuje ;)

    Aleale lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
‹‹ 281 282 283 284 285 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Raport "Jak rodzą Polki?" - doświadczenia kobiet na temat opieki okołoporodowej w Polsce

Fundacja “Rodzić po ludzku” w czerwcu opublikowała najnowszy raport na temat opieki okołoporodowej w Polsce. Jak rodzą Polki? Jak wygląda opieka okołoporodowa w naszym kraju? Przeczytaj zaskakujące wnioski!   

CZYTAJ WIĘCEJ