X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 145 233

    Wysłany: 12 września, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nomeolvides wrote:
    Jak na razie tak 😁 Najczęściej idę spać koło 23 i budzę się po 7 bez pobudek

    O jeny, ale jesteś szczęściarą. Mega zazdroszczę. Ja wstaję w nocy 5-7 razy...

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1680 1685

    Wysłany: 12 września, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nike zazdro tych przespanych nocy! U mnie 2-3 pobudki ale potem szybko zasypiam. No i jak kicham na stojąco to muszę uważać, 2 razy musiałam się przebierać 🫣

    Zaqwsx obu buraki jednak nie popłynęły 🤣

    Karolka89 lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • LeniweKluski Koleżanka
    Postów: 48 59

    Wysłany: 12 września, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibko, zdrowia dla ciebie i całej rodziny! Żeby Wam szybko przeszło.

    Ostatnie dwie doby, jeśli chodzi o sen nocny były fatalne. Pobudka 3-5 rano i pospane, za to w ciagu dnia odcinało mnie na 3h jak nic.... i takie rozbite dni. Dodatkowo miałam lekkie bole i młody był mega ruchliwy. Z dwojga złego lepiej w ta stronę - tak sobie tłumaczę. Na szczęście dzisiaj juz o niebo lepiej, wyspałam się i humor juz lepszy :) Może potrzebowałam dostosować się do jesieni :D

    Tez juz troszkę buszuje na vinted, rozmiar 56 mam gotowy, teraz przyszedł czas na 62 (/68). coraz więcej juz tych rzeczy przybywa i ja sama czuje się coraz pewniejsza.

    Słyszałam, co się dzieje na dolnym slasku, mega współczuję. Pamiętam powódź tysiąclecia i mam nadzieje, ze nie będzie powtórki, bardzo dobrze, ze myślą zawczasu i opróżniali te zbiorniki retencyjne.


    Sama szkole rodzenia zaczynam za tydzień, kurs nazywany jest podstawowym w którym nie ma zagadnień z pierwszej pomocy :/ Czy u Was tez tak jest?

    Podkoszulka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 949 2516

    Wysłany: 12 września, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam do Was po dniu na świeżym powietrzu bez internetu 😉

    Update dot. czapek merino z MayLily: napisałam do nich i obie czapki (nakładana i turban) mają podobno gramaturę 260. Zdziwiłam się, bo według rozpiski to całkiem nieźle! Może przesadzam, że są takie cienkie, bo nie mam doświadczenia? Poza tym doczytałam Wasze sugestie, że przecież jeszcze kaptur (z kombinezonu, w gondoli ze śpiworka...) i coraz bardziej rozważam, żeby zaryzykować i nie odsyłać 😅

    Jeśli chodzi o poduchę ciążową to ja mam kształt C (168cm wzrostu jak coś) z SuperMami, jak któraś z Was, i to drugi raz tę samą, co w 1 ciąży. Jakoś nie zebrałam się do kupna nowej. Potwierdzam, że ona się jednak mocno ugniotła. Trochę pomaga wietrzenie na balkonie, pranie poszwy; mam wrażenie, że trochę się wtedy usztywnia. Ale raczej meh. Niemniej nie spodziewałam się cudów, bo jej cena względem np. poofi to przepaść.

    Czy nadała się do karmienia? U mnie totalnie nie. Za to pamiętam, że przydawała mi się na początku karmienia jako podparcie (mam łóżko z drewnianym, twardym oparciem). Do karmienia polecam tę z Ikea - niedroga, ma 2 zdejmowalne do prania poszewki, jest odpowiednio twarda do takiego standardowego biustu mis. C/D. Pamiętam ze SR, że te z TinyStar podobno są bardziej miękkie/mniej zbite, przez co osadzają się niżej i są lepsze dla dużych biustów. Może komuś to pomoże.

    A z tym wstawaniem w nocy to jest loteria - ja w 1 ciąży nie wstawałam praktycznie nic. Przesypiałam całe noce, z naprawdę drobnymi wyjątkami, ale to już pod koniec. Teraz zazwyczaj wybudzam się na siku 1x, ale bywają noce przespane bez pobudek. 2 pobudki do łazienki to już u mnie szaleństwo "po imprezie". Ale ja pilnuję, żeby nie pić przed snem - moja gin. radzi nawodnić się tak godzinę przed spaniem i opróżnić pęcherz tuż przed pójściem do łóżka, potem już nie podpijać. U mnie nieźle działa 😉

    LeniweKluski lubi tę wiadomość

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 12 września, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam dzisiaj u mojej położnej jak zwykle sporo mnie uspokoiła i to że nie tyje to wcale nie tak źle jak mnie rodzinna straszyła mały rośnie a ja miałam nadmiar tłuszczu więc organizm mnie oszczędza. Co do covida to według niej nie wróci już takie zaostrzena jak były.
    Także zostało się spakować i jutro w drogę 😁

    Aaa no i u nas jesień na całego zimno całe 9 stopni dzisiaj pada deszcz non stop brrr

    kattalinna lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Yowelin Ekspertka
    Postów: 123 180

    Wysłany: 12 września, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, ja dziś przespałam ciągiem ok 8h więc bardzo przyzwoicie jak na ostatnie czasy. Zazwyczaj w nocy raz idę do toalety, ale potem nie mogę zasnąć i zaraz mnie dopada ssanie w żołądku i muszę sobie zrobić mid-night snack w postaci banana czy czegoś takiego.

    Co do ubranek, to kilka już kupiłam, ale w różnych rozmiarach i muszę sobie pospisywać ile czego mam żeby nie przesadzić i jakoś to zrównoważyć.

    Na północ jeszcze te ulewy nie dotarły, jest pochmurno i coś tam kropi.

    My zaczynamy szkołę rodzenia pod koniec przyszłego tygodnia.

    Holibka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 456 695

    Wysłany: 12 września, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Co do poduszek ja kupiłam używana poofi i mam wrażenie ze się nie zbija ani nic się z nią nie dzieje. Jak ktoś się zastanawia to za Ok 100 dotrwałam na vinted, dobry zakup.

    Ja też zauważyłam ze rzadziej wstaje do toalety, raz Ok 3 albo dopiero Ok 5 ale potem zasypiam. Kazik w nocy raczej jest spokojny i mam nadzieje że również mu tak zostanie. Ja podobno jako niemowlak przysypiałam noce, mam nadzieje że to przejdzie mu w genach 😂 ale ja muszę się napić przed snem i jak wstaje w nocy na siku to też pije wodę. Ale robię to na autopilocie.

    Od kilku dni jestem jakaś bardziej zmęczona, nie wiem czy to kwestia tego, że pogoda się zmienia, czy coraz bliżej do 3go trymestru i organizm pracuje na większych obrotach. Dzis na jodze zobaczyłam w lustrze z boku jaki mam już duży brzuch.

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Rocky Ekspertka
    Postów: 127 274

    Wysłany: 12 września, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku ciąży śpię jak kamień. Może to kwestia zmęczenia - po 8h pracy zawsze po południu wpada jeszcze "coś", a to jakieś porządki, a to działka, a to jakieś spotkanie ze znajomymi. O 23 odcina mi prąd i budzę się ok. 8, jeśli nie mam wcześniej budzika 🙂
    Czasem nad ranem budzą mnie kopniaki, ale staram się ignorować, póki jeszcze mogę 😉

    👩🏻 37l. 🧔🏻 43l.

    Starania od 05.2021
    12.2023 start IVF
    05.2024 - 3 transfer ✅

    17.05 ⏸️
    05.06 mamy ❤️ (6+5)
    15.07 6.1 cm zdrowego bobasa (12+3)
    16.09 410g, it's a Girl! 🩷 (21+3)

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 12 września, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się 2 ostatnie dni trochę probowalam za dnia wymęczyć. Rzeczywiście mogło to mi pomóc spać co nie zmienia faktu że sikania w nocy nie wiem jak się pozbyć 🥲
    Dzisiaj cudowne takie deszczowe ale na nieszczęście od rana boli mnie głowa. Chyba przez całe życie mnie tyle nie bolała co w ciazy 😀
    Sklepy kuszą mnie wyprzedażami ubrań ale oczywiście nie ciążowych. Trochę tęsknię za swoją talią i szczupłym brzuchem. Dzisiaj moja najszersza bluzka zaczęła się odznaczać. Niedługo się przerzucam na bluzki męża 😓

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 456 695

    Wysłany: 12 września, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A No i z nowych objawów mam ból odcinka lędźwiowego i krzyżowego, to chyba typowe związane z obciążeniem kręgosłupa w ciąży :p

    Zaqwsx ja tez zauważyłam odznaczający się brzuch na luźnych koszulkach :p już mnie pani na pedicure zapytała czy jestem w ciąży a byłam w luźnej sukience.

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1680 1685

    Wysłany: 12 września, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja idę się pochwalić, zdałam ten mój nieszczęsny egzamin CAE! Byłam przekonana, że nic z tego, bez żadnych emocji się zalogowałam na wyniki, a tu miła niespodzianka :)

    Ilona.., potforzasta, Tigra, Martineska9596, Nomeolvides, Domi.Nika, Yowelin, LeniweKluski, Zaqwsx, KINGA89, Wiara Nadzieja Miłość, Rocky, Gumcia1989, Murilega, Podkoszulka, ultramaryna_, Liyss🧚🏻, Ottioli, kattalinna lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 12 września, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka gratuluję 👏

    Holibka lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Tigra Autorytet
    Postów: 590 673

    Wysłany: 12 września, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    Noc ciężka,spałam z przerwami na śniadanie do teraz.Obudził mnie synuś albo ja go obudziłam wiercąc sie na łóżku.Zastanawiam sie do kiedy te ruchy będą takie slodkie delikatne,kiedy będę miała ich dość.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września, 14:09

    Holibka, Zaqwsx lubią tę wiadomość

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • Martineska9596 Koleżanka
    Postów: 34 90

    Wysłany: 12 września, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    A ja idę się pochwalić, zdałam ten mój nieszczęsny egzamin CAE! Byłam przekonana, że nic z tego, bez żadnych emocji się zalogowałam na wyniki, a tu miła niespodzianka :)

    GRATULACJE! <3 Jako nauczycielka, lektorka i egzaminatorka jestem dumna :D

    Holibka lubi tę wiadomość

    👩🏽‍💼28 👨🏽‍💼29
    🚀Start starań: marzec 2023
    💔Poronienie, puste jajo, lipiec 2023, 8 tydz.
    ❤️‍🩹Październik 2023 - ciąża biochemiczna
    🤰🏽Kwiecień 2024 - pozytywny test
    🩵19.08.2024 - badania połówkowe, czekamy na chłopca 🩵
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 12 września, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka gratulacje!

    Ja zupełnie zapomniałam że jutro idę na krzywą 😳 boję się że wyjdzie cukrzyca :/ chociaż objawów typu senność po posiłku, za duże dziecko itp nie mam. W sumie to nie wiem nawet czy cukrzyca ciążowa daje jakieś objawy 😅

    Yowelin lubi tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Yowelin Ekspertka
    Postów: 123 180

    Wysłany: 12 września, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka, gratulacje!
    Nomeolvides wrote:
    Holibka gratulacje!

    Ja zupełnie zapomniałam że jutro idę na krzywą 😳 boję się że wyjdzie cukrzyca :/ chociaż objawów typu senność po posiłku, za duże dziecko itp nie mam. W sumie to nie wiem nawet czy cukrzyca ciążowa daje jakieś objawy 😅

    To też mój stres. U mnie niestety objawem jest za duże dziecko. Nigdy nie musiałam dbać o żywienie. Wiadomo jadłam poprawnie, ale nie musiałam pilnować cukru, cholesterolu, wagi i innych takich rzeczy więc jestem tym trochę przerażona jakby miało mnie to spotkać. Pewnie dostanę polecenia zbadania na połówkowej wizycie w poniedziałek.

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1680 1685

    Wysłany: 12 września, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co znaczy „za duże dziecko”? Ponad siatka centylową? Mój starszak był od połowy ciąży w górnych granicach widełek i teraz to samo. W poprzednich dwóch ciążach nie miałam cukrzycy - także duże gabaryty dziecka nie zawsze muszą być objawem cukrzycy ;) zobaczymy czy tym razem sie nie pojawiła.
    A w ogóle u mnie waga ostatnio wręcz spadła. Znowu jestem pod dolną linią widełek „twój zalecany przyrost wagi”. Ale nie martwię się bo startowałam z dużą nadwagą (82 kg/171 cm). Teraz mam 85 na liczniku.

    Zaqwsx lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 145 233

    Wysłany: 12 września, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    No i jak kicham na stojąco to muszę uważać, 2 razy musiałam się przebierać 🫣

    @Holibka, mi też się to raz zdarzyło... Szczerze mówiąc przeraziłam się i pomyślałam sobie "ale jak to, to teraz tak już będzie?"

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 12 września, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka gratulacje 😀 Chyba długo czekałaś na wynik bo jakoś dawno temu pamiętam że go pisałaś. Mnie już by nerwy zjadły z odświeżania wyniku. Mój na szczęście będzie po tygodniu maksymalnie ale zamiast pisać na początku września będę pisała w połowie października co już będzie bardzo przytłaczające bo już teraz jak robie pytania to mam wrażenie że nawet mi się tego czytać nie chce 😅

    Nomeolvides w sumie najczęściej widocznym objawem cukrzycy jest jednak wielkość dziecka. Innych niestety tak łatwo nie widać, chociaż myślę że i sikałabys częściej i czuła tą senność jednak, tak więc chyba możesz być spokojna w miarę o wynik. Aby badanie przetrwać. Nie wiem jaką masz wytrzymałość na bycie na czczo. Powodzenia życzę ☺️

    Holibka lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 12 września, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    A co znaczy „za duże dziecko”? Ponad siatka centylową? Mój starszak był od połowy ciąży w górnych granicach widełek i teraz to samo. W poprzednich dwóch ciążach nie miałam cukrzycy - także duże gabaryty dziecka nie zawsze muszą być objawem cukrzycy ;) zobaczymy czy tym razem sie nie pojawiła.
    A w ogóle u mnie waga ostatnio wręcz spadła. Znowu jestem pod dolną linią widełek „twój zalecany przyrost wagi”. Ale nie martwię się bo startowałam z dużą nadwagą (82 kg/171 cm). Teraz mam 85 na liczniku.
    Tak jak to ujęłaś. Nie musi ale często u osób u których jest dziecko w tych górnych granicach normy podejrzewa się cukrzycę ciążowa. Jeżeli się wykluczy i wszystko jest w porządku to nie ma co się martwić bo niektórzy mają duże dzieci bez cukrzycy 😀

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
‹‹ 283 284 285 286 287 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ