X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 1026 1379

    Wysłany: 24 września, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KINGA89 wrote:
    Boli was spojenie lonowe? U mnie do tej pory co jakiś czas tak chwilowo się odzywało, ale ostatnio coraz częściej daje o sobie znać krótkimi epizodami pobolewania, takimi zrywami. Wizyta u fizjoterapeutki uroginekologicznej w przyszłym tygodniu, ale tak się już teraz zastanawiam, czy skala moich dolegliwości mieści się w normie rozluźnienia spojenie lonowego, czy też powinnam się obawiać jego rozejścia. Dziewczyny, które były już kiedyś w ciąży, możecie coś podpowiedzieć?
    Mnie boli, w pierwszej ciąży też bolało ale nie wiedziałam że jest coś takiego jak rozejście spojenia łonowego. Miałam to zapewne 🙈 bo przekręcając się z boku na bok bardzo przeskakiwały mi tam kości (aż mąż się budził, a jego nic nie budzi🙈), bolało przy każdym kroku, nie mogłam zrobić większego kroku, unikałam gwałtownych ruchów. Ale ja to przyjęłam jako część ciąży (tak jak resztę moich objawów 🙈), ja to nawet o tym chyba mojemu fizjo nie powiedziałam, bardziej zajęłam się innymi częściami ciała bo to mi się normalne wydawało 🙈
    Teraz (na razie) mam mniejsze objawy ale jeszcze długa droga przede mną więc pewnie się pogorszy. Boli mnie przy każdym kroku ale tak umiarkowanie. I jak za szybko wykonam ruch nogą albo za duży krok to mam takie nagłe ała..
    Ale widzę że nawet jeśli miałam poprzednio rozejście to na to nie ma rady, oprócz przeciwbólowych i potem fizjoterapii. 🤷🏻‍♀️ Mi to przeszło po ciąży ale nie wiem po jakim czasie, nie pamiętam w ogóle żeby mnie potem bolało ale jak już kiedyś wspomniałam, ja w ogóle prawie nie pamiętam pierwszego pół roku po porodzie 🙈

    Na mnie ogólnie relakyna za bardzo działała poprzednio i wszystkie stawy mnie bolały okropnie, pod koniec ciąży nie byłam w stanie utrzymać szklanki w dłoniach bo palce mi się nie zginały z bólu, nadgarstki, kostki, kolana, no wszędzie czułam ból więc to spojenie nie wyróżniało się jakoś specjalnie 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września, 22:09

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    14dpo beta-HCG 478,81 mIU/ml 🥹
    16dpo beta-HCG 994,05 mIU/ml 💚
    6+4 - zarodek 8,9mm i 💗
    9+2 - 2,33cm i 💗 190 ud/min
    12+6 - 6,68cm i 💗 158 ud/min

    preg.png

    👩🏼30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1716 1726

    Wysłany: 24 września, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Beza wspominałaś o tych przykrych dolegliwościach, oby tym razem Ci aż tak nie dokuczały.

    Odnośnie mojego wyglądu na zdjęciu: dziękuję ☺️ mówiłam, że ta kiecka to sztos! Faktycznie czuję się w niej super, mimo tych moich ekstra kg ;)
    A poza tym polecam taką pozę do zdjęć w ciąży, sama też ją gdzieś podpatrzyłam, każdemu służy i wiele ukrywa 😅🤣

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5296 9861

    Wysłany: 24 września, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E_welka88 wrote:
    Dziewczyny mówiłyście kiedyś o swoich pupilach, co jest w tym wszystkim. U mnie moja suczka odchodzi, jest już na wykończeniu 😭 nie wiem czy one czują ze nowy członek rodziny ma się pojawić i robią im miejsce?

    Współczuje 😭 i tulę mocno. Przeżyłam to 2 tygodnie temu. Ale sobie tłumaczyłam, że piesek robi miejsce dla nowej osoby, tak mi było łatwiej pogodzić się z odejściem 😪

    E_welka88 lubi tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 1026 1379

    Wysłany: 24 września, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    @Beza wspominałaś o tych przykrych dolegliwościach, oby tym razem Ci aż tak nie dokuczały.
    A dziękuję ☺️ na razie mam wrażenie, że jest latwiej w tej ciąży. Pierwszy trymestr był gorszy ale teraz mam mniej dolegliwości więc trochę liczę na to, że lepiej zniosę końcówkę 🙈

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    14dpo beta-HCG 478,81 mIU/ml 🥹
    16dpo beta-HCG 994,05 mIU/ml 💚
    6+4 - zarodek 8,9mm i 💗
    9+2 - 2,33cm i 💗 190 ud/min
    12+6 - 6,68cm i 💗 158 ud/min

    preg.png

    👩🏼30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • Tigra Autorytet
    Postów: 611 695

    Wysłany: 24 września, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gdzie czujecie kopniaki?U mnie koniec 26 tygodnia,brzuch wieczorem jest juz spory,kto wie to widzi,taka piłka do siatki.Ruchy czuję juz wysoko-palec nad pępkiem.Teraz widzę,ze brzuch rozrasta sie na boki,ciągnie tam.

    Holibka piekny brzuszek.
    Dzisiaj w nocy ślina mi pociekla z ust,pierwszy raz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września, 23:36

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
‹‹ 311 312 313 314 315
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ