X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8953 7760

    Wysłany: Dzisiaj, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się cieszę, że już jestem po! Mam nadzieję, że ciągle bez cukrzycy i w ciągu najbliższych kilku lat nie będę musiała robić krzywej znowu...

    ultramaryna_ lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1640 4364

    Wysłany: Dzisiaj, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    280 zł z przesyłką, a umówmy się to jest 5m bawełnianego materiału i tyle 🙄 Chociaż może powinnam na to patrzeć jak na „ułatwiacz macierzyństwa” i coś co pozwala uwolnić trochę czasu, wtedy można jakąś ideologię do ceny dorobić 😁

    Rocky, Ottioli, kattalinna lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Ottioli Koleżanka
    Postów: 35 63

    Wysłany: Dzisiaj, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio mnie mało i ciężko za Wami nadążyć 🫣

    U nas aktualnie mały remont sypialni i salonu, może jeszcze się uda pomalować kafelki w kuchni i łazience, ale to zobaczymy, bo 2 tygodnie na remont to mało 😅

    Ja ostatnio na Szkole Rodzenia miałam kurs z chustonoszenia i właśnie myślę o kupieniu chusty z Lenny Lamb, bo mega mi się na niej motało. Sprawdzam już Vinted w poszukiwaniu idealnej 😊 Same wiązania początków wydają się skomplikowane, ale mam nadzieję, że z czasem jak się człowiek nauczy to będzie łatwiej.

    Nome piękne zdjęcia! Też zastanawiam się nad sesją, bo fajnie byłoby mieć taką pamiątkę, a tym bardziej, że tuż przed ciążą zrobiłam sobie sesję kobiecą i byłoby co porównywać 🤭

    A w kwestii wyprawki to okazało się, że jednak dostanę od rodziny łóżeczko, przewijak i trochę ubranek, więc cieszę się, że łóżeczka jeszcze nie zamawiałam. Chciałam to ogarnąć dopiero po remoncie, a tu akurat taka niespodzianka. Jedynie materacyk trzeba dokupić. Polecacie może jakiś konkretny? Oglądałam je trochę, ale nadal nie wiem co najlepiej wybrać.

    kattalinna lubi tę wiadomość

    2022 💔 8 tc

    22.05.2024 ⏸️
    11.07 I prenatalne: niskie ryzyka 🩺
    9.09 II prenatalne/połówkowe 🩺

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8953 7760

    Wysłany: Dzisiaj, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to elastyczna czy zwykła? Pocieszy Cię może informacja, że jak na chustę to bardzo tanio 😉 ja za swoją 6 lat temu dałam 350 a to też niewiele. Chustoświrki potrafią w tysiącach płacić😉

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1640 4364

    Wysłany: Dzisiaj, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie to elastyczna na razie, bo wiem że te klasyczne potrafią kosztować majątek, jakieś żakardy i inne cuda 🙈 No nic, trzeba przeżyć 😁

    Na limango promka na maxicosi, są foteliki (np coral), bazy, dostawki i ja tak patrzę na krzesełka do karmienia nesta z tą nakładką dla noworodka, bo dalej myślę nad jakimś miejscem dla dzieci w których jęzor naszego psa ich nie dosięgnie 🙈 2 sztuki wychodzą 1600 zł… z jednym byłoby ciut taniej 🙈

    kattalinna lubi tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Tigra Autorytet
    Postów: 612 696

    Wysłany: Dzisiaj, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,przykro mi,ze macie bóle.Ja miałam jakiś czas,bałam się rozejścia,ale ustąpiło.Wczoraj chwyciły mnie bóle biodra,co mnie zmartwiło,ale urobiłam się od rana i może to był powód.
    Rano mam mały brzuszek,ale wieczorem robi się wielki,skóra napięta,boję się,że pęknie.Smaruje go,ale czy to pomoże?

    Nome masz blizniaki to i macica szybciej rośnie.
    Teraz podobno macica rośnie 1cm na tydzień.Ja kopniaki czuję i nisko i wysoko,zastanawiam się czy to na pewno jedno dziecko.W ciagu dnia puszczają powoli miesnie i brzuch robi się coraz wiekszy,by nastepnego dnia po nocy znów być małym i tak w koło.
    Macie też tak,że zaraz po zjedzeniu czujecie dziecko?Tak szybko dociera do niego energia?

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8953 7760

    Wysłany: Dzisiaj, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tigra, czasem tak czuję, ale obstawiam prędzej komunikat "wstawaj matka, ruszaj się i bujaj mnie" niż energię z pożywienia 😉

    Faelwen90 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 1028 1385

    Wysłany: Dzisiaj, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Ja siedzę z Tobą 🙂 już myślałam, że nic się nie uda bo przyjechałam 5 po 9 i laska z recepcji mnie uświadomiła, że do 9 był czas... Na szczęście pani w punkcie pobrań powiedziała, że mnie obsłuży 🙂 także jeszcze 35 minut i będę wolna 🙂
    Do mnie Pani mówiła że 'coś późno pani wstała, wie pani że tu dwie godziny będzie siedzieć', no przecież specjalnie na 9 przyjechałam żebym nie musiała się wpychać w kolejkę 🤣
    Poprzednim razem też tak byłam i nikt nic nie mówił 😛
    Domi.Nika wrote:
    Bezo współczuje ale wydaje mi sie ze fizjoterapeutka uroginekologiczna być może pomoże coś z tym rozejściem
    Taak, będę się musiała wybrać. A tyle tego łażenia wszędzie, że na kolejne wizyty już mi się nawet nie chce umawiać 😭 jescze z synem dodatkowo ciągle coś..
    A zęby mi się tak psują, że co tydzień jestem u dentysty odkad zaczęłam drugi trymestr.. nie wiem o co chodzi 😭 suplementujecie jakiś wapń albo coś?

    Materacyk polecam rucken, zawsze i wszędzie, uważam że są najlepsze.
    Ogólnie polecane są piankowe od 11cm grubości,
    z jednej strony twardy dla noworodka, z drugiej średnio twardy na później.
    Ja mam do najmniejszego łóżeczka hevea baby i też był polecony ale jak kupiłam rucken do dostawki i potem na następne łóżeczko, to już raczej nie będę kupować innych 🙈 teraz dodatkowo rucken współpracuje z fizjomommy i mają jakieś bajery. Także gdybym nie miała już materacyka, to osobiście stawialabym na rucken.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 13:41

    kattalinna, Ottioli lubią tę wiadomość

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    14dpo beta-HCG 478,81 mIU/ml 🥹
    16dpo beta-HCG 994,05 mIU/ml 💚
    6+4 - zarodek 8,9mm i 💗
    9+2 - 2,33cm i 💗 190 ud/min
    12+6 - 6,68cm i 💗 158 ud/min

    preg.png

    👩🏼30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1720 1735

    Wysłany: Dzisiaj, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny brawo za wytrzymanie dziś na krzywej! Oby wyniki były dobre, trzymam kciuki!

    Z tymi ruchami też podpowiedziała mi moja mądra ksiazka, że dużo kobiet zastanawia się na tym etapie ile tych dzieci ma w brzuchu albo ma wrażenie, że siedzi tam jakaś ośmiornica 🐙 🤣 a to efekt tego, że dzieci mają jeszcze dość sporo miejsca, a są już silne i do małych dłoni i stóp dochodzą łokcie i kolanka ;) o głowie i pupie nie wspomnę 🤣

    @Nome czy ja mówiłam, że piękne masz te zdjęcia? 🥹 jeśli tak to chętnie to powtarzam!

    Też mnie boli cena tych chust 😅 The slings mają bardzo ładną stylistykę. Totalnie rezonuje z moim estetycznym serduszkiem. Nie żałuj. Cena i tak dobra. Pomyśl, że jakaś poliestrowa szmata z Zary potrafi tyle kosztować i w dodatku jest krzywo uszyta 🤣

    Czekam na położną. Nie ma to jak zapowiedzieć się między 14 a 16 😅 Wysłałam jej pinezkę żeby o mnie nie zapomniała 🤣

    A z tym pobudzeniem dziecka po jedzeniu to je budzą ruchy jelit, przewodu pokarmowego ogólnie jeszcze zanim energia do nich dotrze :) też mi moja mądra książka o tym przypomniała 😀

    kattalinna, Podkoszulka lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8953 7760

    Wysłany: Dzisiaj, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisałam sobie te materace, Beza 🙂 ja kupowałam hevea dla córki i jestem zadowolona, dziś nawet spałam trochę u niej w łóżku (zrobiłam zamianę bo przyszła do nas i mnie ciągle budziła to poszłam do niej 😉) i było całkiem nieźle. Rucken rozważę jak będę wiedziała do czego potrzebuję.

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 441 450

    Wysłany: Dzisiaj, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nomeolvides super zdjęcie. Pięknie to wygląda 🥰

    Wagowo wam nie odstępuje. Stała w miejscu dlugo a teraz z tygodnia na tydzień +2 kg więc już +8 od początku 😅 Wcale tego nie widzę i nie czuje. Śmiesznie czasem tyje z powietrza nagle 😀

    Ruchy czuję po jedzeniu, przed, w trakcie.... jakoś mam wrażenie dalej że mój mały wcale nie śpi. Widzę na skorze za to śmieszne kształty jak się przemieszcza 😀
    Odbieram dzisiaj w żabce 6 przesyłek. Już 2 mi doszły. Pani z żabki będzie miała mnie dość 😅

    kattalinna lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 160 264

    Wysłany: Dzisiaj, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tigra wrote:
    Macie też tak,że zaraz po zjedzeniu czujecie dziecko?Tak szybko dociera do niego energia?

    20 minut od rozpoczęcia posiłku zaczyna się ruszać, dosłownie jak w zegarku. Jak jem i już kończę (jem zwykle dość długo i wolno) i nagle czuję ruchy, to jak zerknę na zegarek, to akurat tak mija 20 minut i zawsze sobie wtedy żartuję, że "już doleciało". :)

    kattalinna, Holibka, Ottioli lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1720 1735

    Wysłany: Dzisiaj, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O u mnie też waga mocno ruszyła. Jak stało tak stało, a teraz w kilka dni +1,5 kg. Cóż, taki etap :)

    Ottioli lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Ottioli Koleżanka
    Postów: 35 63

    Wysłany: Dzisiaj, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszecie o wadze, że aż sama sprawdziłam i mam ogólnie +7 kg, a ostatni tydzień to też +1,5 kg. Tak się stresowałam waga, a teraz całkiem ładnie idzie do przodu 🤭 za tydzień mam wizytę to zobaczę ile maluszek już waży 😊

    2022 💔 8 tc

    22.05.2024 ⏸️
    11.07 I prenatalne: niskie ryzyka 🩺
    9.09 II prenatalne/połówkowe 🩺

    preg.png
‹‹ 312 313 314 315 316
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ