X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 15 września 2019, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaska miska A cale zycie! 😅 H&M jest ale musialabym zamowic przez Internety, wiec mi sie nie oplaca bo bede 10 dni czekac tylko po to, zeby sie okazalo, ze nie pasuje. Wiec zakupy robie na Amazonie i w 2 dni mam produkt w rekach, a zwroty nic nie kosztuja.

    Lania i co starsza corka dala sobie rade w trakcie Twojego pobytu w szpitalu? W domu zachowuje sie ladnie - moze jej "niedocenialas"? 😉

    A co do moich stop, to na zdjeciu nie zobaczysz, ze paski tych japonek, w ktorych spedzilam ostatnie 4 miesiace zostawiaja mi odcisk glebokosci pol centymetra!

    K878 musztardowa kupa przeciez jest podrecznikowa 😁
    Co do sytuacji z mezem, to spodziewam sie, ze u nas bedzie podobnie ://

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2019, 18:32

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 15 września 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [QUOTE=animka899

    Ja nie wyobrażam sobie karmić mm, to szykowanie, sprawdzanie temperatury. Masakryczna strata czasu dla mnie. Tak to wyciagam cyca i gotowe.

    To co piszesz nie ma kompletnie przełożenia w rzeczywistości, jak się ma pod ręka podgrzewacz który utrzymuje stała temperaturę i odmierzoną porcje mleka to przygotowanie butli zajmuje może z 5 sekund, pewnie tyle samo co wyjęcie cyca.

    NewYork lubi tę wiadomość

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • elvira Autorytet
    Postów: 388 296

    Wysłany: 16 września 2019, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agucha stayaway ✊✊ za was.

    relgsg185a86vsml.png

    04.08.2017 Marcel 💙
    09.2019 córeczka ❤
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 16 września 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzisiaj rodzące, trzymam kciuki!

    A ja wpadam tylko na chwilę i z problemem. Muszę wybudzać chłopaków co 3 godziny na karmienie, bo sami robiliby to pewnie co 5 godzin. W trakcie karmienia mi zasypiają, często nie zjadają porcji w całości.
    W szpitalu mieli żółtaczkę ale nas wypuścili więc chyba zaczęła spadać. Martwię się bardzo. Może która z doświadczonych mam się wypowie?myślicie że bilirubina mogła znowu wzrosnąć? Nie wiem jeszcze kiedy przyjdzie położna.

    Jusi 28 lubi tę wiadomość

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • Kaska Autorytet
    Postów: 602 238

    Wysłany: 16 września 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pom pon to jak przysypiają podczas karmienia to musisz budzić np lekko postukaj pod brodą. No Mój też przysypia i tak radziła pediatra w szpitalu.
    Żółtaczka jest fizjologiczna i gdyby była za duża to by Was nie wypuścili.
    A może masz nr do tej położnej która ma przyjść i możesz podpytać?

    m3sxebkmtz1qzq0y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2020, 20:48

    pola0909 lubi tę wiadomość

  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 16 września 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja miała zoltaczke w szpitalu i przez to nas nie wypuścili szybciej. Miała naświetlania. Na karmienia nie mogłam jej dobudzić i czasem długo to trwało. Bilirubina mogła wam wzrosnąć już w domu I trzeba to skontrolować. Karmienie, kupy I siku oczyszczają malucha tak najprościej mówiąc. Jeśli nie jedzą tak jak powinni to może zoltaczka się nasilic
    Mojej dopiero niedawno zaczelo schodzić zażółcenie z ciałka. Ale już nie dokarmiam mm, lecimy na cycu :) dzisiaj będzie położna to zobaczymy ile klopsik przybrał

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • PierwiastkaZuza Ekspertka
    Postów: 186 268

    Wysłany: 16 września 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pom-pon wrote:
    Dziewczyny dzisiaj rodzące, trzymam kciuki!

    A ja wpadam tylko na chwilę i z problemem. Muszę wybudzać chłopaków co 3 godziny na karmienie, bo sami robiliby to pewnie co 5 godzin. W trakcie karmienia mi zasypiają, często nie zjadają porcji w całości.
    W szpitalu mieli żółtaczkę ale nas wypuścili więc chyba zaczęła spadać. Martwię się bardzo. Może która z doświadczonych mam się wypowie?myślicie że bilirubina mogła znowu wzrosnąć? Nie wiem jeszcze kiedy przyjdzie położna.


    Pom pon, mam dokładnie to samo z moją Marianką. Też ją wybudzany i też mi zasypia. Jutro sprawdzę czy przyrasta poprawnie a w środę mamy pediatrę. Martwi mnie to niestety.

    Marianka ❤️
    201909034765.png
  • pola0909 Autorytet
    Postów: 661 800

    Wysłany: 16 września 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamusie, dawno nie pisałam. Nie nadrobię teraz was, ale rozpakowanym bardzo gratuluję A za dzisiejsze i jutrzejsze rodzące mocno mocno mocno zaciskam kciuki!!! Teraz postatam sie byc bardziej na bieżąco :) u nas dobrze mała śpi i budzi się co ok 2 godz, ale raz dziennie ma taki wyskok, że nie śpi np po 4 godz. A ja nie mogę doleczyć prawej brodawki, boli przy karmieniu , wietrze, smaruje pokarmem i lano-mascią ale marne skutki. Teraz kombinujemy z różnymi pozycjami przystawiania. A jeśli chodzi o zoltaczeke to u nas w szpitalu też mówili, że dziecko im częściej przy piersi tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia. Miłego dnia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 09:32

    uwo93e3ke9z66nbe.png

    ug378u69d0saxxaq.png
  • Jusi 28 Autorytet
    Postów: 309 255

    Wysłany: 16 września 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz u nas tematy związane z bobaskami super😊 nie wbije sie w tematy narazie bo moje uparte dzieciatko sobie siedzi jeszcze... ale jak tak czytam to czasem mysle ze chyba powinnam sie cieszyc jeszcze z tych ostatnich chwil spokoju

    Życzę wytrwałości wam mamusie w tych pierwszych tygodniach z bobaskami😊

    t15bl9v.png
    fqzfby3.png
  • tere-fere Autorytet
    Postów: 1293 2068

    Wysłany: 16 września 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2019, 18:33

    ❤💙❤💙
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 16 września 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odzew, myślałam że tylko u moich takie problemy. Ja niestety nie wyrabiam że swoim mlekiem dla dwóch, głównie czasowo i jedziemy z przewagą na mm.
    Już mam info że położna będzie jutro.zobsczyny co powie i oby tylko nie spadki z wagi bo się załamie :(

    Tere fere, współczuję :( u nas najwyższą bili była w 4 dobie i piątego wychodziliśmy po jej spadku po nocy dobie pod lampami.
    Nie wiem kiedy może być jej najwyższy poziom. Mi się wydaje że są mniej żółci na buzi, ciałka mają ok już w szpitalu.
    No zobaczymy co ona powie.

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 16 września 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pom pon no to kciuki aby zoltaczka odpuscila a waga poszla w gore.
    U nas maly mial lekka zoltaczke i obylo sie bez naswietlania.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 16 września 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nad tez żółtaczka odpuściła, a w szpitalu w czwartej dobie orzekli ze nie jest dobrze po badaniu przezskórnym. Całe szczęście zrobili z krwi i tu wyniki były ok bo już nam groziło zostanie na oddziale. Ale prawda jest taka ze schodzić zaczęło dopiero jak zaczęłam go konkretnie futrowac mm, bo u mnie laktacja pomimo wysiłków mizerna.
    My dziś byliśmy na rodzinno- noworodkowej sesji fotograficznej, już się nie mogę doczekac gotowych zdjęć! Mały na razie jest kopia zachowań starszej siostry, tylko je i śpi i oby mu tak zostało. Za wszystkie czekające na porod niezmiennie trzymam kciuki, dziewczyny to już naprawdę blisko!

    Leksi, Mila, Ula_Lbn, tere-fere lubią tę wiadomość

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 16 września 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry w nowym tygodniu! Kciukasy za mamusie meldujace sie dzis w szpitalach na ciecie! Beda kolejne maluszki na swiecie! :)

    Moje dziewczynki nie mialy zoltaczki (tfu! tfu! oby tak i teraz bylo), ale i tak z poczatku zasypialy obie przy karmieniu i musialam wybudzac. I bez zoltaczki mialysmy zalecenie karmienia z zegarkiem co 2 godziny, co robilam przez pierwsze kolo 2 miesiace mi sie zdaje. Takze jesli ktos kp, to jak najczestsze przystawianie jest korzystne dla obu stron.

    Agjot myslisz, zeby sie podzielic jakims zdjeciem czy pozostana prywatne? Miloby bylo zobaczyc profesjonalna foteczke malenstwa.


    Ja znowu w pracy. Na wszelki wypadek bylo wszystko przygotowane tak, zeby bylo OK, gdyby mnie nie bylo, ale jestem xD

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 16 września 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka jak dostanę fotki za ok 1,5 miesiąca to mogę coś wysłać na priv 😊

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 16 września 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra.
    A wiecie może jak to wygląda z pierwszą wizyta u pediatry? Mam tam dzwonić i umawiać? Dr przyjdzie ? Czy szpital powiadomi przychodnie i działa to automatycznie? Jeśli położna mówi że wszystko ok to kiedy pierwsza wizyta lekarska?
    Sorry za grad pytań ale ta ilość formalności po mnie zabiła, w ogóle o tym wcześniej nie pomyślałam.

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • pola0909 Autorytet
    Postów: 661 800

    Wysłany: 16 września 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pom-pon wrote:
    Masakra.
    A wiecie może jak to wygląda z pierwszą wizyta u pediatry? Mam tam dzwonić i umawiać? Dr przyjdzie ? Czy szpital powiadomi przychodnie i działa to automatycznie? Jeśli położna mówi że wszystko ok to kiedy pierwsza wizyta lekarska?
    Sorry za grad pytań ale ta ilość formalności po mnie zabiła, w ogóle o tym wcześniej nie pomyślałam.
    U mnie było tak, że szpital zawiadamiał przychodnie. Jak dostałam PESEL małej to miałam jechać złożyć deklarację do przychodni. W między czasie kontaktowała się już z nami położna z tej przychodni ale ja miałam swoją. Poszłam więc złożyć deklarację za mała do przychodni i tam kazali mi zarejestrować pierwsza wizytę u pediatry taką podwójną w ok 4 tyg życia małej , ponoć pierwsza jest dłuższa. Dzisiaj dzwoniłam i idziemy na przyszły wt. Tam też dowiemy się przy okazji wszystkiego o szczepieniach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 15:55

    uwo93e3ke9z66nbe.png

    ug378u69d0saxxaq.png
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 16 września 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez szpital powiadamiał przychodnie o urodzeniu, wyszliśmy w niedziele a położna dzwoniła w poniedziałek i od razu przyjechała. Wizytę u pediatry mieliśmy w środę ale to dlatego ze nie zgodziłam się na szczepienie na żółtaczkę w szpitalu i chcieliśmy omówić z doktorem kwestie szczepień, normalnie to chyba można później się umawiać.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • PierwiastkaZuza Ekspertka
    Postów: 186 268

    Wysłany: 16 września 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark, jak tam wizyta u pediatry?

    Marianka ❤️
    201909034765.png
‹‹ 1076 1077 1078 1079 1080 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ