X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • Lesnasarenka Ekspertka
    Postów: 156 85

    Wysłany: 21 listopada 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubię świeczki czystą wodę, ciepłą tak jak mleko. Zimnej też nie chce ruszyć

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2019, 10:51

    211x3e5eodhmswvb.png
    uch5anlinfucco2o.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 21 listopada 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym żadnej glukozy do wody nie dodawała, żadna wartość, a już od małego do samego słodkiego przyzwyczajanie.

    Mnie też mąż wczoraj i dziś zdenerwował, te chłopy to takie niedomyślne są, jak dziecku trzeba wszystko tłumaczyć, przypominać, prosić...

    Mama_Staszka lubi tę wiadomość

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 21 listopada 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lania zgadzam się... :) sami o niczym nie pomyślą... wszystko trzeba pokazać palcem a później moj mi mówi ze mu zadania wymyślam..

    Mi tez się nie uśmiecha dosładzają wody ale moj 30ml to przez cały dzień nie wypije... jak 10-20mu wcisnę to sikces

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Lesnasarenka Ekspertka
    Postów: 156 85

    Wysłany: 21 listopada 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubię świeczki najważniejsze czy kupki ładne. Bo niektórzy mówią że nie trzeba dawać pić jeśli nie ma zaparć czy czegoś takiego. Może twoje bobo nie potrzebuje. Najlepiej spytaj pediatry. No ale jeśli nie chce pić a musi to lepiej dla dobra dziecka dodać tej glukozy. A jeśli chodzi o przyzwyczajanie do słodkiego to jeszcze raz powtarzam że mleko matki jest słodkie i dzieci rodzą się z ogromnym głodem na coś słodkiego. O przyzwyczajaniu do słodkiego które może dziecku zaszkodzić to chyba można powiedzieć dopiero u roczniaka czy nawet dwulatka jak go kochana babcia czekoladą pasie

    211x3e5eodhmswvb.png
    uch5anlinfucco2o.png
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 21 listopada 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja tam się na tym nie znam.. moj pierwszy bobas:) staram się mu dawać chociaż łyżeczka trochę. Kupkę ma raz dziennie i to taka zielono żółta lekko zbita ale jesteśmy na hipoalergicznym mleku i pediatra powiedział ze po nim one takie są. Wiec się nie martwię:) Ale mam wrażenie ze woda mu pomaga w sytuacjach kiedy np nie moze kupki zrobić albo puścić baczka :) także chociaż trochę ale staram się dawać :) fajnie gdyby chciał tak ładnie pic jak Twoj :) no ale może kiedyś się doczekam :)

    Jutro idę do fizjo! Trzymajcie kciuki oby było wszystko ok :) A w przyszłym tygodniu idę na wizytę po tabsy na wywołanie bo u mnie okresu brak... 6tygodbi plamienie/krwawienia i narazie cisza... :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2019, 13:03

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 21 listopada 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do tych co maja problem z facetami, ale u nas grubsza sprawa. Dzisiaj rocznica ślubu. Hm.

    A ja umylam dziś podłogę! Jestem z siebie dumna, właśnie zjadłam obiad, obie śpią, może jakos porządeczek jeszcze się uda machnąć. Pranie tak, pralka codziennie.

    Mała ma cały czas katar, byłam u pediatry wczoraj ale powiedziała ze wszystko Ok, jakby się przedłużał to mamy przyjść znowu. Mam nadzieje ze jej przejdzie. Starsza za to dziś wyszła ze żłobka z czyimś smoczkiem. Jestem o krok od rezygnacji bo to już czwarty minus jaki się uzbierał przez 3 tygodnie.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 21 listopada 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K878 slub w listopadzie? Brrrr! I co? Maz na kolacje Cie nie zabierze?

    Gratulacje porzadkow!
    U mnie pralka do niedawna codziennie po kilka razy, teraz co drugi dzien po jednej stercie, bo nie mam czasu ani sily 😥 A nawet jak wstawie i suszarka wysuszy to i tak wszystko lezy, bo nie mam kiedy zlozyc i odlozyc, a nie znosze tego. Dla mnie pranie ma sens jak sie da je zrobic od A do Z.
    A z tym smoczkiem to fuj! Rozmawiasz z tymi paniami?

    Mi jest juz wszystko jedno. Wizyte Enyi na 4 miesiace umowilam z tym samym lekarzem. Chetnie dam mu swoj numer i zmienie nazwisko na Fernandez! 😎 Lekarze tu mega dobrze zarabiaja a skoro pediatra to i podejscie do dzieci ma!
    Nie to co moj Jasnie Pan i Wladca, ktory w niczym mi wczoraj nie pomogl a jeszcze na sama noc Enya po poltorej godziny na cycu wyrzygala hektolitry mleka a ja skoczylam jak oparzona, zeby nie polecialo na lozko nasze i dywan, a on nic - polozyl sie spac. Dzidzia juz spala (na mnie) i zrobila to calkiem bezglosnie. Nie wyobrazam sobie co by bylo gdyby lezala w lozeczku. I tak wszystko bylo do przebrania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2019, 14:00

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 21 listopada 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta, we własnej kuchni, o ile dziewczynki pozwola. Jestem młotkiem bo z nerwów zapomniałam po drodze coś kupić. Pogrzebałam co mamy i leży kilka batatow, kalarepa, upieke frytki, tylko jakieś białko by się przydało. Soczewicę ugotuje na krem, bo nie mam pomysłu. Kabanos na przystawkę 😂

    No rozmawiam, ale „ojej nie wiedziałam”. No mowie, trafia mnie. Doceniam ze mam wolne od małej do 12, ale nie za taka cene. Któregoś dnia jej po wyjściu na ogród bluzy nie zdjęły. A tam gorąco w sali ze na krótko można być.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Jaga94 Przyjaciółka
    Postów: 110 86

    Wysłany: 21 listopada 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieswieczki dzięki za podpowiedź z motylkiem :-). Spróbuje :-).
    Mój wody czasem na dzień wypije 10ml i to sukces, a czasem troszkę koperku. Ja koperek dosładzam glukozą bo wcale nie chciał pić, a widzę, że koperek dobrze mu robi. Dosładzam, ale odrobinkę inaczej nie ruszy. Oczywiście wszystkie napoje ciepłe jak mleczko.
    Dzisiaj sukces bo wypił właśnie 10ml koperku :-).
    Ale kupki ok, więc chyba nie mam się co przejmować, że mało piję.

    Bladzioch 04.01
    Beta 07.01 - 206
    Beta 10.01 - 650
    29.01 -serduszko
    Maluszek urodzony 12.09.2019
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 21 listopada 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym motylka nie używała. A we śnie to nie ma znaczenia jak się układa. Motylek jest dobry do wózka jak mocno trzęsie/

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Jaga94 Przyjaciółka
    Postów: 110 86

    Wysłany: 21 listopada 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie pomyślałam o wózku.:-)

    Bladzioch 04.01
    Beta 07.01 - 206
    Beta 10.01 - 650
    29.01 -serduszko
    Maluszek urodzony 12.09.2019
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 21 listopada 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli wczoraj sterylizowalam laktator i butelkę i tak stoi do dziś to mogę używać czy sterylizować na nowo?

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 21 listopada 2019, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Jeśli wczoraj sterylizowalam laktator i butelkę i tak stoi do dziś to mogę używać czy sterylizować na nowo?

    Z tego co kiedys czytalam od zbyt intensywnej sterylizacji zwieksza sie ryzyko plesniawek. Takze bez przesady z ta sterylnoscia. Spokojnie uzywaj. Dziecko musi miec przeciez stycznosc z bakteriami.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Mama_Staszka Autorytet
    Postów: 313 112

    Wysłany: 21 listopada 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Jeśli wczoraj sterylizowalam laktator i butelkę i tak stoi do dziś to mogę używać czy sterylizować na nowo?
    Matko jedyna, a ja nie sterylizuje nigdy..

  • Mama_Staszka Autorytet
    Postów: 313 112

    Wysłany: 21 listopada 2019, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laktator to czasem wrzątkiem zaleje, ale to baaardzo sporadycznie

  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 21 listopada 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja butelek ani nic nie sterylizuje... tzn. Co jakieś czas gotuje we wrzątku a tak to tylko myje płynem :)

    Ja motylek używałam w wozku i w domu w ciągu dnia jak milam młodego na oku :) także spokojnie :)

    Laurka lubi tę wiadomość

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Lesnasarenka Ekspertka
    Postów: 156 85

    Wysłany: 21 listopada 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tylko ja jestem wariatką i sterylizuję po każdym użyciu? ;) ale myślę że też nie przesadzam i Nikoś ma styczność z bakteriami czasem aż za bardzo (nasz pies jest zakochany w maluchu i nie zawsze udaje się dopilnować żeby nie lizał Nikosia po rączkach na przykład). Nie trzymam się tego jakoś sztywno że musi być wysterylizowane ale staram się.

    211x3e5eodhmswvb.png
    uch5anlinfucco2o.png
  • Jusi 28 Autorytet
    Postów: 309 255

    Wysłany: 21 listopada 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam ze nie jest latwo strasznie jej to dokucza cholerstwo bardzo marudna przez to juz mialam ochote to jej dzisiaj ściągnąć ale sie powstrzymalam bo w koncu zasnela. Juz mi sil brakuje i tak maruda jest to jeszcze nam ta szyna doszła to juz wogle tragedia.

    Narazie kontrole mamy dopiero w styczniu czyli 2 miesiace noszenia napewno😕
    Dziwi mnie to ze w szpitalu miala usg bioderek i nic nie widzieli dopiero potem po miesiacu na badaniach kontrolnych i kurvze miesiac czekania na termin u ortopedy a mowilam im ze u mnie w rodzinie dzieci maja problem z bioderkami. Tak to juz bysmy mialy po sprawie gdyby w szpitalu zauważył lekarz

    Laurka współczuję bardzo. Rozumiem Cię bo wiem jak mnie wkurza gdy moj m spi w salonie nawet gdy nie ma do pracy a ja z małą pol nocy sama wojuje. U nas kłótnie z tego powodu byly pomoglo narazie ciekawe na jak dlugo....

    t15bl9v.png
    fqzfby3.png
  • Jusi 28 Autorytet
    Postów: 309 255

    Wysłany: 21 listopada 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek tez mam tylko w wozku i wlasnie sie sprawdza bardzo przy nie rownej drodze.

    t15bl9v.png
    fqzfby3.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 21 listopada 2019, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała butelki nie tknie ale póki co, ściągam jak mocno spi i mi kamień się zrobi. I zamrażam na czarna godzinę.

    Ale myślałam ze smoczki itd 3 mce się wyparza.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
‹‹ 1141 1142 1143 1144 1145 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ