X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 21 listopada 2019, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, i przyłapałam ja dziś jak cichaczem się turlała z pleców na boczek! ❤️
    Wczesnie co?

    Leksi lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 21 listopada 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wyparzalam przez pierwszy mc. Teraz raz w tyg moze sie uda ;)

    k878 lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 21 listopada 2019, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Aha, i przyłapałam ja dziś jak cichaczem się turlała z pleców na boczek! ❤️
    Wczesnie co?

    Ja moja tez. Pisalam kilka dni temu, ale nikt nie skomentowal. Pediatra wczoraj powiedzial, ze moze zaczyna niektore rzeczy robic szybciej/wczesniej niz statystyczne bobo i nie zauwazyl zadnej nieprawidlowosci typu napiecie miesniowe. Ja sobie tym glowy nie zaprzatam.

    Co do wyparzania jeszcze to my przy pierwszej corce wyparzalismy tak miesiac czy dwa. Pozniej juz nie.

    Ja robie tak samo z tym zamrazaniem. Kiedys sie przyda 😉


    Enya konczy dzisiaj 2 miesiace i zdarzylo sie kilka cudow: zasnela sama dwa razy raz w wozku raz w lozeczku. Gugala do karuzelki az usnela! 💗

    Lesnasarenka, k878, Lubieswieczki, łania, RudaAnna lubią tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 22 listopada 2019, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka, wybacz musiałam pominąć. Czasem przelatuje, wczoraj przegapiłam te straszna konstrukcje na bioderka, wrocilam bo była dyskusja o tym.
    Dla nas to raczej nie jest za szybko bo my za tydzień mamy już 3 mce 😍

    Super, ze Enya się cywilizuje, może miła taki trudny początek. U nas tez jest dużo mniej noszenia niż przez pierwszy miesiąc. Sama spi w lozeczku już od jakiegoś czasu. Na początku cała noc z nami.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 22 listopada 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Laurka, wybacz musiałam pominąć. Czasem przelatuje, wczoraj przegapiłam te straszna konstrukcje na bioderka, wrocilam bo była dyskusja o tym.
    Dla nas to raczej nie jest za szybko bo my za tydzień mamy już 3 mce 😍

    Super, ze Enya się cywilizuje, może miła taki trudny początek. U nas tez jest dużo mniej noszenia niż przez pierwszy miesiąc. Sama spi w lozeczku już od jakiegoś czasu. Na początku cała noc z nami.

    Nie no spoko, nie mam do nikogo pretensji. Tak tylko wspomnialam, bo bylo o tym samym. Hmm zapomnialam, ze u naszych maluszkow jest roznica prawie miesiaca, a to ogromna roznica na tym etapie.

    Alez szybko te bobasy rosna i nabywaja nowych umiejetnosci!
    To swietnie, ze potrafi juz spac sama! Moze i dla nas jest w takim razie nadzieja?? Odlozylam do lozeczka o 23:40. Spala do 2:10. Dwie i pol godziny! To sie rowna moje 2,5 godziny snu w moim lozku!
    Rozmarzylam sie 😉

    Lubieswieczki, Jusi 28 lubią tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 22 listopada 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aster4n wrote:
    Ja też pije 1-2 kawy dziennie. Z ekspresu i z mlekiem.
    Jusi, dobrze, że wyłapaliscie problem i teraz jesteście w dobrych rękach.
    A moja mała przeszła już pierwszy katar, robi qpe co 4-5dni, więc jak już zrobi, to mamy małe święto 😜
    Mnie złapało zapalenie zatok, lekarka przepisała antybiotyk, który można brać karmiąc, ale go nie wzięłam. Jest lepiej. Będę żyła 😄

    Aster zdrowka zycze! Ja mam katar od juz nie wiem ilu dni, ale tylko tyle na szczescie. Ja jak tylko czuje przeziebienie, lecze sie polskim Fervexem, w ktorym pokladam ogromna wiare od lat 😂

    Aster4n lubi tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 22 listopada 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow Laurka super ! Może tak już zostanie i mała będzie spała w łóżeczku coraz więcej :) U nas młody śpi sam ale jakoś od dwóch dni coś stęka przez sen... nie wiem czy nie za gorąco mu było bo rano wzięłam na ręce chwile ponosiłem po chłodnym mieszkaniu i zostawiłam drzwi otwarte w sypialni i zasnął jak susel ale już ze mną w łóżku wiec albo brakowało przytulania albo za ciepło :) tak spaismy do 8 :20:D a teraz znów zasnął i chyba odsypia niespokojna nockę :)
    Moj polubił spanie w wozku, jak zaśnie na raczkach w dzień to wszędzie się obudzi a w wozku przymykam go w pokoju i tam ladnie spi czasem nawet 3h :)
    Za 2h mamy fizjo :) Zobaczymy co powie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2019, 10:03

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 22 listopada 2019, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, co tam u Was?
    Laurka coś mi się obiło o wzrok, że masz high need baby, mam nadzieję, że są postępy i znajdujesz trochę czasu na odpoczynek.

    U mnie ostatnio zjazd psychiczny. Wszystko jest na nie. Szkoła nie, projekty nie, najchętniej zakopałabym się pod kocem i obudziła jak już wiosna będzie. Jeszcze nie możemy dojść do porozumienia kiedy wracamy do starań i szczerze mówiąc to mi się i tego już odechciało. Mężu wymyśla sobie delegacje, wiec mamy wojnę o to i ciche dni

    Termin operacji mi się odwleka. Zmieniłam szpital i czekam na wizytę u chirurga, czyli cała machina rusza od nowa.

    No, wyżaliłam się. Dziękuję!


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 22 listopada 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka powoli widać u was jakis progres :) u mnie już lepiej, coraz więcej daje się ją odłożyć (całe szczęście, bo już czuję ciężar tego kluseczka :))

    Dziś zauważyłam, że małej zaczęły się wycierać włoski, bo rano znalazłam je na pieluszce, na której śpi w naszym łóżku.

    Byliśmy wczoraj u ortopedy i mam mieszane uczucia. Pacjenci zapisani co 5 min, o 10 już godzinne opóźnienie (co mnie nie zdziwiło). Pamiętam, że ten lekarz badał też Alę i usg było ekspresowe. Teraz małej badał pierwsze bioderko bardzo długo, tzn. z minutę, potem drugie już po swojemu z 10 sekund. Powiedział, że w porządku, kontrola za 2 miesiące i zakładać małej pieluchę flanelową na tą co ma. Usiadł przy biurku i zaczął pisać, ja ubierałam małą i zaraz chciałam spytać czy z tym pierwszym bioderkiem ok, a tu pielęgniarka zawołała już kolejną pacjentkę i nią się zajął. Już się nie wcinałam (wiem, pierdoła jestem). Teraz cały czas się zastanawiam czemu tak długo oglądał je.

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 22 listopada 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vian pogoda nie sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Jeśli dobrze widzę z suwaczka to starania możecie zacząć za 100 dni. To ponad 3 miesiące, dajcie sobie na luz, uważam, że nie ma jeszcze co planować i ustalać. Akurat przyjdzie wiosna i może w was coś ruszy. Jak będziecie mieć w głowach tylko starania o dziecko to będą powstawać tylko niepotrzebne spięcia i stresy. Życzę wam oczywiście jak najlepiej i tulę wirtualnie :)

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 22 listopada 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie tak, ale i ta operacja czeka i egzaminy w szkole czerwiec/lipiec. Mój mówi jeszcze żeby poczekać aż będę mieć umowę na jakiś dłuższy czas. Jakoś się zniechęciłam. No i boję się, bardzo.


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 22 listopada 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vian tak to jest jak jest na sile to ciezko. Sciskam i zycze spokoju :*

    Laurka no to sukces ze mala spala u siebie. Oby tak zostalo. Nalezy Ci sie dziewczyno odpoczynek!

    Ja mam dzis mega nerwa na tesciowa. Juz mam dosc jej glupich tekstow. Wg niej ja to jestem zla matka... Dzis np.zrobilam sniadanie synkowi. Tost maselko szynka ser zolty pomidor. Zjadl moze jedna kostke i juz do wyjscia. Ok mowie idz zjesz za pol godz i poszedl do dziadkow (mieszkamy w jednym domu) a teciowa nasmazyla boczku z cebula im na sniadanie. bartus zaczal chciec a ta zamiast go wyslac do mnie to go siup na kolana i nakarmila go tym boczkiem :/ i zadowolona a ja kanapki wywalilam bo nie jem po nim... I teksty w stylu "u babci to dobra kielbaska" albo "mama Ci jesc nie daje ze u nas tylko jesz " itp. Juz sie poryczalam mam dosc !

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 22 listopada 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    Vian tak to jest jak jest na sile to ciezko. Sciskam i zycze spokoju :*

    Laurka no to sukces ze mala spala u siebie. Oby tak zostalo. Nalezy Ci sie dziewczyno odpoczynek!

    Ja mam dzis mega nerwa na tesciowa. Juz mam dosc jej glupich tekstow. Wg niej ja to jestem zla matka... Dzis np.zrobilam sniadanie synkowi. Tost maselko szynka ser zolty pomidor. Zjadl moze jedna kostke i juz do wyjscia. Ok mowie idz zjesz za pol godz i poszedl do dziadkow (mieszkamy w jednym domu) a teciowa nasmazyla boczku z cebula im na sniadanie. bartus zaczal chciec a ta zamiast go wyslac do mnie to go siup na kolana i nakarmila go tym boczkiem :/ i zadowolona a ja kanapki wywalilam bo nie jem po nim... I teksty w stylu "u babci to dobra kielbaska" albo "mama Ci jesc nie daje ze u nas tylko jesz " itp. Juz sie poryczalam mam dosc !

    Jak mnie tacy ludzie wk*****a! Wez jej cos powiedz wprost, albo po takim tekscie zabierz synka i powiedz, ze od kielbaski boli brzuszek potem, to moze tesciowa zatka paszcze.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 22 listopada 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka chcialabym ale za bardzo jestem zalezna od niej bo mi zostaje z dziecmk albo z jednym albo z drugim jak mi trzeba wiec musze sie chamowac ale gotuje sie we mnie. A najgorsze ze jak dzis powiedzialam o tym mezowi to stwierdzil ze szukam na sile powodow do klotni ze sie czepiam i ze oni tak zartuja a ja sie obrazam :/ wiec juz nawet jemu nie moge nic powiedziec ehh

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 22 listopada 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VianEthel2 wrote:
    Cześć dziewczyny, co tam u Was?
    Laurka coś mi się obiło o wzrok, że masz high need baby, mam nadzieję, że są postępy i znajdujesz trochę czasu na odpoczynek.

    U mnie ostatnio zjazd psychiczny. Wszystko jest na nie. Szkoła nie, projekty nie, najchętniej zakopałabym się pod kocem i obudziła jak już wiosna będzie. Jeszcze nie możemy dojść do porozumienia kiedy wracamy do starań i szczerze mówiąc to mi się i tego już odechciało. Mężu wymyśla sobie delegacje, wiec mamy wojnę o to i ciche dni

    Termin operacji mi się odwleka. Zmieniłam szpital i czekam na wizytę u chirurga, czyli cała machina rusza od nowa.

    No, wyżaliłam się. Dziękuję!

    Ja tak mam zawsze o tej porze roku 😆 W koncu to listopad - wrzod na dwunastnicy roku.

    A nie boli Cie brzuch? Ja sobie tego w ogole nie moge wyobrazic tego przekladania, odwlekania. Jak ja mialam ten wielki kamien zolciowy to mialam operacje natychmiast. Bo jesli taki kamien nie daj Boze sie przemiesci to jeszcze mozna sie nabawic zapalenia trzustki!

    Co do staran, Twoj maz na pewno ma tez obawy, stres, moze ta mysl jest dla niego za wczesna. Mysle, ze jak nadejdzie odpowiednia chwila to oboje poczujecie, ze to jest wlasnie dobry moment i pojdzie z gorki ☺ Tego Wam zycze.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 22 listopada 2019, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    takie małe dzieci nie znają się na żartach

    A ja dostałam okres :-( muszę tego szkraba częściej budzić bo mi zaraz pokarm ucieknie

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 22 listopada 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka ja miałam zapalenie trzustki wtedy co w szpitalu wyladowalam. Kamyczki są małe, ja biore leki na rozrzedzenie żółci i one niby te kamyczki mają rozpuszczać.

    Co do mojego A. Ostatnio gin stwierdziła że w sumie po lutym możemy juz działac i on sie tym strasznie ucieszyl i powiedział na początku, ze działamy. Kilka dni potem stwierdzil zeby najpierw szkole i prace a potem bedziemy sie starac.

    Na dzis jestem tak zniechecona ze przestaje myslec o jakichkolwiek staraniach.


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 22 listopada 2019, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vian no to zmienny ten twoj A.
    Ja po dzisiejszym dniu mam wszystkiego dosyc. Dotarlo do mnie ze moj maz zawsze bedzie bronil rodzicow i w sumie nie ma sensu mu cokolwiek mowic ze cos mi sie nie podoba w ich zachowaniu bo do niczego to nie prowadzi skoro on mnie nie wspiera nie staje po mojej stronie tylko twierdzi ze czepiam sie na sile. Jest mi z tym mega zle. Mamy dwoje dzieci postawilismy dom (tesciowa twierdzi ze to moj maz postawi, wszystko jego jest) i myslalam ze tworzymy rodzine ale widze ze chyba jednak nie... Ehh.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2019, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2020, 07:40

  • Sylwiu Autorytet
    Postów: 430 280

    Wysłany: 22 listopada 2019, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    takie małe dzieci nie znają się na żartach

    A ja dostałam okres :-( muszę tego szkraba częściej budzić bo mi zaraz pokarm ucieknie
    A wy jesteście tylko kp i już masz okres, dobrze rozumiem?

‹‹ 1142 1143 1144 1145 1146 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ