X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • RudaAnna Autorytet
    Postów: 529 652

    Wysłany: 20 listopada 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusi 28 ja karmie piersią i pije kawę rozpuszczalna i z ekspresu ziarnista -nie ze muszę ale lubię dla smaku i jem wszytsko bo mały jak od urodzenia ma krzyki przy robieniu kupy tak ma i czy piłam czy nie dlatego sobie nie odmawiam. Mówili ze do 3miesiecy i ze jelita się rozwiną nie będzie płaczu a jak narazie dalej z tym walczymy.. moj mały na brzuchu nawet lubi leżeć ale leniuszek z niego by poćwiczyć lecz dziś pierwszy raz podniósł ładnie wysoko główkę przytrzymując ja ze zdążyłam zrobic zdjęcie na pamietke a ta duma moja nie do opisania :) jak zazdroszcze Wam takiego rzadkiego wstawania w nocy u nas co 2-3h pobudki na mleko oprócz pierwszej po około 4-5 h ciekawe czemu tak jest ze pierwsza cześć snu i tyle wytrzymuje a następnie już tak krótko i to jak z zegarkiem w ręku ahh..
    jusi biedna te twoja mała z ta szyna oby się nie denerwowała przez to

    Jusi 28 lubi tę wiadomość

    15.08.19r. Wojciech ❤️
  • Aster4n Ekspertka
    Postów: 168 206

    Wysłany: 20 listopada 2019, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też pije 1-2 kawy dziennie. Z ekspresu i z mlekiem.
    Jusi, dobrze, że wyłapaliscie problem i teraz jesteście w dobrych rękach.
    A moja mała przeszła już pierwszy katar, robi qpe co 4-5dni, więc jak już zrobi, to mamy małe święto 😜
    Mnie złapało zapalenie zatok, lekarka przepisała antybiotyk, który można brać karmiąc, ale go nie wzięłam. Jest lepiej. Będę żyła 😄

    Jusi 28 lubi tę wiadomość

    bl9cvcqg409ts1dr.png

    gg649vvjf2u85q5u.png
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 20 listopada 2019, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój kawaler na brzuchu uwielbia leżeć pod warunkiem ze akurat go nacieram balsamem i masuje. Wtedy tak, głowę trzyma pieknie wysoko i długo! Aż jestem w szoku ze taki maluch a taki silny.
    My na powtórkę bioderek w poniedziałek mam nadzieje ze będzie ok, Jusi na długo mała wsadzili w ta szynę? Mam nadzieje ze nie utrudni wam to dodatkowo życia. A ja dziś byłam z juniorem u pediatry bo mu oko topnieje, tak jak myślałam zatkany kanalik, dostaliśmy kropelki na 5 dni. Z córka tez mieliśmy problemy z niedrożnymi kanalikami, ale do pół roku wszystko się pieknie samo odetkało, mam nadzieje ze teraz tez tak będzie.

    Jusi 28 lubi tę wiadomość

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 21 listopada 2019, 02:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kaska! Myslalam ostatnio o Tobie i chcialam Cie nawet wywolywac do tablicy a tu prosze :) Dzieki za kciuki odnosnie powrotu do pracy. Jak u Was? Urzadziliscie sie w domu? Zadowolona jestes? Jak u Ciebie starszak w stosunku do malego?

    Ja jestem dzisiaj kompletnym wrakiem i strzepkiem nerwow, bo oczywiscie tak jak sie spodziewalam po moim nadwrazliwym baby byl poszczepienny nieutulony ryk cale popoludnie. Pospala wieczorem w porze kolacji. Od kapieli minela juz godzina i wisi na piersi (nic dziwnego, bo prawie nic caly dzien nie zjadla, to musi nadrobic).

    Z mezem tez byla dzisiaj mega awantura tak, ze mu dlugo tego niezapomne i papiery rozwodowe mam juz w opracowaniu. Mam juz wszystkiego dosyc.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 21 listopada 2019, 04:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka biedactwo wspolczuje. Nie dosc ze dzieciaki daja Ci do wiwatu to jeszcze maz :/

    U nas sie kupa rozjechala malemu. Jak robil ladnie codziennie tak teraz cos go korkuje. Zrobil w sob kolo 15 wielka kupe. Potem w pon o 21 tez spora i cisza...

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Lesnasarenka Ekspertka
    Postów: 156 85

    Wysłany: 21 listopada 2019, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apropo płaczu przy robieniu kupki i czy to ma związek z tym co mama jadła i tak dalej. Ja karmię mm i chyba mamy ten problem. Tzn na początku mieliśmy i teraz niby ok ale wczoraj wróciło. Mały pręży się i jęczy jakby miał zaparcie a potem wychodzi normalna, rzadka kupka.
    https://www.znana-polozna.pl/artykuly/dyschezja-niemowleca-czy-mozna-jej-zaradzic

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2019, 06:29

    211x3e5eodhmswvb.png
    uch5anlinfucco2o.png
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 21 listopada 2019, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka, współczuje u nas tez wczoraj zadyma ze stary noc spędził na kanapie. Spędzi z młodym po południu 3 h i już wielce zmęczony i szybciej go kapiemy żeby szedł szybciej spać bo on chce sobie odpocząć... a to ze później albo muszę nosić na rękach aż do jego godziny spani albo wstaje mi później wcześnie rano to już go nie obchodzi...

    U nas teraz raczej codziennie kupa ale zauważyłam ze znów wrócił problem z bakami i nerwy przy jedzeniu... no i postępowanie w nocy..a już było tak ładnie. Nie wiem od czego to zależy. U nas raczej jak jednego dni nie ma kupy to następnego jest koniecznie. Dużo tez masujemy brzuszek :) Nawet tak profilaktycznie :) U mnie młody dziś o 6:30 postanowił zmienić piżamkę i osikal siebie i wszystko do około :)

    RudaAnna ten pierwszy sen jest chyba najmocniejszy. U nas tez jak po kąpieli zaśnie to potrafi do 3-4 w nocy spać a później co 2.5-3h wstawanie.
    Justi właśnie jak malutka ? Ona ma to dzień i noc ?

    Dziewczyny na mm. Powiedzcie mi czy jak robicie mleczko i np.ja robię porcje 120ml a moj młody ma akurat kryzys i teraz nie zje a za pół godziny chętnie.. to wkładam mu ta sama butle do cieplej wody żeby podgrzać. Zastanawiam się czy tak mozena bo czasem na prawdę duuuzo mleka idzie w zlew.

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 21 listopada 2019, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubię świeczki ja do godziny mleko zostawiam. Na opakowaniu powinnaś mieć informacje po jakim czasie powinno się wylać.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Lesnasarenka Ekspertka
    Postów: 156 85

    Wysłany: 21 listopada 2019, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubię świeczki ja też zostawiam do godziny od zrobienia chociaż niby nie powinno się zostawiać jeśli dziecko już trochę zjadło bo podobno po kontakcie ze śliną szybko bakterie się rozwijają ale żadnych problemów w związku z tym nie zauważylam. Myślę że nic dziecku nie będzie nawet jak chwilę po godzinie zje ale lepiej nie przesadzać... Chociaż znam madkę co tylko pierwszy miesiąc mm a potem krowie uht z biedronki gotowała dziecku bo taniej.

    211x3e5eodhmswvb.png
    uch5anlinfucco2o.png
  • Kaska Autorytet
    Postów: 602 238

    Wysłany: 21 listopada 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    Hej Kaska! Myslalam ostatnio o Tobie i chcialam Cie nawet wywolywac do tablicy a tu prosze :) Dzieki za kciuki odnosnie powrotu do pracy. Jak u Was? Urzadziliscie sie w domu? Zadowolona jestes? Jak u Ciebie starszak w stosunku do malego?

    Ja jestem dzisiaj kompletnym wrakiem i strzepkiem nerwow, bo oczywiscie tak jak sie spodziewalam po moim nadwrazliwym baby byl poszczepienny nieutulony ryk cale popoludnie. Pospala wieczorem w porze kolacji. Od kapieli minela juz godzina i wisi na piersi (nic dziwnego, bo prawie nic caly dzien nie zjadla, to musi nadrobic).

    Z mezem tez byla dzisiaj mega awantura tak, ze mu dlugo tego niezapomne i papiery rozwodowe mam juz w opracowaniu. Mam juz wszystkiego dosyc.

    Cześć cześć :)

    Starszy trochę zazdrosny ale mocno zakochany w Olafie. Potrafi go nawet uspac jak chce żebym mu np ciasto zrobiła. Tylko on już ma 7 lat więc to zupełnie inna bajka niż u Ciebie. Też mam dla niego mniej czasu co bardzo mnie boli, Bo o ile Olaf do 16 jest ok i zazwyczaj grzeczny i bezproblemowy to na jego wieczór jest jęczący...

    Aaaa no i żal mi Kacpra jak przychodzi teściowa. Ona. Nie myśli co mówi. Na samym początku wypaliła "no Kacperku, jak już rodzice mają Olafa to Ty możesz u nas mieszkać". Cholera mnie trafia za takie teksty... Niby nieświadomie ale dzieciak miał łzy w oczach...

    Laurka o co poszło z mężem,?
    Co do chłopów to mój też mi zbytnio nie pomaga... No ale mogłam się tego spodziewać, bo przecież on pracuje a ja to leżę i pachnie...

    A co do domu to spoko. Będziemy go chyba remontować i remontować. Zawsze coś i 2 razy więcej sprzątania.

    Oo i mam wrażenie, że ciągle piorę. Wy też tak macie?

    Justi współczuję szelek ale z drugiej strony dobrze, że wyłapane na tym etapie.

    Jusi 28 lubi tę wiadomość

    m3sxebkmtz1qzq0y.png
  • Kaska Autorytet
    Postów: 602 238

    Wysłany: 21 listopada 2019, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki za błędy i brak interpunkcji ;)

    m3sxebkmtz1qzq0y.png
  • Jaga94 Przyjaciółka
    Postów: 110 86

    Wysłany: 21 listopada 2019, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też trzymam mleko do godziny, czasem stawiam na kaloryfer jak przy robieniu mleka mały mi jednak przyśnie.
    Ja z innym pytaniem:-).
    Czy przy mm dajecie picie maluchom?
    Ile potrafią wypić?
    Mój pił chętnie, a teraz nie chce.

    Bladzioch 04.01
    Beta 07.01 - 206
    Beta 10.01 - 650
    29.01 -serduszko
    Maluszek urodzony 12.09.2019
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 21 listopada 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak jest na opakowaniu żeby spożyć do dwóch godzin ale zawsze max godzinkę potrzymam i to sporadycznie. Aż tak mi tego mleka nie żal ale czasem po prostu jak młody marudny to szybciej jest podgrzać to które jest pełne i po prostu ciumknal dwa razy :)

    Nie no z tym mlekiem z biedry to przesada...

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Jaga94 Przyjaciółka
    Postów: 110 86

    Wysłany: 21 listopada 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakbyście mogły doradzić. Mój kręci głowa w dwie strony, ale jak go nosze czy podłoże na pleckach zawsze daje mi glowke w prawą stronę. Na mnie jak zasypia to też tylko w prawą stronę, bo inaczej płacze. Myślicie, że trzeba się tym zainteresować?. Moja położna mówiła, żeby narazie się nie przejmować skoro kręci w obie. A dopiero jak bedzie miał 3mc i dalej bedzie taki uparty to interweniować.
    Pediatre mamy za tydzień to jeszcze podpytam. Układam małego na wszystkie strony i też jest ok, ale sam wybierze prawa stronę. Jak leży na pleckach to podkładam mu pieluche żeby główkę miał prosto, ale wtedy nie zaśnie. Zaśnie dopiero, gdy zabezpieczenie zabiorę, a on sam główkę chyc na prawo.
    To mój pierwszy dzidz i się martwię. A jak patrzę na główkę to nie widzę żeby były jakieś odkształcenia.

    Bladzioch 04.01
    Beta 07.01 - 206
    Beta 10.01 - 650
    29.01 -serduszko
    Maluszek urodzony 12.09.2019
  • Jaga94 Przyjaciółka
    Postów: 110 86

    Wysłany: 21 listopada 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś pisałam, że mój mały strasznie krzyczy po kąpieli i ostatnim wieczornym jedzeniu. Więc zaczęłam karmić go przed kąpielą i za jakieś 40 min kąpiel i jest o niebo lepiej. Wtedy prawie od razu zasypia. Tylko oczywiście trzeba na piersiach takiego śpiącego potrzymać, ale to już jest pikuś w porównaniu do krzyku.
    Może któraś skorzysta i też pomoże.

    Bladzioch 04.01
    Beta 07.01 - 206
    Beta 10.01 - 650
    29.01 -serduszko
    Maluszek urodzony 12.09.2019
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 21 listopada 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka co ten twój znowu odwalił? Ja z moim tez mam ostatnio ciche dni, wkurza mnie niemożebnie, może dlatego ze jakoś na dniach powinnam okres dostać i to pms. W piątek ma imprezę firmowa jak co roku przed świetami. Zaczynaja kolacja o 20, ale sam powiedział ze najpierw mi pomoże dzieciaki ogarnąć i do północy wróci.
    Mój maluszek ostatnio odpukać grzeczny, ciekawa jestem czy chustowanie mu się spodoba? Przekonamy się w sobotę.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 21 listopada 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaga u nas tez był krzyk przy jedzeniu po kąpieli i teraz dajemy przed czasem 18 czasem po a czasami nawet przed. Po kąpieli 19:30 nawet nie walczę z butla kładę spać a on sam wstanie jak chce :) ostatnio zasypia na pół godz o 20 je bule i wstaje o 4 :) a jak nie zje to koło północy :) każdy dzień inny :)

    Z ta główka to moj młody tez dawał tylko na prawa stronę. Ale układałam go w motylek poduszkę a później stopniowo jak zasypiał przekładałem na lewo :) a później bez poduchy ;)
    Trochę była misja... ile on mi się razy budził przez to... ale teraz sam wybiera strony raz jedna raz druga :)

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Lesnasarenka Ekspertka
    Postów: 156 85

    Wysłany: 21 listopada 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaga mój pije w dzień pomiędzy karmieniami jeśli nie śpi, czyli tak ze 3 czy 4 razy pookoło 30-40 ml. Jeśli nie chce pić to spróbuj dodawać trochę glukozy. Nie zawsze dzieci chcą pić czystą wodę bo mleko matki jest słodkie i na taki smak są maluchy "zaprogramowane".
    Mój też normalnie kręci główką ale co zabawne to leżąc na plecach bez problemu kładzie na obie strony a jak go położę na brzuch to też tylko jedna strona i nic nie działa żeby go przekonać do drugiej.
    A co do mleka z biedry to niektórzy nie zdają sobie sprawy po prostu że nawet jeśli teraz dziecku nic po tym nie jest to za parę lat jak zacznie chorować w przedszkolu to wszystko wyjdzie w praniu... Bo nawet mm mają różne dodawane witaminy i probiotyki których uht nie ma

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2019, 10:11

    211x3e5eodhmswvb.png
    uch5anlinfucco2o.png
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 21 listopada 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daje wodę.. ale jest walka. Wypija mało... dosłownie przed każdym karmieniem ciumknie pare razy... czasem podaje tez łyżeczka ale różnie to idzie. Glukozy nie dodawala, chociaż zastanawiam się czy dodać odrobinkę miodu...

    Lesnasaeenka Twoj tak ładnie pije czysta wodę?? I pije ja zimna czy ciepła??

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 21 listopada 2019, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff właśnie doczytałam ze miodu nie można podawać do 1 roku życia..

    Laurka lubi tę wiadomość

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
‹‹ 1140 1141 1142 1143 1144 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ