X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 12 lipca 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Moj tez mial taki okres ze budzil sie na 2h w nocy. Zazwyczaj rozbudzal sie przy zmianie pampersa. Wiec od tamtej pory kupilam lepsze i zmieniam tylko raz kolo polnocy , 1 w nocy gdy jeszcze wiem ze nie jest wyspany by sie rozbudzic.😀 co prawda przy zmianie jest placz qyginanie sie ale mam pantsy wiec idzie sprawnie. 30 sek i pamper zmieniony😀 dziecko gotowe do cycowania😁😁
    No ale dlugo sie tym nie cieszylam. Potem.znowu ubzdural sobie ze jak juz go kladlam na noc do spania to on poprostu uwazal to za drzemke i nawet o godz 20 potrafil sie rozbudzic do 'zabawy',😣 dlatego zmienilam czas kompieli na min. 20 i narazie problem minal. Odpukac...😂😁

    Oleczka u nas tak jest od wielu miesiecy mimo ze ja pieluszki w srodku nocy nie zmieniam. Znowu spi w cyklach poltora-dwugodzinnych i pobudka z placzem. I tak cala noc. Teraz to ma pewnie zwiazek z zebami ale niezmiennie od dawna potrafi w srodku nocy odmawiac zasniecia na nowo - tylko okolicznosci przyrody sie zmieniaja.
    Kapiel o 20? Zapomnij. Moja by nigdy nie wytrzymala dp tej pory. Nawet moje starszaki dawna spia o tej godzinie.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 12 lipca 2020, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    Oleczka u nas tak jest od wielu miesiecy mimo ze ja pieluszki w srodku nocy nie zmieniam. Znowu spi w cyklach poltora-dwugodzinnych i pobudka z placzem. I tak cala noc. Teraz to ma pewnie zwiazek z zebami ale niezmiennie od dawna potrafi w srodku nocy odmawiac zasniecia na nowo - tylko okolicznosci przyrody sie zmieniaja.
    Kapiel o 20? Zapomnij. Moja by nigdy nie wytrzymala dp tej pory. Nawet moje starszaki dawna spia o tej godzinie.
    U nas pobudki w nocy stednio co 40minut. I tak juz kilka moesiecy. Nie sadze by mialo to zwiazek z zabkowaniem bo ostatnio bylam zmuszona podac przeciwbolowe a i tak sie budzil. Mysle i tak tez w kilku miejscach wyczytalam ze to moze byc z poowodu cyca. Dziecko budzi sie by possac. Bo moj w nocy czasami tylko pociagnie. I tyle. Mysle ze zrobil sobie ze mnie zywy smoczek co ostatnimi czasy bardzo mnie juz irytuje. Tak, irytuje.😏
    A o ktorej u was sa pobudki, bo u nas 8,9 rano, zalezy jak zasnie wieczorem.😏

    10.09.2019 Marcel
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 12 lipca 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzien zaczynamy okolo 6:30, ale to jest podyktowane m.in. tym ze starszaki wstaja okolo 7 (czasem 7:30, rzadziej 8:00). Od wrzesnia sie zacznie przedszkole na nowo, wiec juz taka pora zostala, a ja z mala do pracy o 8 z domu wychodze, wiec zeby to wszystko ogarnac + siebie...
    Jak byly tylko dwie i moj maz z nimi rano w domu (ja dawniej do pracy wyjezdzalam o 5:00), to oni dzien zaczynali blisko 9!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2020, 22:27

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 12 lipca 2020, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    My dzien zaczynamy okolo 6:30, ale to jest podyktowane m.in. tym ze starszaki wstaja okolo 7 (czasem 7:30, rzadziej 8:00). Od wrzesnia sie zacznie przedszkole na nowo, wiec juz taka pora zostala, a ja z mala do pracy o 8 z domu wychodze, wiec zeby to wszystko ogarnac + siebie...
    Jak byly tylko dwie i moj maz z nimi rano w domu (ja dawniej do pracy wyjezdzalam o 5:00), to oni dzien zaczynali blisko 9!
    Wow .. facet to zawsze ma lepiej😂
    Podziwiam ze dajesz rade. Praca trojka dzieci..😁

    10.09.2019 Marcel
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 14 lipca 2020, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, wreszcie się zalogowałam!

    Laurka, jak ty to robisz? Moja starsza przeciąga pójście spać, 21:30 nawet 22, rano budzimy 6:30-7:00, 2h drzemki w ciągu dnia i wieczorem znowu problem... nie może się wyciszyć, opowiadam bajki nawet godzinę. Ja już jestem zombie total, mała zabkuje i co chwila się budzi. Chciałam starszej skrócić drzemkę ale nie wyrabiam z obiadem i reszta.

    Mała się wszędzie wspina, wciąga się na krzesełko siostry, fotele, na schodach zasuwa a co chwile ktoś zapomina zamknąć bramki. Zawsze musi być ktoś obok niej. Chyba muszę ja wsadzać do lozeczka :-( jak za karę :-(

    Aha, czy ktoś może polecić śpiwór dla 2-3-łatki? Rozglądam się i nic mnie nie przekonuje... taki zwykły i cenowo przystępny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2020, 13:27

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 15 lipca 2020, 02:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka ludzie tak mowia jakby sie mialo jakikolwiek wybor 😂 Przeciez nie mam innego wyjscia 😉

    K878 pewnie dlatego, ze ja mam inna sytuacje. Ja obiad (u nas taka raczej obiado-kolacja, bo tu najwiekszy posilek sie je o 17:00) z prawdziwego zdarzenia robie tylko w weekendy. Jak stary jest w domu zeby z nami jesc. A tak to w ciagu tygodnia to karmie tylko starszaki a im to latwo i szybko cos przygotowac.
    A co do spania, to u nas sa raczej sztywne zasady odnosnie pory do lozka. Wiadomo ze nikt nie zasnie na zawolanie, ale my konsekwentnie od lat rutual wieczorny taki sam i dzieci maja byc w lozkach. Jak chca moga pluszakami sie pobawic, pogadac do nich, maja projektor ze swiatelkami do gapienia sie na gwiazdki na suficie itd. itp. ale maja byc w lozkach. I w koncu zasypiaja 😉

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 15 lipca 2020, 02:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj w koncu ochrzscilismy. Ceremonia ekspresowa, za to zdjecia w maskach dla potomnych... Co za czasy...

    k878, Mańka lubią tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 15 lipca 2020, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    Oleczka ludzie tak mowia jakby sie mialo jakikolwiek wybor 😂 Przeciez nie mam innego wyjscia 😉

    K878 pewnie dlatego, ze ja mam inna sytuacje. Ja obiad (u nas taka raczej obiado-kolacja, bo tu najwiekszy posilek sie je o 17:00) z prawdziwego zdarzenia robie tylko w weekendy. Jak stary jest w domu zeby z nami jesc. A tak to w ciagu tygodnia to karmie tylko starszaki a im to latwo i szybko cos przygotowac.
    A co do spania, to u nas sa raczej sztywne zasady odnosnie pory do lozka. Wiadomo ze nikt nie zasnie na zawolanie, ale my konsekwentnie od lat rutual wieczorny taki sam i dzieci maja byc w lozkach. Jak chca moga pluszakami sie pobawic, pogadac do nich, maja projektor ze swiatelkami do gapienia sie na gwiazdki na suficie itd. itp. ale maja byc w lozkach. I w koncu zasypiaja 😉
    Co prawda to prawda. Wyboru juz nie ma. Aczkolwiek z mojej strony , czyli jedno dziecko, naprawde wyglada to wow. Pewnie gdybym miala 2, 3, 4 tez bym jakos dawala rafe bo przeciez bym musiala, ale... narazie jest dobrze jak jest. I mysle ze narazie tak zostanie😀
    Fajnie masz z nockami. U nas tez od poczatku byla rutyna. 19 kompiel i spac, ale maly sie mi zbuntowal i traktowal to czasami jako drzemke. Np. Wczoraj.... kompiel papu spanie. Bach! 30min i wstal. Zasnal przed polnoca. Masakra myslalam ze po raz pierwszy wydje ! ... z siebie🙄

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 15 lipca 2020, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    My dzisiaj w koncu ochrzscilismy. Ceremonia ekspresowa, za to zdjecia w maskach dla potomnych... Co za czasy...
    Nam sie na szczescie udalo przed.... w styczniu. Mielismy przekladac na pozniej, i dobrze ze tego nie zrobilismy😀

    10.09.2019 Marcel
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 16 lipca 2020, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka ja bym sie nie przejmowala. Wszystko w swoim czasie. Dziewczynki z reguly sa mniejsze. Moj Panicz miesiac temu mial 10 kg i 81cm ale to kawal chlopa. Siada, wstaje ale co z tego jak z plecow dalej nie potrafi sie obrucic na brzuch wiec lezy jak zuczek. Moze z 3 razy mu sie w ostatnim czasie udalo. Z brzucha szybko wstanie i leci. Dopiero od 2 tygodni zaczal sypiać na boczkach a nie na wznak wiec mysle ze powoli zmierza ku obrotowi. A dzieci robia to w wieku 3 miesiacy! Wiec spokojnie.Fizjo nas pociesza ze zacznie i nie ma sie czym martwic. Takze Ty tez czekaj a mala na pewno sama niedlugo zacznie siedziec :)
    A moze faktycznie jak zacznie jesc wiecej stalych posilkow to przybierze? ;)

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 16 lipca 2020, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka, moja 10,5 na dwa lata miała! Tez chudzina, nabiega się, nie ma kiedy jesc. Od zawsze była bardzo ruchliwa, zero tłuszczyku. Na noc wciąż ma pieluchę, rozmiar 5, ten sam co młodsza siostra! Ważne ze przybiera i skoro się fajnie rozwija to chyba nie ma powodu do niepokoju.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 18 lipca 2020, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Wszystko ma swoje plusy i minusy ;) drobne dziecko lżej nosić, dłużej skorzysta z ubranek. Moja waży 10 kg. Starsza prawie 3,5 roku 19 kg i nie jest gruba, ale jest wysoka 109 cm. Ta może też się wyciągnie ;)
    Tak samo z mobilnością, moja mała raczkuje na całego, staje, chodzi bokiem przy łóżku i potrafi już kilka sekund ustać sama. Z drugiej strony wstaje mi w wózku, krzesełku, ściąga rzeczy ze stołu, wchodzi na małe stołki łazienkowe, ostatnio stanęła na pudełku i z niego weszła na wersalkę 😳 blokady na szafkach już oozakladabe. Trzeba mieć oczy dookoła głowy.
    Zasypia koło 21.30,wstaje 8.30-9.00. W dzień mamy 2 drzemki, chociaż ostatnio przez kilka dni miała po 1.
    Dwie córki, a tak często się różnią zachowaniami. Malutka jest jednak pogodniejsza od siostry, mniej marudząca, cieszę się teraz, że to pierwsze dziecko było hajnidem :)

    Okres mi wrócił po 9,5 miesiąca. Czekam na drugi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2020, 12:22

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 18 lipca 2020, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lania ja jestem po drugim okresie i czekalam na niego 32 dni! Gdzie normalnie moje cykle byly 25-dniowe. Takze organizm nadal sie nie wyregulowal.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 18 lipca 2020, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    łania wrote:
    Cześć dziewczyny :)

    Wszystko ma swoje plusy i minusy ;) drobne dziecko lżej nosić, dłużej skorzysta z ubranek. Moja waży 10 kg. Starsza prawie 3,5 roku 19 kg i nie jest gruba, ale jest wysoka 109 cm. Ta może też się wyciągnie ;)
    Tak samo z mobilnością, moja mała raczkuje na całego, staje, chodzi bokiem przy łóżku i potrafi już kilka sekund ustać sama. Z drugiej strony wstaje mi w wózku, krzesełku, ściąga rzeczy ze stołu, wchodzi na małe stołki łazienkowe, ostatnio stanęła na pudełku i z niego weszła na wersalkę 😳 blokady na szafkach już oozakladabe. Trzeba mieć oczy dookoła głowy.
    Zasypia koło 21.30,wstaje 8.30-9.00. W dzień mamy 2 drzemki, chociaż ostatnio przez kilka dni miała po 1.
    Dwie córki, a tak często się różnią zachowaniami. Malutka jest jednak pogodniejsza od siostry, mniej marudząca, cieszę się teraz, że to pierwsze dziecko było hajnidem :)

    Okres mi wrócił po 9,5 miesiąca. Czekam na drugi.
    Twoja mala to wypisz wymaluj moj maluch. Mamy juz 2 zabki. 2 kolejne ida. Staje, zaczyna probowac stawiac kroczki. Spacerow nie ma bo maly do wozka nie wejdzie, a jak wejdzie to stoji a tak jezdzic sie nie da. A co do blokad na szafkach-maly je juz rozpracowal, musimy kupic magnesy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2020, 22:55

    10.09.2019 Marcel
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 20 lipca 2020, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vian jak sie czujesz?

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 21 lipca 2020, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy 3 zabek. Kurcze, tyle na raz. Maly zaczyna stawiac kroczki sam😏

    Laurka pytanko do Ciebie, co robis, w nocy jak mala Ci sie tak wybudzi na dluzej? Lulasz? Moj mial dzisiaj taki incydent i stwierdzilam ze napewno bawic sie nie bedziemy. Chodzilam, lulalam, to cyc to lulanie. I tak 2h. Dobrze ze maz mial na 8 do pracy to przejal polowe czasu.😏 bo moje plecy.... no... juz prawie umarly.

    10.09.2019 Marcel
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 21 lipca 2020, 04:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Mamy 3 zabek. Kurcze, tyle na raz. Maly zaczyna stawiac kroczki sam😏

    Laurka pytanko do Ciebie, co robis, w nocy jak mala Ci sie tak wybudzi na dluzej? Lulasz? Moj mial dzisiaj taki incydent i stwierdzilam ze napewno bawic sie nie bedziemy. Chodzilam, lulalam, to cyc to lulanie. I tak 2h. Dobrze ze maz mial na 8 do pracy to przejal polowe czasu.😏 bo moje plecy.... no... juz prawie umarly.

    Zadnej zabawy, zadnego gadania. Przekaz ma byc jasny, ze jest pora spania. Przez iles miesiecy bylo lulanie w wozku. Miesiac temu nastapil wielki bunt na wozek i juz nie ma mowy. Teraz lulam w bujanym fotelu do karmienia. A jak mi sie wyrywa z rak i nie moge jej utrzymac to odkladam do lozeczka i daje zabawke-pozytywke z projektorem swiatelek i to ja zajmuje na chwile. A jesli dalej marudzi i marudzenie zamienia sie w krzyk to znowu do niej ide i znowu probuje przy cycu lulac i bujac w fotelu. Az odplynie w koncu. Niestety u nas od miesiaca rowniez po pierwszym dluzszym spaniu (4 godziny) pobudki przez reszte nocy co 2 godziny prawie jak w zegarku.
    Aha i u nas caly czas szumy sa grane - bez tego ani rusz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2020, 04:31

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 21 lipca 2020, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    Zadnej zabawy, zadnego gadania. Przekaz ma byc jasny, ze jest pora spania. Przez iles miesiecy bylo lulanie w wozku. Miesiac temu nastapil wielki bunt na wozek i juz nie ma mowy. Teraz lulam w bujanym fotelu do karmienia. A jak mi sie wyrywa z rak i nie moge jej utrzymac to odkladam do lozeczka i daje zabawke-pozytywke z projektorem swiatelek i to ja zajmuje na chwile. A jesli dalej marudzi i marudzenie zamienia sie w krzyk to znowu do niej ide i znowu probuje przy cycu lulac i bujac w fotelu. Az odplynie w koncu. Niestety u nas od miesiaca rowniez po pierwszym dluzszym spaniu (4 godziny) pobudki przez reszte nocy co 2 godziny prawie jak w zegarku.
    Aha i u nas caly czas szumy sa grane - bez tego ani rusz.
    Aha. No my bez szumow,maly nie jest przyzwyczajony. Rozprasza go jaka kolwiek kolysanka czy moje proby spiewu. Ale tak jak mowie, zabawy nie ma. Jakos trzeba przetrwac i tyle.😏 u nas pobudki z zegarkiem w reku co poltorej godziny, albo i czesciej. Dzis naszczescie obylo sie bez dluzszej pobudki

    10.09.2019 Marcel
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 21 lipca 2020, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka u nas szumow od poczatku nie akceptiwal a teraz zaczal zasypiac przy szumie. Nad ranem jak wstaje kolo 6 i nie chce spac to przy szumie zasnie i spi do 8-9. Moze sprobuj a nuz akurat die uda. Ściągnij sobie aplikacje na telefon Szumis. Moj mlody nad ranem lezy i sie bawi az zasnie znow. Nie biore na rece.

    Kiedys mial tak ze obudzil sie na dlyzej w nocy ale to tez zabawka, karuzela czy szum i po ciemku w lozeczku az zasnal.

    Tak zebg wiedzial ze ma spac, sprobuj. A moze teraz po prostu jak te zebh ida to sie tak wybudza. Smarujesz czyms w nocy??

    U mas tez piereszy zabek wyszedl :) W koncu! Na dole pieknke juz stuka. :)

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 21 lipca 2020, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieswieczki wrote:
    Oleczka u nas szumow od poczatku nie akceptiwal a teraz zaczal zasypiac przy szumie. Nad ranem jak wstaje kolo 6 i nie chce spac to przy szumie zasnie i spi do 8-9. Moze sprobuj a nuz akurat die uda. Ściągnij sobie aplikacje na telefon Szumis. Moj mlody nad ranem lezy i sie bawi az zasnie znow. Nie biore na rece.

    Kiedys mial tak ze obudzil sie na dlyzej w nocy ale to tez zabawka, karuzela czy szum i po ciemku w lozeczku az zasnal.

    Tak zebg wiedzial ze ma spac, sprobuj. A moze teraz po prostu jak te zebh ida to sie tak wybudza. Smarujesz czyms w nocy??

    U mas tez piereszy zabek wyszedl :) W koncu! Na dole pieknke juz stuka. :)
    U nas wczesniej juz zdazalay sie takie pobudki. Byl spokoj jakies 2msc i teraz jedna noc. Mam nadzieje ze to pojedynczy epizod byl. Ostatnio jesc nic nie chce wiec mysle ze to zeby faktycznie. Na noc nie smaruje bo kilka razy smarowalam w dzien i nic a nic te zele nie pomagaja. Jedynie jak strasznie placze w nocy i jestem pewna ze to zeby to daje syrop. Ale narazie zdazyla sie dwa razy taka sytuacja.
    Ale apke sciagne. Sprobuje.

    10.09.2019 Marcel
‹‹ 1232 1233 1234 1235 1236 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ