X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 21 lipca 2020, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieswieczki gratulacje pierwszego zeba.

    U nas chyba drugi w drodze, bo nie wiem czym innym tlumaczyc wrzask od rana. Ledwo 11:00 minela ja juz kompletnie nie mam pomyslu co z nia robic a jeszcze 2 godziny w pracy. Z jednej strony dobrze, ze nie mam nic do roboty dzis szczegolnie, ale z drugiej strony to juz naprawde ocipiec mozna.

    Oleczka czasem warto sprobowac na nowo, bo cos co nie zdawalo wczesniej egzaminu moze nagle podpasowac. Ja nie mam zadnej aplikacji, na TouTubie jest zatrzesienie roznych szumow od suszarek, przez odkurzacze po wiatraki ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2020, 17:28

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 21 lipca 2020, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki! Mam wrazenie ze chyba nawet ida dwa na raz. Ale ciezko tam xajrzec do buzi 😁 Zobaczymy za jakis czas.
    Laurka no to musi byc to, albo moze sie nudzi ?

    No u nas sie udalo i dzieki temu nie musze juz nosic do spania. Czasem tylko potrzasc dupka jak dlugo sie meczy. A tak to zasypia sam ja jestem od ppdawania smoczka. Takze czasem sie zmienia. Moze akurat. Ja od juz dlugiego czasu zawsze po kapieli przed spanie smaruje dziaselka. I mysle ze spi lepiej. Czy płacze czy nie, na noc zawsze smarowanko. A jak sie wybudza to po pierwszym nocnym Karmieniu jeszcze raz.

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 21 lipca 2020, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki ktore juz wprowadzily kaszki swoim maluchom. Czy mozna odgrzac na nowo kaszke na drugi dzien? Mniej wiecej po uplywie 24h kiedy byla caly czas w lodowce? Te z mlekiem modyfikowanym bezglutenowe bobiwity.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2020, 17:52

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 21 lipca 2020, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    Lubieswieczki gratulacje pierwszego zeba.

    U nas chyba drugi w drodze, bo nie wiem czym innym tlumaczyc wrzask od rana. Ledwo 11:00 minela ja juz kompletnie nie mam pomyslu co z nia robic a jeszcze 2 godziny w pracy. Z jednej strony dobrze, ze nie mam nic do roboty dzis szczegolnie, ale z drugiej strony to juz naprawde ocipiec mozna.

    Oleczka czasem warto sprobowac na nowo, bo cos co nie zdawalo wczesniej egzaminu moze nagle podpasowac. Ja nie mam zadnej aplikacji, na TouTubie jest zatrzesienie roznych szumow od suszarek, przez odkurzacze po wiatraki ;-)
    Sciagnelam apke i tam tez jest wiele mozlowosci. Suszarka, odkurzacz, woda i inne. A co najwazniejsze moge w tym czasie przegladac fb lub of. 😀
    To widze ze sama nie jestem. Albo ja mam dzisiaj zly dzien albo moje dziecko. Doslownie ryczalam razem z nim.

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 21 lipca 2020, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieswieczki wrote:
    Dzieki! Mam wrazenie ze chyba nawet ida dwa na raz. Ale ciezko tam xajrzec do buzi 😁 Zobaczymy za jakis czas.
    Laurka no to musi byc to, albo moze sie nudzi ?

    No u nas sie udalo i dzieki temu nie musze juz nosic do spania. Czasem tylko potrzasc dupka jak dlugo sie meczy. A tak to zasypia sam ja jestem od ppdawania smoczka. Takze czasem sie zmienia. Moze akurat. Ja od juz dlugiego czasu zawsze po kapieli przed spanie smaruje dziaselka. I mysle ze spi lepiej. Czy płacze czy nie, na noc zawsze smarowanko. A jak sie wybudza to po pierwszym nocnym Karmieniu jeszcze raz.
    Ja bym nawet nie byla w stanie mu teraz palca do buzi wlozyc. Nie otworzy buzi i koniec. Nawet dzis nic nie zjadl procz cyca. Zupka wyladowala na dywanie a ja z poirytowania i z bezsilnosci ze moje dziecko nie je poprostu najnormalniej w swiecie wyrzocilam swoje emocje w postaci placzu 😏 nie powiem ze jakos mi lepiej ale cos peklo 😀
    U nas w przeciagu kilku dni wyszly 2 zeby. Teraz rownoczesnie ida 2 gorne jedynki ,zaraz pewnie sie przebija. Dwojki gorne tez juz dosc nisko w dziaslach takze... czeka mnie niezly okres😀

    10.09.2019 Marcel
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 21 lipca 2020, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka dzięki, że pytasz. U mnie dzień do dnia niepodobny
    Wczoraj zdychałam, przeleżałam w łóżku do 13:00 i mojej aktywności było tyle co zjeść.
    Dziś natomiast czuję się dobrze. Zrobiłam pranie, zapiekankę ziemniaczaną. Podkusiło mnie też na wypicie połowy filiżanki mleka no i mam za swoje. Ból jelit, wzdęcia, gazy... chyba nietolerancja.
    Ciekawa jestem jaki będzie dzień jutro.
    Kolejna wizyta 27.07.


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 21 lipca 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VianEthel2 wrote:
    Laurka dzięki, że pytasz. U mnie dzień do dnia niepodobny
    Wczoraj zdychałam, przeleżałam w łóżku do 13:00 i mojej aktywności było tyle co zjeść.
    Dziś natomiast czuję się dobrze. Zrobiłam pranie, zapiekankę ziemniaczaną. Podkusiło mnie też na wypicie połowy filiżanki mleka no i mam za swoje. Ból jelit, wzdęcia, gazy... chyba nietolerancja.
    Ciekawa jestem jaki będzie dzień jutro.
    Kolejna wizyta 27.07.

    O to w moje urodziny! Daj znac koniecznie po! ☺

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 23 lipca 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka nie pomoge, nigdy nie odgrzewalam kaszki.

    U nas sa dwie dolne jedynki na wierzchu :) W koncu wyszly :)

    Ta apka jest fajna i jak juz zaczal z nia zasypiac to teraz kupilam szumisia i zasypia z nim :) Wczesniej nie chcialam tracic kasy bo nie wiedzialam czy sie uda . Ale apka pomogla :)

    Jak w dzien zaypiaja Wasze dzieciaczkk?

    Vian, dbaj o siebie i nie szalej z pracami domowymi :) Teraz masz czas na odpoczynek, swiat sie nie zawali jak cos nie bedzke zrobione:) Trzymam kciuki za spokojna ciaze ;)

    VianEthel2 lubi tę wiadomość

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 23 lipca 2020, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieswieczki wrote:
    Oleczka nie pomoge, nigdy nie odgrzewalam kaszki.

    U nas sa dwie dolne jedynki na wierzchu :) W koncu wyszly :)

    Ta apka jest fajna i jak juz zaczal z nia zasypiac to teraz kupilam szumisia i zasypia z nim :) Wczesniej nie chcialam tracic kasy bo nie wiedzialam czy sie uda . Ale apka pomogla :)

    Jak w dzien zaypiaja Wasze dzieciaczkk?

    Vian, dbaj o siebie i nie szalej z pracami domowymi :) Teraz masz czas na odpoczynek, swiat sie nie zawali jak cos nie bedzke zrobione:) Trzymam kciuki za spokojna ciaze ;)
    U nas wlasnie dzisiaj przebily sie dwie gorne. I to w tym samym momemcie... wczoraj dziasla ladne, dzisiaj juz przekrwione. A dziecko Aniol dzisiaj!

    U mnie przy cycu zasypia. Z mezem tylko lulanie.

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 23 lipca 2020, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm tylko jak przyzwyczaic dziecko do szumu...
    Jak pralka chodzi, a slychac ja w pokoju, to ladnie spi. A jak go karmilam do snu z szumem to tylko go rozpraszal... moze puszczac jak juz zasnie lekko i moze wtedy by sie przyzwyczail?

    10.09.2019 Marcel
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 23 lipca 2020, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas młody zaczął sie obracać i wstawać także jie wirm gdzie go klasc w dzien zeby spal i nie spadl z niczego. Bo lozeczko chcialam zarezerwowac na spanie nocne....

    Oleczka ja na początku szum puszczalam szhbciej zeby sie z nim oswoil np. Juz przy kapieli niech w tle sobie leci pozniej przy ubieraniu itd. Pozniej kladlam nad glowka bo za lozeczkiem od jej strony mam szafke tez ten szum ale nie za glosno zeby go nie denerwowal to juz go nie rozprsszsl bo byl prxyzwyczajony.

    Ateraz ma szumksia i lezy tez gdzies przy nim albo zaczepiony o szczebelkk.

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 23 lipca 2020, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieswieczki wrote:
    U nas młody zaczął sie obracać i wstawać także jie wirm gdzie go klasc w dzien zeby spal i nie spadl z niczego. Bo lozeczko chcialam zarezerwowac na spanie nocne....

    Oleczka ja na początku szum puszczalam szhbciej zeby sie z nim oswoil np. Juz przy kapieli niech w tle sobie leci pozniej przy ubieraniu itd. Pozniej kladlam nad glowka bo za lozeczkiem od jej strony mam szafke tez ten szum ale nie za glosno zeby go nie denerwowal to juz go nie rozprsszsl bo byl prxyzwyczajony.

    Ateraz ma szumksia i lezy tez gdzies przy nim albo zaczepiony o szczebelkk.
    A czemu nie chcesz zeby w dzien spala w lozeczku?
    Ja jak bylam gdzies u znajomych to lozeczka nie mialam i kladlam malego na podlodze na kocach. Wiedzialam ze wtedy krzywdy sobie nie zrobi bo obracal sie jak mial juz 4msc.

    A szumisz jej cala noc?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2020, 23:41

    10.09.2019 Marcel
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 24 lipca 2020, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie absolutnie nie szumie cala noc i nie przyzwyczajam. Tam jest program w szumisiu i w tej aplikacji ze szumi 40 min.zazwyczaj tyle wystarczy i sie wylacza. Później śpi normalnie juz. Czasem jak widze ze nad ranem barfzo sie wierci i nie moze zasnac to wlacze na chwile ale wtedy zazwyczaj po 10 min sama wyłączę jak widze ze sie uspokoil i spi (no chyba ze zasne) :)

    Jak puszczalam na poczatku zeby przyzwyczaic juz pod koniec kapieli to jak lądował w łóżeczku to zerowalam Czas od nowa.

    Cala noc nie ucze bo kolezanki synek tak sie nauczyl i teraz ma dwa lata i bez glosnego szumu nie spi. Przyjevhali do nas na noc i myslalam ze szalu dostane jak to szumialo na cala chate cala noc. W dzien tez musza miec szum na drzemce bo jak tylkk sie wylaczy to od razu im sie mlody budzi. Takze nie polecam przyzwyczajac do ciaglego szumienia.

    No i ja daje szum tylko na noc i czasem na ranem. Tak zebh wiedzial ze to jest spanie na noc. I ze taki rytual.

    Oleczka94 lubi tę wiadomość

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 24 lipca 2020, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My odkad zaczelismy w koncu uzywac lozeczka to tez kladziemy na drzemki. Mamy lozeczko turystyczne/kojec, do ktorego mala wkladam jak potrzebuje isc do toalety lub robie cos w kuchni. A w pracy spi w wozku.
    Szumy leca non-stop. Nie przejmuje sie tym, ze przyzwyczaje. To tylko faza. Jak kazda inna minie. Enya przez 10 miesiecy zycia przeszla ich juz sporo (czytaj: spanie tylko na mnie, spanie tylko w wozku, itp. -- wszystko juz minelo).

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 24 lipca 2020, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    My odkad zaczelismy w koncu uzywac lozeczka to tez kladziemy na drzemki. Mamy lozeczko turystyczne/kojec, do ktorego mala wkladam jak potrzebuje isc do toalety lub robie cos w kuchni. A w pracy spi w wozku.
    Szumy leca non-stop. Nie przejmuje sie tym, ze przyzwyczaje. To tylko faza. Jak kazda inna minie. Enya przez 10 miesiecy zycia przeszla ich juz sporo (czytaj: spanie tylko na mnie, spanie tylko w wozku, itp. -- wszystko juz minelo).
    Wow. Moj lozeczko toleruje jedynie jak spi. Nie ma mowy by wlozyc go tam bo np. Siku musze czy cos. Od razu histeria na calego.

    Mamy dwie gorne jedynki. Wyszly dzisiaj. To juz 4 zeby😏

    10.09.2019 Marcel
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 24 lipca 2020, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka ja mam piszczace na cale gardlo dziecko! Enya to robi specjalnie. Bebenki w uszach nam od tego pekaja. Ale nie mozna sie dac sterroryzowac! Jak musze do klopa to sila wyzsza. Niech sie drze skoro lubi 😜

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 25 lipca 2020, 01:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    Oleczka ja mam piszczace na cale gardlo dziecko! Enya to robi specjalnie. Bebenki w uszach nam od tego pekaja. Ale nie mozna sie dac sterroryzowac! Jak musze do klopa to sila wyzsza. Niech sie drze skoro lubi 😜
    No u nas poprostu zalatwiamy sie razem. Maly koniecznie musi stac oparty o moje kolana i rwac papier toaletowy. Ma przy tym frajde. Ja bardzo duzo pije a co z tego wynika, czesto chodze siku. Gdybym miala za kazdym razem wkladac go do lozeczka to siedzial by tam co 30minut😂
    Jesli robie cos w kucchni to poprostu zamykam bramke(mamy 2 schodki do kuchni z przedpokoju) i maly albo sie przed nia bawi albo krzyczy. Ale tak jak mowisz, jesli trzeba cos zrobic to trzeba.

    10.09.2019 Marcel
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 25 lipca 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka zazdroszcze nawyku czestego picia. Na nie wiem jak ja mleka nie stracilam - ja pije strasznie malo 😌

    Pytanko: Czy ktorys wrzesniowy maluszek umie pic przez slomke?

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 25 lipca 2020, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    Oleczka zazdroszcze nawyku czestego picia. Na nie wiem jak ja mleka nie stracilam - ja pije strasznie malo 😌

    Pytanko: Czy ktorys wrzesniowy maluszek umie pic przez slomke?
    Moj umie przez slomke. Ale podaje i tak z niekapka.

    Ja nie jestem w stanie byc w pokoju bez picia, na polu tez picie musze miec. Pije okolo 2 dzbanki po 2,5l plus wieczorem lotrafie wypic 1l soku. To takie minimum.😀

    10.09.2019 Marcel
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 26 lipca 2020, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka moja córka non stop chodzi z bboxem i popija przez słomkę. Ale pije tez z Doidy i kubka kapka. Za to odmawia butelki 🤷‍♀️

    Oleczka - bardzo dużo pijesz. Nie chce Cię straszyć, ale robiłaś badania w kierunku cukrzycy? 6 L wody dziennie to bardzo dużo.

    Mańka lubi tę wiadomość

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

‹‹ 1233 1234 1235 1236 1237 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ