X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka spóźnione najlepsze życzenia.! 🎉🎂🎁
    Ten 1.7 cm człowieka mnie wykańcza. Ciągle chodzę głodna, mdłości mam niezależnie czy zjem (chociaż na głodnego to mam takie, że na wymioty mnie ciągnie). Serduszko mamy. Rośniemy.

    k878, Mańka lubią tę wiadomość


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasek na spokojnie wszystko w swoim czasie. Moj mlody ma te rzeczy już opanowane ale np. Obracac sie z pleckow na brzuszek zaczął dopiero tydzień temu. Jesli bardzo Cie to meczy mozesz skorzystac z porady dobrego fizjo. Ja nie ukrywam ze my chodzilismy profilaltycznie:) od 2 miesiaca jak mlody nie chcial na brzuchu lezec. A pozniej chodzilismy bo cwiczonka na kolejne umiejetnosci sprawialy nam frajdę zabawę i spędzanie razem czasu. :) Nasz fizjo nie nalegal na te cwiczenia ale mowil ze jak mamy ochote to nie zaszkodzi. A jesli ich nie bedziemy robic to po prostu czekac a na wssystko przyjdzie czas :)

    Ananasek lubi tę wiadomość

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas maruda i walka z goraczka... Chyba 3dniowka bo tydz temu byli u nas znajomi na 30stce starego z synkiem ktory wlasnie zaczynal 3 dniowke. I mial stan podgorączkowy o czym nie wiedzialam.. Także bardzo nieodpowiedzialnie :/ Tacy bliscy przyjaciele a troche sie zawiodlam taka nieodpowiedzialnością.

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieswieczki wrote:
    U nas maruda i walka z goraczka... Chyba 3dniowka bo tydz temu byli u nas znajomi na 30stce starego z synkiem ktory wlasnie zaczynal 3 dniowke. I mial stan podgorączkowy o czym nie wiedzialam.. Także bardzo nieodpowiedzialnie :/ Tacy bliscy przyjaciele a troche sie zawiodlam taka nieodpowiedzialnością.
    Łacze sie w bolu. U nas od rana ryk. Doslownie ryk. Ani chwili nie ma spokoju.

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VianEthel2 wrote:
    Laurka spóźnione najlepsze życzenia.! 🎉🎂🎁
    Ten 1.7 cm człowieka mnie wykańcza. Ciągle chodzę głodna, mdłości mam niezależnie czy zjem (chociaż na głodnego to mam takie, że na wymioty mnie ciągnie). Serduszko mamy. Rośniemy.
    Super ze wszystko dobrze. Niech maly rosnie.
    😍😍

    VianEthel2 lubi tę wiadomość

    10.09.2019 Marcel
  • Leksi Autorytet
    Postów: 271 178

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka, u nas też malutka pije z bboxa. Bardzo polecam! :)

    Lubieswieczki, współczuję bardzo! Jakieś trzy tygodnie temu przechodziłyśmy przez to samo. Malutka miała 3 dniówkę i to były bardzo ciężkie dni i noce. Zdrówka!


    iv096iyewk8s7le5.png

    iv096iyewivbyvps.png

    Lena <3 : 18.04 -> 205g / 08.05 -> 362g / 19.06 -> 966g / 15.07. -> 1595g / 24.07. -> 1803g / 12.08. -> 2260g / 22.08. -> 2700g / 04.09. -> 2850g / 19.09. -> 3442g
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 2 sierpnia 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasek moja corka z 21. wrzesnia i samodzielnie zaczela siadac w minionym tygodniu. W wieku 10 miesiecy + 10 dni. Do tej pory zawsze sie podpierala jedna reka. Teraz od jakichs 4 dni w koncu sie zebrala na odwage i sie puszcza i prostuje plecy. Na czworaki sie ustawia od trzech miesiecy i sie buja w miejscu! I dalej tylko pelza jak zolnierz na poligonie 😂

    Dziewczyny przezylam ten miesiac, ten tydzien! Jeszcze okres dostalam i wczoraj kompletnie ze mnie zycie uszlo! Padlam na pysk z wycienczenia przed 20! Ale impreza urodzinowa 3-latki raczej udana i teraz mozna odsapnac 😉
    159630100_qqrwqrp.jpg

    159637944_qqrwqhq.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2020, 20:51

    Oleczka94, Leksi, Lubieswieczki, k878, Mańka lubią tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka widać ze zabawa musiała byc udana :)
    Extra dziewczynki :))

    Ja wczoraj przed 20 tez padłam... młody wykańcza ta choroba mam nadzieje ze jak się skończy to i nocki będą w końcu przespane... i w dzień bedzie mial lepszy humor:)

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Zielen Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieswieczki wrote:
    Laurka widać ze zabawa musiała byc udana :)
    Extra dziewczynki :))

    Ja wczoraj przed 20 tez padłam... młody wykańcza ta choroba mam nadzieje ze jak się skończy to i nocki będą w końcu przespane... i w dzień bedzie mial lepszy humor:)

    Lubieswieczki będzie lepiej, obiecuje. My trzydniowke przechodzilismy kilka tyg temu. Maly taki biedny byl...cały czas plakal, caly czas na rekach, usypianie na klacie, nieodkladalny. Ale faktycznie temperatura po 3 dniach wrocila do normy, a 4 dnia pojawila sie wysypka na brzuszku i pleckach. Od tamtego czasu wracal do siebie bo wczesniej to jakby mi dziecko podmienili.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2020, 11:25

  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oh Kaśka, jakie to miłe, że ktoś za mną tęskni ❤️ Ciszę się, że moje radosne relacje z teściami dostarczają komuś uciechy 😂 Mogę was tylko zapewnić, że teściowa wciąż jest w dobrej formie hahaha

    Agjot, spóźnione gratulacje pierwszego zęba! U nas wczoraj wyszedł trzeci uff

    Gomerko, jak na to, że karmię piersią okres bardzo szybko mi wrócił, bo już po 4mc. Ale z całą pewnością mogę powiedzieć, że owulację mam dopiero teraz tj. po niemal 11mc. Znajomej okres natomiast wrócił dopiero, po miesiącu od zakończenia karmienia a to było już wtedy 16 miesięcy.

    Oleczko94, jeśli mowa o odgrzewanych kaszkach, to czytałam, że nie poleca się tego. Nie pamiętam dokładnie czemu, nie chcę zmyślać, ale ja sama też bym takiej odgrzewanej nie zjadła 😅

    U nas z piciem też nie ma problemu. Po jedzeniu zawsze podaję doide a tak, to w zasięgu rączek zawsze gdzieś stoi kubeczek z Ikei. Fajnie się sprawdza, ale nie ukrywam, że doprowadza mnie do szału wie Nie rozlana woda, więc chyba faktycznie czas na bbboxa.

    Dziewczyny a ja zapytam o nocnik... W ogóle jeszcze nie myślałam o odpieluchowywaniu, ale teściowa tak na mnie siadła, że zgłupiałam. Wydawało mi się, że go absolutnie jeszcze nie czas, że powinnam zacząć, gdy M. będzie się komunikować inaczej, niż poprzez muczenie (tak moje dziecko muczy 😂), no w sumie nie zastanawiałam się nad tym głębiej, ale tak franca wierci mi dziurę w brzuchu, jakby to był wyścig o złoty nocnik. M. siedzi, wstaje, chodzi trzymając się mebli i czasami przystaje bez podparcia. Czy to faktycznie jest moment, w którym powinnam ją przyzwyczajać do nocnika np w formie zabawy?

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vian, bardzo się cieszę z powodu serduszka ❤️
    Mila, a Ty jak się czujesz?

    Laurka, wszystkiego najlepszego, bardzo spóźnione, ale równie bardzo szczere! Podobno fajny ten wiek, gdzie z przodu cycuszki a tuż obok łabądek 😂 Sto lat!

    VianEthel2 lubi tę wiadomość

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manka ja tez wyczekiwalam az sie odezwiesz ale bardziej, zeby uslyszec, ze moja drobna coreczka nie jest wyjatkiem, bo pamietam ze Twoja tez byla kruszynka od poczatku.

    O cycuszkach chyba nie zrozumialam 😅

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manka mnie moja mama odpieluchowala jak skonczylam rok. I sikalam juz na nocnik. Ale nie znam nikogo innego, kto by to zrobil tak wczesnie (wtedy motywacja byla silna, zeby nie musiec prac ciagle tych tetr we frani!). Po spaniu nocnym, po drzemkach sadzala, bo wiadomo ze wtedy bedzie sie chcialo bo sie nazbieralo siku 😉
    Jesli chcesz wczesniej niz pozniej to zacznij tak jak pisze modelem mojej mamy 😏 Ale moze sie okazac ze nic z tego nie wyjdzie i nocnik postoi jeszcze nieuzywany kolejny rok.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurko, a więc nie tylko Twoja dziecinka jest drobinką ❤️ Moja co prawda aktualnie ma 10,5mc, waży 8kg i mierzy 70cm. Jest ciut większa od Enyi, ale fakt faktem odkąd rozszerzamy dietę, to kilosy poszły w górę. To dość zabawne, gdy pomyślę, że do szpitala, do porodu wzięłam ubranka w rozmiarze 68 😅 Na placu zabaw widzę młodsze bobasy od mojej a podobnych gabarytów. Ostatnio widziałam się ze znajomą, która ma półrocznego synka i on w porównaniu do mojej córy ma taaakie wielkie łapki 😂 Miesiąc temu byłyśmy też na bilansie i lekarka zleciła M. badania tarczycowe oraz morfologię. Wszystko wyszło w normie, ale muszę ładować w córę więcej mięcha, bo lekarka usłyszała też szmery nad sercem 1/6. Babeczka cały czas podkreśla, że najważniejsze, że dziecko rośnie i jest to przyrost regularny. Jeśli więc Enya również rośnie, ale swoim tempem, to myślę, że możesz być spokojna.

    Moja mama zawsze powtarzała, że Pan Bóg stworzył ludzi małych a osły same rosły 😊

    A co do wieku, to 3- cycuszki, 5- odwrócony łabądek 😂 Jest jeszcze 2-łabądek i 4- krzesełko. No i dlatego podobno cycuszki najlepsze 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2020, 23:45

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z tym odpieluchowaniem absolutnie nie mam parcia. M. w żadnym wypadku nie nadaje się jeszcze do tego typu współpracy 😂 W pewnym momencie zaczęłam się po prostu zastanawiać, czy faktycznie jej tak nie opóźniam. Nasze mamy, teściowe jednak żyły w innych czasach i tak jak mówisz Laurko, pewne sytuacje wymuszały na nich konkretne rozwiązania.

    Na koniec dzisiejszego dnia, dodam tylko, że z całą pewnością M. przechodzi lęk separacyjny. Książkowy jota w jotę. Jestem umęczona i rozdarta, bo serce mi pęka na to łkanie. Myślałam, że nie możemy już być bliżej siebie, oh moja naiwności.

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    Manka mnie moja mama odpieluchowala jak skonczylam rok. I sikalam juz na nocnik. Ale nie znam nikogo innego, kto by to zrobil tak wczesnie (wtedy motywacja byla silna, zeby nie musiec prac ciagle tych tetr we frani!). Po spaniu nocnym, po drzemkach sadzala, bo wiadomo ze wtedy bedzie sie chcialo bo sie nazbieralo siku 😉
    Jesli chcesz wczesniej niz pozniej to zacznij tak jak pisze modelem mojej mamy 😏 Ale moze sie okazac ze nic z tego nie wyjdzie i nocnik postoi jeszcze nieuzywany kolejny rok.
    Moj kuzynek w wieku 11msc sam zainteresowal sie nocnikiem. Z takim skutkiem ze nie bylo mowy o pieluszce. Kilka razy zdazylo sie zesikac w nocy, ale mozna by to bylo policzyc na palcach.
    Ja szczerze mowiac nawet nie moge sobie wyobrazic jakby tak male dziecko nie uzywalo pieluch. Moj po nocy ma pilke lekarska miedzy nogami. A rozbudzanie w nocy na siku konczylo by sie krzykiem. 😀Ale.... widac wszystko mozliwe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2020, 00:08

    10.09.2019 Marcel
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 00:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś dzieci rzeczywiście szybciej odpieluchowywano, raz, żeby skończyć z tymi tetrami, dwa, że dzieci w nich miały niekomfortowo, a nie jak teraz, że pielucha wszystko odciągnie i tyłek suchy. U mnie w otoczeniu jak dziecko się odpieluchuje na 2 urodziny to jest bardzo szybko. Większość w okolicy 2,5 roku. Moją córkę udało się dopiero na 3 urodziny. Przy okazji czytając książkę o tym pisano, żeby nie dawać dziecku nocnika do zabawy, wprowadzić jak już będzie potrzebny. Z drugiej strony w żłobku już roczne dzieci codziennie wysadzają.

    Laurka najlepsze życzenia dla was obu :)
    Ja też wiecznie odwodniona chodzę, nie wiem jak te mleko produkuję.

    Moja malutka ma 6 zębów, ostatnio nadgryzła mi kawałek skóry na palcu, bo chciała ugryźć jabłko, a nie trafiła. Chodzi przy meblach, chwilę już sama postoi. I wszędzie jej pełno. Ostatnio wyciąga plastikową miskę i sobie w niej siedzi.
    Pije z bidonu, jakiś zwykły. Czasem z doidy. Uwielbia wszelkie owoce, przy wiśniach czy porzeczkach nawet się nie skrzywi.

    Ja czekam na 2 okres, już 1.5 miesiąca minęło. Wcześniej miałam cykle po ok 45 dni, więc może zaraz będzie.

    Vian trzymaj się 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2020, 00:45

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się dałam wkrecic w ten nocnik, jak miała rok i trzy miesiące to posadziłam i się kręciło wokół tego a odpieluchowala się dopiero jak miała 2,5 roku. Mordęga to była. Dla mnie strata czasu i nerwów. Ale każde dziecko inne. Maluch póki co uwielbia nocnik, jak posadzę w ubranku to szczęśliwa zero i to co siostra. Może szybciej zaskoczy.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ktore podaja albo nie podaja dzieciom wiekszych kawalkow. Mam problem. Jak zawsze przy obiedzie moj maly chce sprobowacc, to dalam mu wczoraj kawaleczek mieska. Doslownie jak dla ptaszka i tak kilka razy. Zwrocil wszystko. Nie pierwszy raz taka sytuacja. Co nie zje, oczywiscie w kawalkach to zwraca. Myslicie ze moze to byc problem. Ma 4 zabki ale jeszcze nie wyszly w calosci. Kolezanka mi dzisiaj powiedzialA ze robie mu krzywde ze nie daje mu kawalkow bo potem on nie bedzie umial sobie poradzic. Ze jej corka bez zebow jadla korniszony. No ale moj nie je! Coz. Wszystko mu blenduje jesli chodzi o obiadki. Do kawalkow ma odruch wymiotny a widze ze chce jesc.

    10.09.2019 Marcel
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka nie wiem, czy to może być problem, chociaż moja mama twierdzi, ze tak. Ale nie jest to poparte żadnymi badaniami 😂

    Ja podaje kawałki, malutkie, czasem i tak się krztusi i serce mi zamiera, ale próbuje i mam nadzieje w końcu to opanuje. Tylko u nas nie ma problemu z gryzieniem, a raczej z tym, ze moje dziecko pakuje do buzi wszystko, co ma. Wiec czasem napakuje tego tyle, ze nie ma szans pogryźć 🤦‍♀️

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

‹‹ 1235 1236 1237 1238 1239 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ