X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • stayaway Autorytet
    Postów: 336 451

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janka, Elvira - bardzo mi przykro dziewczyny. Dbajcie o siebie i o Maluszki, one Was potrzebują - pamiętajcie

    Lenka82 lubi tę wiadomość

    3jgx3e3koyqms61s.png
  • Komunikacja24 Ekspertka
    Postów: 206 156

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janka, Elvira-tak strasznie mi przykro. Mogę tylko wirtualnie przytulić.

    Bardzo się cieszę, że u reszty dziewczyn wszystko dobrze i że maluszki rosną.

    Ja mam teraz taki okres martwienia się-otóż jak odczuwałam ruchy już od 12 tygodnia, tak teraz czuję jakiś delikatny ruch może raz, może dwa dziennie. Niezależnie od tego co zjem czy co robię.
    Szczęście takie, że mam domowy detektor tętna i mogę posłuchać maluszka jak się rusza i jak bije serduszko. Ale jest to nie raz bardzo trudne bo muszę pół brzucha posłuchać zanim usłyszę serduszko i to dość cicho...
    Czy to możliwe, że synuś jest gdzieś głębiej? Jakby od strony kręgosłupa? Słabo czuję ruchy od około tygodnia, ale przez detektor słyszę jak się wiervi doskonale i pięknie bijące serce. Dobrze, że mam ten detektor po poprzednim synku bo inaczej na SORze byłabym chyba codziennie.

    Mikołaj-2010
    Marcel-2014
    w57v3e3kt83osyox.png
  • Lenka82 Autorytet
    Postów: 349 164

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stayaway wrote:
    Janka, Elvira - bardzo mi przykro dziewczyny. Dbajcie o siebie i o Maluszki, one Was potrzebują - pamiętajcie

    Dokładnie święte słowa. 3majcie się dziewczyny. Również tule mocno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2019, 19:41

    bl9cjw4z4bshjmmh.png

    08.2018 - 6tc poronienie chybione
    08.2019 - ur. Joanna (córka)
  • Komunikacja24 Ekspertka
    Postów: 206 156

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to ja :-)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/51c76e8b8aa4.jpg

    Pom-pon, pola0909, Mama_Zuzia, marchev, monkle, Jusi 28, .sylwus++., Mańka lubią tę wiadomość

    Mikołaj-2010
    Marcel-2014
    w57v3e3kt83osyox.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Komunikacja24 wrote:
    Janka, Elvira-tak strasznie mi przykro. Mogę tylko wirtualnie przytulić.

    Bardzo się cieszę, że u reszty dziewczyn wszystko dobrze i że maluszki rosną.

    Ja mam teraz taki okres martwienia się-otóż jak odczuwałam ruchy już od 12 tygodnia, tak teraz czuję jakiś delikatny ruch może raz, może dwa dziennie. Niezależnie od tego co zjem czy co robię.
    Szczęście takie, że mam domowy detektor tętna i mogę posłuchać maluszka jak się rusza i jak bije serduszko. Ale jest to nie raz bardzo trudne bo muszę pół brzucha posłuchać zanim usłyszę serduszko i to dość cicho...
    Czy to możliwe, że synuś jest gdzieś głębiej? Jakby od strony kręgosłupa? Słabo czuję ruchy od około tygodnia, ale przez detektor słyszę jak się wiervi doskonale i pięknie bijące serce. Dobrze, że mam ten detektor po poprzednim synku bo inaczej na SORze byłabym chyba codziennie.

    Jesteś pewna że detektor wysluchuje bicie serca dziecka ?:) szczerze mówisz sprzęt ktg podłączyć i znaleźć serduszko w 24tc to jest nie lada wyczyn. :)

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Komunikacja24 Ekspertka
    Postów: 206 156

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola1234 wrote:
    Jesteś pewna że detektor wysluchuje bicie serca dziecka ?:) szczerze mówisz sprzęt ktg podłączyć i znaleźć serduszko w 24tc to jest nie lada wyczyn. :)
    Tak, korzystam z niego już drugą ciążę. Jestem w stanie spokojnie rozróżnić moje spokojniejsze serce od serduszka dziecka, które jest dwukrotnie szybsze lub nawet 2,5 raza szybsze.
    Poza tym ten detektor, choć prosty wychwytuje też ruchy dziecka. Zupełnie tak samo jak takie szpitalne KTG

    Mikołaj-2010
    Marcel-2014
    w57v3e3kt83osyox.png
  • Komunikacja24 Ekspertka
    Postów: 206 156

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aby jeszcze lepiej słyszeć maluszka ja używam na brzuch żel i to nie jakiś specjalny do usg tylko taki który mi został że staranek, żel intymny, nawilżający. Milion razy lepiej słychać z nim i wyraźniej nic bez niego na sucho po przyłożeniu do brzucha.

    Mikołaj-2010
    Marcel-2014
    w57v3e3kt83osyox.png
  • pola0909 Autorytet
    Postów: 661 800

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj witamy się w 22tc czyli rozpoczynamy 6mc :):):) Jestem przeszcześliwa :) a mała też szaleje dzisiaj od 6 rano, myślałam że na mszy nie wysiedzę do końca tak skakała :) Kochane jeszcze raz spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych, obfitosci i potrzebnych łask !!!

    uwo93e3ke9z66nbe.png

    ug378u69d0saxxaq.png
  • Lenka82 Autorytet
    Postów: 349 164

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Komunikacja24 Wow jaki brzuszek... gratulacje... Ja też myślałam o detektorze ale póki co odpuściłam. Mała coraz większa i mam nadzieję że bedzie coraz bardziej aktywna.

    bl9cjw4z4bshjmmh.png

    08.2018 - 6tc poronienie chybione
    08.2019 - ur. Joanna (córka)
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Komunikacja- no jasne ze może być gdzieś głębiej, albo po prostu odwrócony plecami do brzucha i kopie w stronę kręgosłupa :) spokojnie, moja jak się tak odwróci to tez czasami w ogole jej nie czuje :*
    Piękny masz brzuszek!

    Pola- 6miesiac to dopiero za tydzien, ale kolejnego tygodnia oczywiście gratuluje :*
    Tobie również wesołych Świat!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2019, 08:56

    Komunikacja24 lubi tę wiadomość

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • pola0909 Autorytet
    Postów: 661 800

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Zuzia wrote:
    Komunikacja- no jasne ze może być gdzieś głębiej, albo po prostu odwrócony plecami do brzucha i kopie w stronę kręgosłupa :) spokojnie, moja jak się tak odwróci to tez czasami w ogole jej nie czuje :*
    Piękny masz brzuszek!

    Pola- 6miesiac to dopiero za tydzien, ale kolejnego tygodnia oczywiście gratuluje :*
    Tobie również wesołych Świat!!
    Jejku przepraszam za błąd ale tak mi pokazuje kalendarz belly ;););)

    uwo93e3ke9z66nbe.png

    ug378u69d0saxxaq.png
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola0909 wrote:
    Jejku przepraszam za błąd ale tak mi pokazuje kalendarz belly ;););)

    Ale Ty nie masz za co przepraszać kochana :D tylko dlatego to wiem, bo jestem zaraz za Tobą haha :) :*

    pola0909 lubi tę wiadomość

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/596cacef1b81.jpg

    Moje dzieło 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2019, 12:35

    Lenka82, pola0909, Mama_Zuzia, Mila, Komunikacja24 lubią tę wiadomość


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • RudaAnna Autorytet
    Postów: 529 652

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja również życzę Wam Wesołych Świat Wielkanocnych w gronie rodziny :) jestem tak pojedzona ze pęknę zaraz..ale tyle pysznosci ze ciężko sobie odmówić:) ja tez czuje już kopniaczka synka zaraz spokojniej się żyje :) dzisiaj kolejny tydzien 21 !!

    Mila lubi tę wiadomość

    15.08.19r. Wojciech ❤️
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj mieliśmy bardzo intensywny dzień bo najpierw jedna rodzina potem druga za to dzisiaj relax w pełni;) cały dzień w piżamach spędziliśmy: p hihi

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Aster4n Ekspertka
    Postów: 168 206

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, a ja już tak "nieswiatecznie" daje znać, że od jutra w Lidlu bodziaki kopertowe pakowane po 5sztuk za 40zl 😀

    Agucha90s, monkle, Komunikacja24 lubią tę wiadomość

    bl9cvcqg409ts1dr.png

    gg649vvjf2u85q5u.png
  • Agucha90s Autorytet
    Postów: 301 232

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i po świętach... Jutro znów 500 km do przejechania a ja na samą myśl płaczę bo o ile trasa wte stronę przebiegła całkiem spokojnie to już po podróży byl dramat.. Niesamowity ból krzyża i do tego kości ogonowej... Ani leżeć ani stać.doslownie nic. Nie mogłam robić a na dodatek w nocy z boku na bok przekrecal mnie mąż bo sama nie dawałam rady.w środę idę do lekarza zobaczyć jak tam się miewa maleństwo :) dzisiaj rano dzidziol pokazywał tatusiowi jakie wygibasy robi u mamusi w brzuszku bo aż mi powłoki brzuszne falowaly :)
    A jak tam u was po świętach? :)

    8599skjo9dvue7er.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agucha-wspolczuje. Ja bez ciąży a zbyt długo jak siedziałam w aucie to krzyże ledwo żyły dlatego teraz się nawet nie wybieram na takie trasy.

    Wiecie co nie wiem co ludzie mają w głowach...tylko przyszliśmy do rodziny mojego męża i zaraz wszyscy dotykali mi brzucha,glaskali... Myślałam że komuś z liścia strzele... Nosz kurde tak bez pytania... W końcu mój mąż sie odezwał że nie wolno głaskać bo to skurcze powoduje to się odczepili ale wkurzylam się strasznie...ja rozumiem że się cieszą ale no kurde bez przesady....

    A dzisiaj odprawilam dziecko do babci,meza do pracy a ja sprzątam:p hahaha taki rozgardiasz się zrobił przez ten jeden dzień cały w domu ze coś okropnego:p

    201512131765.png

    201909081765.png
  • zwichrowana Autorytet
    Postów: 382 360

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    Agucha-wspolczuje. Ja bez ciąży a zbyt długo jak siedziałam w aucie to krzyże ledwo żyły dlatego teraz się nawet nie wybieram na takie trasy.

    Wiecie co nie wiem co ludzie mają w głowach...tylko przyszliśmy do rodziny mojego męża i zaraz wszyscy dotykali mi brzucha,glaskali... Myślałam że komuś z liścia strzele... Nosz kurde tak bez pytania... W końcu mój mąż sie odezwał że nie wolno głaskać bo to skurcze powoduje to się odczepili ale wkurzylam się strasznie...ja rozumiem że się cieszą ale no kurde bez przesady....

    A dzisiaj odprawilam dziecko do babci,meza do pracy a ja sprzątam:p hahaha taki rozgardiasz się zrobił przez ten jeden dzień cały w domu ze coś okropnego:p

    Mnie irytuje strasznie moja teściowa, która non stop wielbi mój brzuch "pokaż brzuszek bla bla bla", a jak tylko się odwrócę czy cokolwiek to ta mnie za niego łapie. Tak mnie to strasznie wku*wia. I mówię jej wprost, że ma tego nie robić, a ona do mnie z tekstami " no nie wstydź się, to jest Twoje dziecko". Nie- to jest brzuch, a nie dziecko -.-' .
    Całe szczęście w święta moja babcia jej dosadnie powiedziała, że skoro sobie tego nie życzę, to żeby się odwaliła.
    Zobaczymy jak długo będzie o tym pamiętać..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2019, 07:35

    synuś <3
    8p3os65ghnx69rco.png

    28.12 (16dpo):HCG- 244,34 mUl/ml
    31.12 (19dpo):HCG- 1136,46 mUl/ml
    02.01 (21dpo):HCG- 2656,97 mUl/ml
  • Cyntia Autorytet
    Postów: 293 280

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie po świętach. Wczoraj wróciliśmy od mojej rodziny. A po podróży jeszcze do teściów poszliśmy, pochwalić się nowiną. Wszyscy w szoku, że to już tak blisko do rozwiązania 😁

    jutro mam połówkowe. Już się nie mogę doczekać. Dzidzia w święta i kilka dni przed nic nie dawała o sobie znać. Martwiłem się bardzo., 😪 ale wczoraj w trasie przez 4 h drogi mnie kopal 😘 i dziś z rana też... Kamień z serca, a już miałam straszne myśli... 😣

    Miłego dnia kochane i udanych wizyt❤️❤️❤️.

    f2w3rjjgu2mom4gu.png
‹‹ 514 515 516 517 518 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ