X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!:)

    Witam się po świętach, chyba z kilogram grubsza choć wcale tak dużo nie jadłam 🤭
    Zaczęłam tez 22tydzien, a skończyłam 21.

    Animka- współczuje, mnie na szczęście nikt nie dotyka- zaburzyłoby to moja strefę komfortu i chyba wszyscy w okol maja podobne zdanie do mnie bo ani w ciąży z synem tego nie doświadczyłam ani teraz. Oby Twoja teściowa się ogarnęła po tym jak jej babcia powiedziała!

    Cyntia- po prostu wybujalas syna przez święta to się nie odzywał bo spał :)

    Czy ktoś dzisiaj wizytuje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2019, 07:44

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • pola0909 Autorytet
    Postów: 661 800

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, witam się i ja po świętach, zmęczona i najedzona ;) Ale na szczęście dzisiaj mam jeszcze wolne więc posprzatam i odpocznę. Jeszcze wczoraj na dodatek o 18-stej niespodziewani goście ;/ no ludzie to czasami nie znają granic.

    Dzisiaj na 10:30 ma wizytę 2-gą część połówkowego- badanie sedruszka, ponieważ ostatnio było za malutkie :) Zaczyna dopadać mnie lekki stresik ;) więc proszę o dobre myśli, zaraz po wizycie dam znać :)

    Jeśli chodzi o dotykanie brzuszka to również tego nie lubię, na szczęscie w moim otoczeniu póki co nie mam za wiele takich sytuacji, ale reaguję "nie".

    Miłego dnia dla wszytskich oraz powodzenia dla reszty dzisiaj wizytujących, równie mocno zaciskam kciuki jak za swoją wizytę !!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2019, 07:54

    zwichrowana lubi tę wiadomość

    uwo93e3ke9z66nbe.png

    ug378u69d0saxxaq.png
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się po świętach.
    Czy któraś z Was moje drogie ma zapisaną tą stronę z porównaniem witaminek dla nas? Jestem na kupnie i chciałam zobaczyć. Dzięki!
    Kciuki za wszystkie wizyty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2019, 08:32


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • Ann.. Autorytet
    Postów: 286 390

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VianEthel2 wrote:
    Witam się po świętach.
    Czy któraś z Was moje drogie ma zapisaną tą stronę z porównaniem witaminek dla nas? Jestem na kupnie i chciałam zobaczyć. Dzięki!
    Kciuki za wszystkie wizyty.

    https://pantabletka.pl/jakie-witaminy-w-ciazy-opinia-analiza/

    Miłosz 30.07.2019 cc
    48cm 2700 gram szczęścia 💙
    zem3i09ksajtfi0a.png
  • Cyntia Autorytet
    Postów: 293 280

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tej ciąży jeszcze nikt nie dotykał mojego brzucha bo w sumie dopiero się dowiedzieli, ale gdy tylko ktoś to zrobi to od razu zwrócę uwagę.
    Pamiętam w pierwszej ciąży jak moja szwagierka sprawdzała jakiej wielkości jest już mój brzuch, nie znosiłam tego. To nawet nie było na zasadzie takiego pieszczotliwego zwrotu do brzucha tylko po prostu szacowanie jego wielkości 😏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2019, 09:03

    f2w3rjjgu2mom4gu.png
  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie po świętach :) nawet się aż tak bardzo nie objadłam :D
    dziś wizyta na 15:40 i jak zwykle po miesiącu włącza się u mnie strach.
    mojemu maluszkowi chyba święta się bardzo podobały, bo to co wyprawia w brzuchu od niedzieli jest niesamowite :D stuka, puka, kopie, przepływa w okolicy pępka. cudowne uczucie :) te ruchy mnie uspokajają :)

    aannkka lubi tę wiadomość

    zem3i09k945lhtw9.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się po świętach :) Spokojnie na forum było przez te dni, ale to dobrze, bo wszystkie spędzałyśmy czas w gronie najbliższych :)
    My wczoraj mieliśmy 2 rocznicę ślubu na dodatek, to też miło spędzony dzień. Dzisiaj jeszcze mąż ma wolne, zaraz wybieramy się na działkę i będzie kosić trawę. I po południu albo wieczorem wracamy do domu :) Szybko to zleciało, ale z jednej strony to dobrze, bo już jutro wizyta o 15.20 :) Niestety idę sama, bo męża z pracy szybciej nie wypuszczą ;/

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Cyntia Autorytet
    Postów: 293 280

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy znacie lek na chore zatoki, Co można stosować w ciąży i jest skuteczne?

    f2w3rjjgu2mom4gu.png
  • Komunikacja24 Ekspertka
    Postów: 206 156

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyntia wrote:
    Dziewczyny, czy znacie lek na chore zatoki, Co można stosować w ciąży i jest skuteczne?
    Leku bezpiecznego nie znam, ale ja często choruję na zatoki bo mam przewlekłe i zazwyczaj robię irygację, bardzo pomaga i szybko przechodzi

    Mikołaj-2010
    Marcel-2014
    w57v3e3kt83osyox.png
  • marchev Autorytet
    Postów: 379 223

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie i ja :) czekam na badanie usg serca (mojego) bo mam szmery.. jejku ciągle cos.

    Alex ja uwielbiam zapach skoszonej trawy mmm

    Ruchow jako takich nie czuje, ale staram sie tym nie stresować. Jeszcze mam czas dzis 19t

    Co do brzucha u mnie wszyscy wiedza ze maja zakaz dotykania. Nawet ja i maz tego nie robimy :)

    Pozdrawiam.

  • Komunikacja24 Ekspertka
    Postów: 206 156

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się witam z Wami. U nas takie wiatry, że trampoline nam aż do sąsiada za płot wywalił z ogrodu i polamaly się aż 4 rurki od siatki. Trzeba było bez siatki dać ja i przywiazac do płotu sznurkami żeby nie zwialo znów. Najbardziej boję się o mojego 4 latka jak on będzie skakał bez siatki zabezpieczającej.Dobrze,ze tunelu pod pomidory nie zwialo bo bym się zapłakała.
    Ja mam 2 maja urodziny i będę sama, mąż w trasie ciężarówką... Eh... Dobrze, że moja mama przyjedzie kilka dni później.

    Co do dotykania mojego brzucha, mi to nie przeszkadza bo nie robią tego jakoś nagminnie czy natarczywie. Większość kobiet tego unika bo już mają po kilkoro dzieci i boją się "zarazić ciążą" :-)

    Mikołaj-2010
    Marcel-2014
    w57v3e3kt83osyox.png
  • zwichrowana Autorytet
    Postów: 382 360

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, Pola- Kciuki za wizyty ;)

    Cyntia mi na te zatoki lekarz pierwszego kontaktu dała Quixx zatoki. Psikasz tak, żeby Ci zleciało buzią ze dwa trzy a nawet cztery razy takie przeczyszczenie 2 razy dziennie. Całkiem dało radę jak na bezpieczny Spray.

    Cyntia lubi tę wiadomość

    synuś <3
    8p3os65ghnx69rco.png

    28.12 (16dpo):HCG- 244,34 mUl/ml
    31.12 (19dpo):HCG- 1136,46 mUl/ml
    02.01 (21dpo):HCG- 2656,97 mUl/ml
  • axie92 Ekspertka
    Postów: 245 206

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się witam po świętach. Całe szczęście, że się już skończyły.

    Co do dotykania brzucha, ja ogólnie nie znoszę jak mnie ludzie dotykają. Jeśli ktoś spróbuje dotknąć brzucha, to zdecydowanie miło nie będzie... Nie wiem skąd u ludzi tendencja do macania cudzych brzuchow. I w ogóle do dotykania innych ludzi. To tak zaburza moją strefę komfortu, że czuję po prostu wściekłość...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2019, 11:24

    Mańka lubi tę wiadomość

    xx4wxzdvt9quz2vg.png

    ojxeroeq320a4lee.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz brzuch a potem stare babcie wtykaja nosy i łapy do wózka! To to dopiero jak dla mnie jest przegięcie!

    Mańka lubi tę wiadomość

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janka, nie jestem w stanie nic powiedzieć. Po prostu wirtualnie przytulam 😔

    Dziewczyny, jakie wasze brzuszki są okazałe! Pięknie wygladacie 😍 u nas 17+4 a jedynie podbrzusze delikatnie się zaokragliło. Jest to zupełnie niezauwazalne.

    Co do dotykania brzucha. Skoro rodzina ma mnie za dzikusa, to chyba nie będzie dla nich zdziwieniem, jak powiem w swoim czasie "won z łapami" 😂

    A tak poważnie, jestem rozczarowana, że w naszym społeczeństwie przyszłe matki bardzo często są traktowane w taki sposób. Te niewybredne komentarze (moje słynne "planowane czy wpadka"), zachowanie choćby w sklepach, MPK. Kurcze nawet rodzinie czasami brakuje wyobraźni i rozumu. Nie jesteśmy świętymi krowami, ale na litość, pozostajemy ludźmi a nie zmieniamy się w inkubatory...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2019, 11:53

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • stayaway Autorytet
    Postów: 336 451

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry po świętach :)

    Ja się cieszę, że się skończyły. Kocham moją rodzinę, ale każdego z osobna, w dużych zgrupowaniach spotkania mnie męczą.

    Co do dotykania brzucha, to nie będę inna, bo tak jak Was też mnie to drażni. Aczkolwiek uwielbiam jak Mąż go dotyka, całuje i gada do Małej, nic mnie tak nie rozczula :) no i sama też mogłabym trzymać na nim rękę całą wieczność w oczekiwaniu na jakiś ruch ze środka 😄

    3jgx3e3koyqms61s.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż to co innego zupełnie. To jest tatuś. Zresztą wczoraj mój mąż pierwszy raz poczuł pod ręką kopniaki i tak się rozczulil! W pierwszej ciąży przez te wszystkie problemy wogole nie było czasu na cieszenie się takimi rzeczami. Widziałam że bardzo się wczoraj wzruszył. Zresztą my jak dotykamy brzuch to po prostu kładziemy ręce,absolutnie nie glaskamy. Ale obcy ludzie uważam że przesadzają. Ludziom mam wrażenie że się wydaje że jak ciężarna to już brzuch dostępny dla kazdego.....

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Dargol Ekspertka
    Postów: 209 193

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też witam się z Wami po świętach. Fajnie, że pogoda dopisała:)

    A teraz chciałabym Was zapytać jakie aktualnie dolegliwości ciążowe dokuczaja Wam w tym drugim trymestrze? Czy czujecie się rewelacyjnie i nic Wam nie dolega? Pytam, bo to powinien być najlepszy okres ciąży a u mnie nie do końca tak jest.....

    Tzn. generalnie czuję się w miarę dobrze, ale prawie codzennie coś ciągnie mnie w podbrzuszu, a od świat czuję jakby kłucia wewnatrz pochwy. Na wizycie połówkowej byłam w pt przed światemi i wszytsko ok. Żadnej infecji nie ma. I tak się zatanawiam czy ja już nie za bardzo wsłuchuje się w swój organizm..... Może to normalne?? Tak sobie pomyśłałam, że może szyjka macicy sie skraca i powinnam to skontrolować?? Wy miałyście mierzoną szyjkę?? Ile ma cm??

    Chyba za bardzo panikuję.....sorki:)

    nzjd9n73lhky3rsn.png
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dargol wrote:
    Ja też witam się z Wami po świętach. Fajnie, że pogoda dopisała:)

    A teraz chciałabym Was zapytać jakie aktualnie dolegliwości ciążowe dokuczaja Wam w tym drugim trymestrze? Czy czujecie się rewelacyjnie i nic Wam nie dolega? Pytam, bo to powinien być najlepszy okres ciąży a u mnie nie do końca tak jest.....

    Tzn. generalnie czuję się w miarę dobrze, ale prawie codzennie coś ciągnie mnie w podbrzuszu, a od świat czuję jakby kłucia wewnatrz pochwy. Na wizycie połówkowej byłam w pt przed światemi i wszytsko ok. Żadnej infecji nie ma. I tak się zatanawiam czy ja już nie za bardzo wsłuchuje się w swój organizm..... Może to normalne?? Tak sobie pomyśłałam, że może szyjka macicy sie skraca i powinnam to skontrolować?? Wy miałyście mierzoną szyjkę?? Ile ma cm??

    Chyba za bardzo panikuję.....sorki:)

    Ja aktualnie się zmagam często ze zgagą- niestety ale bardzo mi dokucza. Zdarzają się dni kiedy boli mnie już powoli spojenie łonowe, ciągnie brzuch w dół albo naciska mi coś na nerw i boli mnie noga, ale generalnie czuje się dobrze no i przyjmuje to z pełna świadomością ze tam na dole wszystko się powoli zaczyna „luzować” :) ja mam badana szyjkę na każdej wizycie już teraz, lekarz powinien Ci ja sprawdzać wiec na następnej wizycie o tym wspomnij :*

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • AmyLee44 Autorytet
    Postów: 301 366

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) Jestem dziś po wizycie :) Sprawdził lekarz wszystko , mózg , narządy , płeć bez zmian także nadal babeczka :) nawet zrobił 4D aby pokazać buźkę :) Termin się dużo nie zmienił bo 3.09 , niestety wyszła mi anemia i będę brać żelazo , no ale trudno :) Przedstawiam Wam moją (najprawdopodobniej ) Nadię :) Waży 408 g :)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b13caf16a4d4.jpg

    Arashe, pola0909, Mama_Zuzia, Dargol, Cyntia, VianEthel2, alex0806, aannkka, zwichrowana, 91, Mamadwojki, marchev, magda.g85, monkle, cytrynówka, Komunikacja24, Dori777 lubią tę wiadomość

    3i49tv734kk70k5a.png
‹‹ 515 516 517 518 519 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ