X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 27 października 2020, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ancys mialam wlasnie pisac i pytac Ciebie bo wydawalo mi sie, ze to ta Wasza.. a antybiotyk dobrze pamietam, ze mieliście dozylnie?? Pawelek mial jakies objawy?
    Dzia 😘

    Pap mam nadzieje, ale przeraza mnie teraz w tych chorych czasach isc do szpitala 😪

    Serio chcialam miec duza gromadke dzieci ale ten początek jak mamy to skresla te plany. Zwyczajnie juz brakuje mi sily..
    Jeszcze mamy z mezem wiadomw dobre rzeczy w tym roku np jak ciaza ale i tyle problemów. Ze juz nie wiem co za klatwa nad nami zawisla.....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2020, 14:04

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 27 października 2020, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana, wiadomo każdy chce żeby było idealnie albo chociaż znośnie, bez chorób, bakterii, kolek itp.
    Ja w dzieciństwie spędziłam sporo czasu w szpitalach, widziałam różne dziecięce tragedie, od małych po te większe. Cieszę się że to widziałam, dla tego mam świadomość. I w gorszy dzień, mimo zmęczenia, brzuszkowego bólu, przypominam sobie o tamtych dzieciach z którymi dzieliłam sale i myśle sobie o co mi kurde chodzi, przecież ludzi spotykają prawdziwe tragedie (patrz katwie), prawdziwe poważne choroby (nie bagatelizując bakterii), a te nasze gazy muszą przejść same. Po takich rozkminach jest mi lepiej, serio 😊

    Ptysio lubi tę wiadomość

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 27 października 2020, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey bakteria bakterii nierowna a ta akurat nieodpowiednio leczona moze wywołać sepse i zagrażać zyciu dziecka..

    Nie oczekiwałam idealnego macierzyństwa i wiedzialam, ze choroby beda u dziecka.. ale akurat u nas to kolejny pobyt w szpitalu.. kolejny antybiotyk. I bakteria ktora moze mu zniszczyc nerki itp.. albo wywolac sepse......

    To nijak ma sie nawet do znosnego macierzyństwa..
    A zreszta bola brzucha a prawdziwa kolka to tez dwie różne rzeczy..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2020, 17:19

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • ancys85 Autorytet
    Postów: 1557 2116

    Wysłany: 27 października 2020, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joana wrote:
    Ancys mialam wlasnie pisac i pytac Ciebie bo wydawalo mi sie, ze to ta Wasza.. a antybiotyk dobrze pamietam, ze mieliście dozylnie?? Pawelek mial jakies objawy?
    Dzia 😘

    Tak, antybiotyk był dożylnie podawany przez pompę raz dziennie. Była to biodacyna.
    Objawów nie mieliśmy żadnych, sami wykonaliśmy kontrolnie badanie moczu i wyszły nam leukocyty stąd wizyta w szpitalu.

    Wiem, że Cię to nie pocieszy bo szpital to nic fajnego-wiadomo ale ja z samego pobytu jestem zadowolona bo przebadali nas bardzo dokładnie.
    Mocz to chyba z 6 razy pobierali, krew kilka wraz ze zleceniem określenia crp i białka, żeby wykluczyć sepsę i stan zapalny, u nas na szczęście cały czas były ujemne. Zrobili nam dwa razy usg jamy brzusznej i kontrolnie usg główki przez ciemie, ekg i echo serca.
    Na oddział złego słowa nie mogę powiedzieć bardzo fajny personel i przez covid w sali mogła być tylko jedna osoba więc dyskretnie, cały pokój był nasz.

    Daj znać co po teleporadzie powiedział Ci lekarz.

    joana lubi tę wiadomość

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 27 października 2020, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam,ze jeszcze pare stron temu tu na watlu glosno pisalam o rurkach windi-negatywnie. A dzis jak Szymek byl taki niespokojny ok.godzine po karmieniu i widac bylo,ze to skurcze brzuszka to zastosowalam i... zrobil baaardzo duza kupke(normalna konsystencja i kolor jak przy kp ale jak na takiego malucha to naprawde bardzo duza). No to mam pewnosc,ze to dyschezja ale przeciez nie bede stosowala rurek seby robil kupke :( a dzid byl juz 3dzien bez. Tak jak by sie denerwowal,ze cos mu ma wyksc i zaciskal.. biedak. Oby mu to przeszlo niedlugo..

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 27 października 2020, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap a próbowałaś ten masaż od joanny mroz? Nie wiem czy ona alr dziwnym trafem, ze byly takie dwa razy, ze maly nie robil kupki 2 dni. Dalam mu bobotic i nawet baczki nie szly, a to termoforek i zero. A widac ze sie meczyl.
    Masaz Zawsze jakis robie ale dopiero da to przykladam sie bardziej. Te dwa razy dal.. i dziwnym trafem pozniej jak go karmie to zawsze byla kupa. Wczoraj to nawet dwie. Jedna zaraz po masazu poszla na podkład. Gigantyczna.. a druga zaraz przystawilam do piersi to nie zmiescila sie w pampersie. Tez bylam przerazona ze on biedny z tym walczyl i meczyl sie dwa dni. I to taka iloscia.


    Ancys dzia za opis 😘 ja chyba tez wolalabym szpital ale boje sie w korona.. gdzie tam co chwile w szpitalu slychac ze jakis oddzial zamkniety bo jest pozytywny przypadek.
    Co do teleporady. To lekarz kazala nam nadal kontunuowac ten sam antybiotyk, bo z ecoli sobie poradził. Tylko mamy większą dawke brac.
    I dostaliśmy skierowanie na usg plus do poradni urologicznej dzieciecej. Poradzono nam zeby koerowac sie do torunia, to najblizej nas. A i tak 100 km.... ale trudno..
    Jutro zadzwonimy i zobaczymy czy maja termin. Jesli nie to bedziemy szukac prywtnie urologa dzieciecego. Mysle, ze wtedy na wizycie uda sie zrobic i te usg chyba??
    I dalej juz oni maja nas kierować...
    Mam mieszane uczucia po tej wizycie. Ale lekarka jest na nie co do szpitala w tych czasach, jesli moze nie siadlo nam na nerki..

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 27 października 2020, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana ten sam antybiotyk???? Jestem bardzo zdziwiona! Przeciez gdyby dzialal to by sie nie wyhodowaka taka bakteria.. wez to skonsultuj z jakims innym lekarzem a przede wszystkim wal do tego torunia.

    Co do masazu z yt to u nas nie zadzialal na kupke :( na baczki dziala ale tez Szymi nie lubi tego masazu.. bardzo sie jakos tak prezy przy tyk i taki niespokojny. Ja juz espumisanu nie podaje bo rzeczywoscie to po nim tak rzygal/ulewal. Baczki czasem ida spokojnie samoistnie a czasem prezy sie mocno ale wtedy tez ida. Najgorzej z ta kupka. No bede walczyc dalej ale nie rurkami. Ech..

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 27 października 2020, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana mysle,ze prywatnie mozna wszystko zalatwic od razu tyle,ze za odpowiednia kase sle warto zebys poszukala specjalisty prywatnie. Wszystko duzo szybciej i inne traktowsnie pacjenta.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 27 października 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy dzisiaj na Usg brzuszka i wszystko jest Ok. Dziś Julus był dość spokojny, poza tym ze po wizycie jak go włożyłam do fotelika to był płacz z łzami 😭 ale dałam cyca i jakoś go pocieszałam. Coraz więcej już „gada” i się uśmiecha :) mamy umówiona wizytę do osteopaty na czwartek na 19. U nas z kupkami nie ma problemu bo są minimum 2 dziennie, ale dużo wysiłku w nie musi włożyć, zwłaszcza w ta która się zaczyna o 5 rano i wychodzi zazwyczaj koło 7 😅 taki rytuał 😁 gorzej z bakami bo jakoś idą z tym sab simplexem ale bez rewelacji

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 27 października 2020, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap jutro bedziemy dzwonic gdzie sie da. Podobno jakis dobry urolog dziecięcy jest w bydgoszczy 200 km od nas. Ale jesli bedzie trzeba to pojedziemy.. byleby bylo dobrze. Takze kciuki za nasze załatwienie jutro szybkiego terminu 😔

    A moze spróbujBobotik zamiast espumisanu? My dajemy i nie ulewa. A po espumisanie bylo co chwile. Tylko tu jest dawanie 3 kropli na raz a my dajemy 2. Mozna do 18 kropli dziennie, my super poprawe widzimy u nas juz po 8-10.


    Pogoda oby osteopata Wam pomogl😘

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2020, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana, ja też bym to skonsultowała z innym lekarzem...

    Kurczę, dzisiaj Tosia bardzo duzo spi, szybko usypia przy cycku. Sika normalnie, ale budzi się tak pol godziny później niż zwykle na jedzenie i wydawała mi się jakas taka cieplejsza. Termometr bezdotykowy pokazuje na czole/skroni od 37 do 37.6. Raz mężowi pokazalo 38, ale potem już nie. Probowalam pod pachą i raz pokazal 38.2, ale to tez wyjęłam bez czekania az zapika, a później juz jak mierzylam prawidłowo, to 37.6.
    I nie wiem, czy to juz gorączka? Dac paracetamol? Maz mowi, zeby czekac, a ja się martwię, widac, ze dzisiaj jest inna, bo duzo wiecej spi eh :(
    Jutro mamy o 8 30 pediatrę, ale martwię się o noc. Jak mi pokaze temp na czole wiecej niż 38 to dam paracetamol, ale jak ciagle jest ponizej to sama nie wiem:/

  • ancys85 Autorytet
    Postów: 1557 2116

    Wysłany: 28 października 2020, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana jak piszą dziewczyny, ja też bym się skonsultowała z innym lekarzem.
    Nam robili w szpitalu antybiogram żeby podać odpowiedni lek; poza tym Wy już jesteście miesiąc na lekach, organizm chyba mógł się przyzwyczaił do tego antybiotyku 🤷‍♀️

    Krokodylica lubi tę wiadomość

  • ata89 Autorytet
    Postów: 539 786

    Wysłany: 28 października 2020, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Kochane.
    Znów mnie dawno nie było, ale kompletnie nie mam kiedy nawet Was podczytac. Przeprowadziliśmy się w zeszły weekend na nowy dom. Jest jeszcze mnóstwo pracy, wielki bałagan i życie na pudłach. Ale u siebie! I koniec wchodzenia na trzecie piętro. I jest mały ogródek, więc wyjście na świeże powietrze to już nie jest Wielka wyprawa logistyczna z dwójką. A z okna widzę kolorowy, jesienny las i spadające liście 😊

    Dziś Nasza Królewna kończy 2 miesiące. Dokładnie za 9 minut. 😉
    Jest taka kochana. Usmiecha się, zaczyna gugac, mam wrażenie, że rozpoznaje mnie, męża, brata. Nie wiem czy poznaje nasz głos czy już widzi na tyle dobrze, żeby wiedzieć, że to my.
    W przyszły czwartek mamy mieć szczepienie. Oby wszystko się udało..

    A ja jutro idę do gin. Boję się, bo czuję, że coś jest nie tak. Ale zobaczymy co mi powie. No i jak Mąż da radę z dwójką przez tą godzinkę? Nie ma wyjścia.

    Pozdrawiam Was ciepło! I postaram się być częściej! 😊

    Pogoda, Krokodylica, Asia000 lubią tę wiadomość

    l22nhdgeiwrcdvnd.png
    dqprhdgecuqtbcml.png
  • ancys85 Autorytet
    Postów: 1557 2116

    Wysłany: 28 października 2020, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj się szczepimy 😁

    Dziewczyny przypomnijcie proszę, szczepionkę skojarzoną wkuwa się w nóżkę czy rączkę bo niewiem jak ubrać Młodego 😊

  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 28 października 2020, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ata super, ze u Was tak dobrze 😘

    Ancys nie poradze, bo nie wiem ale trzymam kciuki 😘

    U nas dzis 2. miesiące razem 💙
    A co do lekarza to napewno skonsultuje ale juz z urologiem dzieciecym zeby bylo pewne. Dzis dzwonimy na nfz zobaczymy a popołudniu jest dopiero otwarty prywatny gabinet super urologa to sprobuje nas tam zapisać na wizyte.

    ancys85, Pogoda lubią tę wiadomość

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 28 października 2020, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ancys w nozke. Zapamietaj w ktorw bo potem w ta sie szczepi.

    ancys85 lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • ancys85 Autorytet
    Postów: 1557 2116

    Wysłany: 28 października 2020, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Pap 😀

  • ancys85 Autorytet
    Postów: 1557 2116

    Wysłany: 28 października 2020, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to mój radośniak ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2020, 16:32

    Jaśmina, joana, edka85, Pogoda, Audrey, pap86, Krokodylica, Asia000, Zabka_89, Chmurka, erre lubią tę wiadomość

  • Jaśmina Autorytet
    Postów: 393 378

    Wysłany: 28 października 2020, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ancys myśmy mieli 5 w 1 +pneumokoki, to dwie były w nóżki a jedna w rączkę, ale nie wiem które gdzie bo z wrażenia nie pamiętam.

    ancys85 lubi tę wiadomość

  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 28 października 2020, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ancye te ich usmieszki sa najslodsze na swiecie 💙

    ancys85 lubi tę wiadomość

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
‹‹ 1154 1155 1156 1157 1158 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ