X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • Asia000 Autorytet
    Postów: 273 517

    Wysłany: 25 października 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka, nie miej wyrzutów nie zrobiłaś przecież tego specjalnie. Takie rzeczy się zdarzają. Ja pamietam jak przy córce przy pierwszym obcinaniu skaleczyłam ja obcinaczem - do dziś ma malutki ślad na opuszku. A wtedy tez miałam straszne wyrzuty i bałam sie kolejnych obcinan.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2020, 20:32

    Chmurka lubi tę wiadomość

    f2wl3e5ea81pmlq9.png
    f2wldf9hkvs7szme.png
  • Dave87 Autorytet
    Postów: 1742 2066

    Wysłany: 25 października 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    Pogoda mysle,ze Julus sie denerwuje jak kolejny raz dsjesz piers bo on wcsle jej nie chce. A smoczek ssie? Moj tez jak nie trafie w to,co chce to aaczyna plakac i to co piszesz to w 95% ja tez mam ze swoim Szymim. Tez coraz gorzej spi w dzien, żąda bujania,.najlepiej spi blisko mnie albo na kolanach moich. W wozku musze ciagle bujac, jak pospi 5min spokojnie to znoeu sie wybudza i trzeba bujac. Co do butelki to jesli chcesz kp to nie posawaj. Moze poszukaj innych pozycji. Ja sie juz zastanawiam czy w nocy zrezygnowac z karmienia na lezaco bo poje spokojnie 3min i zaczyna sie rzucac, stekac (to wyglada jak by probowal zrobic kupke a wiecie,ze u nas kupka raz na dzien lub dwa). Naprawde tez mam podobnie i powoli zaczyna mnie to denerwowac ale jak misio sie do mnie usmiechnie (hurra! Wraz z 6tygodnirm zycia zaczal posylac niesmiale usmiechy :) ) to mi przechodzi. Generalni z Szymusiem jest troche trudniej niz z moim pierwszym synkiem. Ale damy rade.
    Joana normalnie ja Ci nagram filmik jak moj Szymi ciagle steka w nocy.. w dzien zreszta tez ale w nocy bardziej mnie to irytuje 🤪 i chyba jak nagrsm to az pokaze pediatrze bo dla mnie tez powoli robi sie to dziwne..

    Chmurka bialy jezyczek robi sie tez wtedy jesli dziecko troche ulewa/wymiotuje.moj tez ma.

    Dave barszo wspolczuje. Z zoltaczka najbardziej. Moj Szymi juz jest rozowy.nawet oczy prawie biale.
    To zazdroszczę bo u nas nadal Malediwy

    iv09mg7yx1wzcbqx.png

    Starania od 2013 r
    Za wysokie amh 13 i Pcos .

    1 ciąża 💔 2017 r stymulacja(luteina, clostibegyt, ovitrelle) - ciąża martwa w 10 tyg z nieznanych przyczyn

    2 ciąża pozamaciczna 2018r 💔 stymulacja clostibegyt, ovitrelle

    Rok 2019- 2 nieudane inseminacje (IUI)
    08. 2019 transfer in vitro świeżego zarodka 3 dniowego nieudany , 2 pozostałych nie udało się zamrozić

    10.2019 punkcja 2zamrożone zarodki
    12.2019 został zrobiony transfer z mrozaka ♥️ 4AA

    10dpt beta 234 / 12 dpt beta 401😍

    21/22.01 krwawienie :(
    06.03 USG ♥️ krwiaka nie ma 😍
    27.04 ❤️🧒
    5.05 Połówkowe 👍
    24.07 USG 3trymestru👍2300g 32tc
    Walczymy dalej 💪
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 25 października 2020, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ło Joana ten twoj opis stekania i baczkow to 99% Szymi tak ma. Tyle,ze on moze tak nie placze tylko stęka i poplakuje/pokrzykuje ale jak wezme na rece i dam smoczek(nie zawsze chce a czasami tak lapczywie chce choc wiem,ze jest najedzony ze szok ale mysle,ze samo ssanie go uspokaja) to swykle jest lepiej. Mnie najbardziej wkurza to nocne steksjie i wariowanie przy piersi(wariowanie jest i w dzien..).naprawde rzadko spokojnie pije albo tez jest tak,ze 5min spokojnie pije a potem sie zsczyna i nastepne 10czy15min jest rzucanie sie przy piersi tsk jak by chcial puscic baczka/zrobic kupke (tylko mowilam-on przy tym zamiast sie zamknac i sobie przec na kupke to robi to z dzwiekiem przez co miesnie nie napieraja prawidlowo na jelitks zeby kupka wyszla.a co lepsze jak juz naprawde ma zrobic kupke to idzie mu bez problemu wiec badz tu czlowieku mądry...). Mam sto pytan do pediatry na xzwartek (szczepienie) ale boje sie,ze polowy zapomne bo musze de soba wziac jeszcze starszegobo nie chodzi przez koronawirusa do przedszkols. Nie posylam go bo ciagle w tv mowia zeby dzieci tez siedzisly w domach jak mogą. Poki teraz ten trudny czas, duzo zakazen i sezon prsesiebieniowo/grypowo/koronawirusowy to boje sie ryzykowac (mam swiadomosc,ze maz moze przyniesc korone. Jest terapeuta i pracuje w przedszkolu a tych minister nie zamknąl).

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2020, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap, widzę, że u Ciebie podobna różnica wieku u dzieci, jak synek znosi nową sytuację?
    U nas Jas akceptuje siostrę i niby jest ok, ale za to nam daje popalić swoim zachowaniem. Albo ma jakiś turbo skok. Na każdym kroku upórz robienie na przekór, jęczenie, placz o wszystko, nie słuchanie, co mówimy. Normalnie jakby mi się dziecko cofnęło o 2 lata co najmniej. I sie robi błędne koło, bo najpierw staramy się cierpliwie, pozniej któreś z nas się wkurza, on w placz, a mala czuje nasze nerwy i zaraz tez placze, no dom wariatów 🙈 i to juz miesia trwa...kiedy to minie? A poświęcamy mu naprawdę dużo czasu, chodzimy razem na spacery, rowery, czytamy codziennie książeczki, no ogolnie jak wraca z przedszkola to kazda chwilę, kiedy nie karmię staram się ku poświęcić.
    Jak u Was dziewczyny to wygląda?

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 26 października 2020, 02:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalii u nas o dziwo bardzo dobrze w tym temacie. Synek ttoszke byl zazdrodny o uwage ale tylko u dziadkow jak chcieli poznac malucha. A tak to jest czuly. Ach, na poczatku troche testowal co mozna zrobic dzidziusiowi zebym krzyczala ;) czyli jakies wsadzanie palca do oka itp ale to tez minelo. U nas wiecej moze gada w stylu "dla szymka to jestes mila a dla mnie nie,na szymka nie krzyczysz, kochacie szymka bardziej ode mnie?"-o, cos takiego. Byc moze jeszcze jakis bunt sie u nas pojawi. U nas maz bardzo duzo czasu poswieca starszakowi(no ale wy tez poswiecacie). Mysle, ze tylko tlumaczenie i cierpliwosc. Nic innego. W koncu minie i sie przyzwyczai.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 26 października 2020, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap to u mnie tez jak minal ten najgorszy moment to identycznie jak u Ciebie. Jak wezme na rece i np dam smok to sie uspokaja. Nawet w dzien jak ma drzemki i zacznie te jojczenie po godzinie to jesli wezme go na rece to przespalby i kolejne 2 h. Ale nieraz cos robie i nie dam rady od razu go wziac tylko a to dam smoka a to pobujam kolyska. To wtedy niestety wybudza sie i koniec drzemki. Odrazu oczywiscie drze sie o cyc, ale staram sie go czyms zajac. Rozne sa efekty, czasem sie udaje, czasem nie. Ale mysle, ze te jedzenie co 1h tez mu czasem nie pomaga w trawieniu.

    U nas akurat karmienia w nocy to sa super, ale juz takie typpwo noce. Te np 2 czy 4 l, nawet 6. Najgorzej jest z odrywaniemm wieczorem czy czasem juz nawet od 15.
    I u nas Pap identycznie z tym prezzeniem sie niczym mialby zrobic kupe.
    A co do glosnosci to nasz to akurat przypadek glosny od samwgo wyjscia z brzucha. On nie znam pojekiwania, u niego od poczatku jesli cos nie pasuje to jest pelny rwgulator. Nawet na pordowce mowili, ze dawmo tak glosnego dziwcka nie mieli 🤷‍♀️ ale on tez jest wiekszy to moze ma wiecej sily i to stąd . Nie wiem.. alw takk juz przypadek mi sie trafil.
    Pojekiwania tez sa i jojczenia ale to przez sen.

    Chmurka zdarza sie i najlepszym 😘ja np raz za mocno obcielam paznokcia bo maly sie ruszyl..

    Pogoda mi tez sie wydaje,ze malego to czesto przeraża swiat. I stad ta mamoza i cycoza bo tylko przy nas czuja sie bezpiecznie.
    U mnie jakos od 2 dni mimo skrajnego zmeczenia przyszlo i wyciszenie. Mam znacznie woecej cierpliwosci.. nadal cudow nie ma ale czuje sie lepiej psychicznie. I chyba maly to czuje..
    Tak jak i czuje moje zmeczene, bo np wczoraj plakal nam i to bylo widac ze bez powodu. Takie jojczenis wlasnie. A byl u mnie na rekach, maz go go wzial na troche i od razu zasnal.. 🤷‍♀️ i spal 2 h w łóżeczku

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 26 października 2020, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to te nocne stekania mam juz w glebokim powazaniu :/ to budzenie ci 2h na karmienie to spoko ale potem tyle stekania,ze ciezko mi zasnac :/ marze o paru h spania ciagiem. Albo zeby w dzien odespac troche ale mam w domu 4,5latka jeszcze.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 26 października 2020, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana, piona, u nas też nie ma jęczenia tylko zaraz z głębi płuc. Śmiejemy się że mamy śliczną dziewczynkę, powinna np subtelnie dawać znać że coś jej nie pasuje albo że jest głodna, ale nie bo gwiazda musi pokazać kto rządzi i trzeba zwrócić na nią uwagę 🤣 aż się zanosi taki jest ryk, wiecie jakie to wtedy wyzwanie iść szybko robić mleko? 😅 nigdy nie zapomnę jak lekarz ją wciągnął, pierwsze jego słowa to "no, ta to ma głos" 🙈 i cała sala w śmiech 🤣

    W ogóle wczoraj ja ważyliśmy waga do ryb 🙊 waży już 4585g, w 9 dni przybrała 355g. Teraz jak karmię tylko mm to ładnie widać jak rośnie 😊

    W ogóle wybieramy się z mężem na zakupy w sobotę, zostawiamy Agate u teściowej. Jedziemy kupić miedzy innymi bombki choinkowe. W ogóle rok mimo korony u nas pełen pozytywnych zmian - ciąża, dziecko, nowy dom, pierwsze święta we trójkę 😍

    Natalii, ancys85, Pogoda, joana, Chmurka lubią tę wiadomość

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2020, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    Natalii u nas o dziwo bardzo dobrze w tym temacie. Synek ttoszke byl zazdrodny o uwage ale tylko u dziadkow jak chcieli poznac malucha. A tak to jest czuly. Ach, na poczatku troche testowal co mozna zrobic dzidziusiowi zebym krzyczala ;) czyli jakies wsadzanie palca do oka itp ale to tez minelo. U nas wiecej moze gada w stylu "dla szymka to jestes mila a dla mnie nie,na szymka nie krzyczysz, kochacie szymka bardziej ode mnie?"-o, cos takiego. Byc moze jeszcze jakis bunt sie u nas pojawi. U nas maz bardzo duzo czasu poswieca starszakowi(no ale wy tez poswiecacie). Mysle, ze tylko tlumaczenie i cierpliwosc. Nic innego. W koncu minie i sie przyzwyczai.
    Widzisz, to nam tak nie powie, ale okazuje to chyba po prostu zachowaniem. Ogolnie moj starszak ma twardy charakterek, a teraz po prostu ma gorszy czas i jest tego wiecej niestety. Tłumaczymy mu ciagle i rozmawiamy, chyba po prostu potrzeba czasu.

  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 26 października 2020, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey super przyrost 🥰 u nas lekarz mial taka sama reakcję 😂
    U nas to wogole tez w tym roku w sumie byliśmy chwile po slubie, ciąża, remonty domu, Adas i na koniec w swieta nasza trojka razem a my mamy 1. rocznice slubu 🥰

    Pap mi gorzej przeszkadza te nocne steknie, bo ono go wybudza.. on jest wubudzony to i ja spac nie moge. I co z tego ze on spal dzis ciagiem raz prawie 5 h jak ja juz po godzinie mialam pobudke tym jeczeniem co 15-30 min....🤷‍♀️a w dzien drzemki to jak na lekarstwo.. troche przy cycy i np jak dzos odlozylam to tylko 30 min. I bylo marudzenie, ze na rece 🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2020, 10:52

    Audrey lubi tę wiadomość

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • ancys85 Autorytet
    Postów: 1557 2116

    Wysłany: 26 października 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dave dużo zdrówka i szybkiego powrotu do domu 😊

    Określenie dziecka nerwuskiem nie uważam za obraźliwe ale znaczenie ma, kto na nasze dziecko tak mówi 😉🤪
    Ja na przykład zwróciłam teściowi uwagę, jak powiedział że Maciek śpi jak zabity, niby zwykłe powiedzenie ale jakoś dziwnie mi zabrzmiało i powiedziałam, że nie jak zabity tylko jak suseł 🙈🙊
    ...mamuśki mają różne bziki 😂🤪

    Audrey zazdroszczę 😊
    U nas w przyszłym tygodniu leją dopiero stropy a ja już aranżuje pokoje 😂🤣
    A na każde święta Bożego Narodzenie cieszę się jak dziecko 🙉🙊 podoba mi się ta gorączka przedświąteczna 🙈 Od dwóch lat na mikołaja zawsze robię już dekoracje ze skrzatów a choinkę ubieramy przed wigilią.
    ... ale w tym tygodniu królują u nas dynie halloweenowe, dzieciaki nie przepuszczą cukierków i psikusów 🎃🎃🎃😂🤣

    Dave87 lubi tę wiadomość

  • ancys85 Autorytet
    Postów: 1557 2116

    Wysłany: 26 października 2020, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pawełek w weekend odkrył swoje rączki 😊😀 ale ten czas leci już taki aktywny ten mój szkrab ❤️❤️❤️

    Audrey, Krokodylica, joana, Chmurka lubią tę wiadomość

  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 26 października 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ancys85 wrote:
    Pawełek w weekend odkrył swoje rączki 😊😀 ale ten czas leci już taki aktywny ten mój szkrab ❤️❤️❤️
    Jak to się objawia? Tzn skąd wiesz że odkrył rączki?😅

    U nas po pierwszym skoku zauważyłam że Agata się bardzo dużo uśmiecha, taki mały śmieszek się zrobił, urocze to 😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2020, 11:59

    ancys85, Chmurka lubią tę wiadomość

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 26 października 2020, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ancys wysłałam Ci zaproszenie do przyjaciółek, chciała bym się podpytać o tego wodniaka, możesz się odezwać na priv?

    Właśnie była położna, Maks waży 5kg
    Pulpet nabiera masy na mojej śmietanie.
    I niestety wodniak się powiększa, położna też to zauważyła.

    ancys85 lubi tę wiadomość

  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 26 października 2020, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialy byc o 11 wyniki posiewu jesli beda dobre 😔 nie ma... czyli teraz tylko czekac na zle wiadomości 😭😭😭

    Określenie nerwuskiem czyli zdrobnienie nie przeszkadzaloby mi.. ale tu zwyczajnie bylo zdanie "widac Adam juz cale zycie bedzie z charakteru takim nerwusem" 🤷‍♀️
    Zreszta nie rozumiem jak mozna marudzic na wnuka, bo boli go brzuszek... a moze on placze ciagle przez ten pęcherz 😭

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 26 października 2020, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj dzwoniłam do ośrodka żeby zamówić szczepionke, a tutaj info że prawdopodobnie że względu na koronę nie będzie szczepień. Mam zadzwonić za kilka dni i zobaczymy. No masakra, zaczyna mnie to ostro wkurwiać. I nasz ksiądz też ma koronę, dobrze że od stycznia do kościoła nie chodzę.

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • ancys85 Autorytet
    Postów: 1557 2116

    Wysłany: 26 października 2020, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krokodylica bardzo chętnie 😊

    Joana kciuki żeby wynik z moczu był dobry 🤗 daj znać jak będziesz coś wiedziała.
    Mnie nawet zdrobnienie nerwusek by wkurzyło jakby z ust teściowej padło 🙊

    Audrey bawi się roczkami cały czas, wkłada do buzi czego wcześniej nie robił i chwyta nimi np. moją bluzke jak się tulimy 😁

  • ancys85 Autorytet
    Postów: 1557 2116

    Wysłany: 26 października 2020, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może któraś z Was potrzebuje więc robię reklamę sklepu z owadem w kropki 😂
    Kupiłam dziś w biedronce pampersy 2 za 38 zł. 100 sztuk 😁
    I lovela jest w fajnej cenie 😁

    Audrey, Krokodylica, joana, Chmurka lubią tę wiadomość

  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 26 października 2020, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ancys tzn ze i Adas odkryl rączki ale ja nie wiedzialam,ze to to 😅
    Co do tesciowej to mnie denerwuje nawet patrzenie na nia 🤣
    No w dobry wynik juz watpie... gdyby taki byl to juz. A nie ma.... eh.. ale dzia za kciuki, moze jeszcze zdzialaja cud 😘
    Nie wyobrazam sobie znow szpitala z malym.. nie dość tego znow w tym wariatkowie co ostatnio😔jeszcze tam ostatnio co chwile zamykaja jakos oddzial bo jest korona. Nawet na pediatrycznym byl noworodejmk 3 tyg... i teraz ryzykuj isc do nich.
    Ale na innych dwóch szpitalach w miastaxh obok to bylabym rozdzielona z malym....
    Jestem zalamana 😔

    ancys85 lubi tę wiadomość

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • Zabka_89 Ekspertka
    Postów: 147 235

    Wysłany: 26 października 2020, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny zaglądam tu czasem chce coś napisać i mi mały się obudzi tak jak teraz się wierci już i ciągle zapomnę.
    Ciekawe co u katwie i jej Mikolaja jakoś wcześniej nie zwrocilam uwagi że jej synek to też Mikołaj. Czyli te nasze Mikołaje mają ciężkie starty w życiu z moim synkiem już się polepszyło ale nadal mam stresa chyba już tak zostanie do 18stki. Byliśmy na kontroli u kardiologa wszystko ok i już też drugie bioderka mamy za sobą.
    Moj Mikus też ma problemy z brzuszkiem podaje mu dikoflor raz jest lepiej raz płaczę przy kupce było dużo gorzej jak karmiłam do moim mlekiem ściągniętym ale ze załapał pierś to już tylko karmimy się piersia i jest mi duzo lżej on się uspokaja i zasypia przy cycku może drzemki robią się krótsze ale w nocy spi ładnie maks 4h ale obudzi się zje i dalej idzie spać.
    Audrey tak wyczytałam to po wpisach widać że jak przestałaś karmic piersia to jesteś szczęśliwsza albo conajmiej spokojna a to napewno na dziecko pozytywnie wpływa.
    Ancys mój też odkrył ręce bo ciągle wkłada je do buzi :)
    Chmurka mi też ktoś próbował wmówić że młody ma pleśniawka i się zagłębiłam w temat absolutnie teściowej nie słuchaj same głupoty ci powiedziała a ta pieluchę z moczem niech sobie sama do gęby włoży.
    Z takich złych wieści to jestem chora temp 38,4 mam nadzieję że na małego nie przejdzie bo się załamie.
    Joanno a co u was się dzieje coś mi umknęło. Ja mam w piątek skierowanie na ysg brzuszkaw związku z kontrola przy wypisie ze szpitala też coś w związku z pęcherzem czy nerkami. Mamy tylko do kontroli mam nadzieję że będzie wszystko ok.

‹‹ 1152 1153 1154 1155 1156 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ