X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 29 października 2020, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dzień zaczynamy tak 😊

    44b80f770663.jpg

    joana, edka85, Pogoda, ancys85, Chmurka, Leeila26, Krokodylica lubią tę wiadomość

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 29 października 2020, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leila sciaskam Cie mocno 😘 co do wagi to nie ppradze,bo i nas tego problemu nie ma..
    Ale pociesze Cie co do kolek. Z tego co widze jestes w 6/7 tyg zycia. U nas kolki byly straszne od poczatku ale to co bylo 6/7 tydzien to byla tragedia doslownie. Wtedy mielismy ten palcz do utraty oddechu. Nasza pediatra powiedziała, ze wtwdy najczesciej jest apogeum bolu kolek. Pomyslalam sobie ze gada glupoty.
    Ale serio kochana jak zaczal sie 7 tydzien zaczelo puszczać. Teraz nadal idealnie nie jest ale to sa naprawde male problemy brzuszkowe i maly jest o wiele sppkojniejszy.

    U Was moze mala tez tak placze przez te mleczko.. nie wiem co Ci poradzić ale ja wstrzymalabym sie z mm. Jak mówi lekarka poleci Ci kp. Moze nie wiem spróbuj pobudzic laktacje np femaltikerem czy piwem 0%? Poczytaj na fb jest grupa o kp i tam wiele dziewczyny daja rady. Sa moduly z super artykulami itp. I sa podobno jakies momenty ze sa kryzysy laktacyjne. Nie mialam jeszcze więc nie powiem Ci szczegolow, nie zgłębialam sie.

    A i spróbowałabym zrobic jak Natalii radzi. Sama tez odstawilam nabial w pewnym momencie ale u nas nie dalo to zadnej poprawy i ja jem juz normalnie.

    Ancys wspolczuje ze szczepieniami.. 😔 u nas tez niewiadome kiedy beda zanim wyleczymy ta baktrie..... a tu juz mamy 2 miesiac.

    U nas tragedia taka, ze maly jak mial skok to tak zmasakrowal mi prawy sutek ze wczoraj go karmie a nagle patrzę a on pluje mlekiem z krwia.. przerazilam sie. Dopiero pozniej patrze a to mi krew leci z tego sutka 😪
    Nie wiem co robic.. w nocy karmilam ta piersia tylko raz zeby ja oproznic. Reszta karmien lewa. Smaruje mlekiem i lanolina ale malo to daje 😪 a zaczyna mnie bolec juz i lewa 🥺

    Audrey mala jest slodka 😍

    Edka slaba sprawa 🤯

    Pap kciuki za szczepienie 😘

    A co do snu to u nas skok czy nie to maly w dzien prawie nie spi. Chyba ze na mnie 🙈 ogolnie noce to sa dwie drzemki po ponad 3 h i ostatnia krótsza. Ale nie ma czegoś takiego ze sa czuwania miedzy snem a karmieniem w nocy. Jest pielucha, karmienie i maly zasypia to wkladam go w tulik. I tak spi.
    A juz w dzien to po kazdym karmieniu przysnie przy cycu. Czasem mocnej to go odkladam. 15 min maks i sie budzi 🤷‍♀️ zero dluzej drzemki jesli nie na mnie. A jesli na mnie to ostatnio była i 3 h 🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2020, 08:12

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5347 6221

    Wysłany: 29 października 2020, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy są tu mamy, które karmią w tandemie (starsze i młodsze dziecko jednocześnie)? Ja odstawiłam syna od piersi w 13tc. Generalnie dzielnie to zniósł (a raczej ja) i wyglądało jakby w ogóle o tym "zapomniał". Gdy urodziła się siostra, to w zasadzie nie reagował na jej karmienie. Natomiast wczoraj, podczas gdy jadła z prawego cyca, młody podszedł, podniósł mi bluzkę i wyciągnął lewego. Nie wiedział jednak co z nim zrobić i podpatrywał siostrę, jak ona się z tą piersią rozprawia. Widać, że nie pamięta kp, bo w końcu zrezygnował z prób naśladowania siostry 🤭

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 29 października 2020, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leeila tak jak joana pisze spróbuj femaltiker u mnie zadziałał w momencie. Z tym apogeum tez się zgodzę bo teraz mamy 7 tydzień i widzę ze jest lepiej, do 6 a szczególnie sam 6 tydzień to była masakra. Co do spania w dzień to u nas dalej szału nie ma ale zdarzają się drzemki dłuższe niż 30 minut, co wcześniej było nierealne. W nocy tez już lepiej śpi. Dajemy teraz serie czopków vibrucol, położna twierdzi ze powinno działać. U koleżanki zadziałało. Zobaczymy co dziś powie ten osteopata... obawiam się tylko godziny bo dopiero na 19 a wtedy jest czas kąpieli wiec może być rozwalony system totalnie

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2020, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana a probowałas w dzien w tuliku kłaść na drzemki Adasia?
    U nas noc beznadziejna, dopiero po 3 jak wzielam malą do łóżka to jako tako spala i ja w koncu tez. A wcześniej to prawie nie spala, a jeszcze starszak co chwilę nas wolal :/ Pelnia jest jakaś czy cos? :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2020, 09:56

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 29 października 2020, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leeila nie poddawaj sie z kp jeszcze kochana bo szkoda jak nie ma ieszcze sto procent pewnosci skad zatrzymanie wagi. Pij piwka 0% ze slodem jeczmiennym, pij felmatiker(i tylko to, nie jakies inne herbatki), i dawaj dwa cycki jak trzebs. Moj gtubas miewa takie karmienia,ze oba misze podac. U nas zwykle popoludniami tak kest,ze tyle chce jesc. Dajcie sobie keszcze czas. Sa kryzysy laktacyjne a sprawe zatrzymania wagi mam nadzieje,ze szybko pokinacie jak podasz dwie piersi.

    U nas jest 7tydzien zycia i ten moj Szymis tez zrobil sie nieodkladalny ode mnie tak jak u Audrey. On bedzie w dzien spal ale jak ja bede bardzo bliski niego, najlepiej trzymajac sutek w buzi i go sobie tak cysiać jak smoka, albo zebym bujala na rekach. U meza steka bo wola mnie. Ale mi sie trafil cycus mamusi 😅

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 29 października 2020, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny ❤️ mam w domu Lactosan ale z tym piciem to ostatnio różnie u mnie było 🙈 od wczorajszej wizyty cycujemy się min. 40 minut, zmieniam cycki, wybudzam małą.. mam nadzieję, że ta waga ruszy i zostaniemy przy kp bo bardzo mi zalezy..

    Ze spaniem w dzień u nas jest podobnie 😅 na pewno znajdzie się jakaś dłuższa drzemka ok. 1,5-2h ale reszta to takie po 15 min i starczy 🤷 Mam nadzieję, że to wszystko jest przejściowe
    . O to spanie mi nie chodzi, ale o te problemy z brzuszkiem i laktacją :(

    My dzisiaj mamy bioderka. Ale próbuje się dodzwonić żeby potwierdzić termin bo nie chce dziecka ciągnąć na marne, jeśli się okaże, że poradnia nie przyjmuje bo korona 🤦

    Wskoczył mi na profil ZUS urlop macierzyński, ale jeszcze bez daty wypłaty. ALE coś rusza w temacie😅

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 29 października 2020, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leila nie pamietam a jak u Ciebie drzemki w nocy? Moze te tez warto na jakis czas skrocic. U nas jak naly mial maly przyrost to budzilam go sama nawwt co 2 h jesli nie wstal sam.
    I tak jak pisze Pap mi znajoma farmaceutka odradzila herbatki laktacyjne bo niektorw skladniki wlasnie zaburzaja laktacje. A nie pijesz sama sobie jakichs ziolek ze moglyby wplynac na pokarm?
    Ja polecam femaltiker bo mialam po nim rzeke mleka. I to samo pije czasem piwo 0%. Napewno Ci pomoze.
    A p tych herbatkach ze niektóre bardziej szkodza niz pomagaja jest artukul u hafija.

    Natalii próbowałam i daje rade. Tylko boje sie go tak przyzwyczaic do tego tulika do snu.. mamy juz 2 z motherhood. Wiekszych nie ma a u nas na dlugosc zaraz bedzie za krotki. I boje sie ze i drzemki nocne pojda w zapomnienie jak z niego wyrosnie 😪
    A Wy dlugo kladloscie w tuliku spac? W dzien tez kladlas??
    Latwo bylo pozniej zrezygnowac?

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • Dave87 Autorytet
    Postów: 1742 2066

    Wysłany: 29 października 2020, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nadal w szpitalu. Wiemy tyle że jest prawdopodobnie wiotkośc krtani stąd te charczenie po karmieniu i krztuszenie. Do tego ma wędzidełko typ1 i nie wiem czy podcinać czy nie bo co lekarz tutaj to opinie . Fakt że mamy czasem problemy z karmieniem.
    A co do żółtaczki to bilirubina nie maleje w ogóle i jest wysoka jak na taki tydzień dziecka , a mała nadal żółta jak kurczak , na szczęście USG wątroby ok ale ma 2 enzymy podwyższone i dziś konsultacja z gastroenterologiem i mozliwe że będzie chciał zrobić endoskopie ( mam nadzieję że nie bo trzeba pod narkozą)

    iv09mg7yx1wzcbqx.png

    Starania od 2013 r
    Za wysokie amh 13 i Pcos .

    1 ciąża 💔 2017 r stymulacja(luteina, clostibegyt, ovitrelle) - ciąża martwa w 10 tyg z nieznanych przyczyn

    2 ciąża pozamaciczna 2018r 💔 stymulacja clostibegyt, ovitrelle

    Rok 2019- 2 nieudane inseminacje (IUI)
    08. 2019 transfer in vitro świeżego zarodka 3 dniowego nieudany , 2 pozostałych nie udało się zamrozić

    10.2019 punkcja 2zamrożone zarodki
    12.2019 został zrobiony transfer z mrozaka ♥️ 4AA

    10dpt beta 234 / 12 dpt beta 401😍

    21/22.01 krwawienie :(
    06.03 USG ♥️ krwiaka nie ma 😍
    27.04 ❤️🧒
    5.05 Połówkowe 👍
    24.07 USG 3trymestru👍2300g 32tc
    Walczymy dalej 💪
  • Asia000 Autorytet
    Postów: 273 517

    Wysłany: 29 października 2020, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez pediatra na kwarantannie, ale był inny lekarz i szczepienia odbywają się normalnie. Staś gorzej znosi szczepienia niż jego siostra (albo już zapomniałam jak to było 😜) miał gorączkę, ogólnie cały dzień był taki niemrawy i nie miał apetytu. W nocy za to poza standardowymi u nas krzykami na brzuszek było sporo marudzenia i wybudzania się. Teraz już apetyt mu wracac wiec mam nadzieje ze już będzie ok.

    U nas tez sprawdziło się to ze najgorsze dolegliwości brzuszkowe były ok 6 tygodnia. Wtedy koncerty kończyły się nam ok 4.30, teraz już „tylko” ok. 1-2.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2020, 11:36

    f2wl3e5ea81pmlq9.png
    f2wldf9hkvs7szme.png
  • Asia000 Autorytet
    Postów: 273 517

    Wysłany: 29 października 2020, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za to w dzień śpi całkiem niezłe. Mamy tez sporo płaczu, zwłaszcza jak dzień kupy (bo u nas raz na 2-3 dni). Ale pomiedzytymi krzykami udało się go odłożyć na kilka przynajmniej godzinnych drzemek - chyba zbiera w ten sposób siły na te wieczorne koncerty 😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2020, 11:44

    f2wl3e5ea81pmlq9.png
    f2wldf9hkvs7szme.png
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 29 października 2020, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia wspolczuje tych brzuszkowych boli. U nas juz serio jest spokoj wiec i oby u Was zaraz tak bylo.
    Teraz to mysle, ze nie mam juz co narzekac na brzuszek, bo skoro tak okolo tyg jest dobrze. Sa placzki i prezonka ale tylko trochę. Nawet przez sen jest lepiej. Oczywiscie jestem opiekunem smoczka, a jakby inaczej, ale juz nie co 15 min tylko co godzine tak. Tak moj laskawca 🤣

    Mialam teleporade z urologiem i mam brac ten antybiotyk od pediatry. Normalna wizyta z usg w poniedziałek u niego. Do tego czasu mamy obserwowac malego. I wolalby nie kierowac malego do szpitala w tych szalonych czasach ale to oceni na wizycie czy nie ma potrzrby zrobic wiecej badan takich typowo zabiegowych. On mowi, ze kolejne zakazenie to winowajca moze byc stujeka. Miala ktoras z tym problem?? Chyba ktos cos pisał??

    Dave mocno Cie sciskam 😘 i przesylam duzo sily..

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • Jaśmina Autorytet
    Postów: 393 378

    Wysłany: 29 października 2020, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana tu są większe tuliki
    https://otulacz.pl/sklep

    Myśmy odstawili tulik jakiś czas temu, bo mały z niego wyrósł. Nie było problemów z odstawieniem bo my używaliśmy go głównie do karmienia jak Juleczek nie mógł opanować rączek i mu przeszkadzały w jedzeniu. Czasem w nim spał, a teraz śpi w śpiworku.

    U nas kolejny skok rozwojowy, mały jest marudny i nieodkładalny. Ech dużo jeszcze tych skoków.

  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 29 października 2020, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O dzia Jasmina 😘 ratujesz mnie 😁 ja jeszcze nie patrzylam na necie a widzilam ze u nich nie bylo juz wiekszych.

    Eh te skoki... az dziwne jaki wpływ maja na dziecko..🙈

    Jaśmina lubi tę wiadomość

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 29 października 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam używany tulik na olx bo ciężko mi było uwierzyć w jego fenomen ale faktycznie się sprawdza. Jak widzę ze Julus nie może spać spokojnie i ciagle się rzuca to wtedy używam tulika. Na początku złość a później błogo sobie spi

    joana lubi tę wiadomość

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 29 października 2020, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasmina dopiero tam spojrzalam.. nie duzo mnie ratuje 🙈 u nas juz 7300. Ten motherhood do 8kg a te z tulika tylko do 9 kg. To trochę mi juz szkoda wydawac tyle kasy jesli roznica tylko 1kg🥺

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2020, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana tak, w dzien tez kładłam i pozniej kupilam tulik ten wiekszy, z wyciąganymi rączkami, a potem to już spal w spiworku. Ogolnie nie mieliśmy problemu z przestawieniem, bo po 3 miesiącu juz robi się latwiej, mija ten "4 trymestr" i dziecko nie potrzebuje juz tak bardzo takiej stymulacji.

    joana lubi tę wiadomość

  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 29 października 2020, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalii wrote:
    Joana tak, w dzien tez kładłam i pozniej kupilam tulik ten wiekszy, z wyciąganymi rączkami, a potem to już spal w spiworku. Ogolnie nie mieliśmy problemu z przestawieniem, bo po 3 miesiącu juz robi się latwiej, mija ten "4 trymestr" i dziecko nie potrzebuje juz tak bardzo takiej stymulacji.

    Uf, to mnie uspokoilas 😘 to chyba poczekam jak bedzie u malego a jak zobacze powiedzmy za 2 tyg ze ten tulik jest za maly a jeszcze potrzrbuje to kupie tego Tulika co pokazala Jasmina.

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 29 października 2020, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leeila ty pisalas o debribat? Mi tez dzis pediatra to zaproponowala jesli za 2tyg to prezenie na baczki i kupke nie minie. Moze to jakas pomoc w brzuszkowych sprawach by byla. Zobaczymy.
    Zaszczepilam dzis 6w1 i pneumo. Nastepnym razem wezme rota jeszcze. Klucha wazy 5100 :)

    joana, Asia000 lubią tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 29 października 2020, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli ktoś chce to ja chętnie sprzedam tulika. Nowy, tylko 2x włożyłam dziecko i zaraz wyciągnęłam bo młoda histerii w nim dostaje. Wzór w listki czyli uniwersalny. Sprzedam oczywiście taniej niż kupiłam 😅

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
‹‹ 1156 1157 1158 1159 1160 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ