X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 30 października 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana, to straszne że mały tak reaguje po antybiotyku, współczuję, serio 😔

    A ja wczoraj byłam na paznokciach. Zostawiłam Agatę szwagierce i teściową miała przyjść jej pomóc no bo ma dziecko też w tym samym wieku. Boże, jak ja za nią tęskniłam! Była grzeczna, płakała tylko na jedzenie ale też nie chciała spać bo nie była u siebie, dopiero jak teściową orzygała to tak przy tym zapachu kimnęła na 30min. I chyba tak się tam zmęczyła że na noc wypiła mi 150ml, spała do 3.30, wypiła znowu 150ml i spała do 7.00. Godzinę się pobawilyśmy i na godzinę poszła spać na godzinę. A teraz ma popołudniową drzemkę 😊
    Powiem wam odkąd nie męczę się z mają pustą piersią i podaje mm to odżyłam psychicznie i jest mi łatwiej. Tak szczerze mówiąc jak odstawiłam zupełnie to nie byłam do końca pewna, że może pokarm jest a ja nie potrafię, ale od 2 tygodni nie podaje, piersi ani razu nie były twarde, nie bolały, nic nie leciało, tylko jak nacisnęłam po prysznicu. Była mowa o herbatce falmatiker- u mnie nie dała nic a piłam litrami 🤷‍♀️

    A tak w ogóle to zamówiłam prezenty świąteczne 🙈🎄🎅

    Pogoda, Asia000 lubią tę wiadomość

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 30 października 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Chmurka, mój syn miał przykurcz i nic z nim nie robiłam. Samo przeszło po 3m. Podobno to bardzo powszechne, wynika z ułożenia dziecka w brzuchu. Teraz u córki ortopeda też zauważył niewielki przykurcz po prawej stronie. Nie przejmuję się tym.

    Pogoda, to zupełnie normalne, że dzieci zasypiające na rękach od razu budzą się po odłożeniu. A to że trzeba usypiac je na rękach też jest normą. Niemowlęta bardzo potrzebują bliskości.

    Wiem , dlatego daje mu tej bliskości jak najwiecej ❤️ A jest inny sposób usypiania niż na rękach ? 😅 my konkretnie musimy bujać zeby zasnął. Zdarza się ze uda się go odłożyć ale dziś szczególne jest przytulasny

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 30 października 2020, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda a powiedz czy to u Was wyglads podobnie-nakarmisz piersia i aalozmy ok30min pozniej zaczyna sie prezenie i poplakiwanie na bączki? Moj Szymi tao wlasnie ma. Po jedzeniu zaczyna i zauwazylam,ze jak tak sie prezy i zaplacze/zakrzyczy to wyedy tskie wieksze glosniejsse baczki puszcza. I znowu na chwile spokoj i za pare minutek znowu. I trwa to jakis czas az w koncu w miare spokojnir zasypia choc wybudza sie troche w wozku i trzeba dobujac. Skad wynika to zagazowanie? To od laktozy z mleka? Byc moze on pije duzo tego mleka z 1fazy i przysypia. Nie chce na sile wymyslac i szukac ale ciekawe jeszxze czy ten delikol by troszke nam pomogl. Bo baczki potem po takich akcjach z placzem puszcza tez normalnie i bez napinania i we snie,ze nawet nie zauwazy.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 30 października 2020, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do usypiania, moja nie uśnie inaczej niż na rękach. Tzn uśnie. W dzień czasem zaśnie mi na rękach ale często odkładam ja po prostu do wózka, wkładam smoczek i bujać przód tył, ale to w jej porach drzemkę bo widać że jest zmęczona. Do takiego nocnego snu, to usypiam na rękach, i usypiam długo nawet 1h chodzę i lulam bo wtedy zaśnie naprawdę twardo że śpi mi tyle godzin. Nie ma opcji żeby np w wózku usunęła mi na 6h na noc. A odłożone po prostu do łóżeczka nie uśnie, nie ma opcji. Ogólnie u nas są już fajne czasy czuwania. Rano np jak ja zniósł to kładę na kanapie i spokojnie wytrzymuje 30min, rozgląda się , w ciągu dnia też. Teraz wzbogaciła rytuał dnia o karuzele czyli po obudzeniu rano, otwieram rolety, Agata już nie śpi a a ja włączam jej karuzelę z pozytywką, w tym czasie ja ogarniam siebie albo cokolwiek. Naprawdę moje dziecko zaczyna być kumate, bardzo dużo się uśmiecha 😍
    Kupiłam matę edukacyjną ale jeszcze ma ja w głębokim poważaniu i jej nie widzi 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2020, 14:47

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 30 października 2020, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PAP dokładnie tak, nawet po 15 minutach . Ja daje delicol jakis czas ale jak wdać poprawy nie ma za bardzo ... może kupki trochę ładniejsze ( o ile kupa może być ładna 😅)
    Nie może być Julus usnął w leżaczku , chyba odsypia wczorajsze wrażenia

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 30 października 2020, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda no to widzisz. Jedziemy na tym samym wozku. Mose mamy za tluste mleko w cyckach 😂 a to jak po delikolu nie widzisz poprawy to co ja bede Szymiaka faszerowac kolejnymi kroplami. U nas na razie tylko devikap(wit d) i biogaia. Espumisan odstawiony i ulewania nie ma.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 30 października 2020, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jakieś tam ulewania są ale niewielkie. Ja skończę ten sab simplex i delicol i chyba spróbuje odpuścic wszystko. Biogaie zostawię no i vigantol. Przeraża mnie faszerowanie dziecka tymi kropelkami przecież to sam cukier. Dlatego zdecydowałam się na tego osteopate. Jestem meeeeega ciekawa czy przyniesie efekty. Póki co spanie ma niezle. Co prawda u mnie na rękach albo teraz w bujaczku, ale ostatnio nie pamietam kiedy tak spał w dzień... chyba po szczepieniu 🤦‍♀️

    joana lubi tę wiadomość

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 30 października 2020, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    60573aa1d7a1.jpg

    joana, Asia000, Chmurka, pap86, ancys85, erre, edka85, Zabka_89, Natalii, Krokodylica lubią tę wiadomość

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 30 października 2020, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda slodziak 😍

    Pap u delikol wogole nie pomogl 😊 i tez odstawilam..

    Boziu kiedy u nas tak bedzie ze maly sam polezy i zaintersuje go karuzela na 30 min 🤦‍♀️ marza mi sie takie czasy.. moze nie musialabym trzymac siku zanim wroci maz z pracy 😅

    Co kupowałas na prezenty?

    Kochane jak ubieracie teraz na spacery??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2020, 15:42

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 30 października 2020, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda, Julek wygląda jakby miał 6 miesięcy 🙊👍

    Joana, przy karuzeli leży krócej 😅 na kanapie i owszem bo wszędzie okna naokoło no i to salon to widzi co ciemniejsze punkty 😊
    Dla Agaty kupiłam Siostrzyszke Szczeniaczka Uczniaczka, on na jest od 6msc no ale co tam. A dla chrzrsniaka który jest z maja tańczącego robota Bobo.

    Ja na spacery rajstopki, spodenki, body, bluza, czapka, apaszka i okryta jednym cieńszym kocem i jednym bambusowym. Ale teraz to u nas nawet nie ma pogody na spacery 🤬

    Pogoda, joana lubią tę wiadomość

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Asia000 Autorytet
    Postów: 273 517

    Wysłany: 30 października 2020, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas dziś mija 2 miesiące :)
    601cd0c26e2f.jpg

    Na spacery ubieram Stasiowi body długi rękaw, spodenki, skarpetki, czapeczka, grubsza bluza z kapturem i przykrywam kocykiem.

    Pogoda, Audrey, Chmurka, pap86, ancys85, erre, joana, edka85, Natalii, Krokodylica lubią tę wiadomość

    f2wl3e5ea81pmlq9.png
    f2wldf9hkvs7szme.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 30 października 2020, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eee to odwazne jestescie z ubieraniem w bluze. Ja wyxhodze z zalozenia,ze jednak dziecko sie nie rusza w wozku wiec ja ubieram w body,jakies spodenki i jak jest tak ok15st to w taki milusi jak by polarowy troche cieplejszy kombinezon i przykrywam kolderką minky ale jak byly dni po10st to juz ocieplany kombinezon (taki z suwakiem w nogach,ze mozna z niego zrobic kombinezon z nozkami albo taki jak by spiworek) i przykrywalam kocykiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2020, 17:17

    joana lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 30 października 2020, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak było 15 stopni to ubierałam w body, welurkowy pajacyk i w czapeczkę i w chusteczke pod głową. Leży w wózku w rożku( ale ja jej nie zawijam tak ciasno) i jak nie ma słońca i jest wietrznie to przykrywam jeszcze takim cienkim kocykiem. Ale jak było 10 stopni to zakładałam jeszcze na to kurteczkę.

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 30 października 2020, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda, Asia śliczne dzieciątka;) super;)

    Audrey wow... Ja mężowi bym zostawiła Mała i się gdzieś wyrwała ale musiałabym mleko odciągnąć pewnie a nienawidzę laktatora... A niestety nie mam też komu jej zostawić jeśli nie mężowi...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2020, 20:47

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 30 października 2020, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka mam ten sam los 😩

    Asia ale slodziak 😘😘😘 ja wlasnie chce poszukać kombinezonik na teraz czy jak bedzie chlodniej bo na pozniej mam ten spiworek z beztroska.
    I doradzcie mi.. maly teraz nosi 68, niektore juz jest na styk. Zakladam nawet juz body 74 takie mniejsze. To jaki kombinezonkk wziac zeby byl dobry teraz i np jak w zime czasem ppd koniec sa juz cieplejsze dni.. 80? Nie bedzie za duzy?

    Asia000 lubi tę wiadomość

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 30 października 2020, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka, no ale Ty kp a ja mm więc no wygodniej chociaż możesz odciągnąć 😊

    Ja mezowi zostawiam mała tylko jak lecę do spozywczaka bo jakbym zostawiła na dłużej to dam se palca uciąć że przy każdym płaczu podwałby butlę 🤣

    Chmurka, Ty ten tydzień byłaś już bez męża? I jak było?

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 30 października 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey dzięki że pytasz;* poniedziałek był rewelacyjny. Super sobie radzilysmy. Wtorek w sumie też był ok. Środa to była jakaś masakra. Mała cały dzień marudziła i chciała być tylko na rękach a na rękach też jej było źle. No strasznie. Aż płakałam jak mąż wrócił. Ale w nocy z środy na czwartek on do pierwszej drzemki spał koło Anielki więc ja mogłam te 4 h godziny pospać tak głęboko a nie na takim czuwaniu. Nie musiałam otwierać oczu przy każdym jej steknieciu. A w nocy z wczoraj na dziś mąż cała noc spał koło małej i całą noc on zmieniał pampersy i uspokajał nunie( z racji na to że mąż miał dzis wolne na to USG bioderek). Więc w ogóle odzyłam. Dziś też się umówiliśmy że pół nocy ja śpię koło małej i zmieniam pampersy a pół nocy on... Bo w tygodniu to tylko ja wstaje do niej.

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 30 października 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey mój znów odwrotnie. Prawie zawsze jak Aniela płacze to on jej mówi " przecież nie jesteś znów głodna mały glodomorek". I czasem mu tłumaczę że minęło już półtorej godziny od karmienia więc w sumie może być głodna;P ale on chyba ma inne zdanie;P

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • Aina Autorytet
    Postów: 661 150

    Wysłany: 30 października 2020, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kołki
    Myślałam że jest lepiej ale dziś okazuje się że tylko tak myślałam

    Ząb
    W poniedziałek miałam termin na moją historyczna kanałowe ale tego dnia posypało się wszytko zdalne dzieci terapia córki. Kolka u małej od przebudzenia nie chęć do butelki mąż po nocy... Mój i męża strach o covid i tak czas pędził ze miałam jeszcze tylko 30 minut jak mała wpadła w szał i żadna metoda nic nie dawała... Aż wkoncu nie poszłam jedyna szansa na mój ząb

    I oczywsice na złość dziś go odczuwam pręży tak jakby

    Do końca pandemii pewnie się nie wybiorę do tego gabinetu być może wogole już nie wrócę bo oni mogli mi to zrobić w ciąży. Od jednej lekarki usłyszałam że 6 tyg to za mało by go zrobić więc oni wcale nei chcieli zdążyć bezpłatnie

    Źle czasy dla moich zębów bo przed samą ciąża straciłam 2 zęby... Jeszcze 3 lata temu nie uwierzyłabym że mogę mieć jakieś większe problemy z uzębieniem... Psychicznie mnie to zruinowalo m.... Muszę sobie przypominać ze ludzie nie mają nogi ręki mają raka a ja mam tylko problem z zębami


    Córka
    Jest lepiej mniej dynamicznie... Ale dziś biła i miała szał. Jeszcze sporo pracy przed nami

    Pandemia
    Mam już chyba depresję mieszkamy w obskurnym mieście i brak podwórka... Jeśli nas zamkną to oszaleje. Już mi ciężko odc na spacer przez obskurne ulicę masa meneli i maski na twarzy. Jakie to dotlenianie dzieci

    Bioderka
    Badanie trwało sekundę z rozebraniem i ubraniem
    Też mamy przykurcz lewej nozki

    Leżenie na brzuchu
    Za Chiny ludowe nie chce leżeć ani chwili
    Nie płacze drze się histerycznie aż bidula jest siną


    Pępek
    Jednak jest nie ładny tak dużo tej skóry i pepowiny takiej wychodzącej ale to raczej nie przepuklina ale taka brzydka wersja wystającego pepka

    Karminie my na kp na żądanie

    Waga
    Urodzeniowa 2900
    Spadek 2600
    Dzis prawie
    6 tyg 4000

    Kąpiel
    Najczęściej się nie podoba i placz

    Dziecko wysoko wrażliwe
    Chwilami myślę że być może jest nad wrażliwa szczególnie wieczorami ciezko

    A być może chłonie nadmiar bodźców z otocznia czego w naszym domu nei brakuje

  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 30 października 2020, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka, to te skoki, dlatego jest marudna pewnie 😊 chociaż i między skokami jest różnie. Ja np i spałem dziecko a przed chwilą coś ja obudziło i od nowa 😅 takie uroki macierzyństwa 🤣

    Nieee, no mój to ogólnie jak po 10min wyłania wieczorem mała nie śpi to coś jest nie tak 😅 jak płacze, to może ona jest głodna. To mówię że nie bo jadła np 1,5h temu (u nas mm więc karmi się rzadziej). Tak naprawdę tych chłopów nie ma całe dnie w domu ( mój to w pracy, potem na fuche) więc nie wiedzą co temu dziecku jest. Ja np zawsze się bałam że np nie będę wiedziała jaki płacz jest na co. A teraz się nauczyłam, jestem w stanie stwierdził jaki płacz i zachowanie jest na głód, jaki na "ponoś mnie matka ", jaki na zmęczenie, jaki na ból brzuszka 😊

    Chmurka, a wy śpicie razem tak? Tzn z Anielą? Jezu, ja był się bała, na 100% bym nie spała wtedy 😅

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
‹‹ 1158 1159 1160 1161 1162 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ